Recommended Posts

Κι εγω συμφωνω με τα εμβρια..κι εγω παντα βλαστοκυστες εβαζα..το οτι ειβαι βλαστοκυστες δεν ειναι πανακεια οτι θα πετυχεις κι θα αποτυχεις με μικροτερης ηλικιας εμβρια...

Επισης οι βλαστοκυστες δεν σημαινει υωιη εμβρια..εμβρια με κανονικες διαιρεσεις σημαινει ως την 5 μερα..εγω κ αποτυχια ειχα κ 2 παλλινδρομες...οποτε μη σε απασχολει αυτο...για μενα ναι οπως λεει η Μαριτσα κεβτρο με κεντρο εχει διαφορα αλλα στη Μαριτσα δε φταιει μονο το κεντρο η σε μενα..πηγε με αλλο πρωτοκολλο με διπλασια δοση φαρμακων κ με το συζυγο να κανει κατι τελειως διαφορετθκο στο σπερμα..αρα ολα σχετικα ειναι...για να συγκρινεις για μενα πρεπει να χεις το ιδιο πλαισιο..ιδιες μονασες ιδιο πρωτοκολλο κτλ..

Στο Γενεσις ειμαι τωρα. Αν εχεις αμφιβολίες για μενα παρε κ δευτερη κ τριτη γνωμη. Τα χω περασει! Περσι εχασα ενα σωρο ωαρια κ το ενα εμβρυο που ειχα αμφιβάλλω αν ηταν καλο τοτε.

POzcp3.pngal9Sp3.png

Διαφημίσεις

7 minutes ago, island1 είπε:

Κι εγω συμφωνω με τα εμβρια..κι εγω παντα βλαστοκυστες εβαζα..το οτι ειβαι βλαστοκυστες δεν ειναι πανακεια οτι θα πετυχεις κι θα αποτυχεις με μικροτερης ηλικιας εμβρια...

Επισης οι βλαστοκυστες δεν σημαινει υωιη εμβρια..εμβρια με κανονικες διαιρεσεις σημαινει ως την 5 μερα..εγω κ αποτυχια ειχα κ 2 παλλινδρομες...οποτε μη σε απασχολει αυτο...για μενα ναι οπως λεει η Μαριτσα κεβτρο με κεντρο εχει διαφορα αλλα στη Μαριτσα δε φταιει μονο το κεντρο η σε μενα..πηγε με αλλο πρωτοκολλο με διπλασια δοση φαρμακων κ με το συζυγο να κανει κατι τελειως διαφορετθκο στο σπερμα..αρα ολα σχετικα ειναι...για να συγκρινεις για μενα πρεπει να χεις το ιδιο πλαισιο..ιδιες μονασες ιδιο πρωτοκολλο κτλ..

καταλαβα... αυτο προσπαθω να καταλαβω... ποιο κεντρο μας ταιριάζει γιατί εμας ειναι ανδρολογικό το πρόβλημα. τι διαφορετικό εκανε με το σπέρμα...;; αν θελετε μπορείτε να μου στείλετε και στο inbox κατι πιο συγκεκριμένο. μας απασχολεί η ποιότητα του σπερματος για να πετύχουμε καλά εμβρυάκια!!

Να διευκρινίσω οτι η γονιμοποιηση αυτων των ωαριων εγινε καπως διαφορετικα. Τα μισα γονιμοποιηθηκαν με το σπερμα απο την παρακεντηση ορχεων και τα αλλα μισα με φυσιολογικη ληψη σπέρματος. Το συμπερασμα ηταν οτι δεν υπηρξε διαφορα εικονικα τουλαχιστον.

• Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

1 minute ago, Μαρίτσα10 είπε:

Να διευκρινίσω οτι η γονιμοποιηση αυτων των ωαριων εγινε καπως διαφορετικα. Τα μισα γονιμοποιηθηκαν με το σπερμα απο την παρακεντηση ορχεων και τα αλλα μισα με φυσιολογικη ληψη σπέρματος. Το συμπερασμα ηταν οτι δεν υπηρξε διαφορα εικονικα τουλαχιστον.

Ναι κατάλαβα. Εχουμε και μεις απο βιοψία ορχεων αλλά δεν το χρησιμοποιούν γιατί ειναι χειρότερης μορφολογίας απο το φρεσκο που δίνει.... τι να πω... αυτή ειναι η δουλεια του να βλεπουν το καλυτερο δυνατο. το μονο που κανουμε ειναι να τους εμπιστευόμαστε... 

Διαφημίσεις

Να του δινεις κ καμια βιταμινουλα γτ το σπερμα βελτιωνεται. 

Νησάκι ειχες κατι διαφορετικο τις φορες που εμεινες εγκυος?

Εγω δεν μπορω να καταλαβω τιποτα

• Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

τα παντα όλα δίνουμε... βιταμίνες, φαρμακα, ειδική διατροφή για το σπέρμα, ασκηση καθημερινή... ποτε μπανιο με καυτο νερο... οχι στενα εσώρουχα... οχι καπνισμα.. οχι αλκοολ ... τι αλλο να κανουμε... δεν υπαρχει... 

30 minutes ago, Μαρίτσα10 είπε:

Υπομονή κ επιμονή θελουν αυτα τα πραγματα. Κ εμεις εδω χρονια παιδευομαστε με θεραπειες. 

Εχεις απόλυτο δικιο... εμείς από τον Μάιο μετα το χειρουργείο που περιμέναμε ενα εξάμηνο.. στην ουσία 3 μήνες εχουμε μπει στην διαδιακασία. Απλα ήμουν πιο αισίοδοξη οτι θα γίνει πιο εύκολα.. πιο γρήγορα.. αλλά μαλλον ήμουν υπεραισιοδοξη... ίσως όμως και να γίνει με το ένα εμβρυακι που μας περιμένει και θα μπει σε κανα μήνα... Επιμονή και υπομονη... λέξεις που στην πράξη καλλιεργούνται με πολύ εσωτερική δουλεια.. Καλή επιτυχία σε όλες μας... και που θα παει;; στο χέρι τους ειναι;;; θα προσπαθούμε συνέχεια!!!! 

49 minutes ago, Μαρίτσα10 είπε:

εγω μαριτσα μου δεν ειχα κανενα συμπτωμα...υπνηλια ειχα αλλα νομιζω οτι ηταν απο τη πολλη προγεστερονη αλλα αυτο που ειχα ηταν οι ανεβασμενοι παλμοι..ετσι αρχισα να το ψιλιαζομαι...δεν ειχα ουτε πρισμενο στηθος ουτε πονακια ουτε τιποτα

• Μου αρέσει 1

οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Διαφημίσεις

46 minutes ago, Μαρίτσα10 είπε:

Μαριτσα μου στις 2 προηγουμενες ειχα στηθος ( που ομως πιστευω ειναι απο τα φαρμακα) ειχα πονο περιοδου πολυ εντονο 6-7 μερα ( ειχα βαλει σερβιετα ημουν σιγουρη για αρνητικο ) κ ειχα κ στις 2 αιμα εμφυτευσης..στην πρωτη ροζ κ στη δευτερη που ηταν διδυμα κοκκινο την 7 μερα κ τια 2 φορες...

Σε αυτο δεν ειχα κ δεν εχω απολυτως τιποτα( αν εξαιρεσεις το αιματωμα κ τις αιμορραγιες που δεν ηταν απο κυηση αλλα απο αιματωμα στην αλλη πλευρα της μητρας) τιποτα ουτε στην αναμονη ουτε μετα ουτε τωρα...

Τα συμπτωματα λοιπον ειναι σχετθκα..τα περασες τα ξερεις μην το ψαξεις καν..ειναι πολλα τα φαρμακα κ οι ορμονες..εσυ λογικα θα χεις κ εννοχλησεις απο την υπερπαραγωγη ωαριων ..η μητρα κανει ετσι κι αλλιως συσπασεις..απλα να ξερεις οτι ηταν να γινει εχει γινει με βλαδτομυστες η τη μερα που μπηκαν η την επομενη..

Εγω δεν ειχα κατσει ξαα σε καμια απο τις θετικες πολυ κ στην τελευταια μονο την ημερα ετ την αλλη πηγα στη δουλεια κανονικα..αυτα ηταν πολυ μικρα κ χψρις βαρος κ οι 2 γιατροι αυτο.μου ειπαν..τωρα αναμονη..αα την τελευταια φορα 8 μερα ελανα τεστ κ βγηκε θετικο 9 εκανα χοριακη κ 11

3 minutes ago, maria030603 είπε:

εγω μαριτσα μου δεν ειχα κανενα συμπτωμα...υπνηλια ειχα αλλα νομιζω οτι ηταν απο τη πολλη προγεστερονη αλλα αυτο που ειχα ηταν οι ανεβασμενοι παλμοι..ετσι αρχισα να το ψιλιαζομαι...δεν ειχα ουτε πρισμενο στηθος ουτε πονακια ουτε τιποτα

Α ναι υπνηλια κι εγω αλλα απο τα ουτροτζεσταν..

Ταχυπαλμια ειχα το βραδυ κ το επομενο της χοριακης

Υ.Γ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ..ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΟΠΩΣ ΠΡΩΤΟΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΑΒΕΤΑ ΝΑ ΒΑΛΛΩ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΑΠΟ ΕΝΕΣΕΙΣ Κ ΦΑΡΜΑΚΑ...

Μην παραιτηθει καμια!! εχει πονο δακρυ κ λυπη αυτος ο δρομος αλλα κ δικαιωση

24 minutes ago, island1 είπε:

Α ναι υπνηλια κι εγω αλλα απο τα ουτροτζεσταν..

Ταχυπαλμια ειχα το βραδυ κ το επομενο της χοριακης

Υ.Γ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ..ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΟΠΩΣ ΠΡΩΤΟΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΑΒΕΤΑ ΝΑ ΒΑΛΛΩ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΑΠΟ ΕΝΕΣΕΙΣ Κ ΦΑΡΜΑΚΑ...

Μην παραιτηθει καμια!! εχει πονο δακρυ κ λυπη αυτος ο δρομος αλλα κ δικαιωση

ηθελα να στο σχολιασω..την εχω δει τη συγκεκριμενη φωτο κ παρολο που ειναι σοκαριστικη ειναι απολυτα αληθινη... καθε ενεση που κανουμε απλα σε φερνει πιο κοντα στο παιδι...αυτο να σκεφτεστε..ειναι πολυ δυσκολος ο δρομος..το ξερω το εχω περασει...αλλα πιστεψτε με μετα δεν θα το θυμαστε...θα ναι σαν ενα κακο ονειρο...

NKQXp2.png

16 minutes ago, Μαρίτσα10 είπε:

7η μερα μετα την εμβρυομεταφορα ειδες αιμα εμφυτευσης? 

Εγω δεν εχω τιποτα ιδιαιτερο ως τωρα. 

Δεν ειναι απολυτο οτι θα δεις..στα 2 ειδα 7 μερα στο τωρινο τιποτα απολυτως..

36 minutes ago, maria030603 είπε:

ηθελα να στο σχολιασω..την εχω δει τη συγκεκριμενη φωτο κ παρολο που ειναι σοκαριστικη ειναι απολυτα αληθινη... καθε ενεση που κανουμε απλα σε φερνει πιο κοντα στο παιδι...αυτο να σκεφτεστε..ειναι πολυ δυσκολος ο δρομος..το ξερω το εχω περασει...αλλα πιστεψτε με μετα δεν θα το θυμαστε...θα ναι σαν ενα κακο ονειρο...

Εγω αυτηβτη φωτοβτη λατρευω...εχω σημειωσει ακριβως τιβεχω παρει κ ποσα απο καθε φατμακο..αν με το καλο γεννησω θα σας τα βαλλω...

10 minutes ago, island1 είπε:

Δεν ειναι απολυτο οτι θα δεις..στα 2 ειδα 7 μερα στο τωρινο τιποτα απολυτως..

Εγω αυτηβτη φωτοβτη λατρευω...εχω σημειωσει ακριβως τιβεχω παρει κ ποσα απο καθε φατμακο..αν με το καλο γεννησω θα σας τα βαλλω...

αααααα εσυ εχεις προχωρησει πολυυυυυυ το θεμα....

βεβαια τωρα που το λες εχω κρατησει ολα τα πρωτοκολλα που εχω κανει κ για τις σπερματεγχυσεις κ για την εμβρυομεταφορα κ την ωολληψια..

NKQXp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα