Recommended Posts

3 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

Μπραβο κοριτσι μου! Καλες γονιμοποιήσεις τωρα! Θα πατε για εμβρυομεταφορα σε αυτον τον κυκλο;

Καλημέρα λογικά Ναι.

Αν καταφέρει να περάσει τον καθετήρα Γιατί στο τεστ δεν κατάφερε να τον περάσει.

• Μου αρέσει 1

3 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

Γιατι οχι καφε βρε κοριτσια!!!

Ευχομαι θετικες χοριακες!!! Με το καλο ολα!!!

Δεν ξερω ακολουθησα τις οδηγιες απλα!!! Μακαρι να τις εχουμε❤️εσυ σε τι σταδιο βρίσκεσαι? 

Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα!Αδιαθέτησα και ξεκινάω ενέσεις την 21η μέρα.Είναι η πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής.

Από τη μία είμαι χαρούμενη και από την άλλη με φοβίζει η διαδικασία της ωοληψίας κυρίως. 

• Μου αρέσει 2

12 ώρες πρίν, Vaso86 είπε:

Όλα καλά δεν πόνεσα  ελάχιστα πονακια έχω τώρα σαν περιόδου.

Ευτυχώς έπεσα ξέρη και δεν κατάλαβα τίποτα.

Ο γιατρός μου λέει ο άντρας μου βγήκε και του είπε από τις πολύ δύσκολες ωοληψιες που έχει κάνει.

5 ΠΗΡΑΝ ΤΕΛΙΚΑ.

Καλές γονιμοποιήσεις κοριτσάκι μου με γερά εμβρυάκια!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Jery είπε:

Κορίτσια νωρίς μεν αλλά μάλλον αδιαθετησα:sad:

Είμαι στην ίδια κατάσταση απο εχτες εχω καφε σκούρο κ περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί:cry:...... εμένα ο γιατρός μου με έστειλε για χοριακη. Το απόγευμα θα εχω τα αποτελέσματα

Just now, Jery είπε:

Κορίτσια νωρίς μεν αλλά μάλλον αδιαθετησα:sad:

Ελπιζω κοριτσακι μου να ειναι αποτην εμφυτευση κ να ειναι ολα καλα!!! Μην χανεις την ελπιδα σου ακομα!!! 

Just now, daisyz said:

Κορίτσια καλημέρα!Αδιαθέτησα και ξεκινάω ενέσεις την 21η μέρα.Είναι η πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής.

Από τη μία είμαι χαρούμενη και από την άλλη με φοβίζει η διαδικασία της ωοληψίας κυρίως. 

Καλημέρα και καλή αρχή! Θα κανεις το μακρυ πρωτόκολλο. Ποια φάρμακα σου είπε ο γιατρός? Ποσων ετών εισαι και γιατι καταφυγατε στην εξωσωματική?

Just now, daisyz είπε:

Καλη αρχη κοριτσι μου. Δεν ειναι τπτ. Κανεις μεθη κ δεν καταλαβαινεις τπτ απολυτως. Ξυπνας κ πας σπιτι για ξεκούραση. Μετα ισως εχεις λιγα πονακια σαν της περιοδου για λιγες μερες οπως συνεβη κ σε εμενα αλλα καποια κοριτσια δεν ειχαν τπτ μετα. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου! :)

Τι κάνετε; Πώς είστε; 

Εγώ έχω κάνει την εμβρυομεταφορά και περιμένω για τη χοριακή σε καμια εβδομάδα. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα απολύτως, προαίσθημα επίσης κανένα. Εσείς; 

Είμαι περιορισμένη στο σπίτι, κρεβάτι - καναπές - κουζίνα κι ευτυχώς με προσέχει πολύ ο άντρας μου - ψώνια, καθάρισμα, μαγείρεμα :wub::wub::wub:

Την Παρασκευή θα πάμε την πρώτη μας βόλτα για κανα μισάωρο και μετά πάλι ξεκούραση. Δεν πήρα ιδιαίτερες οδηγίες από το γιατρό μου, δε χρειάζεται να είμαι ξάπλα, μόνο ξεκούραση 2-3 μέρες είπε και μετά όλα φυσιολογικά, απλά όχι υπερβολές. 

• Μου αρέσει 5

On 10/6/2019 at 1:19 ΠΜ, island1 είπε:

Μια χαρά αριθμός είναι κοριτσάκι μου! Εάν είναι θα ρθει κ με το ένα πίστεψε με!!!!

Χωρίς άγχος όσο γίνεται  να πας με το καλο κ καλή γονομοποιηση

Οι ιστορίες μας μοιάζουν λίγο ..εσύ λοιπόν έφτασες στην εξωσωματική ως ανεξήγητα υπογονιμοι?? Έχεις κάνει υστεροσκοπηση,αιματολογικά ανοσολογικά ενδοκρινολογικά καρυωτυπους κτλ?? Σε ζαλίζω αλλά πιστεύω ότι έχεις φάει ίδια ταλαιπωρία με μένα..Τα καλά νεα όσο κι αν δεν το βλέπεις τώρα είναι ότι θα ρθει κάποιο κ θα γατζωθει 9 μήνες...

εφτασα στη σπερματεγχυνση αρχικα, λογω ανεξηγητης υπογονιμοτητας οπου και σαν διαδικασια ηταν πετυχημενη διοτι ειδα και το πρωτο μου θετικο τεστ με καλη χοριακη..

1.η βιοχημικη..

καπακια τον επομενο μηνα εφοσων πηρα κουραγιο οτι τουλαχιστον εμφυτευω πηγα για πιο σιγουρα στην εξωσωματικη ..τη συνεχεια τη ξερετε...

τωρα εχω κανει θρομφο αντισωματα λυκου αντιφωσφωλιπιδικο καρυοτυπους ζευγους περιμενω αποτελεσματα...αν και δ νομιζω να παιζει φαση με θρομβο και τα σχετικα διοτι σε αυτη την ε.τ τη τελευταια εκανα ινοχεπ και σαλοσπιρ .οποτε για τη τριτη βιοχημικη ο παραγων θρομφο και τα συναφη της δεν ηταν μαλλον η αιτια..

αδιαθετησα λοιπον μολις καθαρισα..θελω λιγο να ηρεμησω και βουρ για υστεροσκοπηση..θελει δε θελει ο γιατρος μου.

• Λυπημένη/-ος 2

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! :)

Τι κάνετε; Πώς είστε; 

Εγώ έχω κάνει την εμβρυομεταφορά και περιμένω για τη χοριακή σε καμια εβδομάδα. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα απολύτως, προαίσθημα επίσης κανένα. Εσείς; 

Είμαι περιορισμένη στο σπίτι, κρεβάτι - καναπές - κουζίνα κι ευτυχώς με προσέχει πολύ ο άντρας μου - ψώνια, καθάρισμα, μαγείρεμα :wub::wub::wub:

Την Παρασκευή θα πάμε την πρώτη μας βόλτα για κανα μισάωρο και μετά πάλι ξεκούραση. Δεν πήρα ιδιαίτερες οδηγίες από το γιατρό μου, δε χρειάζεται να είμαι ξάπλα, μόνο ξεκούραση 2-3 μέρες είπε και μετά όλα φυσιολογικά, απλά όχι υπερβολές. 

Εγω κοριτσι μου 2-3 μέρες ημουν ξαπλα κ ξεκουραση μετα εβγαινα κ βολτουλες πηγα κ για καφεδακι ηπια αλλα κ πολυ χαλαροι οι ρυθμοι μου σε όλα . Μονο βαρη κ σκαλες απεφευγα εννοειται. Τωρα μεθαυριο κανω χοριακη κ ο Θεος μαζι μας. Εχω πονακια χαμηλα που κ που κ πρησμενο στηθος παιρνουμε τοσα φαρμακα που δεν μπορουμε να καταλαβουμε ετσι κ αλλιως.Ελπιζουμε κ η χοριακη μας θα δειξει. 

• Μου αρέσει 2

Τεράστια χοριακή να πάρεις! Θα περιμένω να μάθω :D 

Είμαι στην τρίτη μέρα σήμερα και δεν νιώθω ούτε πρήξιμο, ούτε πόνο πουθενά.. αλλά δεν ανησυχώ, μάλλον το θεωρώ δεδομένο ότι τα κατάφερα. Για να δούμε.

• Μου αρέσει 1

Καλησπερα κοριτσια μου ευχομαι σε ολες να πανε ολα καλα.εγω εχω μπει στον τεταρτο εδω και μερες και ολα πανε καλα .λοιπον εχω ενα κουτι gonal που ληγουν τον οκτωμβριο ειναι κλειστο και στο ψυγειο .οποια το εχει πραγματικα αναγκη θα χαρω πολυ να της το στειλω.περιμενω μηνυμα.

• Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα