Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Εγω το αλλο Σάββατο θα λείπω για εκλογές. Θέλετε να το αφήσουμε για αργότερα; Μηπως μαζευτούμε περισσότερες;

Εχει άπλα και όλοι παρκάρουν απ εξω.

ας μας πουν και τα υπολοιπα κοριτσια που ενδιαφερονται! εγω δεν εχω προβλημα!

Just now, Σελίνα είπε:

Ο εξωσωματικος είπε ότι δύσκολα γονιμοποιει λίγο υψηλού κατακερματισμου και καλό ήταν να κάνει επέμβαση γιατι και μωράκι να κάνουμε τώρα, σε δύο χρόνια θα είναι χειρότερα τα πράγματα για δεύτερο. "Έτσι μπορούμε να κάνουμε προσπάθεια?" του λέω και μου είπε εννοειται, θα πορευτούμε με ότι έχουμε.

Ο ουρολόγος είπε ότι επειδή η κιρσοκήλη είναι 1-2ου βαθμού δεν θα έχει μεγάλα αποτελεσματα η επέμβαση. Και μετά είπε να την κάνει. Αλλά θα μας πάει άλλους έξι μήνες παραπισω και αν βελτιωθει και δεν θέλω... Δεν ξέρω αν βιάζομαι αλλά τι να πω δεν έχουμε ξεκινήσει καν ακόμα να δούμε και τις υπόλοιπες δυσκολίες που θα έρθουν...

Για εμένα κάντε την εξέταση είναι πολύ σημαντική και γνώμη μου, θα έπρεπε να την ζητάνε πριν την εξωσωματική ανεξάρτητως σπερμοδιαγραμματος 

Θα συμφωνήσω για την εξέταση.

Υποτίθεται οτι η εξωσωματική ξεπερνάει το πρόβλημα του σπέρματος. Δεν κάνετε μια προσπαθεια να δείτε ποσα θα γονιμοποιηθουν;

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Εγω το αλλο Σάββατο θα λείπω για εκλογές. Θέλετε να το αφήσουμε για αργότερα; Μηπως μαζευτούμε περισσότερες;

ας μας πουν και τα υπολοιπα κοριτσια που ενδιαφερονται! εγω δεν εχω προβλημα!

Just now, Καντι είπε:

Κρίμα βρε κορίτσι μου, ακομα δεν εισαι καλα ε; Ο γιατρος σου τι σου ειπε;

@Tsikaki Kai @Artemis20 για πείτε πως σας φαίνεται να παμε αυριο στο verde? ώρα;

@Tsikaki σε ποια περιοχή μένεις;

Φιλαδέλφεια μένω κορίτσια αλλά μπορω να βρεθούμε αύριο κατα τις 9 τι λέτε?

Just now, Καντι είπε:

Οτι θέλετε κορίτσια

@Artemis20 k @Tsikaki επειδη βλέπω οτι αργείτε πολυ να τελειώσετε απο τις δουλειές σας , μηπως θέλετε να πιούμε τον καφε το Σάββατο το πρωί πχ 12;

Επισης δεν ξερω αν θέλατε να παμε πχ στο mall στο Μαρουσι ως πιο προσβάσιμο και κοντινό ισως και στο tsikaki?

Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Σελίνα είπε:

Κοριτσια καλησπέρα! Εγω είμαι μίλια πιο πίσω από εσάς στις διαδικασίες αλλά θα ήθελα να ρωτήσω... Είχε κάποια πρόβλημα με το σπέρμα και χρειάστηκε χειρουργειο κιρσοκήλης πριν ξεκινήσετε εξωσωματική? Τι αποτελεσματα ειχατε? Και τι χρονική καθυστέρηση?

Ο ουρολόγος σήμερα ενώ αρχικά είπε ότι δεν αξίζει να το κάνει γιατί δεν θα έχει μεγάλες διαφορές, μετά στην πορεία της κουβεντας είπε να το κάνει... Έχω μπερδευτεί...

Γεια σου κοριτσακι μου γλυκο..ο τροπος που μιλας μου θυμημιζει εμενα τον δεκεμβρη οταν πρωτομπηκα στην ομαδα..

Εμεις εχουμε θεμα σοβαρο με το σπερμα..σε ολα..αριθμο,κινηση,μορφολογια...δν οφειλεται σε κιρσοκιλη δν εντοπισαμε κατι..δν μας ειπε ο εξωσωματικος ουτε ο ουρολογος να τσεκαρουμε κατακερματισμο κ ειπαμε να δουμε πως θα παει η προσπαθεια..περιμενω εμωρυονεταφορα..απο τα 10ωριμα γονιμοποιηθηκαν τα 9 και τλκ εχουμε 6κατεψυγμενες βκαστοκυστες..οι βιταμινες δν σημαινει οτι θα βοηθησουν..κ η επεμβαση κιρσοκηλης εχει να κανει με την ηλικια του αντρα για να δεις αποτελεσμα..μερικοι ουρολογοι το λενε γτ φυδικα θα πληρωθουν αλλα ισως δε λαμβανουν υποψη το χρονο που θα περασει..φαντασου εμας με 2,8εκ ο 1ος ουρολογος μας προτεινε να περιμενουμε αλλον ενα χρονο μηπως προκυψει φυσικη συλληψη..ο γυναικολογος μου,οχι ο εξωσωματικος μου, τρελαθηκε..ρωτα εξωσωματικο γιατρο καλυτερα αυτοι συνυποκογιζουν αντρικο κ γυναικειο παραγοντα..τι τιμες εχετε στο σπερμα αν επιτρεπεται?

Μολις ειδα οτι εχεις γραψει τη γνωμη του εξωσωματικου..εγω θα προτεινα να κανετε μια προσπαθεια να δειτε πωε θα παει κ μετα κανετε επεμβαση..μπορει να μεινουν καποια εμβρυακια για να μεταφερεται κ σε αυτο το διαστημα βκεπετε το θεμα κιρσοκηλης..κ μεις ετσι ειχαμε αποφασισει..θα δοκιμαζαμε με οτι ειχαμε κ στην πορεια θα βκεπαμε..

K6Wrp3.png 

Just now, Καντι είπε:

@Artemis20 k @Tsikaki επειδη βλέπω οτι αργείτε πολυ να τελειώσετε απο τις δουλειές σας , μηπως θέλετε να πιούμε τον καφε το Σάββατο το πρωί πχ 12;

Ναι μέσα!

Just now, Tsikaki είπε:

Ναι μέσα!

κορίτσια @Artemis20 k @Tsikaki k @Καντι Σάββατο μεσημερι δεν θα σας προλάβω γιατί θα παμε για μπομπονιερες και λοιπα βαφτιστικα με μια φιλη που πετυχε με την 2η και τωρα εχει τον μπεμπακο. Θα σας στελνω μπεμπεδοενεργεια. Αν μπορείτε μετά τις πέντε θα σας προλάβω γιατί θα μαι κέντρο και θα ρθω με το τρένο. Αλλιώς δεν πειράζει στην επομενη μην σας το αλλαζω

Just now, Καντι είπε:

Θα συμφωνήσω για την εξέταση.

Υποτίθεται οτι η εξωσωματική ξεπερνάει το πρόβλημα του σπέρματος. Δεν κάνετε μια προσπαθεια να δείτε ποσα θα γονιμοποιηθουν;

Οχι Κάντι!Με υψηλο κατακερματισμό δεν το ξεπερνάει ούτε η μικρογονιμοποιήση!!!Τόσο ο Λυμπεροπουλος όσο και και ο Μ. μας ειπαν ότι πρεπει να ειναι κατω του 25% για να υπαρχουν πιθανοτητες επιτυχημενης εξωσωματικης.Αλλιως ο Μ. δεν προχωραγε.

Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Οχι Κάντι!Με υψηλο κατακερματισμό δεν το ξεπερνάει ούτε η μικρογονιμοποιήση!!!Τόσο ο Λυμπεροπουλος όσο και και ο Μ. μας ειπαν ότι πρεπει να ειναι κατω του 25% για να υπαρχουν πιθανοτητες επιτυχημενης εξωσωματικης.Αλλιως ο Μ. δεν προχωραγε.

Δεν ειμαι τοςο σιγουρη γι αυτο. Εννοειται και Λυμπ. Και ο Σφακ ήθελαν ο δικος μας κατακερματισμός να πέσει απο το 45% και όντως τον ρίξαμε στο 26%, αλλα απο την στιγμή που προέκυπταν έμβρυα δεν νομιζω οτι μπορει κανεις να σου αποκλείσει εγκυμοσυνη.

Και θα το ξαναγράψω τα πρεζακια ρε γαμωτο πως κανουν παιδια;

Just now, maroullaki είπε:

κορίτσια @Artemis20 k @Tsikaki k @Καντι Σάββατο μεσημερι δεν θα σας προλάβω γιατί θα παμε για μπομπονιερες και λοιπα βαφτιστικα με μια φιλη που πετυχε με την 2η και τωρα εχει τον μπεμπακο. Θα σας στελνω μπεμπεδοενεργεια. Αν μπορείτε μετά τις πέντε θα σας προλάβω γιατί θα μαι κέντρο και θα ρθω με το τρένο. Αλλιώς δεν πειράζει στην επομενη μην σας το αλλαζω

Προτιμώ το 12 αλλα ας που και τα κοριτσια.

Just now, Καντι είπε:

Δεν ειμαι τοςο σιγουρη γι αυτο. Εννοειται και Λυμπ. Και ο Σφακ ήθελαν ο δικος μας κατακερματισμός να πέσει απο το 45% και όντως τον ρίξαμε στο 26%, αλλα απο την στιγμή που προέκυπταν έμβρυα δεν νομιζω οτι μπορει κανεις να σου αποκλείσει εγκυμοσυνη.

Κοιτα παιζει και το ωαριο το ρολο του που μπορει να "επιδιορθωσει" ως ενα βαθμο τα προβληματα του σπερματος.Κι εννοειται ότι γινονται και θαυματα!Γιατι ομως να μην προσπαθησεις να το βελτιωσεις?

Εμας παντως ο Μ. δεν προχωραγε την εξωσωματικη με πανω απο 25%.

Ευτυχως εκει δεν εχουμε θεμα...

Just now, Καντι είπε:

Προτιμώ το 12 αλλα ας που και τα κοριτσια.

@Καντι ναιιι από χθες που αδιαθέτησα νιώθω πολλούς πόνους. Μάλλον και λόγω άγχους επηρεάστηκε και το έντερο μου όπου πάντα είχα μια ευαισθησία.. ελπίζω να κανονισετε Κ άλλη συνάντηση ώστε να έρθω 

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Εμενα παντως μεχρι στιγμής το μακρύ μου εδωσε τα περισσότερα ωοθυλακια. Πηγα καλυτερα και απο τις δυο φορές που εκανα ανταγωνιστές.

Αν εκανα αλλη μια διεγερση θα εκανα μονο το μακρυ μηπως δω διαφορα αλλά φοβαμαι πολύ την υπερδιεγερση...

Just now, Joka είπε:

Κοιτα παιζει και το ωαριο το ρολο του που μπορει να "επιδιορθωσει" ως ενα βαθμο τα προβληματα του σπερματος.Κι εννοειται ότι γινονται και θαυματα!Γιατι ομως να μην προσπαθησεις να το βελτιωσεις?

Εμας παντως ο Μ. δεν προχωραγε την εξωσωματικη με πανω απο 25%.

Ευτυχως εκει δεν εχουμε θεμα...

Εννοειται οτι πρεπει να προσπαθήσεις να το διορθώσεις, για τον χειρουργείο δεν ειμαι τοςο σιγουρη οτι θα το διορθωςει μετα απο συζήτηση που εχω κανει με 4 ουρολόγους.

Just now, Joka είπε:

Αν εκανα αλλη μια διεγερση θα εκανα μονο το μακρυ μηπως δω διαφορα αλλά φοβαμαι πολύ την υπερδιεγερση...

Υπερδιέγερση παθαίνεις στο βραχύ πρωτόκολλο εχω αυτην την εντύπωση και στους ανταγωνιστές φυσικα που ειναι και αυτο σύντομο.

Just now, Sofia22 είπε:

@Καντι ναιιι από χθες που αδιαθέτησα νιώθω πολλούς πόνους. Μάλλον και λόγω άγχους επηρεάστηκε και το έντερο μου όπου πάντα είχα μια ευαισθησία.. ελπίζω να κανονισετε Κ άλλη συνάντηση ώστε να έρθω 

Σίγουρα θα κανονίσουμε κάτσε να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις!

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα