Recommended Posts

Just now, Artemis20 είπε:

εμενα οι εμβρυολογοι του ιασω, μου ειπαν το ακριβως αντιθετο. μεχρι την 3η μερα παιζει ρολο το σπερματοζωαριο κι απο εκει κι επειτα το ωαριο...:confused: what the f...???

Μάλλον το κάθε κέντρο λέει τα δικά του. Δεν το έχω ρωτήσει άλλου για να έχω και δεύτερη άποψη. 

• Μου αρέσει 1

Just now, OMG1976 είπε:

Μάλλον το κάθε κέντρο λέει τα δικά του. Δεν το έχω ρωτήσει άλλου για να έχω και δεύτερη άποψη. 

οοοοτι να ναι.....:-x

Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, island1 είπε:

Γιατί δεν τα αφήνουν;

Καλημέρα! 

Εχω καταλάβει ότι μπαίνει κατάψυξη την επόμενη μέρα από την ωοληψια. Δεν ξέρω γιατί δεν το αφήνουν να γίνει 3ης ή 5ης μέρας... μηπως επείγει είναι ένα κάθε φορά;

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημερα..το σπερματοζωαριο υπαρχει μεσα στο ωαριο φυσικα απο την 1η μερα της γονιμοποιησεις..αυτο που λεμε απο την 3η μερα εννοειται οτι αρχιζει το dna του σπερματοζωαριου να επιδρα..γι αυτο κ γω πιστευω οτι χανονται μερικα ως την 5η μερα οταν υπαρχει θεμα στο σπερμα..

Το dna του ωαριο μπορει να παρεμβει στο dna του σπερματοζωσριου κ να κανει μερικες διορθωσεις..γιατρος εξωσωματικος μου τοχει πει..νομιζω σωστα τα καταλαβσ

Κατερινάκι μου εγώ έβαλα 5 ημέρας κ στην κατάψυξη αυτά που έχω!!Κ καλή ποιότητα μου τα είπαν τώρα κ sticky(κολλώδες το ένα ότι είναι πολύ καλό)κ hatcing τα κάναν τα ψυχούλια αλλά κρατάω επιφυλάξεις κ δν ενθουσιαάζομαι!!Επίσης πιστεύω κ στα 3 μέρας!!Κ ας μην συνεχίζαν στο εργαστήριο μες στην μήτρα ποτέ δν ξέρουμε τι θα γινόντουσαν!!Συμφωνώ να κάνουμε εξετάσεις μήπως φταίει το σπέρμα κτλπ!!Αλλά και μιά φορά κ όλα καλά να είναι πάλι οι γονιμοποιήσεις ή οι εμφυτεύσεις σκαλώνουν!!

• Ευχαριστώ 1

Κοριτσια μου εχω απορια! Η προγεστερονη ποσο πρεπει να ειναι περιπου στην 9η μερα του κυκλου? Να σας θυμισω πως προετοιμαζομαι για εμβρυομεταφορα

Διαφημίσεις

Just now, Thia1985 είπε:

καλημέρα

την οιστραδιόλη σου την επανέλαβες την 12η μέρα ή έστω την 13η?

το ωοθηλάκιο λογικά θα μεγάλωσε κι άλλο, όσο πιο μεγάλο τόσο πιο καλό

μήπως υπάρχει θέμα στο σπέρμα και γι αυτό δεν προχωρά?

κατακερματισμό DNA έχετε κάνει?

Καλημέρα! 

Την επαναλαμβάνω μαζι με lh ξαι υπέρηχο,εκτός αν πέσει ΣΚ.

το σπερμα μας είχαν πει ότι είναι καλο. Ο κατακερματισμός πριν ένα χρόνο ήταν 29%. Τωρα θα ξεκινήσει βιταμίνες.

Just now, Καντι είπε:

Οκ στην απόψυξη θα φανεί τότε.

Κανένα δεν εχω μαζέψει ακόμα! Το προηγούμενο μου δεν προχώρησε να δούμε τωρα αυτο τι θα κανει.

Καλημέρα!

τι αγχος όταν βγουν από κατάψυξη.......::δηλ μπορεί να τα αφήσουν για 5ης μέρας και να μην προχωρήσει κανένα... ακόμα δεν εχουμε μιλήσει για αυτά... μέχρι τωρα εχουμε 4 εμβρυακια.

δηλ τον προηγούμενο μήνα έκανες ωοληψια σε φυσικό κύκλο; Την επόμενη μέρα από την ωοληψια τι σου είπαν; Η ΑΜΗ σου είναι καλη; Το σπερμα;

ευχομαι μέσα από την καρδια μου η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή με ένα  καλο εμβρυάκι!!!!

Καλημέρα κορίτσια πως πάνε η διέγερσης;;; την Παρασκευή ο γιατρός μου με έχει βάλει να κανω οιστραδιολη αλλα ολα τα μικροβιολογικα απεργούν,, ουφ ελεος έχουμε ολα τα αλλα έχουμε κ αυτα στο κεφάλι μας

Just now, boubd είπε:

καλημερα κοριτσουδια, διαβαζοντας τα ποστ διαπιστωνω οτι αρκετες εχουμε τον Σφακιανουδη και χαιρομαι!!!

Αυτός δεν ξερω αν χαίρεται, πολυ φοβάμαι οτι δεν θα μπορεί να διαχειριστεί τον κόσμο που εχει, για μενα ας πούμε ειναι το χειρότερο σενάριο να αρχίσει να βάζει βοηθούς στις ωοληψιες κλπ.

Just now, OMG1976 είπε:

Θα σου πω την δίκη μου εμπειρία για να σου φύγει το άγχος της κατάψυξης την πρώτη μέρα. Και εγώ φυσικούς κύκλους. Κατάψυξη την πρώτη μέρα στο έμβρυο με σωστές διαιρέσεις. Όταν δεν ήταν καλό δεν το κρατούσαν. Πρωταγωνιστής τις τρεις πρώτες μέρες στην επιβίωση του εμβρύου είναι κυρίως  το ωάριο και μετά την τριτη μέρα παίρνει ρόλο και το σπερματοζωάριο και το ωάριο (λόγια βιολόγων και όχι δικά μου). Όταν μαζεύτηκαν αρκετά βγήκαν όλα μαζί από κατάψυξη. Στην τριτη μέρα έφτασαν όλα. Μετά άρχισαν τα δύσκολα. Την Πέμπτη μέρα είχαν μείνει ακριβώς τα μισά.

Καλημερα!

στη προηγούμενη ωοληψια,  με πήραν την επόμενη μέρα και μου είπαν το ωαριο είναι καλο ποιοτικά αλλά δεν έκανε τις διαιρεσεις που έπρεπε και το παρακολουθούμε... με ξαναπήραν μετά από δυο μερες και μου είπαν ότι τελικά δεν μπήκε κατάψυξη..

αρα  κατάλαβα είναι ρίσκος να τα αφήσεις να γίνουν 5ης μέρας...

έχω διαβάσει εδώ ότι και τα 3ης μέρας έχουν δώσει τελειομηνες εγκυμοσύνες!

• Μου αρέσει 1

Just now, Καντι είπε:

Αυτός δεν ξερω αν χαίρεται, πολυ φοβάμαι οτι δεν θα μπορεί να διαχειριστεί τον κόσμο που εχει, για μενα ας πούμε ειναι το χειρότερο σενάριο να αρχίσει να βάζει βοηθούς στις ωοληψιες κλπ.

Λες ς?

Διαφημίσεις

Just now, boubd είπε:

Λες ς?

Δεν ξερω ελπιζω αν οδηγηθεί εκεί το πράγμα να βάλει μια φραγή και να πει όχι νέους ασθενείς.

2 ώρες πρίν, island1 είπε:

Γιατί δεν τα αφήνουν;

Μια χαρά θα ναι αυχαινικη..εμείς είχαμε μάθει κ φύλο στην αυχαινικη κατά 80% κ έπεσε μέσα ο γιατρός?!!! Όλα κατ ευχην

Είχα αίμα σε όλη τη διάρκεια α τριμήνου...κ αίμα όχι αστεία...) Ούτε καφέ ούτε ροζ ούτε σταγόνες)

Ναι ισλαντ το θυμάμαι είχες και πηγματα; 

JRlOp2.png

Just now, Καντι είπε:

Δεν ξερω ελπιζω αν οδηγηθεί εκεί το πράγμα να βάλει μια φραγή και να πει όχι νέους ασθενείς.

δυσκολο το βλεπω να αρνηθει.... οχι μονο ο συγκεκριμενος, αλλα οποιοσδηποτε γιατρος. αληθεια, ξερετε καποιον βοηθο του? 

Just now, Artemis20 είπε:

δυσκολο το βλεπω να αρνηθει.... οχι μονο ο συγκεκριμενος, αλλα οποιοσδηποτε γιατρος. αληθεια, ξερετε καποιον βοηθο του? 

Περυσι το καλοκαίρι πηρε εναν βοηθό που του κανει τις εγχυσεις με την αντιβιωση μερικές φορές.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα