Recommended Posts

Να πω κ τα δικα μου νεα..κανω φυσικο κυκλο. πηγα 8η μερα κ ειναι 14χλσ..πολυ νωρις δεν μεγαλωσε;;;;τον προηγ.μηνα ηταν 10χλσ 9η μερα :(

Κορίτσια γεια σας κ από μένα....θα ήθελα να μου πείτε οποία ξέρει εάν βοηθάει το βότανο λυγαρια σε αφέψημα η ταμπλέτα σε γυναίκες που έχουν υψηλή fsh κ χαμηλή αμη.κ εάν τελικά είχε κάποιο καλό αποτέλεσμα.

dypLp3.png 

Διαφημίσεις

Just now, nadiaki165 είπε:

Κορίτσια γεια σας κ από μένα....θα ήθελα να μου πείτε οποία ξέρει εάν βοηθάει το βότανο λυγαρια σε αφέψημα η ταμπλέτα σε γυναίκες που έχουν υψηλή fsh κ χαμηλή αμη.κ εάν τελικά είχε κάποιο καλό αποτέλεσμα.

ειχα παρει καπια στιγμη χαπια λυγαρια...εστρωσε ο κυκλος μου.εγινε 27 ημερων απο 23..24..25...αλλα καποιο απο τα βοτανα δεν ξερω ποιο..μου εφερνε φαγουρα...στα ποδια οποτε δεν ετυχε να ξαναπαρω...εμεινα κ εγκυος τοτε αλλα το εχασα(ασχετο).πολυ χαμηλη αμη..fsh γυρω στο 10-11

Just now, lemonpie είπε:

Να πω κ τα δικα μου νεα..κανω φυσικο κυκλο. πηγα 8η μερα κ ειναι 14χλσ..πολυ νωρις δεν μεγαλωσε;;;;τον προηγ.μηνα ηταν 10χλσ 9η μερα :(

Μια χαρα ειναι, η lh Kai e2 ποσο ειναι;

Just now, Καντι είπε:

Να το προσπαθήσεις!

Αυτο για την ovitrelle το εχω ξανακούσει, αλλα δεν καταλαβαινω τη ζημιά που μπορει να κανει.

Εγω εκανα σε αυτόν τον κύκλο 150 μονάδες φυσικό τροποποιημένο.

Φεμαρα δεν εχω δοκιμάσει αλλα νομιζω οτι δίνουν σε μεγαλύτερες κοπέλες.

Νομιζω άνω των 40 βάζουν 3 βλαστοκυστες εκτος αν ειναι με δανεικό ωάριο.

Ειναι πολυ σημαντική η απόφαση του γιατρου σου για βλαστοκυστες εγω επικροτώ! Να βάζεις έμβρυα με δυναμική.

Λοιπόν μετα την διέγερση εκανα εντελώς φυσικό χωρις κανένα φάρμακο, στον υπέρηχο βλέπαμε 3 ωοθυλακια, αλλα μου ειπε ο γιατρος το ενα ειναι σίγουρα κυστικο. Τελικα τα δυο ηταν κυστικα και το ενα κανονικό. Γονιμοποιηθηκε αλλα έφτασε μονο μεχρι τριτη μερα, ενώ το ειχαμε αφήσει για βλαστοκύστη.

Στο καπάκι πάλι εντελώς φυσικό δυο ωοθυλακια το ενα πάλι κυστικο, το αλλο έφτασε βλαστοκύστη.

Σημερα εκανα πάλι ωοληψια με φυσικό τροποποιημένο μου πήραν 9 , φοβάμαι να ακούσω τον αριθμό των κυςτικων αυριο...

Δεν θελω να σε απογοητεύσω αλλα νομιζω οτι τα κυστικα προέκυψαν απο την διέγερση.

Να εχεις πολυ καλη επιτυχία!!!

Επισης!!!Αυτο με τα κυστικα είναι εφιαλτης!!

Μηπως ρε συ κι εμενα ηταν εξαρχης κυστικα στη διεγερση τα δικα μου?Αυτο φαινεται στον υπερηχο?Παιζει να μην το πει ο γιατρος?Φαινονται κι απο την οιστραδιολη τα κυστικα?

Πω πω αυτο ενδεχομενο δεν το ειχα σκεφτει.Εν τω μεταξυ δε συμφωνησε ουτε για τροποιημενο με ενεσεις αλλα ουτε για φυσικο επειδη λεει εχω πολυκυστικες.???

Παντως, επειδη οντως κανω προωρη ωορρηξια τα σεντροταιντ θα χρειαστουν σιγουρα.

Εσυ πηγες πολυ καλα με τροποποιημενο 9 ωαρια!Σουπερ!

Οσο για τις βλαστοκυστες,δεν τον ρωτησαμε,το αποφασισαμε εμεις!Χαχαχαχχαααα.Εσας το σπερμα σας πως ειναι?Αυτο δεν παιζει ρολο για την εξελιξη μετα την 3η μερα?

Τα φεμαρα διαβασα σε ξενες ιστοσελιδες ειναι το πρωτο φαρμακο επιλογης για πολυκυστικες και για ανεξηγητη υπογονιμοτητα.Δεν εχει σχεση με ηλικια,το δινουν και για σπερματεγχυσεις,ειναι καλυτερο,πιο εξελιγμενο απο το σερπαφαρ.

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Μια χαρα ειναι, η lh Kai e2 ποσο ειναι;

δεν μετραμε ολα αυτα. οταν θα το δει ετοιμο κοιταμε οιστραδιολη μονο κ αναλογα βραδυ οβιτρελ. θελω αυτο το μηνα να την κανω νωρις.γιατι τον προηγ. εσκασε 20χλστ κ δεν το προλαβα.

Just now, lemonpie είπε:

Κοριτσι ισως αυτος ο κυκλος να ειναι μικροτερος.Δεν ειναι ολοι οι κυκλοι ιδιοι...

Just now, Joka είπε:

Κοριτσι ισως αυτος ο κυκλος να ειναι μικροτερος.Δεν ειναι ολοι οι κυκλοι ιδιοι...

ποσο μικροτερος...ο προηγουμενος 23 ημερες..κ εσκασε 12η μερα

Just now, Joka είπε:

Επισης!!!Αυτο με τα κυστικα είναι εφιαλτης!!

Μηπως ρε συ κι εμενα ηταν εξαρχης κυστικα στη διεγερση τα δικα μου?Αυτο φαινεται στον υπερηχο?Παιζει να μην το πει ο γιατρος?Φαινονται κι απο την οιστραδιολη τα κυστικα?

Πω πω αυτο ενδεχομενο δεν το ειχα σκεφτει.Εν τω μεταξυ δε συμφωνησε ουτε για τροποιημενο με ενεσεις αλλα ουτε για φυσικο επειδη λεει εχω πολυκυστικες.???

Παντως, επειδη οντως κανω προωρη ωορρηξια τα σεντροταιντ θα χρειαστουν σιγουρα.

Εσυ πηγες πολυ καλα με τροποποιημενο 9 ωαρια!Σουπερ!

Οσο για τις βλαστοκυστες,δεν τον ρωτησαμε,το αποφασισαμε εμεις!Χαχαχαχχαααα.Εσας το σπερμα σας πως ειναι?Αυτο δεν παιζει ρολο για την εξελιξη μετα την 3η μερα?

Τα φεμαρα διαβασα σε ξενες ιστοσελιδες ειναι το πρωτο φαρμακο επιλογης για πολυκυστικες και για ανεξηγητη υπογονιμοτητα.

Καποια κυστικα φαίνονται, λόγω σχήματος νομιζω και μεγέθους επισης, δηλαδη εμενα το κυστικο ηταν 26 χιλιοστά γι αυτο ηταν και τοςο σίγουρος. Απο την ε2 δεν νομιζω οτι φαίνονται ειδικά αν ειναι πολλα. Οταν ειχα δυο κυστικα και ενα κανονικό ειχα ε2 338 την μερα της ovitrelle. Οταν ειχα ενα κυστικο ενα κανονικό ηταν 290. Επομενως ανεβάζουν λιγο την τιμη αλλα όχι στο 200 - 250 που πρεπει να εχει το κανονικό ωοθυλακιο.

Δεν ξερω τι παίζει με τις πολυστικες.

Μια χαρα ειναι τα cetrotide γιατι σε προβληματίζουν; Και εγω εκανα τωρα δυο.

Βάση της ε2 μου αν ειναι ολα καλα περιμενω 7 ωριμα ωοθυλακια, θα σας πως αυριο.

Το σπερμα ειναι πολυ μέτριο και κάνουμε μικρογονιμοποιηση.

Just now, lemonpie είπε:

ειχα παρει καπια στιγμη χαπια λυγαρια...εστρωσε ο κυκλος μου.εγινε 27 ημερων απο 23..24..25...αλλα καποιο απο τα βοτανα δεν ξερω ποιο..μου εφερνε φαγουρα...στα ποδια οποτε δεν ετυχε να ξαναπαρω...εμεινα κ εγκυος τοτε αλλα το εχασα(ασχετο).πολυ χαμηλη αμη..fsh γυρω στο 10-11

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!το έπαιρνες σε αφέψημα η χαπι;;

dypLp3.png 

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Καποια κυστικα φαίνονται, λόγω σχήματος νομιζω και μεγέθους επισης, δηλαδη εμενα το κυστικο ηταν 26 χιλιοστά γι αυτο ηταν και τοςο σίγουρος. Απο την ε2 δεν νομιζω οτι φαίνονται ειδικά αν ειναι πολλα. Οταν ειχα δυο κυστικα και ενα κανονικό ειχα ε2 338 την μερα της ovitrelle. Οταν ειχα ενα κυστικο ενα κανονικό ηταν 290. Επομενως ανεβάζουν λιγο την τιμη αλλα όχι στο 200 - 250 που πρεπει να εχει το κανονικό ωοθυλακιο.

Δεν ξερω τι παίζει με τις πολυστικες.

Μια χαρα ειναι τα cetrotide γιατι σε προβληματίζουν; Και εγω εκανα τωρα δυο.

Βάση της ε2 μου αν ειναι ολα καλα περιμενω 7 ωριμα ωοθυλακια, θα σας πως αυριο.

Το σπερμα ειναι πολυ μέτριο και κάνουμε μικρογονιμοποιηση.

Δε με προβληματιζουν τα σεντροταιντ,μη χασουμε τα ωαριακια με προβληματιζει!Δε μετραει και lh κι οταν του το ανεφερα μου ειπε οτι γι αυτο τα δινει.

Μαλιστα,θα το εχω υποψιν τωρα να το πεταξω στους υπερηχους για τα κυστικα!

Κι εμεις μικρογονιμοποιηση καναμε.Τωρα γιατι δεν ξερω.

Εγω περιμενα μετα το τελευταιο φιασκο να μου πει για την ηλικια,για κακη ποιοτητα ωαριων και για φυσικους αλλά αυτος μου ειπε οτι ειμαι νεα γυναικα,:-P μου ειπε οχι σε φυσικους και προτεινε νεα διεγερση ισως σκοπευοντας να διορθωσει προηγουμενους λαθος χειρισμους...

Κι εκει αναποδη!Εγω περιμενα να μου πει για φυσικους που ηθελα κι εγω κι αυτος ηθελε νεα κανονικη διεγερση!:shock:

Τεσπα,για να δουμε τι ανταποκριση θα εχω στα φεμαρα...

Just now, lemonpie είπε:

δεν μετραμε ολα αυτα. οταν θα το δει ετοιμο κοιταμε οιστραδιολη μονο κ αναλογα βραδυ οβιτρελ. θελω αυτο το μηνα να την κανω νωρις.γιατι τον προηγ. εσκασε 20χλστ κ δεν το προλαβα.

Αν δεν παρακολουθείτε τις δυο ορμόνες που σου εγραψα, πως μπορει να ειναι σίγουρος ο γιατρος;

Just now, Joka είπε:

Δε με προβληματιζουν τα σεντροταιντ,μη χασουμε τα ωαριακια με προβληματιζει!Δε μετραει και lh κι οταν του το ανεφερα μου ειπε οτι γι αυτο τα δινει.

Μαλιστα,θα το εχω υποψιν τωρα να το πεταξω στους υπερηχους για τα κυστικα!

Κι εμεις μικρογονιμοποιηση καναμε.Τωρα γιατι δεν ξερω.

Εγω περιμενα μετα το τελευταιο φιασκο να μου πει για την ηλικια,για κακη ποιοτητα ωαριων και για φυσικους αλλά αυτος μου ειπε οτι ειμαι νεα γυναικα,:-P μου ειπε οχι σε φυσικους και προτεινε νεα διεγερση ισως σκοπευοντας να διορθωσει προηγουμενους λαθος χειρισμους...

Εμενα την μετράει απο την δεύτερη μερα την lh, οταν ομως κανω τα cetrotide πεφτει παρά πολυ στο 2,5 - 4.Αυτος ειναι αλλωστε ο ρόλος της. Φαντάζομαι οτι την μετράμε ως δικλείδα ασφαλείας μην τυχόν δεν με πιάσουν τα cetrotide και πάω για ωορηξια.

Καλυτερα μικρογονιμοποιηση διαλέγουν τα καλυτερα που απο μόνα τους μπορει να μην βρούμε το δρόμο.

Τα σεντροταιντ παντα πιανουν αρκει να μην αργησουν να τα δωσουν.

Αρκετοι γιατροι τελικα δε μετρανε lh και τα δινουν προληπτικα οταν το ωαριακι φτασει σε ενα συγκεκριμενο μεγεθος.

Just now, Joka είπε:

Τα σεντροταιντ παντα πιανουν αρκει να μην αργησουν να τα δωσουν.

Αρκετοι γιατροι τελικα δε μετρανε lh και τα δινουν προληπτικα οταν το ωαριακι φτασει σε ενα συγκεκριμενο μεγεθος.

Πες λοιπόν οτι αργεί να στα δώσει και η lh ειναι ανεβασμένη, πως το ξέρει; Βάζουν για ωοληψια κι οτι βρούνε;

Εχω φιλη που έκανε ωορρηξία φυσικός κυκλος και ο γιατρος έψαχνε το ωάριο στην κοιλιτσα της και αυτη ξυπνητη, με απερίγραπτο πονο για να μην παραδεχτεί οτι για άλλη μια φορα έχασε την ωορρηξία.

Just now, Καντι είπε:

Πες λοιπόν οτι αργεί να στα δώσει και η lh ειναι ανεβασμένη, πως το ξέρει; Βάζουν για ωοληψια κι οτι βρούνε;

Εχω φιλη που έκανε ωορρηξία φυσικός κυκλος και ο γιατρος έψαχνε το ωάριο στην κοιλιτσα της και αυτη ξυπνητη, με απερίγραπτο πονο για να μην παραδεχτεί οτι για άλλη μια φορα έχασε την ωορρηξία.

Νομιζω οτι υπαρχει ενα οριο χιλιοστων στο οποιο δινουν προληπτικα.Ναι ομως,αν δεν την μετρανε και εχει ηδη γινει η ωορρηξια σε πανε για ωοληψια.Και ωω!Εκπληξη!!!Εσκασε το ωαριακι!:-x

Στο κεντρο που ειμαι δε σε κοιμιζουν και στην κανονικη διεγερση,ελαφρια ζαλη νιωθεις,ξυπνια.Και μαλλον εχω γινει psycho γιατι σκεφτομουνα στην ωοληψια οτι δε μπορουσα να ανοιξω τα ματια μου μου να βλεπω στην οθονη τι παιζει με τα ωαριακια μου!!Στην επομενη θα το παλεψω!!!:grin: Αυτο παντως μπορει να γινει κι αν τη μετρανε.

Χαμος με τους φυσικους.Η φιλη σου γιατι ποναγε?Ο πονος ειναι στιγμιαίος,τη στιγμη που σου τσιμπανε το ωαριακι,οταν το βρουνε.Αν δε σου βρουνε δεν ποναει κατι...

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα