Recommended Posts

Just now, island1 είπε:

Ιδιώτες  φυσικα

χμμμ.... μιζα μου μυριζει.... :roll: 

δυστυχως στον κλαδο αυτο παιζει πολυ.

• Μου αρέσει 2

3 ώρες πρίν, island1 είπε:

Βασικά  νομίζω έπαθε ένα σοκ με όλο το χαρτομανι μου...όλοι πριν από αυτόν είχαν ψάξει τα πάντα..ότι μου ζητάτε το είχα κ το έδινα..όταν έδωσε κ κάτι εξειδικευμένες του συζύγου εμεινε λίγο...δεν είχε κάτι νέο να προτείνει πέραν του 4d υπερήχου που σε γυναίκα που ζει κάνει υστεροσκοπηση δεν ξέρω τι νόημα έχει...αλλά ;ντε κ πες ότι έχει ..η αποριά μου είναι η εξής...τρέχουν όλες να δουν το ενδομήτριο όταν έχουν παλλινδρομες από νορμάλ κυήσεις κ έχουν οκ τα αιματολογικοανοσολογικα η όταν δεν έχουν εμφυτευση..εγώ θα παωε εμφυτεύσεις με εμβρια με χαλιά καρυωτυπους η χαλιά χοριακες υποστηρίζοντας τι; Ότι φταίει το ενδομήτριο; Ποτέ κανένας δεν το υποστήριξε αυτό μάλιστα με θεωρούσαν κ άτυχη που έχω ένα ενδομήτριο που φυτεύει τα πάντα...την προτελευταία φορά κατά λάθος μου δώσανε άλλες σύριγγες κ έκανα τριπλάσια δόση daronda κ έπαιρνα κ σικλακουρ ώστε να ισορροπήσει το ενδομήτριο για μεταφορά..όταν το κατάλαβε ο Τζεφ οκ χρειαζομουν παραπάνω μέρες ο κύκλος σε χάθηκε αλλά μου λέει έχεις κ γαμω τα ενδομήτρια...εσύ το τραβάς πίσω με το daronta με τριπλάσια δύναμη κ αυτό προχωράει...κ όντως έπιασε...

Μααααλιστα.... Κι εγώ. Θα κάνω το δικηγόρο του διαβόλου οπως τα κορίτσια. Εντάξει γιατροί δεν είμαστε. Να το δεχτούμε το ενδομήτριο. Με επιχειρήματα όμως. Πιστεύω ότι φταίει το ενδομήτριο γιατί.... Δεν έχω πολλές γνώσεις τιμεχω ξαναπεί. Αλλά με τοοοοοσες εμφυτεύσεις ας μας πει κάποιος ειδικός τι δεν κάθεται καλά στο ενδομήτριο. Επίσης ούτε εγώ καταλαβαίνω την εμμονή να αλλάξεις γιατρό. Ναι, μπορεί να έχει δίκιο, αλλά με επιχειρήματα. Να σου πει ότι κάνει λάθος ο δικός σου, γιατί.....μπερδεμενα τα λέει και είμαι και άσχετη. Ο 4d υπέρηχος είναι ακριβος; Σου είπε πού να τον κάνεις; Αν είναι να δείξει κάτι, οκ... 

Διαφημίσεις

Just now, DIMITRAS είπε:

Εμενα στα 47 της ειμαι ο καρκινος που πιστευε οτι εχει..κλωτσουσα κ πιστευε αλλα η ερμη..βαλε επιβεβαιωθηκε 16η εβδομαδα ηταν στην κλιμακτηριο η γυναικα κ τα αδερφια μου 15 κ 12 ετων ντρεποταν να το πει γεννηθηκα 15αυγουστο κ απο ιουλιο ετρεχε καθε εβδομαδα στον γιατρο κ ελεγε παρτο θα με χασουν τα παιδια μου! Γεννηθηκα 4780 κ 53 ποντους φυσιολογικα απλα η μανα μου δεν ειχε αγγειο που δεν ειχε σπασει κ θηλαζα ως 5 ετων..αυτα

ΝΑΙ οκ μαζι σου γι;τι να κανω βλαστοκυστες αν δεν κανω προεμφυτευτικο; Εαν ειναι ολα κομπλε με η χωρις βλάστόκύστές ολα καλα θα ειναι γιατι εχω ακουσει πολλα το λεω

Αυτό δεν το ξέρω αλλά και γιατί να μην δοκιμάσεις με βλαστοκυστες αυτή τη φορά; Πότε δεν ξέρεις.οι βλαστοκύστες δεν είναι μόνο για όταν κάνεις προεμφυτευτικο.καλα δεν λέω;

• Μου αρέσει 1

Just now, winspert είπε:

Απλα σε εμας τα σπερματοζωαρια ηταν μετρημενα στα δαχτυλα κ ο γιατρος που το ειχε πει αυτο, το γνωριζε.. Τελοσπαντων, τελος καλο ολα καλα!!!!! 

Εκανα 3 διεγερσεις, 2 φυσικους κ την εκτη φορα καναμε μονο εμβρυομεταφορα σε 100% φυσικο κυκλο χωρις σικλακουρ, χωρις τπτ κ τωρα κοντευω να κλεισω τους 5 μηνες κ να μπω στον 6ο...Δοξα τω θεω... Πολλη ταλαιπωρια αλλα οσο καταλαβαίνω τον μπεμπουλη μου να κλωτσαει πλεον, μονο ευτυχία νιωθω κ ολα μα ολα τα ξεχνας κ λες χαλαλι!!!! Ειμαι πολυ καλα, σε ευχαριστώ. Κ ευχομαι ολα τα κοριτσια συντομα να σταματησουν να πηγαινουν για υπερηχους μετρωντας ενδομητριο κ ωοθηλακια κ να πηγαίνουν για τους προγραμματισμενους υπερηχους της εγκυμοσύνης!!!! Μεσα απο την καρδια μου!!! 

Συγχαρητήρια @winspert με το καλο να υποδεχτείς το μπεμπουλη σου!!!!

κοριτσια ανδρικές βιταμίνες καλές, ποιες είναι;

Σας ευχαριστώ!

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, island1 είπε:

Λοιπόν...έκανα το ραντεβού μου στο ναυτικό ..θα ξεκινήσω αρχικά από τη μικρή γλυκιά τους μονάδα με μια απίστευτη ηρεμία..η κοπέλα στη γραμματεία μου λέει αχ σήμερα έχουμε πολύ δουλειά...λέω μέσα μου δεν ξέρεις τι εστί πολύ δουλειά...ήταν αρκετά οργανωμένοι αλλά η αναμονή ήταν σχεδόν 2 ωρες... Συρματόσχοινο έγιναν τα νεύρα μου...κι ήρθε η ώρα να μπω...ο γιατρός ήταν με τα μούτρα στα χαρτιά μου σημείωνε ξανασημειωνε...μου λέει εσείς είστε; Όταν σήκωσε το βλέμμα..μου ρθε να το πω συγγνώμη αν περίμενες την ξανθιά δύο μέτρα αρκεσου στο 1,63.. εγώ του λέω...μου λέει πραγματικά πέρασες πολλά ε; Το βλέμμα όλο ήταν στα χαρτιά κάτι που χάρηκα μιας κ έδειξε ενδιαφέρον...για να μη τα πολυλιγω καταλήξαμε πάλι ότι 

1) το σπέρμα του άντρα μου γονιμοποιεί ότι πετάει κολυμπάει περπατάει

2) ότι δεν έχω θέμα εμβριων κ ήταν κάθετος στο να μην κάνω προεμφυτευτικο πριν του πω όλη την ιστορία μας με αυτό...( Ωστόσο έκλεισα ραντεβού κ με την εμβριολογο)

3) ότι το θέμα μου κατά αυτόν είναι στο ενδομήτριο

Πρότεινε να κάνω έναν 4d υπέρηχο ... Έχει κάνει καμία;; Είναι λέει νέας γενιάς

Μου πρότεινε άλλον ενδοκρινολό που ειδικεύεται σε θέματα γονιμότητας( είπα ας το καταπιω κι αυτό αν κ δε βρίσκω λόγο) κ μου πρότεινε κ αιματολογο...εκεί χαμογέλασα κ του είπα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω προσπάθεια με άλλον αιματολογο.Προσπαθησε να μου πει ότι η γιατρός μου είναι ελλειπής κ του είπα κρατάτε μπροστά σας εξετάσεις 3-4 γυναικολόγων...γυναικολόγο αλλάζω αιματολογο με τίποτα...οπότε μου ζήτησε έλεγχο από αυτήν πρόσφατο...αφού πάω όλα αυτά θα μιλήσουμε...

Κ τώρα στα δικά μας...δεν ξέρω τι θα κάνω...μπερδεμένη δε νιώθω απογοητευμένη νιώθω...κλασικά η απάντηση δε με ικανοποιεί...πως έχει θέμα το ενδομήτριο όταν α εμφυτεύει τα πάντα κ β φαίνεται κ από καρυωτυπους χοριακες κτλ ότι είχαν θέματα τα εμβρια...άσε που με αυτή τη λογική θα σας παλλινδρομες κ με φυσική κύηση ..ούτε ξέρω τι θα κάνω απογοητευτηκα

Σε εμένα με εικόνα πολυκυστικων δεν είναι...

Η φατσούλα με το χα χα πάει στο σχόλιο με το ύψος σου και το σπερμα του συζύγου.

Νομιζω οτι 4d υπέρηχο εκανα με την σαλπιγγογραφια που επανέλαβα στο Ιασω, γιατι είχαν περασει 5 χρόνια απο την τελευταια μου και ειπε ο γιατρος μου μην τυχόν εχουμε καμια υδροσαλπιγγα που πυροδοτεί την φλεγμονή μου. Δεν είχα τελικα.

Θες να πάρεις ενα τηλέφωνο τον Νικα να τον ρωτήσεις αν θεωρεί οτι πρεπει να δώσεις δείγμα βιοψίας; Ουσιαστικα σου ειπε μηπως υπάρχει κατι στην μήτρα που σου σκοτώνει το έμβρυο. Ξεκινάει πολυ καλα λόγω άψογου σπέρματος και καλού ωαρίου και μετα στραβώνει.

Αν μου επιτρέπεις φαντάσου ενα φυτό άψογο που το μεταφυτεύεις σ ενα κακό χώμα....

Κι εγω ήμουν πεπεισμενη οτι το θεμα το είχαν τα έμβρυα, αλλα για φαντάσου αν ειναι και αλλου το θεμα,

4 ώρες πρίν, Onia είπε:

Αυτό δεν ισχύει. Εγώ πήγα τη Μεγάλη Τρίτη φέτος και την ωοληψια μου την έκανε ο Σφακ. 

Επειδη μάλλον ηταν μεγαλη Τριτη, εχω φιλη που ηταν στο Παντο,  θα της έκανε άλλος την ωοληψια και ζήτησε τον Σφακ και της ειπαν οτι δεν αναλαμβάνει ασθενείς του Π.

1 ώρα πρίν, lemonpie είπε:

κοριτσια να ενημερωσω κ για κοστος σε φυσικο..μου ειπαν αν εχω ωαριο 700. αν δεν βρουν 300. αν δεν φτασω καν σε ωοληψια απλα υπερηχους..τιποτα.. καλα ειναι;;;

Για ενα ωάριο 700 ειναι πολλα.

Just now, Καντι είπε:

Η φατσούλα με το χα χα πάει στο σχόλιο με το ύψος σου και το σπερμα του συζύγου.

Νομιζω οτι 4d υπέρηχο εκανα με την σαλπιγγογραφια που επανέλαβα στο Ιασω, γιατι είχαν περασει 5 χρόνια απο την τελευταια μου και ειπε ο γιατρος μου μην τυχόν εχουμε καμια υδροσαλπιγγα που πυροδοτεί την φλεγμονή μου. Δεν είχα τελικα.

Θες να πάρεις ενα τηλέφωνο τον Νικα να τον ρωτήσεις αν θεωρεί οτι πρεπει να δώσεις δείγμα βιοψίας; Ουσιαστικα σου ειπε μηπως υπάρχει κατι στην μήτρα που σου σκοτώνει το έμβρυο. Ξεκινάει πολυ καλα λόγω άψογου σπέρματος και καλού ωαρίου και μετα στραβώνει.

Αν μου επιτρέπεις φαντάσου ενα φυτό άψογο που το μεταφυτεύεις σ ενα κακό χώμα....

Κι εγω ήμουν πεπεισμενη οτι το θεμα το είχαν τα έμβρυα, αλλα για φαντάσου αν ειναι και αλλου το θεμα,

Επειδη μάλλον ηταν μεγαλη Τριτη, εχω φιλη που ηταν στο Παντο,  θα της έκανε άλλος την ωοληψια και ζήτησε τον Σφακ και της ειπαν οτι δεν αναλαμβάνει ασθενείς του Π.

Εμένα για ένα ωάριο ωοληψια 350 μου είπανε

πρίν από 11 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Μπαααα απλα δεν βρισκω τον λογο να μου προτεινουν βλαστοκυστες κ να πιστεψω οτι θα ξεδιψασω

Δεν πειραζει θα φαω εγω την Κυριακη γαλακτομπουρεκο από Κουτρα κ θα πιω κ νερακι να μην λιγωθω

Μην τις υποτιμάς τις βλαστοκυστες γινεται καλο ξεκαθάρισμα των εμβρύων.

Just now, island1 είπε:

Στο σύνδρομο κενού σάκου δεν είναι μόνο η ιστολογική...εγώ είχα κάνει κανονικό καρυωτυπο εμβριου που φάνηκε η χρωμοσωμικη ανωμαλία...στον προεμφυτευτικο κανείς δε σου εγγυάται ότι δεν θα ζεις παλλινδρομη απλά σίγουρα έχεις περισσότερες πιθανότητες να μην έχεις γιατί έχεις εξετάσει τα πιο συχνά σύνδρομα...μια παλλινδρομη ωστόσο δεν προέρχεται μόνο από χρωμοσωμια...

Ιδιώτες  φυσικα

Σου πε ονόματα συγκεκριμένα;;;;;

• Μου αρέσει 1

πρίν από 55 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Και ερχομαι εδω εγω να ρωτήσω (το Σαββατο την εμβρυολογο στο κεντρο που εχω ραντεβου) εχω κάνει εμβρυομεταφορά με εμβρυα 3ων κ 2 ημερων τι φταιει που περνω θετικό κ αποβάλλω κ μιλάμε με τα 2ης μέρας χοριακή την 14η μερα ακριβως την ημερα που θα ειχα περιοδο 82 κ μετα απο 3 μερες 600...χωρις θρομβοφυλια θυρεοειδη ανοσολογικα αυτοανοσα κλπ?? Ας μου το απαντησουν το Σαββατο οσο μπορουν γιατι κανω εμφυτευση με μικρουτσικα εμβρυα με ωραιες διαιρεσεις κ μετα 

Προεμφυτευτικό έχεις κάνει??Μήπως υπάρχουν κάποιες χρωμοσωμίες που επηρεάζουν??

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

μα και με φαρμακα πληρωσα 1400 :( και ειχα μονο 2...

Just now, lemonpie είπε:

μα και με φαρμακα πληρωσα 1400 :( και ειχα μονο 2...

Στην διέγερση κι εγω 1200 δίνω + 150 αναισθησιολόγο, καρδιολόγο. Με πάνω απο 10 ωοθηλακια. Στον φυσικό 300.

Ρωτα τα κοριτσια που ειναι Θεσσαλονίκη να σου πουν σε ποιους γιατρους δίνουν λιγότερα.

ενας μισθός για μια διαδικασία 2 λεπτών....

4 ώρες πρίν, [email protected] είπε:

Μααααλιστα.... Κι εγώ. Θα κάνω το δικηγόρο του διαβόλου οπως τα κορίτσια. Εντάξει γιατροί δεν είμαστε. Να το δεχτούμε το ενδομήτριο. Με επιχειρήματα όμως. Πιστεύω ότι φταίει το ενδομήτριο γιατί.... Δεν έχω πολλές γνώσεις τιμεχω ξαναπεί. Αλλά με τοοοοοσες εμφυτεύσεις ας μας πει κάποιος ειδικός τι δεν κάθεται καλά στο ενδομήτριο. Επίσης ούτε εγώ καταλαβαίνω την εμμονή να αλλάξεις γιατρό. Ναι, μπορεί να έχει δίκιο, αλλά με επιχειρήματα. Να σου πει ότι κάνει λάθος ο δικός σου, γιατί.....μπερδεμενα τα λέει και είμαι και άσχετη. Ο 4d υπέρηχος είναι ακριβος; Σου είπε πού να τον κάνεις; Αν είναι να δείξει κάτι, οκ... 

Εννοείται ότι μου είπε που κ σε ποιον...100 ευρώ είναι....ρε ειλικρινά δεν είναι για αυτά τα ποσά θέμα στο λέω αλήθεια...απλά όπως σωστά είπες θέλω το γιατί...εγώ τον προεμφυτευτικο τον είχα ψάξει πολύ το 2016 που είχα χάσει δύο κυήσεις..είχα τους καρυωτυπους εμβριων ακριβώς γιατί κανείς δε θεώρησε ότι φταίει το ενδομήτριο κ δείχνανε τετρασωμια ο ένας,που είναι εξαιρετικά σπάνιο να συμβεί κ τυχαίο λόγω εξωσωματικη ς κ τρισωμια 17 με βάση την όμως τον καρυωτυπο μας θεωρήθηκε τυχαίο γεγονός...κυριολεκτικά γύρισα παντού...( Κ φυσικά στον κορυφαίο για μένα τον Πάγκαλο..μάλιστα στάθηκε πολύ σε αυτό στο ότι ο Πάγκαλος είπε όχι...ναι αλλά ήταν το 2016 μετά από αυτό είχα άλλες δύο παλλινδρομες...πιστεύω σήμερα θα έλεγε ναι με τα 1000)... Τεσπά δεν με έπεισε σε τίποτα...το γεγονός ότι όταν πάτησα πόδι στην αλλαγή αιματολογου που όπως έχω γράψει για μένα είναι αυτή που μου έφερε παιδί κ που την ανεξήγητη μου υπογονιμότητα την έλυσε κ μου είπε οκ απλά να μας δώσει το οκ νομίζω λέει πολλά...αυτό που δεν με έπεισε είναι ότι δεν μου είπε τι παραπάνω θα κάνει ο ενδοκρινολόγος τους που δεν το έχω κάνει εγώ...ή ο αιματολογος-...

4 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μια μήτρα που έχει ψαχτει επιστημονικά( έχω ξαναγράψει ότι τον Νίκα δεν τον πιστεύω ) αιματολογικά ανοσολογικά κ έχουμε βρει τι φταίει ,μια μήτρα που από τις 6 εμβριομεταφορες έπιασε τις 5 ,που έχει ταλαιπωρηθεί με 4 αποξεσεις κ δείνει τέλειο ενδομήτριο κ στιβάδες,που έχει φτάσει γέννα τελειωμένη κ που μετά από καισαρική έπιασε άλλες δύο φορές δεν την αγγίζεις....ενδεχόμενος να είχε ένα νόημα εάν είχα νορμάλ κυήσεις κ ξαφνικά τα έχανα....για τον Νίκα δεν ανέφερε απολύτως τίποτα...θεωρεί ότι το θέμα της είναι αιματολογικοανοσολογικα κάτι που έχω ψάξει με μια από τις καλύτερες αν όχι την καλύτερη κ έχω καλύψει 100%... Όταν έψαχνα τι θα κάνω μετά τον Μαντούδη επισκεπτήρια ένα γνωστό εξωσωματικο ο οποίος μου είπε περίπου αυτό που λες με τη διαφορά ότι θα έπρεπε να ψαχτει το φυτό..ειδικά όταν έχεις ήδη ένα που ολοκλήρωσε τον κύκλο του...τεσπά δεν πειστηκα ακόμα κ αν το κάνω δεν με έχει πείσει...κ είμαι βεβαιαη ότι θα ζητήσει η εμβριολογος προεμφυτευτικο κ θα φανεί εκεί το θέμα...ο 4d υπέρηχος μου είπε είναι κάτι μεταξύ σαλπιγγογραφια κ λαπαροσκοπιση( μίνι με την έννοια του τι βλέπεις) θυμάσαι σε ποιον τον έκανες;

4 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μην τις υποτιμάς τις βλαστοκυστες γινεται καλο ξεκαθάρισμα των εμβρύων.

Σου πε ονόματα συγκεκριμένα;;;;;

Ναι εννοείται συγκεκριμένα για αυτό Στράβωσα

• Μου αρέσει 2

4 ώρες πρίν, bcd18 είπε:

Συγχαρητήρια @winspert με το καλο να υποδεχτείς το μπεμπουλη σου!!!!

κοριτσια ανδρικές βιταμίνες καλές, ποιες είναι;

Σας ευχαριστώ!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!εμεις ειχαμε παρει τις spermotrend που στις φερνουν μονο με τηλεφωνικη παραγγελια!εχουν 75ε για τρεις μηνες:μας στις εδωσε ουρολογος γτ υπηρχε θεμα στη μορφολογια!καλος συνδιασμος που ειδαμε διαφορα σε κινητικοτητα ηταν wellman conception μια το πρωι κ το βραδυ q10 ubiquinol!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα