Recommended Posts

Just now, Nansy29 είπε:

Αχ το ξέρω κορίτσι μου απλα ειμαι διαφορετική περίπτωση για προεμφυτευτικο παω χρειάζομαι αρκετα..

Νανση μου μια χαρά είναι τα 13 κ μια χαρά θα φτάσουν σε προεμφυτευτικο αρκετά....εγώ πιστεύω θα στείλεις πολλά :)

• Μου αρέσει 1

επίσης, την fsh πότε την μετράς?

αν το κάνεις 3η μέρα του κύκλου χωρίς φάρμακα και η fsh είναι χαμηλή, έως 10 αλλά η οιστραδιόλη σου πχ στο 300-360, τότε το ωοθυλάκιο είναι πιθανότατα κυστικό

3η μέρα όμως, το τονίζω

αν η οιστραδιόλη είναι υψηλή την 3η μέρα μπορεί ψευδώς να ρίξει την fsh

τι κύκλο έχεις?

εγώ 23-26 μέρες και τώρα με τα φάρμακα της εμβρυομεταφοράς, 28-29

πάω πάντα 8η,9η,10η μέρα του κύκλου, βλέπει την 8η τι υπάρχει και το σχήμα του και με στέλνει για οιστραδιόλη και lh

αν αυτές είναι καλές, πάω και την επόμενη για υπέρηχο και αίμα και τη μεθεπόμενη το ίδιο

μη μπαίνεις σε διαδικασία ωοληψίας έτσι, μπορείς να δεις αν εχεις ωάριο κι αν είναι καλό ποιοτικά από τις εξετάσεις

εγώ την πρώτη φορά ήξερα ότι μπορεί  να βρουν μπορεί και όχι με οιστραδιόλη 58 και βρήκαν δύο που παραδόξως ήταν πολύ καλά, ως ωάρια

ο συνδυασμός δεν <έδεσε> για άριστο ή καλό έμβρυο

ενώ την επόμενη με οιστραδιόλη 221 ήξερα πολύ καλά ότι είχα 99% να βρουν και 1% να μη βρουν ή να μην είναι καλό

θέλω να πω....πρόσεχε λίγο, πολλές φορές μας οδηγούν σε συγκεκριμένες οδούς και στο λέω κι αυτό εκ πείρας

ελπίζω να σε βοήθησα

καλή δύναμη!

κι εγώ πάω την Παρασκευή γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε πάλι

• Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Onia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Σημερα εκανα μια τελευταία χοριακη και βγήκε 12800. Πριν μια εβδομάδα ακριβώς ήταν 2046. Οιστραδιολη και προγεστερινη επισης πολυ καλες. Εκοψα cyclacur kai utrogestan τελειως. Ο γιατρός ήταν ευχαριστημένος. Την Πέμπτη θα κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Για να δουμε τι θα δουμε.. 

Ωωωωω όλα σούπερ μου ακούγονται! Με το καλοοοοοοο

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Just now, Thia1985 είπε:

καλησπέρα

οιστραδιόλη σου μετράνε?

στο λέω γιατί εμένα στον πρώτο κύκλο η χαμηλή οιστραδιόλη για τρία ωοθυλάκια ήταν ανασταλτικός παράγων για ωοληψία

για να γονιμοποιηθεί ένα ωάριο, σύμφωνα με τη βιβλιογραφία, πρέπει η οιστραδιόλη να είναι 100-150 στην πρώτη μέτρηση και να ανεβαίνει

την πρώτη φορά για τρία ωοθυλάκια, είχα οιστραδιόλη 48

την δεύτερη για το ένα 58, γονιμοποιήθηκε μεν αλλά έδωσε μέτριο έμβρυο

την τρίτη, σε φυσικό κύκλο, η οιστραδιόλη την πρώτη μέρα της μέτρησης(8η μέρα του δικού μου κύκλου) ήταν 150 και την αμέσως επόμενη μέρα 221

γονιμοποιήθηκε κανονικά και έδωσε σχεδόν άριστο έμβρυο

επίσης, το σχήμα στον υπέρηχο πρέπει να είναι καλό και να φτάσει στο 18-20 την ημέρα της ωοληψίας. Όσο πιο ώριμο τόσο πιο καλό

μη δίνεις σημασία στην fsh , στο λεω εκ πείρας

την οιστραδιόλη να κοιτάς και το σχήμα και φυσικά το ενδομήτριο

Κοριτσι,αψογα ολα ως προς τη διαδικασια.

Σε ποιο γιατρό είσαι?

Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , Nansy29 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου τελικά από τα 26 γονιμοποιηθηκαν τα 13..περιμενα λιγο παραπανω.άντε να δούμε πόσα θα φτάσουν 5η μερα τωρα.αν δεν είναι αρκετά την πατήσαμε.

Φιλιά σε όλες!!

και πάλι είσαι μια χαρά κοριτσακι μου μην αγχώνεσαι!!! εγώ 13 γονιμοποιημενα είχα από 17 που μου είχαν πάρει και πήρα 8 βλαστοκυστες. μην φοβάσαι ότι πάει αναλογικά το ποσοστό. 

πρίν από 35 λεπτά , marillia είπε:

Πιστεύω τώρα με την θεραπεια θα εισαι καλύτερα!!!Εχω φίλη που είχε ετσι θεματακι κ στην κύηση κ στην γέννα πήγαν όλα μια χαρά!!φιλακια πολλααααα

Καλή συνέχεια κορίτσι μου στα εμβρυάκια σου!!!

ευχαριστώ αγάπη μου. το ελπίζω και πιστεύω όλα θα ναι καλά! 

Just now, favol είπε:

Όποτε..... Κατεβάζεις διακόπτες και ότι είναι να έρθει θα έρθει!!

παίρνω τα χαπάκια τώρα όσο προλαβαίνω και αν πρώτα ο Θεός πιάσει η εμβρυομεταφορα κατεβάζω ρολά και κι κι ρι κουυυυυ το παλεύω μόνη όσο μπορώ. 

Just now, bcd18 είπε:

Εμενα δεν μου  είπαν στις πόσες διαιρεσεις σταμάτησε... απλώς ότι δεν έκανε τις διαιρεσεις που έπρεπε...

το σπερμα είναι οκ. Εγω παίρνω pregnacare pre conception και d3fix max(βιταμίνη d).

Εχουμε 4 εμβρυακια κατάψυξη, αλλά δεν ξέρω πως θα είναι όταν βγουν από την κατάψυξη..,

Φοβαμαι μηπως δεν τα καταφέρω ποτέ...

κοριτσακι μου δεν ξέρω από αυτό το θέμα σου αλλά ψυχούλα μου γλυκιά μην λες δεν θα τα καταφέρεις ποτέ. να λες θα τα καταφέρω που θα πάει θα γίνει κάποια στιγμή!!! ❤️ 

Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλια

Just now, Annita tsoupani είπε:

Δοκιμασε μαγνησιο δαναη μου κανει θαυματα ειχα κ εγω κατα καιρους!!!

μαγνήσιο για τις έκτακτες;;;; 

Just now, Nansy29 είπε:

Περίπου 10..

αγάπη μου δεν ήξερα σορρυ το ξέχασα. εύχομαι ειλικρινά να μείνουν όσα χρειάζεσαι και να μην χρειαστεί κ άλλη διέγερση!! 

Just now, Onia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Σημερα εκανα μια τελευταία χοριακη και βγήκε 12800. Πριν μια εβδομάδα ακριβώς ήταν 2046. Οιστραδιολη και προγεστερινη επισης πολυ καλες. Εκοψα cyclacur kai utrogestan τελειως. Ο γιατρός ήταν ευχαριστημένος. Την Πέμπτη θα κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Για να δουμε τι θα δουμε.. 

κοριτσακι μου γλυκό εσύ είσαι στα επεισόδια που έχασα!!!! 

εγκυουλα μου γλυκιά με το καλό αγάπη μου όλα να πάνε να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο παιδάκι!!! ❤️ 

• Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Just now, MELINASP είπε:

και πάλι είσαι μια χαρά κοριτσακι μου μην αγχώνεσαι!!! εγώ 13 γονιμοποιημενα είχα από 17 που μου είχαν πάρει και πήρα 8 βλαστοκυστες. μην φοβάσαι ότι πάει αναλογικά το ποσοστό. 

παίρνω τα χαπάκια τώρα όσο προλαβαίνω και αν πρώτα ο Θεός πιάσει η εμβρυομεταφορα κατεβάζω ρολά και κι κι ρι κουυυυυ το παλεύω μόνη όσο μπορώ. 

κοριτσακι μου δεν ξέρω από αυτό το θέμα σου αλλά ψυχούλα μου γλυκιά μην λες δεν θα τα καταφέρεις ποτέ. να λες θα τα καταφέρω που θα πάει θα γίνει κάποια στιγμή!!! ❤️ 

αγάπη μου δεν ήξερα σορρυ το ξέχασα. εύχομαι ειλικρινά να μείνουν όσα χρειάζεσαι και να μην χρειαστεί κ άλλη διέγερση!! 

εγκυουλα μου γλυκιά με το καλό αγάπη μου όλα να πάνε να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο παιδάκι!!! ❤️ 

Σ ευχαριστω. Εύχομαι και σε σένα ο,τι καλύτερο. 

• Μου αρέσει 2

πρίν από 23 λεπτά , bcd18 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!

εγω δυστυχώς και αυτό το μήνα τίποτα...

Κάναμε ωοληψια, πήραμε ένα, αλλά δεν ήταν καλό ποιοτικά. Έγινε προσπάθεια γονιμοποίησης αλλά τίποτα...

τον περασμένο μήνα, πήραμε ένα, ήταν καλο ποιοτικά, γονιμοποιηθηκε αλλά δεν έκανε τις διαιρέσεις που έπρεπε και έτσι δεν μπήκε κατάψυξη...

και τις δυο φορές ήταν ωοληψια σε τελειως φυσικό κύκλο. Και τις δυο φορές επισης η fsh ήταν 7,3. 

Δεν ξέρω τι να πω.... απαγοήτευση...

Εγώ όταν έκανα φυσικούς κύκλους στατιστικά  ένας στους τρεις μου έδινε καλό ωάριο. Χρειάζεται υπομονή. Θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά.

• Ευχαριστώ 1

Just now, MELINASP είπε:

Εχω καποιες αποριες βρε κοριτσι μου..ο καρδιολογος τι σ ειπε?οτι αυτο θα σου συνεβαινε καποια στιγμη στη ζωη σου ή ειναι τυχαιο?ειναι παροδικο δηλ μπορει να παψει να σου συμβαινει καποια στιγμη ή απαξ κ εμφανιστει θα ζεις με αυτο??υπαρχει περιπτωση ναναι ψυχοσωματικο?μηπψς ευθυνεται το στρες πουχεις περασει?νιωθεις εσυ κατι?παρατηρησες αν συμβαινει οταν σκεφτεσαι κατι  πχ αγχωτικο??

Δν θα κανω διαγνωση,μην ελπθζεις, αλλα ειναι σκεψεις που θα εκανα αν συνεβαινε κ σε μενα..

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ κυριως ξεκινα να γραψ γραψ οριζοντιως κ καθετως!!τυπου:καει το σπιτι..τι καλα χαχαααα τραλαλα τραλαλα(φιλεναδα δεν ξερω πως εισαι σαν ανθρωπος αλλα δυσκολακι αυτο ομως για γινουμε μανες ισως χρειαστει να αλλαξουμε ριζικα)

Τα φιλιααααα μου

Kορίτσια μου πόσες μέρες είναι φυσιολογική η δυσκοιλιότητα,δηλ πόσες μέρες να μην έχουμε ενεργηθεί είναι νορμαλ?Εχω  σήμερα 4 μέρες!Εφαγα ακτινίδια,γιαούρτι ακτίβια κ κεράσια!!Θα συνέχισω κ αύριο!!!

Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Εχω καποιες αποριες βρε κοριτσι μου..ο καρδιολογος τι σ ειπε?οτι αυτο θα σου συνεβαινε καποια στιγμη στη ζωη σου ή ειναι τυχαιο?ειναι παροδικο δηλ μπορει να παψει να σου συμβαινει καποια στιγμη ή απαξ κ εμφανιστει θα ζεις με αυτο??υπαρχει περιπτωση ναναι ψυχοσωματικο?μηπψς ευθυνεται το στρες πουχεις περασει?νιωθεις εσυ κατι?παρατηρησες αν συμβαινει οταν σκεφτεσαι κατι  πχ αγχωτικο??

Δν θα κανω διαγνωση,μην ελπθζεις, αλλα ειναι σκεψεις που θα εκανα αν συνεβαινε κ σε μενα..

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ κυριως ξεκινα να γραψ γραψ οριζοντιως κ καθετως!!τυπου:καει το σπιτι..τι καλα χαχαααα τραλαλα τραλαλα(φιλεναδα δεν ξερω πως εισαι σαν ανθρωπος αλλα δυσκολακι αυτο ομως για γινουμε μανες ισως χρειαστει να αλλαξουμε ριζικα)

Τα φιλιααααα μου

κοίτα ο καρδιολόγος, η ενδοκρινολόγο και ένας ακόμα καρδιολόγος που είδα σήμερα και οι 3 μου είπαν το ίδιο ότι δηλαδή είχα κάποια προδιάθεση να κάνω έκτακτες κάποια στιγμή στη ζωή μου πιοοο μεγάλη αλλά η εξωσωματική, οι ορμόνες, η ταλαιπωρία του οργανισμού από τις αποβολές και τα σκαμπανεβαζματα του θυροειδη από τις αποβολές όλα αυτά μαζί συνέβαλαν στο να έρθει αυτό στην επιφάνεια πιο γρήγορα στη ζωή μου. είναι κάτι που ζεις με αυτό. το κοντρολάρεις εννοείται ότι το ψυχολογικό κομμάτι παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στην επιβάρυνση του. όσο αγχώνεσαι και στρεσαρεσε έχεις πιο πολλές έκτακτες. αλλά από την άλλη κ μέρες που είμαι αρςχτη καναπέ και σειρουλες και πάλι έχω. οπότε προς το παρόν χαπακωνομαι όσο προλαβαίνω. και μετά ζεεεεεεεεν!!! 

Just now, marillia είπε:

Kορίτσια μου πόσες μέρες είναι φυσιολογική η δυσκοιλιότητα,δηλ πόσες μέρες να μην έχουμε ενεργηθεί είναι νορμαλ?Εχω  σήμερα 4 μέρες!Εφαγα ακτινίδια,γιαούρτι ακτίβια κ κεράσια!!Θα συνέχισω κ αύριο!!!

αν δεις και δεεεεν βάλε υπόθετο γλυκερίνης βοηθάει πολυ

• Μου αρέσει 2

5 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα τσουπρες μουυυυυ......

Επειδή θέλω να κάνω ένα ραντεβού και στο μητέρα αλλά δεν γνωρίζω κανέναν γιατρό μήπως θα μπορούσες έστω με πμ να μου πεις το όνομα του δικού σου γιατρού;

• Μου αρέσει 1

1 ώρα πρίν, bcd18 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!

εγω δυστυχώς και αυτό το μήνα τίποτα...

Κάναμε ωοληψια, πήραμε ένα, αλλά δεν ήταν καλό ποιοτικά. Έγινε προσπάθεια γονιμοποίησης αλλά τίποτα...

τον περασμένο μήνα, πήραμε ένα, ήταν καλο ποιοτικά, γονιμοποιηθηκε αλλά δεν έκανε τις διαιρέσεις που έπρεπε και έτσι δεν μπήκε κατάψυξη...

και τις δυο φορές ήταν ωοληψια σε τελειως φυσικό κύκλο. Και τις δυο φορές επισης η fsh ήταν 7,3. 

Δεν ξέρω τι να πω.... απαγοήτευση...

Σίγουρα είναι απογοητευτικό να περιμένεις και τελικά τζιφος... Αλλά ο δρόμος του φυσικού είναι δύσκολος, το ξέρεις.. Θέλει υπομονή.. Κάποια στιγμή θα πετύχεις το σούπερ ωαριακι σου που θα σου χαρίσει το σούπερ παιδάκι σου.. Περιμένει απλά τη σειρά του..

• Μου αρέσει 1

Just now, MELINASP είπε:

κοίτα ο καρδιολόγος, η ενδοκρινολόγο και ένας ακόμα καρδιολόγος που είδα σήμερα και οι 3 μου είπαν το ίδιο ότι δηλαδή είχα κάποια προδιάθεση να κάνω έκτακτες κάποια στιγμή στη ζωή μου πιοοο μεγάλη αλλά η εξωσωματική, οι ορμόνες, η ταλαιπωρία του οργανισμού από τις αποβολές και τα σκαμπανεβαζματα του θυροειδη από τις αποβολές όλα αυτά μαζί συνέβαλαν στο να έρθει αυτό στην επιφάνεια πιο γρήγορα στη ζωή μου. είναι κάτι που ζεις με αυτό. το κοντρολάρεις εννοείται ότι το ψυχολογικό κομμάτι παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στην επιβάρυνση του. όσο αγχώνεσαι και στρεσαρεσε έχεις πιο πολλές έκτακτες. αλλά από την άλλη κ μέρες που είμαι αρςχτη καναπέ και σειρουλες και πάλι έχω. οπότε προς το παρόν χαπακωνομαι όσο προλαβαίνω. και μετά ζεεεεεεεεν!!! 

αν δεις και δεεεεν βάλε υπόθετο γλυκερίνης βοηθάει πολυ

Σ ευχαριστώ πολύ Δανάη μου!!Αυτό πόσο θέλει να κάνει δουλίτσα?

Just now, OMG1976 είπε:

Επειδή θέλω να κάνω ένα ραντεβού και στο μητέρα αλλά δεν γνωρίζω κανέναν γιατρό μήπως θα μπορούσες έστω με πμ να μου πεις το όνομα του δικού σου γιατρού;

σ έστειλα πμ.αγαπη 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα