Recommended Posts

Just now, lizard12 είπε:

Εγώ πάντως που έκανα ovitrelle Δευτέρα βράδυ που το πρωί είχα 200 οιστραδ και 14αρι ωοθηλακιο , σήμερα πήγα Κ είχε σκάσει.  Βέβαια εγώ σε ένα κύκλο όλο εκπλήξεις. Που στα μέσα του είχε ένα 12ωαρι και μετά εμφανίστηκε ένα άλλο κ αναπτύχθηκε μέχρι σήμερα που ήταν 27η μέρα κύκλου.  Ενώ έχω κύκλο 24 με 25 μέρες. Οπότε δεν περιμέναμε κ πολλά άλλα είπαμε μήπως και μας θέλει.  Τελοσπαντων όλα είναι σχετικά.  Ίσως κάνει την έκπληξη κ μεγαλώσει κ πέσει την ώρα που το θέλεις lemonpie . Το εύχομαι.  

και εγω στον προηγ.μηνα με 280 οιστραδιολη δεν το προλαβαμε..οποτε ας δοκιμασουμε κ σε χαμηλοτερη

.που θα παει ..θα βρουμε το μεσο ορο χαχαχα..

• Μου αρέσει 2

Just now, lemonpie είπε:

και εγω στον προηγ.μηνα με 280 οιστραδιολη δεν το προλαβαμε..οποτε ας δοκιμασουμε κ σε χαμηλοτερη

.που θα παει ..θα βρουμε το μεσο ορο χαχαχα..

Πίστεψε το και ότι είναι να έρθει ,θα έρθει.  Είπαμε... εμείς του φυσικού η του φυσικού τροποποιημένου τελοσπαντων χρειαζόμαστε υπομονή.  Οπως όλες εδώ μέσα. Υπομονή κ χαλάρωση. Και καμία μπύρα τώρα με τη ζέστη κι όλα καλά θα πάνε.  

• Μου αρέσει 4

Διαφημίσεις

Just now, lizard12 είπε:

Εγώ πάντως που έκανα ovitrelle Δευτέρα βράδυ που το πρωί είχα 200 οιστραδ και 14αρι ωοθηλακιο , σήμερα πήγα Κ είχε σκάσει.  Βέβαια εγώ σε ένα κύκλο όλο εκπλήξεις. Που στα μέσα του είχε ένα 12ωαρι και μετά εμφανίστηκε ένα άλλο κ αναπτύχθηκε μέχρι σήμερα που ήταν 27η μέρα κύκλου.  Ενώ έχω κύκλο 24 με 25 μέρες. Οπότε δεν περιμέναμε κ πολλά άλλα είπαμε μήπως και μας θέλει.  Τελοσπαντων όλα είναι σχετικά.  Ίσως κάνει την έκπληξη κ μεγαλώσει κ πέσει την ώρα που το θέλεις lemonpie . Το εύχομαι.  

Ναι αλλα δεν ηταν το σημερινό σου το καλο σου ωοθυλακιο, το περίμενες λιγο ε;

Απο την αρχη ηταν ο κυκλος σου περίεργος.

Το 200 ε2 κράταγε την τιμη ψηλά  και απο το προηγούμενο σου ωοθυλακιο. 

Ο επόμενος να ειναι καλύτερος σου ευχομαι! Οι ε2, lh Kai fsh ποσο ειναι 2η μερα του κυκλου;

Just now, Καντι είπε:

Ναι αλλα δεν ηταν το σημερινό σου το καλο σου ωοθυλακιο, το περίμενες λιγο ε;

Απο την αρχη ηταν ο κυκλος σου περίεργος.

Το 200 ε2 κράταγε την τιμη ψηλά  και απο το προηγούμενο σου ωοθυλακιο. 

Ο επόμενος να ειναι καλύτερος σου ευχομαι! Οι ε2, lh Kai fsh ποσο ειναι 2η μερα του κυκλου;

Εννοείται ότι το περίμενα. Απλά λέω τόσες μέρες το κυνηγάω ας το φτάσω στο τέλος κι ότι γίνει. Δε θυμάμαι τιμες τώρα γιατί δεν το έχω με τη μνήμη.  Τα έχω φακελωμενα. Τον προηγούμενο μήνα είχα 2η μερα κυστικο νομίζω 18χλστα κ ανεβασμένα όλα Κ τον αφήσαμε. Αυτό το μήνα κάτι σαν διπλό κύκλο. Για να δούμε τον επόμενο.  

23 hours ago, Nevergiveup said:

Καλησπερα σε ολους!Νεα στο παρεακι σας!Μετα απο 2.5 χρονια προσπαθειων οπου μωρακι δεν ηρθε,μετα απο σπερματεγχυσεις με αρνητικο αποτελεσμα και αφου περασα επιτροπη με αιτιολογια "ανεξηγητη υπογονιμοτητα"(μιας και ολες οι εξετασεις βγαινουν καλες)εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη πριν ενα μηνα.Αποτελεσμα 20 ωαρια,15 γονιμοποιηθηκαν,10 εφτασαν 3 μερα οπου και καταψυχθηκαν!Την Τεταρτη εκανα εμβρυομεταφορα 2 εμβρυων,8 κυταρρων,3ης μερας!Στην αναμονη λοιπον της χοριακης προσπαθω να σκεφτομαι θετικα και να μην ψαχνω για συμπτωματα!

Με το καλό μια θετική χοριακη!!

Αν επιτρέπεται τι ηλικία έχεις και σε ποιο κεντρο/γιατρό εισαι (αν θες στειλε μου πμ)? Προτιμω 3ων ημερων κι εγω αλλά έχουν κολλησει με βλαστοκυστες οι περισσότεροι. 

Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Κι εγω γνωρίζω δυο περιπτώσεις που νοσηλεύτηκαν.

Η μια σε μαιευτήριο  και πλήρωσε και τη νοσηλεία στην κλινικη τρεις μερες, γιατι εκτος απο την υπερδιέγερση κατι της τρύπησε ο γιατρος  και της βάζανε και φιάλες αιμα...

Στην αλλη η κοπελα κινδύνεψε λόγω ασυνεννοησίας της μαίας με τον γιατρο. Την ειχε βάλει την μαια να μετράει τα ουρα στο σακουλάκι απο τον ουροκαθετηρα αυτη τα έστελνε αρθριστικα 50, 80, 120 ml και ο γιατρος καταλάβαινε οτι την πρώτη ώρα ειχε 50, την δεύτερη συν 80 =130 κλπ και τελικα της έκαναν διατριση στον πνεύμονα και έβγαλαν το υγρό.

Ειναι δυο περιπτώσεις που στράβωσαν πολυ! Η υπερδιέγερση μπορει να συμβεί σχεδόν σε ολες μας, το θεμα ειναι ο γιατρος να το πάρει εγκαίρως χαμπάρι και να το χειριστεί σωστά.

Οταν ήμουν στο δημόσιο επειδη φοβήθηκε ο γιατρος μου έκοψε τις μονάδες κατακόρυφα και πηγε στράφι φυσικα η προσπαθεια. Αλλα όλη η βλακεία ηταν δίκη του. Βραχύ πρωτόκολλο 300 μονάδες  σε 33 χρόνων κοπελα που την προηγούμενη φορα ειχε 17 ωοθυλακια.... Και φακελάκι!

Ειναι κατι το επικίνδυνο κ θελει προσοχή. Δυστυχώς δεν το ελεγχουν ολοι τόσο καλα γι αυτο κ υπαρχουν κ κορίτσια που το το παθαινουμε... Ηταν απο τις χειρότερες εμπειρίες που εχω περασει... Γι αυτι θέλει προσοχή... 

Καλα εσενα σου εδωσε 300 μοναδες;;; Γιατι τόσες πολλές;;; Βέβαια εγω με 150 επαθα υπερδιεγερση κ εκανα 24 ωοθηλακια με τελικό αποτέλεσμα 2 μετριότατα εμβρυα... Αστα... Αυτο εγινε στην πρωτη προσπάθεια βέβαια... 

• Λυπημένη/-ος 1

m1Ogp2.pngDFB8p3.png

3 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Με το καλό μια θετική χοριακη!!

Αν επιτρέπεται τι ηλικία έχεις και σε ποιο κεντρο/γιατρό εισαι (αν θες στειλε μου πμ)? Προτιμω 3ων ημερων κι εγω αλλά έχουν κολλησει με βλαστοκυστες οι περισσότεροι. 

Καλημερα!34 είμαι!Ακομα δε μπορω να στειλω πμ..αλλα παω σε αυτο πισω απο το Λ....ω και ο γιατρος μου ειναι ο κυριος Κ.......ς!Ελπιζω να καταλαβες!Εσυ σε τι φαση εισαι?

Just now, winspert είπε:

Ειναι κατι το επικίνδυνο κ θελει προσοχή. Δυστυχώς δεν το ελεγχουν ολοι τόσο καλα γι αυτο κ υπαρχουν κ κορίτσια που το το παθαινουμε... Ηταν απο τις χειρότερες εμπειρίες που εχω περασει... Γι αυτι θέλει προσοχή... 

Καλα εσενα σου εδωσε 300 μοναδες;;; Γιατι τόσες πολλές;;; Βέβαια εγω με 150 επαθα υπερδιεγερση κ εκανα 24 ωοθηλακια με τελικό αποτέλεσμα 2 μετριότατα εμβρυα... Αστα... Αυτο εγινε στην πρωτη προσπάθεια βέβαια... 

Κοριτσι καλημερα!!!Τα ιδια σχεδον κι εγω στην 3η και φαρμακερη μου προσπαθεια!!Μεγαλη πικρα!Μου πηρε 1 χρονο να ανακαμψω και να ξαναπροσπαθησω.

• Λυπημένη/-ος 1

Just now, winspert είπε:

Το 300 μονάδες δεν ειναι τοςο σπάνιο  μου εδωσαν κι άλλοι, το πρωτόκολλο ηταν το πρόβλημα και ο πρώτος υπέρηχος που εγινε 9η μερα.

Εν τω μεταξυ πολλη ταλαιπωρια και με τα φαρμακα ρε κοριτσια.Πριν λιγες μερες δεν εβρισκα πουθενα πουρεγκον εψαχνα σ ολη την Αθηνα,τωρα δε βρισκω οβιτρελ.

Τα χω παιξει γενικα τα τελευταια χρονια με ολα αυτα.Μετα σου λενε να εισαι ηρεμη και αισιοδοξη....

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Το 300 μονάδες δεν ειναι τοςο σπάνιο  μου εδωσαν κι άλλοι, το πρωτόκολλο ηταν το πρόβλημα και ο πρώτος υπέρηχος που εγινε 9η μερα.

Απλα οταν ανταποκρινεσαι στα φαρμακα δεν χρειάζονται τοσες πολλες μονάδες... Οσο για τον υπερηχο κ το πρωτόκολλο, τραγικοι.. 

Just now, Joka είπε:

Κοριτσι καλημερα!!!Τα ιδια σχεδον κι εγω στην 3η και φαρμακερη μου προσπαθεια!!Μεγαλη πικρα!Μου πηρε 1 χρονο να ανακαμψω και να ξαναπροσπαθησω.

Ειναι πολυ ασχημη εμπειρία... Σου πηρε τοσο πολυ να συνελθεις, ε;;; Εσενα ηταν η τριτη προσπάθεια, εμενα που ηταν η πρώτη, ημουν άσχετη κ εφαγα για τα καλα σφαλιαρα... Μετα ετρεμα στις επόμενες μην το ξαναπαθω... Οπως κ να χει δύσκολες καταστάσεις 

m1Ogp2.pngDFB8p3.png

Just now, winspert είπε:

Απλα οταν ανταποκρινεσαι στα φαρμακα δεν χρειάζονται τοσες πολλες μονάδες... Οσο για τον υπερηχο κ το πρωτόκολλο, τραγικοι.. 

Δίκιο εχεις, φαντάσου ομως οτι ομως οτι έφτασα στην έκτη διέγερση για να παρω μονο 150 μονάδες. Οι 300 ηταν στάνταρ και τωρα πήρα λίγες γιατι με τις 300 ειχα μονο 9 ωοθυλακια σε σχέση με τις άλλες φορές που ειχα περιπου 18 ωοθυλακια και σκέφτηκε ο γιατρος να μην τον ξαναπιεσουμε τοσο τον οργανισμό.

Just now, Καντι είπε:

Δίκιο εχεις, φαντάσου ομως οτι ομως οτι έφτασα στην έκτη διέγερση για να παρω μονο 150 μονάδες. Οι 300 ηταν στάνταρ και τωρα πήρα λίγες γιατι με τις 300 ειχα μονο 9 ωοθυλακια σε σχέση με τις άλλες φορές που ειχα περιπου 18 ωοθυλακια και σκέφτηκε ο γιατρος να μην τον ξαναπιεσουμε τοσο τον οργανισμό.

Με τις περισσότερες μοναδες εκανες λιγοτερα ωοθηλακια; 

m1Ogp2.pngDFB8p3.png

Just now, winspert είπε:

Ειναι πολυ ασχημη εμπειρία... Σου πηρε τοσο πολυ να συνελθεις, ε;;; Εσενα ηταν η τριτη προσπάθεια, εμενα που ηταν η πρώτη, ημουν άσχετη κ εφαγα για τα καλα σφαλιαρα... Μετα ετρεμα στις επόμενες μην το ξαναπαθω... Οπως κ να χει δύσκολες καταστάσεις 

Με τον αντρα μου σχεδον ολα τα χρονια που ειμαστε παντρεμενοι ολο αρνητικα κι ολο αποτυχιες τρωμε.Ασε...με πιανουν τα ζουμια αμα τα σκεφτομαι...

Εσυ τελικα με ποσες μοναδες τα καταφερες?Διοτι σε μενα δε μπορουν να βρουν τη σωστη δοση/πρωτοκολλο.

Just now, winspert είπε:

Με τις περισσότερες μοναδες εκανες λιγοτερα ωοθηλακια; 

Ναι στην πεμπτη διέγερση.

Στις τέσσερις πρώτες έβγαζα περιπου 18 ωοθυλακια.

Τον Μάρτιο με 300 μονάδες ειχα μονο 9 εκ των οποίων το ενα ανώριμο.

Και χτες με 150 μονάδες έβγαλα πάλι 9.

Εντωμεταξύ δεν φαινόταν τον Μάρτιο να ειναι κακός κυκλος απο εξετασεις και υπέρηχο, απλα ειχε μεσολαβήσει ενας χρόνος και απο την τελευταια διέγερση. Και απο τα 7 γονιμοποιημένα έφτασε μονο το ενα βλαστοκύστη. Υποθέσαμε λοιπόν οτι κατι άλλαξε δραμματικα στον εαυτό μου.

Just now, Joka είπε:

Με τον αντρα μου σχεδον ολα τα χρονια που ειμαστε παντρεμενοι ολο αρνητικα κι ολο αποτυχιες τρωμε.Ασε...με πιανουν τα ζουμια αμα τα σκεφτομαι...

Εσυ τελικα με ποσες μοναδες τα καταφερες?Διοτι σε μενα δε μπορουν να βρουν τη σωστη δοση/πρωτοκολλο.

Αν δεν βαριέσαι γραψε τι πρωτόκολλα εχεις δοκιμάσει.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα