Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Θα μας τρελανουν... ρωταγα γυρω γυρω στο Ιασω λες και ημουν πρεζακι "δεν θελετε να μου παρετε αιμα να μετρησετε οιστραδιολη?" μου ελεγαν ολες οι μαιες εκει κατηγορηματικα οχι. τι να πω... :wacko:

σου το εχω πει με τον βασ, ειναι λιγο οτι να ναι.. ουτε με την ιδια ασθενη και δεν θυμαται τι εχει πει... ποσο μαλλον απο τη μια στην αλλη... 

σκεψου, εμας που τα περισσοτερα εμβρυα σταματησαν πριν την 3η μερα, ελεγε στον αντρα μου οτι εφταιγαν τα σπερματοζωαρια του κι ισως επρεπε να εχει δωσει σπερμα  δυο φορες την μερα της ωοληψιας, για να εχουν περισσοτερες επιλογες.... 

• Λυπημένη/-ος 1

Just now, marillia είπε:

Κατερινάκι μου εγώ έβαλα 5 ημέρας κ στην κατάψυξη αυτά που έχω!!Κ καλή ποιότητα μου τα είπαν τώρα κ sticky(κολλώδες το ένα ότι είναι πολύ καλό)κ hatcing τα κάναν τα ψυχούλια αλλά κρατάω επιφυλάξεις κ δν ενθουσιαάζομαι!!Επίσης πιστεύω κ στα 3 μέρας!!Κ ας μην συνεχίζαν στο εργαστήριο μες στην μήτρα ποτέ δν ξέρουμε τι θα γινόντουσαν!!Συμφωνώ να κάνουμε εξετάσεις μήπως φταίει το σπέρμα κτλπ!!Αλλά και μιά φορά κ όλα καλά να είναι πάλι οι γονιμοποιήσεις ή οι εμφυτεύσεις σκαλώνουν!!

Ναι συμφωνω κοριτσι μου σε ολα οσα λες!!! Ευχομαι να εχεις θετικο αποτελεσμα κ αυτη ναναι η τυχερη σου..οτι θελει ας ειναι το/τα εμβρυακι-α..κ 3ης κ 5ης..αρκει να μεινουν 9μηνες μεσα μας..φιλιααααα πολλα

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Artemis20 είπε:

δυσκολο το βλεπω να αρνηθει.... οχι μονο ο συγκεκριμενος, αλλα οποιοσδηποτε γιατρος. αληθεια, ξερετε καποιον βοηθο του? 

Εμενα ο ενδοκρινολόγος μου δεν δέχεται άλλους ασθενείς. Οποτε μην το λες...

Just now, Sofia22 είπε:

Κορίτσια στους φυσικούς κύκλους η ωοληψια ποτέ γίνεται;; Εγώ πχ που έχω κύκλο 32 μέρες και σήμερα που έκανα υπέρηχο ήταν μικρά ακόμη τα ωοθαλακια, κάνω όταν έχω ωορρηξία ;

Ναι οταν φτάσουν πάνω απο 18 το ωοθηλακιο , ε2 πάνω απο 200 και lh πάνω απο 12 αλλα εξαρτάται απο τον οργανισμό πάντα. Μπορει να ειναι πολυ υψηλές οι τιμές αυτές για σένα και να χάνεις την ωορρηξία.

Just now, OMG1976 είπε:

Εγώ που ήμουν στον Πάντ...μου έκαναν ωοληψιες όλοι ( Σφακ. Μπαθ. Αδάμ. Κωνς). Υπήρχε ένας που τον είχα για γούρι. Δυο φορές σε φυσικό μου πήρε δυο και γονιμοποιήθηκαν και τα δυο.

Ο Σφακ πλεον δεν κανει σε ασθενείς του Παντου.

3 ώρες πρίν, Artemis20 είπε:

αχαχαχ

επειδη ως παθουσα, εχω ψαχτει υοερβολικα με το θεμα, το να φαινεται μονο στον υπερηχο οτι εχεις πολλα αυγακια, δεν σημαινει απο μονο του οτι εχεις πολυκυστικες ωοθηκες.  πρεπει να συνδυαζεται με τουλαχιστον αλλα δυο απο τα γνωρισματα που ανεφερα. μονο στην περιπτωση συνυπαρξης τριων και πανω χαρακτηριστικων μιλαμε για πολυκυστικες κι αρχιζεις να προσεγγιζεις τον οργανισμο με συγκεκριμενες μεθοδους, αγωγες κλπ. αυτο με τα πολλα μικρα αυγακια αναφερεται στην βιβλιογραφια ως "εικονα". αστα σου λεω ... εχω γινει γιατρος! χαχαχαχ

οποτε μην αγχωνεσαι! μια χαρα εισαι κι εσυ!

επομενη.....??

που θα παει θα την βρω την ομοιοπαθουσα! :-P

Κοριτσι ναι εσύ αναφέρεσαι στο σύνδρομο.

Εγω απλά κάνω πολλα ωοθυλάκια.

Καλα δε θα λεγα οτι ειμαι με τοσες αποτυχιες εξωσωματικης και σοβαρη υπερδιεγερση στο ιστορικο μου αλλα ...οσο ζω ελπιζω...

• Μου αρέσει 1

πρίν από 13 λεπτά , OMG1976 είπε:

Μάλλον το κάθε κέντρο λέει τα δικά του. Δεν το έχω ρωτήσει άλλου για να έχω και δεύτερη άποψη. 

για τις πρώτες κυτταρικές διαιρέσεις κυρίαρχο ρόλο παίζει το κυτταρόπλασμα του ωαρίου και το πως αυτό αντιδρά με το σπερματοζωάριο

μετά αναλαμβάνει το γεννετικό υλικό του πατέρα γι αυτό θέλουν ακέραιο γεννετικά σπερματοζωάριο

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Εμενα ο ενδοκρινολόγος μου δεν δέχεται άλλους ασθενείς. Οποτε μην το λες...

Ναι οταν φτάσουν πάνω απο 18 το ωοθηλακιο , ε2 πάνω απο 200 και lh πάνω απο 12 αλλα εξαρτάται απο τον οργανισμό πάντα. Μπορει να ειναι πολυ υψηλές οι τιμές αυτές για σένα και να χάνεις την ωορρηξία.

δεν ειναι το ιδιο με τους ενδοκρινολογους γιατι ειναι μια ειδικοτητα, που αν την εχεις αναγκη κι ειναι καλος ο γιατρις θα πας για μια ζωη. στον εξωσωματικο πας κι αμα μεινεις εγκυος εφυγες. μη σου πω κι αμα δεν μεινεις. σπανιο να κατσεις πολλα χρονια με τον ιδιο. 

ασχετο,αναφερεσαι στον περογαμβρο ή τον παπαδογια?

Just now, bcd18 είπε:

Καλημέρα! 

Εχω καταλάβει ότι μπαίνει κατάψυξη την επόμενη μέρα από την ωοληψια. Δεν ξέρω γιατί δεν το αφήνουν να γίνει 3ης ή 5ης μέρας... μηπως επείγει είναι ένα κάθε φορά;

Χμ μόλις θυμήθηκα ότι το ίδιο κάναν κ στην κουμπάρα μου..την πήρα τηλ κ μου πε ότι το κάνουν ώστε να αφήσουν πολλά μαζί να δούνε πως θα πάνε σαν να έκανες διέγερση( απροπο έχει δίδυμα εκείνη εδώ κ ένα χρόνο).. μου πε λοιπόν ότι αν πχ αυτό έφτανε 3 μέρα το άλλο 5 μετά 3 θα έπρεπε να τα παγώνουν ξεχωριστά κ μετά να επιλέγουν ανάλογα ενώ έτσι ξεκινούν όλα από την ίδια αφετηρια..νομίζω έχει λογικη

Από την τρίτη μέρα κ πέρα είναι το ωάριο κορίτσια όχι το σπέρμα..για αυτό με τα δανεικά φτάνεις βλαστοκυστες...

• Μου αρέσει 1

πρίν από 21 λεπτά , OMG1976 είπε:

Μάλλον το κάθε κέντρο λέει τα δικά του. Δεν το έχω ρωτήσει άλλου για να έχω και δεύτερη άποψη. 

Δεν υπαρχει αυτο που λετε,καθε κεντρο να λεει τα δικα του.

Υπαρχει διεθνης βιβλιογραφια πάνω στο θέμα.

Μ αυτα που διαβαζω όλο delete κανω σε κεντρα...γιατρους...

Κορίτσια καλησπέρα.

Σας παρακολουθώ καιρό αλλά είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω. Εγώ έχω κάνει ήδη τον 11/18 μια αποτυχημένη σπερματέγχυση με serpafar (νομίζω ότι ο γιατρός δεν με πρόσεξε καθόλου και έγινε όλο διαδικαστικά, μέχρι και πριν την ωορρηξία πρέπει να έγινε η έγχυση), έναν αποτυχημένο τροποποιημένο φυσικό κύκλο (01/19), όπου πήραμε δυο ωάρια, εκ των οποίων ένα γονιμοποιήθηκε ένα αλλά δεν προχώρησε σε βλαστοκύστη. Την Δευτέρα που μας πέρασε έκανα ωοληψία μετά από διέγερση με gonal και cetrotide. Μου πήραν 16 ωάρια και με ενημέρωσαν χθες ότι τα 10 ήταν ώριμα, εκ των οποίων 5 γονιμοποιήθηκαν. Εν τω μεταξύ έχω πάθει και μικρή υπερδιέγερση ωοθηκών και έχω φοβηθεί. Επίσης σε όλες τις περιπτώσεις κάναμε μικρογονιμοποίηση, διότι έχουμε θέμα με τη μορφολογία και την κινητικότητα του σπέρματος. Σήμερα που μίλησα με τον γιατρό μου είπε ότι η γονιμοποίηση των 5  από τα 10 καλά (δλδ ποσοστό 50%) δεν είναι καλό. Αναγκαστικά θα περιμένουμε να δούμε πόσα θα γίνουν βλαστοκύστες γιατί εμβρυομεταφορά (λόγω της υπερδιέγερσης και υψηλής προγεστερόνης μου 1,7) θα γίνει  τον άλλο μήνα. Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα μας μείνει κανένα τελικά. Στον φυσικό κύκλο, όταν ρώτησα τον γιατρό τι φταίει, μου είπε μάλλον τα ωάρια γιατι το σπέρμα το καλλιεργούμε...¨Έχω απογοητευθεί. Συγγνώμη για το μεγάλο μέγεθος του μηνύματος εκ των προτέρων.

4 ώρες πρίν, island1 είπε:

Κ στην εικόνα πολυκυστικων το ιδιο

Λαθος!

Στην εικονα πολυκυστικων οι ορμονες ειναι φυσιολογικες.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Λοιπόν...έκανα το ραντεβού μου στο ναυτικό ..θα ξεκινήσω αρχικά από τη μικρή γλυκιά τους μονάδα με μια απίστευτη ηρεμία..η κοπέλα στη γραμματεία μου λέει αχ σήμερα έχουμε πολύ δουλειά...λέω μέσα μου δεν ξέρεις τι εστί πολύ δουλειά...ήταν αρκετά οργανωμένοι αλλά η αναμονή ήταν σχεδόν 2 ωρες... Συρματόσχοινο έγιναν τα νεύρα μου...κι ήρθε η ώρα να μπω...ο γιατρός ήταν με τα μούτρα στα χαρτιά μου σημείωνε ξανασημειωνε...μου λέει εσείς είστε; Όταν σήκωσε το βλέμμα..μου ρθε να το πω συγγνώμη αν περίμενες την ξανθιά δύο μέτρα αρκεσου στο 1,63.. εγώ του λέω...μου λέει πραγματικά πέρασες πολλά ε; Το βλέμμα όλο ήταν στα χαρτιά κάτι που χάρηκα μιας κ έδειξε ενδιαφέρον...για να μη τα πολυλιγω καταλήξαμε πάλι ότι 

1) το σπέρμα του άντρα μου γονιμοποιεί ότι πετάει κολυμπάει περπατάει

2) ότι δεν έχω θέμα εμβριων κ ήταν κάθετος στο να μην κάνω προεμφυτευτικο πριν του πω όλη την ιστορία μας με αυτό...( Ωστόσο έκλεισα ραντεβού κ με την εμβριολογο)

3) ότι το θέμα μου κατά αυτόν είναι στο ενδομήτριο

Πρότεινε να κάνω έναν 4d υπέρηχο ... Έχει κάνει καμία;; Είναι λέει νέας γενιάς

Μου πρότεινε άλλον ενδοκρινολό που ειδικεύεται σε θέματα γονιμότητας( είπα ας το καταπιω κι αυτό αν κ δε βρίσκω λόγο) κ μου πρότεινε κ αιματολογο...εκεί χαμογέλασα κ του είπα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω προσπάθεια με άλλον αιματολογο.Προσπαθησε να μου πει ότι η γιατρός μου είναι ελλειπής κ του είπα κρατάτε μπροστά σας εξετάσεις 3-4 γυναικολόγων...γυναικολόγο αλλάζω αιματολογο με τίποτα...οπότε μου ζήτησε έλεγχο από αυτήν πρόσφατο...αφού πάω όλα αυτά θα μιλήσουμε...

Κ τώρα στα δικά μας...δεν ξέρω τι θα κάνω...μπερδεμένη δε νιώθω απογοητευμένη νιώθω...κλασικά η απάντηση δε με ικανοποιεί...πως έχει θέμα το ενδομήτριο όταν α εμφυτεύει τα πάντα κ β φαίνεται κ από καρυωτυπους χοριακες κτλ ότι είχαν θέματα τα εμβρια...άσε που με αυτή τη λογική θα σας παλλινδρομες κ με φυσική κύηση ..ούτε ξέρω τι θα κάνω απογοητευτηκα

Just now, Joka είπε:

Λαθος!

Στην εικονα πολυκυστικων οι ορμονες ειναι φυσιολογικες.

Σε εμένα με εικόνα πολυκυστικων δεν είναι...

• Χαχα 1

Just now, island1 είπε:

Λοιπόν...έκανα το ραντεβού μου στο ναυτικό ..θα ξεκινήσω αρχικά από τη μικρή γλυκιά τους μονάδα με μια απίστευτη ηρεμία..η κοπέλα στη γραμματεία μου λέει αχ σήμερα έχουμε πολύ δουλειά...λέω μέσα μου δεν ξέρεις τι εστί πολύ δουλειά...ήταν αρκετά οργανωμένοι αλλά η αναμονή ήταν σχεδόν 2 ωρες... Συρματόσχοινο έγιναν τα νεύρα μου...κι ήρθε η ώρα να μπω...ο γιατρός ήταν με τα μούτρα στα χαρτιά μου σημείωνε ξανασημειωνε...μου λέει εσείς είστε; Όταν σήκωσε το βλέμμα..μου ρθε να το πω συγγνώμη αν περίμενες την ξανθιά δύο μέτρα αρκεσου στο 1,63.. εγώ του λέω...μου λέει πραγματικά πέρασες πολλά ε; Το βλέμμα όλο ήταν στα χαρτιά κάτι που χάρηκα μιας κ έδειξε ενδιαφέρον...για να μη τα πολυλιγω καταλήξαμε πάλι ότι 

2) ότι δεν έχω θέμα εμβριων κ ήταν κάθετος στο να μην κάνω προεμφυτευτικο πριν του πω όλη την ιστορία μας με αυτό...( Ωστόσο έκλεισα ραντεβού κ με την εμβριολογο)

Μου πρότεινε άλλον ενδοκρινολό που ειδικεύεται σε θέματα γονιμότητας( είπα ας το καταπιω κι αυτό αν κ δε βρίσκω λόγο) κ μου πρότεινε κ αιματολογο...εκεί χαμογέλασα κ του είπα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω προσπάθεια με άλλον αιματολογο.Προσπαθησε να μου πει ότι η γιατρός μου είναι ελλειπής κ του είπα κρατάτε μπροστά σας εξετάσεις 3-4 γυναικολόγων...γυναικολόγο αλλάζω αιματολογο με τίποτα...οπότε μου ζήτησε έλεγχο από αυτήν πρόσφατο...αφού πάω όλα αυτά θα μιλήσουμε...

Κ τώρα στα δικά μας...δεν ξέρω τι θα κάνω...μπερδεμένη δε νιώθω απογοητευμένη νιώθω...κλασικά η απάντηση δε με ικανοποιεί...πως έχει θέμα το ενδομήτριο όταν α εμφυτεύει τα πάντα κ β φαίνεται κ από καρυωτυπους χοριακες κτλ ότι είχαν θέματα τα εμβρια...άσε που με αυτή τη λογική θα σας παλλινδρομες κ με φυσική κύηση ..ούτε ξέρω τι θα κάνω απογοητευτηκα

Μονο στο συνδρομο διαταρασσονται οι ορμονες.Αν εχεις εικονα και διαταραγμενες ορμονες,fsh-lh,2 παραγοντες δηλαδη,τοτε εχεις το συνδρομο.

Οσο για τους γιατρους...αν πας και σε άλλο θα σου πει άλλα...

• Μου αρέσει 1

Just now, mirtouli12 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Σας παρακολουθώ καιρό αλλά είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω. Εγώ έχω κάνει ήδη τον 11/18 μια αποτυχημένη σπερματέγχυση με serpafar (νομίζω ότι ο γιατρός δεν με πρόσεξε καθόλου και έγινε όλο διαδικαστικά, μέχρι και πριν την ωορρηξία πρέπει να έγινε η έγχυση), έναν αποτυχημένο τροποποιημένο φυσικό κύκλο (01/19), όπου πήραμε δυο ωάρια, εκ των οποίων ένα γονιμοποιήθηκε ένα αλλά δεν προχώρησε σε βλαστοκύστη. Την Δευτέρα που μας πέρασε έκανα ωοληψία μετά από διέγερση με gonal και cetrotide. Μου πήραν 16 ωάρια και με ενημέρωσαν χθες ότι τα 10 ήταν ώριμα, εκ των οποίων 5 γονιμοποιήθηκαν. Εν τω μεταξύ έχω πάθει και μικρή υπερδιέγερση ωοθηκών και έχω φοβηθεί. Επίσης σε όλες τις περιπτώσεις κάναμε μικρογονιμοποίηση, διότι έχουμε θέμα με τη μορφολογία και την κινητικότητα του σπέρματος. Σήμερα που μίλησα με τον γιατρό μου είπε ότι η γονιμοποίηση των 5  από τα 10 καλά (δλδ ποσοστό 50%) δεν είναι καλό. Αναγκαστικά θα περιμένουμε να δούμε πόσα θα γίνουν βλαστοκύστες γιατί εμβρυομεταφορά (λόγω της υπερδιέγερσης και υψηλής προγεστερόνης μου 1,7) θα γίνει  τον άλλο μήνα. Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα μας μείνει κανένα τελικά. Στον φυσικό κύκλο, όταν ρώτησα τον γιατρό τι φταίει, μου είπε μάλλον τα ωάρια γιατι το σπέρμα το καλλιεργούμε...¨Έχω απογοητευθεί. Συγγνώμη για το μεγάλο μέγεθος του μηνύματος εκ των προτέρων.

Καλως ήρθες κορίτσι μου!!Εύχομαι να προχωρήσουν τα εμβρυάκια σου!!Μην στεναχωριέσαι που δν θα τα βάλετε τώρα!1Κγω τα έβαλα μετά απο 2 μήνες απ την ωοληψία!!Να μην τρως αλάτι,ζάχαρη για 10 μέρες σίγουρα!!Και να προτιμάς κοτόπουλο,ασπράδια αυγού 6 την ημέρα!!Εύχομαι καλή συνέχεια στην γονιμοποιήση κ όλα να πάνε όπως επιθυμείς!!

Just now, island1 είπε:

Νησάκι απο αιματολόγο τι εξετάσεις ήθελε να δεί?Κ πως συμπέρανε πρόβλημα με ενδομήτριο?Απο που?Σου έκανε υπέρηχο τώρα?Κ σίγουρα στις μεταφορές σου θα θυμάσαι το πάχος του ενδομητρίου σου

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Just now, Joka είπε:

Μονο στο συνδρομο διαταρασσονται οι ορμονες.Αν εχεις εικονα και διαταραγμενες ορμονες,fsh-lh,2 παραγοντες δηλαδη,τοτε εχεις το συνδρομο.

Οσο για τους γιατρους...αν πας και σε άλλο θα σου πει άλλα...

Κοριτσάκι μου ξέρω ότι έχω εικόνα πολύ πριν ξεκινήσω εξωσωματικη κ φάνηκε κ στην εξωσωματική αυτό ότι δηλαδή δεν είχα σύνδρομο αλλά εικονα

Just now, marillia είπε:

Καλως ήρθες κορίτσι μου!!Εύχομαι να προχωρήσουν τα εμβρυάκια σου!!Μην στεναχωριέσαι που δν θα τα βάλετε τώρα!1Κγω τα έβαλα μετά απο 2 μήνες απ την ωοληψία!!Να μην τρως αλάτι,ζάχαρη για 10 μέρες σίγουρα!!Και να προτιμάς κοτόπουλο,ασπράδια αυγού 6 την ημέρα!!Εύχομαι καλή συνέχεια στην γονιμοποιήση κ όλα να πάνε όπως επιθυμείς!!

Νησάκι απο αιματολόγο τι εξετάσεις ήθελε να δεί?Κ πως συμπέρανε πρόβλημα με ενδομήτριο?Απο που?Σου έκανε υπέρηχο τώρα?Κ σίγουρα στις μεταφορές σου θα θυμάσαι το πάχος του ενδομητρίου σου

Αιματολογικά θέλει πληρη ελεγχοκτλ που τα έχω αλλά θέλει πρόσφατα...με το ενδομήτριο δεν ξέρω πως το συμπέρανε...δεν εννοούσε το πάχος ..εγώ με το πάχος τις στιβάδες κτλ δεν είχα ποτέ θέμα...έπιαναν μια χαρά τα εμβρια...δεν μου έκανε υπέρηχο το συμπέρανε λογικά από τις αποβολές..

Κοίτα μου φάνηκε εντελώς παράλογος ισχυρισμός ...γιατρός δεν είμαι αλλά θα σθννενουσα σε αυτό εάν οι κυήσεις πήγαιναν καλά κ απέβαλαν..εγώ έχω δύο κ;ρυωτυπους εμβριου προβληματισμούς κ δύο αποβολές με χαλιά χοριακες...άρα εξ αρχής ήταν εκεί το θέμα...άσε που το ενδομήτριο υποστηρίζονταν με αγωγή αιματολογου ανοσολογος..δυστυχώς όσο το σκέφτομαι τόσο καταλήγω στο ότι δεν στέκει τίποτα από ότι άκουσα...θ δώσω ωστόσο μια ευκαιρία στην εμβριολογο αλλά έχω ραντεβού σε 3 βδομαδες

• Μου αρέσει 1

Just now, island1 είπε:

Κοριτσάκι μου ξέρω ότι έχω εικόνα πολύ πριν ξεκινήσω εξωσωματικη κ φάνηκε κ στην εξωσωματική αυτό ότι δηλαδή δεν είχα σύνδρομο αλλά εικονα

Αιματολογικά θέλει πληρη ελεγχοκτλ που τα έχω αλλά θέλει πρόσφατα...με το ενδομήτριο δεν ξέρω πως το συμπέρανε...δεν εννοούσε το πάχος ..εγώ με το πάχος τις στιβάδες κτλ δεν είχα ποτέ θέμα...έπιαναν μια χαρά τα εμβρια...δεν μου έκανε υπέρηχο το συμπέρανε λογικά από τις αποβολές..

Κοίτα μου φάνηκε εντελώς παράλογος ισχυρισμός ...γιατρός δεν είμαι αλλά θα σθννενουσα σε αυτό εάν οι κυήσεις πήγαιναν καλά κ απέβαλαν..εγώ έχω δύο κ;ρυωτυπους εμβριου προβληματισμούς κ δύο αποβολές με χαλιά χοριακες...άρα εξ αρχής ήταν εκεί το θέμα...άσε που το ενδομήτριο υποστηρίζονταν με αγωγή αιματολογου ανοσολογος..δυστυχώς όσο το σκέφτομαι τόσο καταλήγω στο ότι δεν στέκει τίποτα από ότι άκουσα...θ δώσω ωστόσο μια ευκαιρία στην εμβριολογο αλλά έχω ραντεβού σε 3 βδομαδες

Πες ότι πίναμε κανονικά καφεδάκι κ τα λέγαμε!!Δν μου γέμισε το μάτι ο ντοκ!!Προφανώς κ σε μια μεταφορά υποστηρίζεται το ενδομήτριο κ στις αποβολές φταίνε άλλα θεματάκια!!Δν μου άρεσε επίσης που σου είπε να αλλάξεις γιατρούς!!Οκ για επανάληψη εξετάσεων αλλά κατάλαβα σου είπε να αλλάξεις κ ενδοκρινολόγο κ αιματολόγο!!Ναι πάρε τον χρόνο σου κ βλέπεις τι θα αποφασίσετε!!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα