Recommended Posts

Just now, lemonpie είπε:

δεν ειναι σημερα...χθες βραδυ εκανα οβιτρελ..αυριο πρωι θα παω..για ωοληψια...για καφε...θα δειξει :)

Χαχαχα!!! Όλα θα πάνε τέλεια και μετα θα πιεις και ενα παγωμένο καφεδακι. Καλή επιτυχιααααα!!!!!

• Μου αρέσει 1

Just now, Maria1979 είπε:

δλδ μαζεύεις έμβρυα και θα κάνεις εμβρυομεταφορά αργότερα? πόσα θες να μαζέψεις? χαρά στο κουράγιο σου!

Ακριβως, σκεφτόμαστε και τον προεμφυτευτικο γι αυτο. Μετα απο έξι χρόνια προσπαθειών ειλικρινά δεν βιάζομαι θελω η καθε εμβρυομεταφορά να εχει ιδανικές συνθήκες.

Just now, Artemis20 είπε:

συγγνωμη βρε @Καντι δηλαδη ειναι ο μονος γιατρος που εχει ηλεκτρονικο μικροσκοπιο??? ελα παναγια μου!

Στην Ελλαδα νομιζω πως ναι.

Διαφημίσεις

Διαφημίσεις

On 26/6/2019 at 2:01 ΜΜ, Kathrin17 είπε:

Καλημερα!!!σου ευχομαι να γινουν ολα βλαστοκυστες κ γερα εμβρυακια!!

Κ γω σε παρομοια φααη ειμαι..πηραμε 15ωαρια, απο τα 10ωριμα γονινοποιηθγκαν τα 9..απο αυτα εχουμε 4βλαστκυστες στην καταψυξη απο χτες κ σημερα περιμενω ενημερωση για τα υπολοιπα που τα αφησαμε 6η μερα..

Καλη επιτυχια σου ευχομαι κ να εχεις πιστη!

Τέλεια κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε!!!

On 26/6/2019 at 2:05 ΠΜ, Nevergiveup είπε:

Καλησπερα σε ολους!Νεα στο παρεακι σας!Μετα απο 2.5 χρονια προσπαθειων οπου μωρακι δεν ηρθε,μετα απο σπερματεγχυσεις με αρνητικο αποτελεσμα και αφου περασα επιτροπη με αιτιολογια "ανεξηγητη υπογονιμοτητα"(μιας και ολες οι εξετασεις βγαινουν καλες)εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη πριν ενα μηνα.Αποτελεσμα 20 ωαρια,15 γονιμοποιηθηκαν,10 εφτασαν 3 μερα οπου και καταψυχθηκαν!Την Τεταρτη εκανα εμβρυομεταφορα 2 εμβρυων,8 κυταρρων,3ης μερας!Στην αναμονη λοιπον της χοριακης προσπαθω να σκεφτομαι θετικα και να μην ψαχνω για συμπτωματα!

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό μια 3ψηφια χωριακη και μια ήρεμη εγκυμοσύνη!!!! Υπομονή θα περάσουν οι μέρες της αγωνίας!!!! Και όλα θα πάνε τέλεια!!!!

• Μου αρέσει 2

Just now, Rafaelatarzan είπε:

μωρέ πήρες κ 10 εσυ πάλι καλά...κ 800 να επερνα εγω παλι τον μπουλο θα επερνα...χαχαχαχαχα 

εγω με 450 για μερεςςςςς...2 μονο χαχα

• Λυπημένη/-ος 1

Just now, Καντι είπε:

@Artemis20 @Tsikaki @Happyoula @Sofia22 @maroullaki @island1 Τι θα κάνουμε με τον καφε; Πως το βλέπετε;

Και οποία αλλη θελει φυσικα.

Κορίτσια εγώ αυτή τη φορά δε θα μπορέσω να έρθω λόγω της αδιαθεσίας που νιώθω. Στην επόμενη συνάντηση θα έρθω όμως 

Διαφημίσεις

Just now, Sofia22 είπε:

Κορίτσια εγώ αυτή τη φορά δε θα μπορέσω να έρθω λόγω της αδιαθεσίας που νιώθω. Στην επόμενη συνάντηση θα έρθω όμως 

Κρίμα βρε κορίτσι μου, ακομα δεν εισαι καλα ε; Ο γιατρος σου τι σου ειπε;

@Tsikaki Kai @Artemis20 για πείτε πως σας φαίνεται να παμε αυριο στο verde? ώρα;

@Tsikaki σε ποια περιοχή μένεις;

Just now, Καντι είπε:

Κρίμα βρε κορίτσι μου, ακομα δεν εισαι καλα ε; Ο γιατρος σου τι σου ειπε;

@Tsikaki Kai @Artemis20 για πείτε πως σας φαίνεται να παμε αυριο στο verde? ώρα;

@Tsikaki σε ποια περιοχή μένεις;

αν κανονισουμε για αυριο θα μπορεσω να ρθω μετα τις 8μιση. εκει εχει παρκινγκ? τα υπολοιπα κοριτσια μπορουν πχ το αλλο σαββατο? εχει νοημα να το αναβαλουμε ?

πρίν από 12 λεπτά , ssisi2019 είπε:

και τι σας έχουν πει;τι θα κανετε;εμεις κατακερματισμο δεν καναμε δεν τον θεωρουσε αναγκαιο ο γιατρος,αλλα το εψαξα μονη μου τον ρωτησα αν μπορουμε ν ατον κανουμε κ συμφωνησε

Ο εξωσωματικος είπε ότι δύσκολα γονιμοποιει λίγο υψηλού κατακερματισμου και καλό ήταν να κάνει επέμβαση γιατι και μωράκι να κάνουμε τώρα, σε δύο χρόνια θα είναι χειρότερα τα πράγματα για δεύτερο. "Έτσι μπορούμε να κάνουμε προσπάθεια?" του λέω και μου είπε εννοειται, θα πορευτούμε με ότι έχουμε.

Ο ουρολόγος είπε ότι επειδή η κιρσοκήλη είναι 1-2ου βαθμού δεν θα έχει μεγάλα αποτελεσματα η επέμβαση. Και μετά είπε να την κάνει. Αλλά θα μας πάει άλλους έξι μήνες παραπισω και αν βελτιωθει και δεν θέλω... Δεν ξέρω αν βιάζομαι αλλά τι να πω δεν έχουμε ξεκινήσει καν ακόμα να δούμε και τις υπόλοιπες δυσκολίες που θα έρθουν...

Για εμένα κάντε την εξέταση είναι πολύ σημαντική και γνώμη μου, θα έπρεπε να την ζητάνε πριν την εξωσωματική ανεξάρτητως σπερμοδιαγραμματος 

• Μου αρέσει 1

Just now, Artemis20 είπε:

αν κανονισουμε για αυριο θα μπορεσω να ρθω μετα τις 8μιση. εκει εχει παρκινγκ? τα υπολοιπα κοριτσια μπορουν πχ το αλλο σαββατο? εχει νοημα να το αναβαλουμε ?

Εγω το αλλο Σάββατο θα λείπω για εκλογές. Θέλετε να το αφήσουμε για αργότερα; Μηπως μαζευτούμε περισσότερες;

Εχει άπλα και όλοι παρκάρουν απ εξω.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα