Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Αυτός δεν ξερω αν χαίρεται, πολυ φοβάμαι οτι δεν θα μπορεί να διαχειριστεί τον κόσμο που εχει, για μενα ας πούμε ειναι το χειρότερο σενάριο να αρχίσει να βάζει βοηθούς στις ωοληψιες κλπ.

Πραγματικά δεν υπάρχει χειρότερο σενάριο. Μετά αρχίζουν οι τσαπατσουλιες σε βάρος των ασθενών. 

• Μου αρέσει 1

Κορίτσια στους φυσικούς κύκλους η ωοληψια ποτέ γίνεται;; Εγώ πχ που έχω κύκλο 32 μέρες και σήμερα που έκανα υπέρηχο ήταν μικρά ακόμη τα ωοθαλακια, κάνω όταν έχω ωορρηξία ;

Διαφημίσεις

Just now, Sofia22 είπε:

Κορίτσια στους φυσικούς κύκλους η ωοληψια ποτέ γίνεται;; Εγώ πχ που έχω κύκλο 32 μέρες και σήμερα που έκανα υπέρηχο ήταν μικρά ακόμη τα ωοθαλακια, κάνω όταν έχω ωορρηξία ;

Καλημερα! Θα σου πει να Ξανακάνεις υπέρηχο και ορμονικες και με βάσει αυτές θα σου πει ποτέ να κάνεις την Ovitrelle και η ωοληψια γινεται 32-36 ώρες μετά την Ovitrelle

Καλη επιτυχία!

Just now, bcd18 είπε:

Καλημερα!

στη προηγούμενη ωοληψια,  με πήραν την επόμενη μέρα και μου είπαν το ωαριο είναι καλο ποιοτικά αλλά δεν έκανε τις διαιρεσεις που έπρεπε και το παρακολουθούμε... με ξαναπήραν μετά από δυο μερες και μου είπαν ότι τελικά δεν μπήκε κατάψυξη..

αρα  κατάλαβα είναι ρίσκος να τα αφήσεις να γίνουν 5ης μέρας...

έχω διαβάσει εδώ ότι και τα 3ης μέρας έχουν δώσει τελειομηνες εγκυμοσύνες!

Ισχύει ότι και τριτης και δεύτερης ακόμα μέρας δίνουν μωράκια. Μην ξεχνάμε και τον παράγοντα τύχη. Εμείς έχουμε θέμα και με τα ωάρια και με το σπερμα. Όταν έχουμε καλό ωάριο κάνουμε μικρό γονιμοποίηση.

• Μου αρέσει 2

Just now, bcd18 είπε:

Καλημερα! Θα σου πει να Ξανακάνεις υπέρηχο και ορμονικες και με βάσει αυτές θα σου πει ποτέ να κάνεις την Ovitrelle και η ωοληψια γινεται 32-36 ώρες μετά την Ovitrelle

Καλη επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πολύ! Απλώς με άγχωσε λίγο γιατί σήμερα 10η μέρα έχω πολλά αλλά μικρά ακόμη ! Μου είπε την 13η μέρα υπέρηχο ξανά. Μάλλον εξαρτάται από τον η κύκλο έτσι; 

Διαφημίσεις

κοριτσια μολις γυρισα απο το κεντρο..να ενημερωσω οτι δεν με εστειλε κανενας γυναικολογος..πηγα απο μονη μου. μιλησαμε για φυσικο κυκλο..ή τροποποιημενο αφου η μεγαλη δοση μενοπουρ δεν εκανε κατι αξιολογο.θα παω 2η μερα του κυκλου..δηλαδη απο βδομαδα κ θα δουνε πως θα συνεχισουμε..αγχωθηκα λιγο γιατι μου ειπε οτι μπορει σε 10 κυκλους να παρω και μονο 2 καλα :(βασικα ειπε οτι μπορει να σκασει πριν το παρει..ή να ειναι κυστικο κτλ

• Λυπημένη/-ος 1

Just now, OMG1976 είπε:

Ισχύει ότι και τριτης και δεύτερης ακόμα μέρας δίνουν μωράκια. Μην ξεχνάμε και τον παράγοντα τύχη. Εμείς έχουμε θέμα και με τα ωάρια και με το σπερμα. Όταν έχουμε καλό ωάριο κάνουμε μικρό γονιμοποίηση.

Εύχομαι η τύχη να είναι με το μέρος μας!!! Ένα γερό εμβρυακι να προχωρήσει θελουμε!!!

Just now, Sofia22 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Απλώς με άγχωσε λίγο γιατί σήμερα 10η μέρα έχω πολλά αλλά μικρά ακόμη ! Μου είπε την 13η μέρα υπέρηχο ξανά. Μάλλον εξαρτάται από τον η κύκλο έτσι; 

Η μέρα της ωοληψιας καθορίζεται από υπέρηχο και ορμονικες!

• Μου αρέσει 1

Just now, Καντι είπε:

Αυτός δεν ξερω αν χαίρεται, πολυ φοβάμαι οτι δεν θα μπορεί να διαχειριστεί τον κόσμο που εχει, για μενα ας πούμε ειναι το χειρότερο σενάριο να αρχίσει να βάζει βοηθούς στις ωοληψιες κλπ.

Εγώ που ήμουν στον Πάντ...μου έκαναν ωοληψιες όλοι ( Σφακ. Μπαθ. Αδάμ. Κωνς). Υπήρχε ένας που τον είχα για γούρι. Δυο φορές σε φυσικό μου πήρε δυο και γονιμοποιήθηκαν και τα δυο.

Just now, Artemis20 said:

εμενα οι εμβρυολογοι του ιασω, μου ειπαν το ακριβως αντιθετο. μεχρι την 3η μερα παιζει ρολο το σπερματοζωαριο κι απο εκει κι επειτα το ωαριο...:confused: what the f...???

Παντως κι εμας ο Βασ την προηγουμενη εβδομαδα μας ειπε οτι απο 3η μερα κι επειτα οτι παει στραβα ευθυνεται το σπερμα. Στον τροποποιημενο φυσικο δηλαδη μαζι του που το αφησαμε για βλαστοκυστη και σταματησε 4η μερα ειπε στον συζυγο οτι εγινε λογω πατρικου παραγοντα. Ο μητρικος εκδηλωνεται σε οτι ειναι μεχρι 3η μερα.

Just now, Koukou17 said:

Καλημέρα κορίτσια πως πάνε η διέγερσης;;; την Παρασκευή ο γιατρός μου με έχει βάλει να κανω οιστραδιολη αλλα ολα τα μικροβιολογικα απεργούν,, ουφ ελεος έχουμε ολα τα αλλα έχουμε κ αυτα στο κεφάλι μας

3η μερα σημερα... Σαββατο υπερηχος να δουμε πως παει η αυγουλοπαραγωγη. Εσυ πως εισαι?

Εν τω μεταξυ ξεκινησαμε διεγερση μονο με υπερηχο, δεν μετρησαν οιστραδιολη 2η-3η μερα. :blink: εσυ μετρησες πριν ξεκινησεις διεγερση?

Just now, playbunny είπε:

Παντως κι εμας ο Βασ την προηγουμενη εβδομαδα μας ειπε οτι απο 3η μερα κι επειτα οτι παει στραβα ευθυνεται το σπερμα. Στον τροποποιημενο φυσικο δηλαδη μαζι του που το αφησαμε για βλαστοκυστη και σταματησε 4η μερα ειπε στον συζυγο οτι εγινε λογω πατρικου παραγοντα. Ο μητρικος εκδηλωνεται σε οτι ειναι μεχρι 3η μερα.

3η μερα σημερα... Σαββατο υπερηχος να δουμε πως παει η αυγουλοπαραγωγη. Εσυ πως εισαι?

Εν τω μεταξυ ξεκινησαμε διεγερση μονο με υπερηχο, δεν μετρησαν οιστραδιολη 2η-3η μερα. :blink: εσυ μετρησες πριν ξεκινησεις διεγερση?

Εγω ξεκινησα κ με οιστραδιολη κ προγεστερόνη ήθελε να δει τιμές ο γιατρός. Τώρα είμαι στην  6 ημέρα σήμερα κ θα παω παλι παρασκευή να με δει, παω καλα εχω 10/9/11/ 8 κ εχω αρκετά θα δούμε βέβαια μέχρι τέλους ποσα θα είναι

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

εμενα κι ο βασ μου ειχε πει ακριβως το αντιθετο οταν του εκανα την συζητηση... μεχρι 3η ευθυνεται το σπερμα και καλα...αχαχαχαχαχ! οτι να ναι πραγματικα.

ναι ειχα μετρηση ορμονες την 2η μερα, 8η και μετα ανα 2 μερες μεχρι την ωοληψια.

• Μπερδεμένη/-ος 2

Just now, Artemis20 είπε:

εμενα κι ο βασ μου ειχε πει ακριβως το αντιθετο οταν του εκανα την συζητηση... μεχρι 3η ευθυνεται το σπερμα και καλα...αχαχαχαχαχ! οτι να ναι πραγματικα.

ναι ειχα μετρηση ορμονες την 2η μερα, 8η και μετα ανα 2 μερες μεχρι την ωοληψια.

Τώρα Αρτεμις σε τι φάση είσαι?

Just now, Artemis20 said:

Θα μας τρελανουν... ρωταγα γυρω γυρω στο Ιασω λες και ημουν πρεζακι "δεν θελετε να μου παρετε αιμα να μετρησετε οιστραδιολη?" μου ελεγαν ολες οι μαιες εκει κατηγορηματικα οχι. τι να πω... :wacko:

• Μπερδεμένη/-ος 1

Just now, marillia είπε:

Τώρα Αρτεμις σε τι φάση είσαι?

καμια... το εριξα σε γυμναστικη, κανα ψωνακι και ταξιδακια.. πραγματα για εμενα, που με κραταν χαρουμενη κι ηρεμη. τωρα περιμενω να ξεκινησω και μαυρισματακι με το καλο... χαχαχ μετα την 2η παλλινδρομη εχω μεγαλη αρνηση μεσα μου για προσπαθεια. εχω περασει απο φασεις που ολη μου η υπαρξη περιστρεφοταν γυρω απο την θετικη χοριακη και καταλαβα πως δεν ειμαι μονο αυτο τελικα.

λεμε απο σεπτεμβρη να ξεκινησουμε παλι ραντεβου με κανα δυο γιατρους και βλεπουμε. 

για εμας προσωπικα, ειναι σημαντικο να ειμαστε καλα οι δυο μας. εχουμε αποφασισει να εχουμε αυτο πανω απο ολα. θα προσπαθησουμε οσο μπορουμε, ψυχολογικα, σωματικα κι οικονομικα κι αν κατσει, θα χαρουμε παααρα πολυ... αλλα δεν θελουμε να χασουμε τους εαυτους μας σε αυτην την προσπαθεια. ειχα πεσει απιστευτα με την εκβαση και των δυο εγκυμοσυνων μου, τα εβλεπα ολα μαυρα. αλλα με πολυ προσπαθεια απο μενα, τον αντρα μου και ψυχολογικη υποστηριξη και απο ειδικο, το βλεπουμε πλεον αρκετα διαφορετικα.

Just now, Artemis20 είπε:

καμια... το εριξα σε γυμναστικη, κανα ψωνακι και ταξιδακια.. πραγματα για εμενα, που με κραταν χαρουμενη κι ηρεμη. τωρα περιμενω να ξεκινησω και μαυρισματακι με το καλο... χαχαχ μετα την 2η παλλινδρομη εχω μεγαλη αρνηση μεσα μου για προσπαθεια. εχω περασει απο φασεις που ολη μου η υπαρξη περιστρεφοταν γυρω απο την θετικη χοριακη και καταλαβα πως δεν ειμαι μονο αυτο τελικα.

λεμε απο σεπτεμβρη να ξεκινησουμε παλι ραντεβου με κανα δυο γιατρους και βλεπουμε. 

για εμας προσωπικα, ειναι σημαντικο να ειμαστε καλα οι δυο μας. εχουμε αποφασισει να εχουμε αυτο πανω απο ολα. θα προσπαθησουμε οσο μπορουμε, ψυχολογικα, σωματικα κι οικονομικα κι αν κατσει, θα χαρουμε παααρα πολυ... αλλα δεν θελουμε να χασουμε τους εαυτους μας σε αυτην την προσπαθεια. ειχα πεσει απιστευτα με την εκβαση και των δυο εγκυμοσυνων μου, τα εβλεπα ολα μαυρα. αλλα με πολυ προσπαθεια απο μενα, τον αντρα μου και ψυχολογικη υποστηριξη και απο ειδικο, το βλεπουμε πλεον αρκετα διαφορετικα.

Μια χαρά γλυκιά μου!!Να κάνετε πράγματα που σας γεμίζουν,σας ευχαριστούν κ όλα θα γίνουν!!Ανοιξε κ ο καιρός καλά!!!

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα