Recommended Posts

23 hours ago, Μαρίτσα10 είπε:

Εμενα η αληθεια ειναι οτι δεν το περίμενε. Ηξερε οτι ειχαμε αποτυχιες στη γονιμοποίηση. Μπηκε μεσα προβληματισμενος κ μου ειπε οτι εχει ηθικους προβληματισμους κ οτι αν τελικα γινω μανουλα με τα 2 πρωτα θα πρεπει να μιλησουμε κ για τα αλλα.

Του ειπα οτι κ εγω δεν ειμαι υπερ του να καταστρεφονται. Το πολυ πολυ στο τελος να γινω πολυτεκνη απο το μηδεν που ειμαι τωρα.

Την αλλη φορα με 13ωαρια γονιμοποιηθηκε το 1. Τωρα δεν περιμενε κανεις οτι θα εφτανα με 16 τελειες βλαστοκυστες απο τα 20 που ειχαν γονιμοποιηθει αρχικα.

9 μερες μετα δειχνει μια χαρα αρα απο τις 7 και μετα δειχνει ..εγω παντα στις 9 μερες εκανα και δεν υπαρχει πιθανοτητα λαθους

4 hours ago, maria030603 είπε:

καλημερα καλημεραααα!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαριτσα μου και παλι καλη επιτυχια αν κ ειμαι σιγουρη οτι θα ναι η τυχερη σου φορα αγαπη μου!!!!!!!!!!!!! 

τωρα γι αυτο που ρωτας εγω με εμβρυακια 3 ημερων οχι βλαστοκυστες εκανα χοριακη την 10ημερα..10/03 εκανα εμβρυομεταφορα και 21/03 την χοριακη..τιμη 157..βεβαια ηταν διδυμα αλλα κ παλι θα φαινεται..εφοσον κανεις χοριακη θα ειναι καραεγκυρο...εχει ομως μικροβιολογικα και το σαββατο ανοιχτα αν σε απασχολει αυτο..κ γω σαββατο την εκανα..

Νησακι μου σα να ακουω εμενα με τον αντρα μου που βλεπω τι λετε για τη δωρεα των εμβρυων...εμεις λογω πολυκυστικων ξεραμε οτι απο αριθμο ωαριων δεν θα ειχα θεμα..ξεραμε οτι θα ειχα παρα πολλα..το θεμα ηταν η ποιοτητα..αν θα ηταν καλα..μια μερα πριν την ωολληψια μιλησαμε με τον αντρα μου κ ειχαμε αποφασισει οτι αν σε περιπτωση δεν ειναι καλα τα ωαρια μου θα προχωρουσαμε για δοτρια ωαριων.. κ με αυτο το σκεπτικο αποφασισαμε οτι αν καναμε πολλα εμβρυα θα τα δωριζαμε...εμεις ειχαμε 5 εμβρυα κ καναμε εμβρυομεταφορα τα δυο..αν ειχα και τα δυο τα παιδακια μου θα τα δωριζαμε τα υπολοιπα 3..τωρα που ομως εχουμε ενα παιδακι κ θα κανουμε κ αλλη προσπαθεια αν περισεψει το 1 θα το δωρισουμε..

αυτο που ειπε ο Παντος ειναι το ακριβως αντιθετο με αυτο που εχουν σαν σκεπτικο στο κεντρο που εκανα την εξωσωματικη...το γραφουν κ ολας στη σελιδα τους...οτι θελουν καλα εμβρυα οχι πολλα γι αυτο κ δεν φορτωνουν πολυ σε ορμονες

στον Παντο εφυγα στα μεσα του Ραντεβου..απαραδεκτος...300 μοναδες δοση σε γυναικα 30 χρονων τοτε χωρις θεμα για ποιο λογο;αυτο τον ρωτησα και μου ειπε θελουμε πολλα να διαλεξουμε...ε οχι ρε φιλε δεν θα γινω πειραματοζωο..εμβρια ειναι ...και στις δυο διεγερσεις μου πηρα απο 150 μοναδες και εκανα 10 ωαρια για σκεψου τι θα κανα στις 300 και δοξα το θεο πετυχα 3/4 ...οι λογοι που παλλινδρομησαν τα πρωτα ηταν ασχετοι...

3 hours ago, Nas! είπε:

Κοριτσια καλημερα και καλο μηνα! Γραφω γιατι εχω λιγο φρικαρει.. Οπως εχω ηδη πει, ειμαι πολυ πρωταρα σε ολα αυτα, αλλα θελω να παραθεσω την ανησυχια μου, γιατι δεν ξερω τι να κανω. Αυτον τον μηνα σκοπευω να κανω την πρωτη μου προσπαθεια με σπερματεγχυση. Υπολογιζα να μου ερθει περιοδος στις 31/1 ή στις 1/2 μιας και ο κύκλος μου δεν ειναι απολυτα σταθερος. Μου ήρθε λίγο καφέ στις 30/1 το πρωι και μετά τιποτε. Τελειως καθαρη. Εγω περιμενω πως και πως να μου ερθει, για να ξεκινησω τα serpafar και την διαδικασια σπερματεγχυσης. Τι να κανω? Να παρω τον γιατρό μου ή θα με περάσει για καμια υστερικη? Ουφ.. Κοντευω να σκασω!

ως πρωτη μερα λογιζεται η μερα με κανονικη ροη

3 hours ago, Μαρίτσα10 είπε:

Καλημέρα! 

Εμενα το μονο θεμα μου στη δωρεα ειναι οτι στο μελλον τα παιδια μου μπορει να ζουν με τον φοβο μην ερωτευτουν τα αδερφια τους που θα τα χει κανει αλλη μανα αλλα βιολογικα θα ειναι δικα μας. 

Νας ρωτα τον γιατρο αν ειναι να στεναχωριεσαι

να σου πω κατι ετσι κι αλλιως μεσα απο την εξωσωματικη δεν ξερουμε ποσα πραγματικα καναμε..σου ειπαν εχεις 14 που ξερεις οτι δεν ειχες 15;η οτι εγω δεν πηραν σπερμα του Αντωνη για αλλον;ασε αν τα σκεφτουμε ολα αυτα θα τρελαθουμε...σιγουρα δεν ειναι ευκολο σαν σκεψη αλλα αναμεσα στην καταστροφη και τα πειραματα το προτειμω...αλλιως προσωπικα(και το τονιζω για μενα μιλαω παντα καθενας ειναι διαφορετικος)το θεωρω πολυ εγωιστικο...δηλαδη πετυχα 2 παιδια και πεταω τα υπολοιπα...ειναι εμβρια δεν ειναι ωαρια η σπερματοζωαρια..εμεις αυτο σκεφτηκαμε και για αυτο επεμενα σε λιγα φαρμακα

• Μου αρέσει 1

Μμμ το κακο ειναι οτι δεν μπορουσα ποτέ να φανταστω οτι θα ειχα γονιμοποιηση σε τετοιο ποσοστό. Μεγαλη διαφορα απο κεντρο σε κεντρο. Ακομα κ το μακρυ πρωτοκολλο μπορει να ευνόησε. Δυστυχως καποια πραγματα δεν μπορεις να τα προβλέψεις. Αν ηξερα οτι θα ειχαμε γονιμοποιηση ωαριων σε τοσο μεγαλο ποσοστο θα μου εβαζε μικροτερη δοση φαντάζομαι. Δεν ηταν απολυτος ο γιατρος σε κατι. Ξεκινησα με 300 μοναδες κ μετα μου τις μειωσε σε 150 αφου ειδε οτι πηρα φορα.

Τωρα ας δω τι θα κανω με τα τωρινα παιδια μου κ μετα το πολυ πολυ αν τα καταφερω θα κανω κ δευτερο κ τριτο κ γιατι οχι αν πανε ολα καλα κ εχουμε υγεια κ δουλειες κανουμε κ τεταρτο. 

Καμια φορα τα ονειρα για μεγαλη οικογενεια γινονται πραγματικοτητα.

• Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Διαφημίσεις

1 hour ago, island1 είπε:

να σου πω κατι ετσι κι αλλιως μεσα απο την εξωσωματικη δεν ξερουμε ποσα πραγματικα καναμε..σου ειπαν εχεις 14 που ξερεις οτι δεν ειχες 15;η οτι εγω δεν πηραν σπερμα του Αντωνη για αλλον;ασε αν τα σκεφτουμε ολα αυτα θα τρελαθουμε...σιγουρα δεν ειναι ευκολο σαν σκεψη αλλα αναμεσα στην καταστροφη και τα πειραματα το προτειμω...αλλιως προσωπικα(και το τονιζω για μενα μιλαω παντα καθενας ειναι διαφορετικος)το θεωρω πολυ εγωιστικο...δηλαδη πετυχα 2 παιδια και πεταω τα υπολοιπα...ειναι εμβρια δεν ειναι ωαρια η σπερματοζωαρια..εμεις αυτο σκεφτηκαμε και για αυτο επεμενα σε λιγα φαρμακα

ακριβως το ιδιο σκεπτικο εχω κ γω νησακι μου...εμεις βγαλαμε 6 ωαρια...στους υπερηχους ομως ειχα πανω απο 40 με 50 αυγουλακια..βεβαια ξερω οτι ειχα κ θεμα ανατομιας κ δεν μπορεσαν να βγουν περισσοτερα..αλλα οπως το λες..που ξερεις?? απο καποιο σημειο και μετα απλα αφηνεσαι κ λες θα το εμπιστευτω κ τελειωσε...εμεις παντως αν περισσεψει καποιο κ το δωρισουμε ειπαμε οτι θα το πουμε στα παιδια μας κ οτι θα πρεπει να "εχουν το νου" τους για οταν μεγαλωσουν...

οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

26 minutes ago, maria030603 είπε:

ακριβως το ιδιο σκεπτικο εχω κ γω νησακι μου...εμεις βγαλαμε 6 ωαρια...στους υπερηχους ομως ειχα πανω απο 40 με 50 αυγουλακια..βεβαια ξερω οτι ειχα κ θεμα ανατομιας κ δεν μπορεσαν να βγουν περισσοτερα..αλλα οπως το λες..που ξερεις?? απο καποιο σημειο και μετα απλα αφηνεσαι κ λες θα το εμπιστευτω κ τελειωσε...εμεις παντως αν περισσεψει καποιο κ το δωρισουμε ειπαμε οτι θα το πουμε στα παιδια μας κ οτι θα πρεπει να "εχουν το νου" τους για οταν μεγαλωσουν...

Συμφωνω απολυτα και εννοειται οτι θα το πω οπως εννοειται οτι μεγαλωνοντας θα του μιλησω κ για την εξωσωματικη.

Ειναι πολυ λεπτα θεματα...6 σου ειπαν κ που το ξερεις? κι εσυ κ εγω κ ολες...ποτε δεν ξερεις...

Ξεκινησα με πολλα ηθηκα θεματα την προσπαθεια ως ανθρωπος..μιλησα με 2 πνευματικους απλα για να δω τη θεση της εκκλησιας.κ στις 2 περιπτωσεις μου μιλησαν για τα εμβρια...μου ειπαν οτι η εκκλησια κολλαει σε αυτο ..στο τι γινονται τοσα εμβρια..κ τωρα μετα το θετικο μου ειπε ιερεας να εχεις τη συνεση κ την ευλογια να δεις τι θα κανεις τα 4 που εμειναν.

Τελος παντων αυτα ειναι προσωπικα του ζευγαριου κ του καθε ανθρωπου προσωπικα...

Να σε ρωτησω κατι ποσο καιρο μετα τη γεννα μπορεις να κανειε επομενη εμβριομεταφορα?

Να σου πω δεν μου εχουν πει τιποτα οτι υπαρχει χρονικο περιθωριο γεννας εμβρυομεταφορας...εγω ειχα το χρονικο περιθωριο καισαρικης κ επομενης γεννας..γι αυτο ειπαμε οτι δεν θα ξεκινησουσαμε τιποτα μεχρι να χρονισει,,συν οτι θελαμε να τον χαρουμε κ λιγακι παραπανω..γι αυτο κ παμε με πιο αργα βηματα..σιγα σιγα

• Μου αρέσει 1

NKQXp2.png

Διαφημίσεις

Εγω κοριτσια δεν περιμενα οτι θα ειχα ηθικα διλληματα γτ οταν πηγα στον προηγουμενο γιατρο ειχαμε αποφασισει να μην το παρακανουμε με πολλες ορμονες κ οτι εμβρυα δημιουργηθουν θα τα χρησιμοποιουσαμε. 100 μοναδες εκανε τοτε κ το ανωτερο 150. 

Με αυτο το γιατρο αποφασισαμε να δημιουργησουμε περισσοτερα ωαρια με σκοπο να δημιουργηθουν καποια εμβρυα εφοσον τις προηγουμενες φορες ετρωγα ολο φαρμακα κ δεν καταφερνα να βαλω ουτε 2 στη καταψυξη. Τωρα που να φανταστω οτι θα δημιουργηθει ολοκληρη ποδοσφαιρικη ομαδα μαζι με αναπληρωματικους κιολας; Με κοβω πολυτεκνη στο τελος.

POzcp3.pngal9Sp3.png

11 minutes ago, Μαρίτσα10 είπε:

Εγω κοριτσια δεν περιμενα οτι θα ειχα ηθικα διλληματα γτ οταν πηγα στον προηγουμενο γιατρο ειχαμε αποφασισει να μην το παρακανουμε με πολλες ορμονες κ οτι εμβρυα δημιουργηθουν θα τα χρησιμοποιουσαμε. 100 μοναδες εκανε τοτε κ το ανωτερο 150. 

Με αυτο το γιατρο αποφασισαμε να δημιουργησουμε περισσοτερα ωαρια με σκοπο να δημιουργηθουν καποια εμβρυα εφοσον τις προηγουμενες φορες ετρωγα ολο φαρμακα κ δεν καταφερνα να βαλω ουτε 2 στη καταψυξη. Τωρα που να φανταστω οτι θα δημιουργηθει ολοκληρη ποδοσφαιρικη ομαδα μαζι με αναπληρωματικους κιολας; Με κοβω πολυτεκνη στο τελος.

Μα εσυ εκανες ωαρια ..δεν ειχες θεμα στο να κανεις..με 150 εκανες 10 ωαρια..για μενα η αλλαγη τωρα ηταν το σπερμα που ηταν πολυ σημαντικη

Τωρα ποσες μοναδες εκανες; 

Καλα καλυτερα να μη συζηταμε μωρε το μετα ...μεινει ηρεμη να ρθει το θετικο να ναι γλυκια τελεθομηνη κυηση κι η διμη σου κ η δικη μου κ ολα τα αλλα..μετα...

On 31/1/2017 at 3:25 ΜΜ, Μαρίτσα10 είπε:

Εμενα η αληθεια ειναι οτι δεν το περίμενε. Ηξερε οτι ειχαμε αποτυχιες στη γονιμοποίηση. Μπηκε μεσα προβληματισμενος κ μου ειπε οτι εχει ηθικους προβληματισμους κ οτι αν τελικα γινω μανουλα με τα 2 πρωτα θα πρεπει να μιλησουμε κ για τα αλλα.

Του ειπα οτι κ εγω δεν ειμαι υπερ του να καταστρεφονται. Το πολυ πολυ στο τελος να γινω πολυτεκνη απο το μηδεν που ειμαι τωρα.

Την αλλη φορα με 13ωαρια γονιμοποιηθηκε το 1. Τωρα δεν περιμενε κανεις οτι θα εφτανα με 16 τελειες βλαστοκυστες απο τα 20 που ειχαν γονιμοποιηθει αρχικα.

Μπράβο πολλά συγχαρητήρια!!! πολυ χαίρομαι !! Επίσης είχα 12 ωάρια απο τα οποία γονιμοποιήθησαν τα 6 και τα άλλα 6 ειναι σε καταψυξη. απο τα πρώτα 6 εχουμε ένα εμβρυακι και προσπαθούμε εδώ και 3 μήνες πηγαίνοντας στο κεντρο συνέχεια να γονιμοποιήσουμε και τα αλλα 6 αλλα καθε φορα δεν το κανουν για να μην αποτύχουν. δεν ξέρω.... μας είπαν να δοκιμασουμε αλλες 2 φορες και να μπω σε ενα μήνα διαδικασία εμβρυομεταφορας με το ενα που υπάρχει το οποίο ειναι 2 ημερών (χωρίς βλαστοκύστη) ... και αναρωτιέμαι ποσο τυχεροί θα ήμαστε και αν θα συνεχιστεί σε εγκυμοσύνη. Ειμαι πολυ αγχωμένη...  Ακού και για τις 16 βλαστοκυστες εκεί που  υπήρχε μονο ενα εμβρυο την πρωτη φορα και καπως παίρνω κουράγιο.....

4 minutes ago, rainbow23 είπε:

Μπράβο πολλά συγχαρητήρια!!! πολυ χαίρομαι !! Επίσης είχα 12 ωάρια απο τα οποία γονιμοποιήθησαν τα 6 και τα άλλα 6 ειναι σε καταψυξη. απο τα πρώτα 6 εχουμε ένα εμβρυακι και προσπαθούμε εδώ και 3 μήνες πηγαίνοντας στο κεντρο συνέχεια να γονιμοποιήσουμε και τα αλλα 6 αλλα καθε φορα δεν το κανουν για να μην αποτύχουν. δεν ξέρω.... μας είπαν να δοκιμασουμε αλλες 2 φορες και να μπω σε ενα μήνα διαδικασία εμβρυομεταφορας με το ενα που υπάρχει το οποίο ειναι 2 ημερών (χωρίς βλαστοκύστη) ... και αναρωτιέμαι ποσο τυχεροί θα ήμαστε και αν θα συνεχιστεί σε εγκυμοσύνη. Ειμαι πολυ αγχωμένη...  Ακού και για τις 16 βλαστοκυστες εκεί που  υπήρχε μονο ενα εμβρυο την πρωτη φορα και καπως παίρνω κουράγιο.....

οπως εχω πει το δικο μου εμβρυακι ηταν 2 ημερων..βγηκε απο την καταψυξη κ συνεχισε να αναπτυσεται κ οταν καναμε την εμβρυομεταφορα ηταν 3ημερων..οπως εχουμε πει αν ειναι να γινει θα γινει κοπελα μου...μην ανησυχεις...

επισης γιατι δεν εκαναν και στα 12 ωαρια?? κ εχετε τα 6 στην καταψυξη?

• Μου αρέσει 1

NKQXp2.png

Διαφημίσεις

18 hours ago, Μαρίτσα10 είπε:

Μμμ το κακο ειναι οτι δεν μπορουσα ποτέ να φανταστω οτι θα ειχα γονιμοποιηση σε τετοιο ποσοστό. Μεγαλη διαφορα απο κεντρο σε κεντρο. Ακομα κ το μακρυ πρωτοκολλο μπορει να ευνόησε. Δυστυχως καποια πραγματα δεν μπορεις να τα προβλέψεις. Αν ηξερα οτι θα ειχαμε γονιμοποιηση ωαριων σε τοσο μεγαλο ποσοστο θα μου εβαζε μικροτερη δοση φαντάζομαι. Δεν ηταν απολυτος ο γιατρος σε κατι. Ξεκινησα με 300 μοναδες κ μετα μου τις μειωσε σε 150 αφου ειδε οτι πηρα φορα.

Τωρα ας δω τι θα κανω με τα τωρινα παιδια μου κ μετα το πολυ πολυ αν τα καταφερω θα κανω κ δευτερο κ τριτο κ γιατι οχι αν πανε ολα καλα κ εχουμε υγεια κ δουλειες κανουμε κ τεταρτο. 

Καμια φορα τα ονειρα για μεγαλη οικογενεια γινονται πραγματικοτητα.

Όταν λες μεγάλη διαφορα απο κεντρο σε κέντρο;;; Αν δεν σε πείραζε θα μπορούσες να μου στείλεις σε inbox σε ποιο κέντρο είσαι; ευχαριστώ πολύ!!!!

1 minute ago, maria030603 είπε:

οπως εχω πει το δικο μου εμβρυακι ηταν 2 ημερων..βγηκε απο την καταψυξη κ συνεχισε να αναπτυσεται κ οταν καναμε την εμβρυομεταφορα ηταν 3ημερων..οπως εχουμε πει αν ειναι να γινει θα γινει κοπελα μου...μην ανησυχεις...

επισης γιατι δεν εκαναν και στα 12 ωαρια?? κ εχετε τα 6 στην καταψυξη?

γιατί δεν μπορούν να βρουν καταλληλα σπερματοζωάρια για να τα γονιμοποιήσουν . Ειναι λιγα και με βαριά μορφογολογία. καθε φορα ψαχνουν μήπως είμαστε τυχεροί και βρουν δυο τρια καλα να γονιμοποιήσουν σιγα σιγα και τα υπόλοπα. Τι να πω... δεν ξέρω... περίμενα μεσα σε ενα τρίμηνο να έβρισκαν κατι... αλλα τπτ καθε φορα ακούμε ασχημα νεα και η ψυχολογία παει στον πάτο... Προς το παρόν η μονη ελπίδα ειναι σε αυτό το ένα!!!

13 minutes ago, rainbow23 είπε:

γιατί δεν μπορούν να βρουν καταλληλα σπερματοζωάρια για να τα γονιμοποιήσουν . Ειναι λιγα και με βαριά μορφογολογία. καθε φορα ψαχνουν μήπως είμαστε τυχεροί και βρουν δυο τρια καλα να γονιμοποιήσουν σιγα σιγα και τα υπόλοπα. Τι να πω... δεν ξέρω... περίμενα μεσα σε ενα τρίμηνο να έβρισκαν κατι... αλλα τπτ καθε φορα ακούμε ασχημα νεα και η ψυχολογία παει στον πάτο... Προς το παρόν η μονη ελπίδα ειναι σε αυτό το ένα!!!

μακαρι κοπελα μου να εχετε γρηγορα κ αλλα εμβρυακια κ να πετυχετε στον στοχο σας!!!!!!!!!!

NKQXp2.png

Just now, maria030603 είπε:

μακαρι κοπελα μου να εχετε γρηγορα κ αλλα εμβρυακια κ να πετυχετε στον στοχο σας!!!!!!!!!!

Ευχαριστούμε παρα πολύ!!! Άλλες δυο ευκαιρίες εχουμε πριν κανουμε την εμβρυομεταφορα με το ενα. Μακάρι να ήμαστε λιγο παραπανω τυχεροι και να βρουν εστω δυο τρια να γονιμοποίησουν τα 3 αν όχι και τα 6. Αν θες βεβαια θα μπορούσες να μου πεις σε inbox σε ποιο κέντρο είσαι; γιατί ξέρετε... όταν βρίσκεσαι σε αυτον τον επιπονο δρομο και αποκτάς την ψυχολογία του ασανσερ μια στον 6ο και μια στο υπόγειο.... περνάν απο το μυαλό διαφορα...

εμεις θα καθυστερησουμε λιγο ακομα την εμβρυομεταφορα....

καταρχας δεν θυμαμαι αν σας το ειπα αλλα ειμαι αστεγη......απο τις αρχες του χρονου που εγινε ο κακος χαμος με τον καιρο παγωσαν κ εσπασαν οι σωληνες της θερμανσης και του νερου κ μεχρι εχθες δεν ειχαμε θερμανση κ ουτε νερο..τοσο καιρο μενουμε στους γονεις μου γιατι δεν μπορουμε με ενα μωρο να ειμαστε χωρις θερμανση κ χωρις νερο...κ βρηκαμε αλλου σπιτι (αυτο δεν με χαλασε γιατι ηθελα να φυγω κ να παω κοντα στους γονεις μου) κ σε 10 μερες θα μετακομισουμε..

πηγα στη νεραιδα που λεει κ το νησι στην αιματολογο κ μου ειπε οτι αν δεν στρωσουν καποιες ελλειψεις που εχω σε βιταμινες δεν συνηστα να γινει εμβρυομεταφορα..οποτε το νωριτερο σε κανενα 3μηνο....σε καμια 20αρια μερες θα παω κ στον ενδοκρινολογο κ να δουμε τι θα πει κ εκεινος

• Μου αρέσει 1

NKQXp2.png

15 minutes ago, maria030603 είπε:

εμεις θα καθυστερησουμε λιγο ακομα την εμβρυομεταφορα....

καταρχας δεν θυμαμαι αν σας το ειπα αλλα ειμαι αστεγη......απο τις αρχες του χρονου που εγινε ο κακος χαμος με τον καιρο παγωσαν κ εσπασαν οι σωληνες της θερμανσης και του νερου κ μεχρι εχθες δεν ειχαμε θερμανση κ ουτε νερο..τοσο καιρο μενουμε στους γονεις μου γιατι δεν μπορουμε με ενα μωρο να ειμαστε χωρις θερμανση κ χωρις νερο...κ βρηκαμε αλλου σπιτι (αυτο δεν με χαλασε γιατι ηθελα να φυγω κ να παω κοντα στους γονεις μου) κ σε 10 μερες θα μετακομισουμε..

πηγα στη νεραιδα που λεει κ το νησι στην αιματολογο κ μου ειπε οτι αν δεν στρωσουν καποιες ελλειψεις που εχω σε βιταμινες δεν συνηστα να γινει εμβρυομεταφορα..οποτε το νωριτερο σε κανενα 3μηνο....σε καμια 20αρια μερες θα παω κ στον ενδοκρινολογο κ να δουμε τι θα πει κ εκεινος

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και στην δεύτερη εμβρυομεταφορά!! :):)

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα