Recommended Posts

Just now, nadiaki165 είπε:

Κορίτσια γεια σας κ από μένα....θα ήθελα να μου πείτε οποία ξέρει εάν βοηθάει το βότανο λυγαρια σε αφέψημα η ταμπλέτα σε γυναίκες που έχουν υψηλή fsh κ χαμηλή αμη.κ εάν τελικά είχε κάποιο καλό αποτέλεσμα.

Eγω το είχα πάρει σαν ενισχυτικό πριν τις εξωσωματικές όταν έκανα σπέρματεγχυσεις.αν θυμάμαι καλά ήταν σε χάπι( πάνε τόσα χρόνια...πλάκα πλάκα έχω πιει όλο το Βόσπορο).. τότε δε μου το είχε δώσει για το λόγο που αναφέρεις απλά σε κάποιους κύκλους έκανα αιμορραγικές κύστες από κακό σκάσιμο του ωαρίου κ μου το έδωσε για καλύτερη ποιότητα εάν θυμάμαι καλά..δεν ξέρω τι ισχύει δεν ξανασχολγθηκα...

Just now, Joka είπε:

Κοριτσουδια μπραβο που θα βρεθειτε.Θα το προσπαθησω κι εγω αλλα δυσκολο γιατι αυτες τις μερες τρεχω σαν τρελη με διαφορα...

Τα νεα μου τωρα.Λοιπον το γατονι μου προτεινε αλλη μια κανονικη διεγερση αλλα να ξεκινησουμε με περισσοτερες μοναδες.Με μενα ομως το θεμα δεν ειναι στην εκκινηση αλλα στο τελος.Παραδεχτηκε οτι τα περισσοτερα ωαριακια μου ειχαν εκφυλιστει.Επιβεβαιωνονται οσα υποψιαζομουνα οτι αργησε να μου τα παρει ή κατι δεν πηγε καλα με την οβιτρελ.Το ταιμινγκ ή η δοση.

Τεσπα εμεις δισταζουμε να κανω κι αλλη κανονικη διεγερση παροτι ειναι και παλι λιγες οι μοναδες,150 για αρχη προτεινε και προσαρμογη αναλογως...

Αποφασισαμε να κανουμε αλλη μια προσπαθεια σε αυτο τον κυκλο πριν κλεισουμε ολοι για διακοπες.Μας προτεινε λοιπον φεμαρα και ξεκιναω σημερα!

Οταν τον ρωτησα για ενεσεις μαζι μου απαντησε οτι αυτο γινεται σε πτωχες ανταποκριτριες δλδ στην αντιθετη περιπτωση απο τη δικη μου.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση και δε γνωριζα καθολου ειναι το οτι μου ειπε οτι θελουμε να βαλουμε 3 βλαστοκυστες.Ειμαι 41 αλλα δεν ηξερα οτι μπαινουν και 3!

Ευτυχως το σπερμα του συζυγου ειναι οκ προκειμενου για την εξελιξη των ωαριων μου περαν της 3ης μερας οποτε ολα κρινονται απο τη σωστη ανταποκριση του οργανισμου μου.

Ο θεος βοηθος λοιπον μηπως καταφερουμε και παρουμε εστω και 1 βλαστοκυστη ακομα τωρα.Δεν ξερω πως θα αντιδρασει κι ο οργανισμος μου τωρα κατευθειαν μετα τον κυκλο της διεγερσης.Οι ωοθηκες συνεχιζουν να υπερλειτουργουν και σ αυτο τον κυκλο?

Η αγωνια ξαναρχιζει!

Εμένα πάντως μόνο φτωχή ανταποκρίτρια δεν με ελεγες κ δε με λες που συνδιασα ενέσεις οπότε όχι δεν ισχύει κ μάλιστα όταν ο στόχος είναι βλαστοκυστες.Στα 41 κι άλλη διέγερση ως πρόταση με όσα είδαμε ως τώρα μάλλον δε με πείθει..το γεγονός ότι πρότεινες εσύ μια εναλλακτική προσωπικά με βρίσκει σύμφωνη.Το καπάκι από τη διέγερση οι δικοί μου γιατροί δεν το πρότειναν τουλάχιστον σε μένα ποτέ.Ομως κάθε μία είναι ξεχωριστή.Οι 3 βλαστοκυστες ναό ισχύει αλλά αυτό είναι κ λίγο δικό σου θέμα...εγώ προσωπικά 3 δεν θα έβαζα γιατί μια στο εκατομμύριο να πιάσουν κι οι 3 μετά τι; 

Just now, Καντι είπε:

Να το προσπαθήσεις!

Αυτο για την ovitrelle το εχω ξανακούσει, αλλα δεν καταλαβαινω τη ζημιά που μπορει να κανει.

Εγω εκανα σε αυτόν τον κύκλο 150 μονάδες φυσικό τροποποιημένο.

Φεμαρα δεν εχω δοκιμάσει αλλα νομιζω οτι δίνουν σε μεγαλύτερες κοπέλες.

Νομιζω άνω των 40 βάζουν 3 βλαστοκυστες εκτος αν ειναι με δανεικό ωάριο.

Ειναι πολυ σημαντική η απόφαση του γιατρου σου για βλαστοκυστες εγω επικροτώ! Να βάζεις έμβρυα με δυναμική.

Λοιπόν μετα την διέγερση εκανα εντελώς φυσικό χωρις κανένα φάρμακο, στον υπέρηχο βλέπαμε 3 ωοθυλακια, αλλα μου ειπε ο γιατρος το ενα ειναι σίγουρα κυστικο. Τελικα τα δυο ηταν κυστικα και το ενα κανονικό. Γονιμοποιηθηκε αλλα έφτασε μονο μεχρι τριτη μερα, ενώ το ειχαμε αφήσει για βλαστοκύστη.

Στο καπάκι πάλι εντελώς φυσικό δυο ωοθυλακια το ενα πάλι κυστικο, το αλλο έφτασε βλαστοκύστη.

Σημερα εκανα πάλι ωοληψια με φυσικό τροποποιημένο μου πήραν 9 , φοβάμαι να ακούσω τον αριθμό των κυςτικων αυριο...

Δεν θελω να σε απογοητεύσω αλλα νομιζω οτι τα κυστικα προέκυψαν απο την διέγερση.

Να εχεις πολυ καλη επιτυχία!!!

Καλά αποτελέσματα!!!άσε την απαισιοδοξία! Θετικά σκέψου.Ποσες μονάδες έκανες στον τροποποιημένο κ πήρες 9;

• Μου αρέσει 1

Just now, island1 είπε:

Eγω το είχα πάρει σαν ενισχυτικό πριν τις εξωσωματικές όταν έκανα σπέρματεγχυσεις.αν θυμάμαι καλά ήταν σε χάπι( πάνε τόσα χρόνια...πλάκα πλάκα έχω πιει όλο το Βόσπορο).. τότε δε μου το είχε δώσει για το λόγο που αναφέρεις απλά σε κάποιους κύκλους έκανα αιμορραγικές κύστες από κακό σκάσιμο του ωαρίου κ μου το έδωσε για καλύτερη ποιότητα εάν θυμάμαι καλά..δεν ξέρω τι ισχύει δεν ξανασχολγθηκα...

Εμένα πάντως μόνο φτωχή ανταποκρίτρια δεν με ελεγες κ δε με λες που συνδιασα ενέσεις οπότε όχι δεν ισχύει κ μάλιστα όταν ο στόχος είναι βλαστοκυστες.Στα 41 κι άλλη διέγερση ως πρόταση με όσα είδαμε ως τώρα μάλλον δε με πείθει..το γεγονός ότι πρότεινες εσύ μια εναλλακτική προσωπικά με βρίσκει σύμφωνη.Το καπάκι από τη διέγερση οι δικοί μου γιατροί δεν το πρότειναν τουλάχιστον σε μένα ποτέ.Ομως κάθε μία είναι ξεχωριστή.Οι 3 βλαστοκυστες ναό ισχύει αλλά αυτό είναι κ λίγο δικό σου θέμα...εγώ προσωπικά 3 δεν θα έβαζα γιατί μια στο εκατομμύριο να πιάσουν κι οι 3 μετά τι; 

Καλά αποτελέσματα!!!άσε την απαισιοδοξία! Θετικά σκέψου.Ποσες μονάδες έκανες στον τροποποιημένο κ πήρες 9;

Συνδυασες φεμαρα με ενεσεις?Αυτο εννοουσα.Γι αυτο μιλησαμε.

Ο μονος μου προβληματισμος ειναι κατα ποσο θα ειναι καλος ο κυκλος μετα τη διεγερση για να κανουμε φεμαρα ο γιατρος ομως ειπε οτι αυτο το φαρμακο ειναι ηπιο και αντικαρκινικο και δεν υπαρχει προβλημα.Μπορεις να το παιρνεις και σε καθε κυκλο.

Ετσι εγραψε και η @playbunnyνομιζω που το παιρνει.Εγω και 2 γονιμοποιημενα να παρουμε ευχαριστημενη θα ειμαι. Γενικα διαβαζω οτι η mild -ivf ειναι αυτο που προτεινουν τωρα στην Ευρωπη τα περισσοτερα κεντρα για πολυκυστικες.

Οσο για τη διεγερση,με τους τροποποιημενους πολλα περισσοτερα χρηματα απο εμας θα παρει απο το να μαζευαμε με 1 διεγερση οποτε τι λογο εχει να την προτεινει?

Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Ο μονος μου προβληματισμος ειναι κατα ποσο θα ειναι καλος ο κυκλος μετα τη διεγερση για να κανουμε φεμαρα ο γιατρος ομως ειπε οτι αυτο το φαρμακο ειναι ηπιο και αντικαρκινικο και δεν υπαρχει προβλημα.Μπορεις να το παιρνεις και σε καθε κυκλο.

Ετσι εγραψε και η @playbunnyνομιζω που το παιρνει.Εγω και 2 γονιμοποιημενα να παρουμε ευχαριστημενη θα ειμαι. Γενικα διαβαζω οτι η mild -ivf ειναι αυτο που προτεινουν τωρα στην Ευρωπη τα περισσοτερα κεντρα για πολυκυστικες.

Οσο για τη διεγερση,με τους τροποποιημενους πολλα περισσοτερα χρηματα απο εμας θα παρει απο το να μαζευαμε με 1 διεγερση οποτε τι λογο εχει να την προτεινει?

Συνδιασα σερπαφαρ με ενέσεις που είναι άλλη ουσία.

Στο τελευταίο σου ερώτημα σου απαντώ ότι φυσικούς δενπορουν να κάνουν όλοι οι γιατροί..πρέπει να Σάι δίπλα προσεκτικός κ Σπεσιαλίστας...δεν είναι μόνο χρηματικό λόγοι..είναι κ ανεπάρκειας των ίδιων...προτείνουν διεγέρσεις διότι δεν έχουν ούτε την υπομονή ούτε την ικανότητα για φυσικούς....πίστεψε με μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού είναι όσοι μπορούν με φυσικούς...

Και οι δυo δικοί μου δεν ήταν ....δεν το εχουν

Just now, island1 είπε:

Στο τελευταίο σου ερώτημα σου απαντώ ότι φυσικούς δενπορουν να κάνουν όλοι οι γιατροί..πρέπει να Σάι δίπλα προσεκτικός κ Σπεσιαλίστας...δεν είναι μόνο χρηματικό λόγοι..είναι κ ανεπάρκειας των ίδιων...προτείνουν διεγέρσεις διότι δεν έχουν ούτε την υπομονή ούτε την ικανότητα για φυσικούς....πίστεψε με μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού είναι όσοι μπορούν με φυσικούς...

Και οι δυo δικοί μου δεν ήταν ....δεν το εχουν

@island1 και ο τζ  εννοείς πως δεν το έχει με τους φυσικούς;;;;

Just now, island1 είπε:

Σεπρπαφαρ με ενεσεις εκανες κι εσυ δλδ τροποιημενο φυσικο.

Δεν εχεις ομως πολυκυστικες ετσι?Απλα ησουν και μικρη οταν εκανες διεγερσεις κι εβγαλες καλο αριθμο ωαριων.

Για τους φυσικους συμφωνω απολυτα ομως εκει εχει αρκετους γιατρους που κανουν υπερηχους,δεν τους κανει ο ιδιος παντα.Ξερω οτι πολλες γυναικες κανουν φυσικους σ αυτο το κεντρο.Αυτος μου ειπε οτι φυσικοι προτεινονται οταν η γυναικα δε βγαζει ωαρια,οχι στην περιπτωση μου.Ουτε με τροπ με ενεσεις ηταν συμφωνος και ειπε οτι δε θα εχω διαφορα με τη διεγερση σε ωαρια,εφοσον παιρνω ετσι κι αλλιως λιγες μοναδες.

Εγω εκανα 3 φυσικους και 1 τροπ. σε γιατρο ειδικο στους φυσικους εδω και χρονια,πριν 3 χρονια αρα ξερω πολυ καλα ομως κι εκεινος ειχε θεματα.Πανακριβος,νομιζω οτι υστερουσε στο εμβρυολογικο κομματι σε σχεση με τα μεγαλα κεντρα,ειχε παρα πολυ κοσμο και τα εκανε ολα μονος του αρα δυσκολευοταν πολυ να ανταπεξελθει.Κατα τα αλλα συμπαθης,φιλικος και προσεκτικος στην παρακολουθηση αλλα στην περιπτωση μου ,σε 4 κυκλους στη σειρα σε 2 εχασε την ωορρηξια,στον 3ο δε γονιμοποιηθηκε ομαλα και στον 4ο ηταν κυστικο και παρολα αυτα πληρωσα 500!Εκανα βλεπεις συχνα προωρη ωορρηξια.

Αυτη τη στιγμη στην Αθηνα γιατρος για φυσικο ο οποιος να πληρει ολα τα απαραιτητα κριτηρια δε νομιζω οτι υπαρχει,δυστυχως.

Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Νομιζω οτι υπαρχει ενα οριο χιλιοστων στο οποιο δινουν προληπτικα.Ναι ομως,αν δεν την μετρανε και εχει ηδη γινει η ωορρηξια σε πανε για ωοληψια.Και ωω!Εκπληξη!!!Εσκασε το ωαριακι!:-x

Στο κεντρο που ειμαι δε σε κοιμιζουν και στην κανονικη διεγερση,ελαφρια ζαλη νιωθεις,ξυπνια.Και μαλλον εχω γινει psycho γιατι σκεφτομουνα στην ωοληψια οτι δε μπορουσα να ανοιξω τα ματια μου μου να βλεπω στην οθονη τι παιζει με τα ωαριακια μου!!Στην επομενη θα το παλεψω!!!:grin: Αυτο παντως μπορει να γινει κι αν τη μετρανε.

Χαμος με τους φυσικους.Η φιλη σου γιατι ποναγε?Ο πονος ειναι στιγμιαίος,τη στιγμη που σου τσιμπανε το ωαριακι,οταν το βρουνε.Αν δε σου βρουνε δεν ποναει κατι...

Στον φυσικό εγω ουτε ζάλη, ουτε τιποτα δεν κανω κανένα φάρμακο. Όσες φορές εχω κανει διέγερση 6 φορές ξεραίνομαι στον ύπνο.

Εννοείτε οτι συμβαίνει και οταν την μετράνε να το χάνουν, απλα λες οτι το διασφαλίσες οσο μπορούσες και ήσουν απλα άτυχη.

Δεν κατάλαβες με την φιλη μου, την ξεσκισε, εγινε η ωορρηξία δεν το έβρισκε πουθενά στην οθόνη ο γιατρος και το έψαχνε παντού με την βελόνα μηπως το πετύχει. Ξερω ακριβως πως ειναι ο πονος το εχω κανει αλλωστε, αναροφουσε στα τυφλά προφανώς. Και ειχε και πολυ αιμα μετα.

Just now, island1 είπε:

150,

ΜΑΡΘΑ Βούρτση εδώ αφηνω την κλάψα λοιπόν και να δούμε....

• Μου αρέσει 1

Just now, Καντι είπε:

Στον φυσικό εγω ουτε ζάλη, ουτε τιποτα δεν κανω κανένα φάρμακο. Όσες φορές εχω κανει διέγερση 6 φορές ξεραίνομαι στον ύπνο.

Εννοείτε οτι συμβαίνει και οταν την μετράνε να το χάνουν, απλα λες οτι το διασφαλίσες οσο μπορούσες και ήσουν απλα άτυχη.

Δεν κατάλαβες με την φιλη μου, την ξεσκισε, εγινε η ωορρηξία δεν το έβρισκε πουθενά στην οθόνη ο γιατρος και το έψαχνε παντού με την βελόνα μηπως το πετύχει. Ξερω ακριβως πως ειναι ο πονος το εχω κανει αλλωστε, αναροφουσε στα τυφλά προφανώς. Και ειχε και πολυ αιμα μετα.

Συμφωνω για την lh μαζι σου αλλά...

Καλα φρικαρα με το γιατρο αυτο!Πως εψαχνε αφου δεν εβλεπε ωαρια?Τρυπαγε απο δω κι απο κει μηπως το πετυχει στα τυφλα??!!Ο Χριστος κι η Παναγια!Ποιος χασαπης ειναι αυτος???

Just now, Joka είπε:

Συμφωνω για την lh μαζι σου αλλά...

Καλα φρικαρα με το γιατρο αυτο!Πως εψαχνε αφου δεν εβλεπε ωαρια?Τρυπαγε απο δω κι απο κει μηπως το πετυχει στα τυφλα??!!Ο Χριστος κι η Παναγια!Ποιος χασαπης ειναι αυτος???

Ναι παιδί μου για να μην παραδεχτεί οτι ξανά έχασε την ωορρηξία , το μεγάλο ονομα στην κλινικη που ειμαι. Που σπανίως εμφανίζεται στις ωοληψιες ειχε την ατυχία η κοπελα να της κανει την τιμη εκείνη την μερα.

Just now, Joka είπε:

Αυτη τη στιγμη στην Αθηνα γιατρος για φυσικο ο οποιος να πληρει ολα τα απαραιτητα κριτηρια δε νομιζω οτι υπαρχει,δυστυχως.

Υπάρχει , υπάρχει ...

Αφου σου εγραψα δυο εντελώς φυσικούς κύκλους  εκανα δυο έμβρυα προέκυψαν. Και παρά πολλές άλλες κοπέλες κανουν μαζι του φυσικούς.

Just now, Καντι είπε:

Ναι παιδί μου για να μην παραδεχτεί οτι ξανά έχασε την ωορρηξία , το μεγάλο ονομα στην κλινικη που ειμαι. Που σπανίως εμφανίζεται στις ωοληψιες ειχε την ατυχία η κοπελα να της κανει την τιμη εκείνη την μερα.

Υπάρχει , υπάρχει ...

Αφου σου εγραψα δυο εντελώς φυσικούς κύκλους  εκανα δυο έμβρυα προέκυψαν. Και παρά πολλές άλλες κοπέλες κανουν μαζι του φυσικούς.

Λοιπον ο ιδιος "κουτσουρεψε" φιλη μου που ειχε την ατυχια να την ξεγεννησει.Της εκανε μια τεραστια τομη.Το φυσαει και δεν κρυωνει η κοπελα.

Just now, Καντι είπε:

Υπάρχει , υπάρχει ...

Οσο για το γιατρο σου,δεν αμφιβαλλω οτι ειναι καλος αλλα με τοοοοση πελατεια πλεον για να σου κλεινει ραντεβου σε 2 μηνες πρεπει οχι απλα να τρεχει και να μη φτανει αλλα τον βλεπω λιαν συντομως να ακολουθει την πορεια του Παντου,ως προς το ακριβοθωρητο λογω ελλειψης χρονου εννοω...Ποσο μαλλον να κανει και φυσικους...

Εχω ακουσει βεβαια και για ενα "μικροτερο"-νεοτερο γιατρο εκει στο κεντρο σου και το εχω στο μυαλο μου διοτι εκει που ειμαι πανε ολα,εκτος κανονικης διεγερσης, ο κουκος αηδονι...

Just now, Joka είπε:

Συγγνώμη που παρεμβαίνω στη συζήτηση αλλά θα σας πω για την δικη μου εμπειρία.. έχω κάνει τροποποιημένο φυσικό κύκλο με femara. Ο γιατρός όμως μου επεστησε από την αρχή την προσοχή στο ακόλουθο: η λήψη femara δίνει πιθανότητες γέννησης τέκνου με ζητήματα καρδιοπάθειας. Δεν ξέρω αν ο γιατρός σου σε ενημέρωσε, εγώ δέχτηκα να τα πάρω γνωρίζοντας το γεγονός. Για την ιστορία, έκανα 7 ωάρια αλλα δεν αποκτήσαμε βλαστοκύστη κ πήγε όλο στον αέρα. Ελπίζω κάπως να σε βοήθησα!

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Για την επιτροπή βρήκες εύκολα ραντεβου, πόσο καιρό πριν;

Δεν εχω δυσκολευτεί γτ με βοήθησε μια κοπέλα που συνεργαζεται με το κέντρο εξωσωματικής

• Μου αρέσει 1

gHhvp3.png

Just now, mirtouli12 είπε:

Συγγνώμη που παρεμβαίνω στη συζήτηση αλλά θα σας πω για την δικη μου εμπειρία.. έχω κάνει τροποποιημένο φυσικό κύκλο με femara. Ο γιατρός όμως μου επεστησε από την αρχή την προσοχή στο ακόλουθο: η λήψη femara δίνει πιθανότητες γέννησης τέκνου με ζητήματα καρδιοπάθειας. Δεν ξέρω αν ο γιατρός σου σε ενημέρωσε, εγώ δέχτηκα να τα πάρω γνωρίζοντας το γεγονός. Για την ιστορία, έκανα 7 ωάρια αλλα δεν αποκτήσαμε βλαστοκύστη κ πήγε όλο στον αέρα. Ελπίζω κάπως να σε βοήθησα!

Σ ευχαριστω πολυ για την εμπειρια σου.Εμενα δε μου ειπε κατι τετοιο για τα φεμαρα,θα το ψαξω ομως γιατι ειναι σοβαρο.Το γνωριζει καποια αλλη κοπελα που τα πηρε?

Να σε ρωτησω,το σπερμα σας πως ειναι?Ρωταω μηπως γι αυτο δεν ειχατε καλη γονιμοποιηση κι εξελιξη.Αν επιτρεπεται για ποιο λογο προχωρησατε σε υποβοηθουμενη?

Just now, Joka είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για την εμπειρια σου.Εμενα δε μου ειπε κατι τετοιο για τα φεμαρα,θα το ψαξω ομως γιατι ειναι σοβαρο.Το γνωριζει καποια αλλη κοπελα που τα πηρε?

Να σε ρωτησω,το σπερμα σας πως ειναι?Ρωταω μηπως γι αυτο δεν ειχατε καλη γονιμοποιηση κι εξελιξη.Αν επιτρεπεται για ποιο λογο προχωρησατε σε υποβοηθουμενη?

Παρακαλώ! Έχουμε θέμα με το σπερμα τόσο στην κινητικότητα όσο και στην τερατοσπερμια (1% φυσιολογικές μορφές ακόμα και μετά από πολύμηνη χορήγηση βιταμινών). Δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό, υποτίθεται ότι κάνουν μικρό γονιμοποίηση. Τον Μάιο βέβαια κάναμε κανονική διέγερση με gonal κ ανταγωνιστές και πήραμε 16 ωάρια, εκ των οποίων γονιμοποιήθηκαν τα 5 και αποκτήσαμε 3 βλαστοκυστες... στον τροποποιημένο φυσικό πάντως έκανα μαζί με τα femara και ανταγωνιστές σε ενέσεις.Βεβαια κ εγώ είχα παλιά εμδομητριωση, όποτε υπάρχει συνδυασμός προβλημάτων!

Just now, Joka είπε:

Λοιπον ο ιδιος "κουτσουρεψε" φιλη μου που ειχε την ατυχια να την ξεγεννησει.Της εκανε μια τεραστια τομη.Το φυσαει και δεν κρυωνει η κοπελα.

Οσο για το γιατρο σου,δεν αμφιβαλλω οτι ειναι καλος αλλα με τοοοοση πελατεια πλεον για να σου κλεινει ραντεβου σε 2 μηνες πρεπει οχι απλα να τρεχει και να μη φτανει αλλα τον βλεπω λιαν συντομως να ακολουθει την πορεια του Παντου,ως προς το ακριβοθωρητο εννοω... 

Προς το παρον τρέχει και δεν φτάνει. Ειμαι μαζι του απο το 2016 η πελατεία του εχει αυξηθεί ειναι οφθαλμοφανές αλλα σε ποιότητα παροχής υπηρεσιών δεν εχει πέσει καθόλου. Ειναι το ίδιο προσεκτικός που ηταν στην αρχη, οταν θελω να του μιλήσω πάντα με παιρνει τηλεφωνο ειναι γλυκομίλητος και δεν δυσανασχετεί.

Εχει πάρει απο περυσι το καλοκαίρι γιατρο συνεργάτη που κανουν μαζι ομως τους υπερήχους. Δηλαδη ειναι εκεί απλα μπαίνουν ταυτόχρονα σε διαφορετικά  δωμάτια. Αν ζητήσεις να σου κανει τον υπέρηχο ο ίδιος θα σου τον κανει χωρις δεύτερη κουβέντα και φυσικα ωοληψιες και εμβρυομεταφορες κανει αποκλειςτικα ο ίδιος.

Θεωρω οτι οι δυο μηνες αναμονη για πρώτο ραντεβού το έχουν ως αποτρεπτικό παράγοντα για οποία δεν ειναι αποφασισμένη να πάει μαζι του, ως επισης καπου άκουσα οτι εχει ανεβεί  πολυ και η τιμη του πρώτου ραντεβού. Φαντάζομαι για να μην χάνει τον χρόνο του καθως αφιέρωνε  πολυ χρόνο στην πρώτη συνάντηση.

Just now, Joka είπε:

εγω τα πηρα σε 2 κυκλους που έκανα σπερματεγχυση.Πρωτη φορα το ακουω αυτο με τον κινδυνο καρδιοπαθειας

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα