Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

λες????? ας κάνω ένα που θέλω εγω μονο η 2 κ μετά βλέπουμε.....δεν θα ξανασζοληθω με αυγα ποτε ξανα....Επιτέλους 

..

καλη επιτυχια!!ολα καλα θα πανε!!

• Μου αρέσει 1

1 ώρα πρίν, Σελίνα είπε:

Ανήκω στην αεροπορία και το ταμείο απαιτεί 15% συμμετοχή. Μάλλον ο φαρμακοποιός μου είπε το πλήρες ποσό αν και του διευκρινησα αν αυτά που μου έλεγε είναι μόνο η συμμετοχή μου και είχε πει ναι. 

Τους είπα να τα παραγγειλουν. Να τα αφήσω φαρμακείο και να τα πάρω αρχές Σεπτεμβρη ή να ακυρώσω την παραγγελία και να την επαναλάβω αργότερα? Λέτε να λήξουν?

Μπερδεύτηκα λιγο... Αφού έτσι μου τα γράψανε στο βιβλιάριο μπορώ εγώ να ζητήσω κάτι άλλο? Το 900 με το 300 δεν είναι όπως λέμε αντιβίωση 1000mg ή 500mg? 

Συγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις αλλά δεν μου τα διευκρινίσε κάνεις και ψαχνομαι!

Το Gonal Kai το puregon δεν συνταγογραφειται αυτο προσπαθώ να σου εξηγήσω ή θα πληρώσεις ολόκληρο το ποσο και όχι μονο την συμμετοχή ή θα περάσεις απο την επιτροπή της εξωσωματικής και δεν θα πληρώσεις τιποτα εφ οσον εγκριθεις.

Αυτα τα φαρμακα δεν λήγουν νωρίς έχουν ζωή ενα - δυο χρόνια. Θα προτεινα να ακυρώσεις την παραγγελία για να εξετασεις το ενδεχόμενο της επιτροπής. Βρες σε ποια επιτροπή ανήκεις και παρ τους ενα τηλεφωνο για να διευκρινίσεις τι γινεται με το ταμείο σου. Προκειται για χρονοβόρα διαδικασία συνήθως κλείνουν ραντεβού δυο μηνες μετα, αλλα απο την αλλη ειναι ικανοποιητικός ο χρόνος για να μαζέψεις τα δικαιολογητικά.

η 500 και η 1000 αντιβιωση το ίδιο πράγμα ειναι, ειτε πάρεις δυο 500 χάπια την ημέρα ειτε πάρεις ενα των 1000 το ίδιο αποτέλεσμα θα εχεις. Τρία κουτια λοιπόν των 300 ειναι το ίδιο με τις 900 μονάδες.

1 ώρα πρίν, Nicool είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Σας διαβάζω από τότε που μάθαμε ότι θα μπούμε κ εμείς στον χορό της εξωσωματικής (πριν 2-3 μήνες). Με λίγα λόγια, μετά από προσπάθειες 2 χρόνων το ψάξαμε και το πρόβλημα και σε εμάς είναι στο σπέρμα (39 χρονών τ αγόρι μου και πρόσφατα μάθαμε για κιρσοκήλες 3ου και 4ου βαθμού - 3 στους 4 ουρολόγους απέρριψαν την εγχείρηση λόγω ηλικίας). Εγώ είμαι 25 (ναι 14 χρόνια διαφορά :P) με κανένα γυναικολογικό πρόβλημα until now. Οι εξετάσεις και των δυο καλές (πέρα από το σπερμοδιαγραμμα - 2εκ. και πολλες ανώμαλες μορφές και τεμπελικα τα ατιμα). Περάσαμε επιτροπή 2/7 και περιμένουμε την παρασκευή 12/7 να πάρουμε την πολυπόθητη σφραγίδα (την ψυχή μας βγάλανε) και τα φάρμακα και να ξεκινήσουμε καθότι περιμένω περίοδο το Σαββατο. Να ρωτήσω και εγώ ξέρει κάποια τι χρειάζονται στο φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ περα από τη σφραγιδα και το βιβλιάριο;;; (μην τρέχω τελευταια στιγμή) Καλή επιτυχία σε όλες :D 

Β χοριακη της τελευταίας εβδομαδας και το χαρτί της επιτροπής φωτοτυπία. Καλη επιτυχία!

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Το Gonal Kai το puregon δεν συνταγογραφειται αυτο προσπαθώ να σου εξηγήσω ή θα πληρώσεις ολόκληρο το ποσο και όχι μονο την συμμετοχή ή θα περάσεις απο την επιτροπή της εξωσωματικής και δεν θα πληρώσεις τιποτα εφ οσον εγκριθεις.

Αυτα τα φαρμακα δεν λήγουν νωρίς έχουν ζωή ενα - δυο χρόνια. Θα προτεινα να ακυρώσεις την παραγγελία για να εξετασεις το ενδεχόμενο της επιτροπής. Βρες σε ποια επιτροπή ανήκεις και παρ τους ενα τηλεφωνο για να διευκρινίσεις τι γινεται με το ταμείο σου.

Ξέρω σε ποια επιτροπή άνηκα κανονικά αλλά μου ειχαν πει από το ΝΝΑ ότι οι στρατιωτικοι δεν έχουμε καμία σχέση με τον ΕΟΠΠΥ και περνάμε μια δική μας επιτροπή και γι'αυτό συμπέρανα ότι δικαιολογεί το 15% για όλα τα φάρμακα οπως μου είπε ο φαρμακοποιός. Ένα μπέρδεμα, θα πάρω τηλ αύριο για διευκρινηση...

Just now, Σελίνα είπε:

Ξέρω σε ποια επιτροπή άνηκα κανονικά αλλά μου ειχαν πει από το ΝΝΑ ότι οι στρατιωτικοι δεν έχουμε καμία σχέση με τον ΕΟΠΠΥ και περνάμε μια δική μας επιτροπή και γι'αυτό συμπέρανα ότι δικαιολογεί το 15% για όλα τα φάρμακα οπως μου είπε ο φαρμακοποιός. Ένα μπέρδεμα, θα πάρω τηλ αύριο για διευκρινηση...

Σίγουρα να πάρεις τηλεφωνο. Δεν μπορει να ειναι μονο 15%. Και ο φαρμακοποιός έτριψε τα χέρια του με τέτοια παραγγελία.

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Μπράβο κοριτσι μου!με το καλό!όλα θα πάνε καλά τώρα!!

ευχαριστώ αγάπη μ πολύ 

3 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Τελεια!! Μπραβο κοπελα μου, καλη εμφυτευτη να εχετε!! Ποτε κανεις εμβρυομεταφορα;; Ποσα θα βαλεις;

Αληθεια, τωρα ποσα επιτρεπονται; Ειναι αναλογα με την ηλικια οπως παλιοτερα ή ειναι 2 για ολες τις περιπτωσεις;;

θα τα βάλω τελος τ μήνα μάλλον με αρχές Αυγούστου....κάνω προετοιμασία ακόμα....οπότε θα δείξει σε ευχαριστώ πολύ....2 θα βάλω......

3 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Τελεια!! Μπραβο κοπελα μου, καλη εμφυτευτη να εχετε!! Ποτε κανεις εμβρυομεταφορα;; Ποσα θα βαλεις;

Αληθεια, τωρα ποσα επιτρεπονται; Ειναι αναλογα με την ηλικια οπως παλιοτερα ή ειναι 2 για ολες τις περιπτωσεις;;

2 βάλω αγαπη....κάνω προετοιμασία ακόμα είπαμε τελος τ μήνα με αρχές Αυγούστου....θα δείξει όμως...σε ευχαριστώ πολυ

3 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Super!!!:) Nομίζω έσπασες ρεκόρ βλαστοκύστεων στα δανεικά!

λες????? δεν ξερω .....υσηχασα μια κ καλή πάντως....σε ευχαριστώ πολύ 

1 ώρα πρίν, OMG1976 είπε:

Μπράβο αγάπη. Με το καλό και η εμβρυομεταφορα. Καλή επιτυχία!!!!!!!!!Συντομα γονείς!!!!!!!!!

σε ευχαριστω πολυ κ εσένα....

1 ώρα πρίν, ssisi2019 είπε:

καλη επιτυχια!!ολα καλα θα πανε!!

σε ευχαρορω πολυ 

Just now, Artemis20 είπε:

@Rafaelatarzan ποτε με το καλο πας για μεταφορα?

είπαμε τελος τ μήνα με αρχές Αυγούστου αγαπη ....

• Μου αρέσει 5

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ευχαριστώ αγάπη μ πολύ 

θα τα βάλω τελος τ μήνα μάλλον με αρχές Αυγούστου....κάνω προετοιμασία ακόμα....οπότε θα δείξει σε ευχαριστώ πολύ....2 θα βάλω......

2 βάλω αγαπη....κάνω προετοιμασία ακόμα είπαμε τελος τ μήνα με αρχές Αυγούστου....θα δείξει όμως...σε ευχαριστώ πολυ

λες????? δεν ξερω .....υσηχασα μια κ καλή πάντως....σε ευχαριστώ πολύ 

σε ευχαριστω πολυ κ εσένα....

σε ευχαρορω πολυ 

είπαμε τελος τ μήνα με αρχές Αυγούστου αγαπη ....

Ωωωρρεεεε(που λενε εδω στην πατρα) βλαστοκυστες!!!μπραβο κοριτσι μου πολυ το χαρηκα!! Με το καλο να τα βαλετε κ να μαθουμε τα ευχαριστα!!εφτασε η ωρα σου!!!

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

K6Wrp3.png 

1 hour ago, Kathrin17 said:

Ωωωρρεεεε(που λενε εδω στην πατρα) βλαστοκυστες!!!μπραβο κοριτσι μου πολυ το χαρηκα!! Με το καλο να τα βαλετε κ να μαθουμε τα ευχαριστα!!εφτασε η ωρα σου!!!

Ξέρεις μήπως φαρμακείο στην Πάτρα που να έχει φαρμακα εξωσωματικης?

Η' άλλη κοπέλα αν ξέρει ας μου στείλει κ σε μήνυμα.

Ευχαριστώ πολύ! :)

16 ώρες πρίν, [email protected] είπε:

Δίπλα στα φάρμακα δεν σου λέει των ποσο μονάδων πχ gonal θέλει;

Και δεν ανέβηκε ούτε με συμπληρωμα;

25000 χιλιάδες μονάδες 1 αμπούλα την εβδομάδα κ κατάφερα στο Γ τρίμηνο κύηση να την δω 34

7 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Αυτα τα φαρμακα δεν λήγουν νωρίς έχουν ζωή ενα - δυο χρόνια. Θα προτεινα να ακυρώσεις την παραγγελία για να εξετασεις το ενδεχόμενο της επιτροπής. Βρες σε ποια επιτροπή ανήκεις και παρ τους ενα τηλεφωνο για να διευκρινίσεις τι γινεται με το ταμείο σου. Προκειται για χρονοβόρα διαδικασία συνήθως κλείνουν ραντεβού δυο μηνες μετα, αλλα απο την αλλη ειναι ικανοποιητικός ο χρόνος για να μαζέψεις τα δικαιολογητικά.

η 500 και η 1000 αντιβιωση το ίδιο πράγμα ειναι, ειτε πάρεις δυο 500 χάπια την ημέρα ειτε πάρεις ενα των 1000 το ίδιο αποτέλεσμα θα εχεις. Τρία κουτια λοιπόν των 300 ειναι το ίδιο με τις 900 μονάδες.

Β χοριακη της τελευταίας εβδομαδας και το χαρτί της επιτροπής φωτοτυπία. Καλη επιτυχία!

Η επιτροπή του στρατού δεν είναι ίδια από τη δική μας...δεν έχει αναμονή.Τα φάρμακα γράφονται όπως λέει στο βιβλιάριο( όλη η οικογένεια μου είναι στο στρατό κ το ξέρω) κ μετά κάνουν δαπάνη.οποτε σε αυτούς γράφεται στο βιβλιάριο όπως πχ σε μας γράφονται οι φορές που πήρες φάρμακα..

7 ώρες πρίν, Σελίνα είπε:

Τα φάρμακα της διέγερσης θαβτα πάρεις δωρεά...στα άλλα δίνεις ένα ποσοστό όπως κ εμείς...ααα έχε υπόψη σου ότι κατά 99% ο,τι σου έγραψε είναι για μια φορά...θα δεις ένα ντουλάπι φάρμακα..μην τρομάξεις φεύγουν αέρας κ συνήθως περισσεύουν αρκετα

Just now, island1 είπε:

25000 χιλιάδες μονάδες 1 αμπούλα την εβδομάδα κ κατάφερα στο Γ τρίμηνο κύηση να την δω 34

Η επιτροπή του στρατού δεν είναι ίδια από τη δική μας...δεν έχει αναμονή.Τα φάρμακα γράφονται όπως λέει στο βιβλιάριο( όλη η οικογένεια μου είναι στο στρατό κ το ξέρω) κ μετά κάνουν δαπάνη.οποτε σε αυτούς γράφεται στο βιβλιάριο όπως πχ σε μας γράφονται οι φορές που πήρες φάρμακα..

Τα φάρμακα της διέγερσης θαβτα πάρεις δωρεά...στα άλλα δίνεις ένα ποσοστό όπως κ εμείς...ααα έχε υπόψη σου ότι κατά 99% ο,τι σου έγραψε είναι για μια φορά...θα δεις ένα ντουλάπι φάρμακα..μην τρομάξεις φεύγουν αέρας κ συνήθως περισσεύουν αρκετα

Α οκ δεν ήξερα τι γινεται με τον στρατό, αλλα και πάλι οτι ο φαρμακοποιός της ειπε οτι μάλλον θα εχει 800 ευρώ συμμετοχή δεν κολλάει. Εκτος αν τα πληρώνουν απ την τσέπη τους και μετα τους επιστρέφουν το ποσο.

2 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Πατρινια εισαι πουλάκι μου; Εκεί σπούδασα.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Α οκ δεν ήξερα τι γινεται με τον στρατό, αλλα και πάλι οτι ο φαρμακοποιός της ειπε οτι μάλλον θα εχει 800 ευρώ συμμετοχή δεν κολλάει. Εκτος αν τα πληρώνουν απ την τσέπη τους και μετα τους επιστρέφουν το ποσο.

Πατρινια εισαι πουλάκι μου; Εκεί σπούδασα.

Όχι αυτό δεν ισχύει σίγουρα το ξέρω από φάρμακα καρκίνου( μακριά από μας) έχουν άλλη διαδικασία στην επιτροπή κ πάντα αυτοί έχουν λιγότερη συμμετοχή ή ίση...το πιθανότερο είναι να δώσει το 15% όπως εμείς το 25% αλλά όχι στα διέγερσης.Εγω άλλη απορία έχω κ δώσε μου τα φώτα σου.Εχω από κοπέλα γκοναλ( επιτροπή δε δικαιούμαι άλλο) έχω 3 των 900 κ 2 των 300) εάν μου πει για διέγερση λες να του προτείνω αυτά κ όχι puregon μαζί με γκοναλ; Είναι τεράστια η διαφορά τους;

Just now, island1 είπε:

Όχι αυτό δεν ισχύει σίγουρα το ξέρω από φάρμακα καρκίνου( μακριά από μας) έχουν άλλη διαδικασία στην επιτροπή κ πάντα αυτοί έχουν λιγότερη συμμετοχή ή ίση...το πιθανότερο είναι να δώσει το 15% όπως εμείς το 25% αλλά όχι στα διέγερσης.Εγω άλλη απορία έχω κ δώσε μου τα φώτα σου.Εχω από κοπέλα γκοναλ( επιτροπή δε δικαιούμαι άλλο) έχω 3 των 900 κ 2 των 300) εάν μου πει για διέγερση λες να του προτείνω αυτά κ όχι puregon μαζί με γκοναλ; Είναι τεράστια η διαφορά τους;

Το Gonal εχει θυλακιοτροπινη άλφα ενώ το puregon βήτα. Εγω ποτε δεν χρησιμοποίησα και τα δυο σε συνδυασμό ή το ενα ή το αλλο. Συνδυασμό γκοναλ με μενοπουρ εχω κανει που ειναι διαφορετικές  ουσίες. Πιστεύω οτι ο γιατρος δεν θα εχει κανένα πρόβλημα να πας μονο με Gonal , εμενα πχ το Gonal μου πηγε καλυτερα απο το puregon.

• Ευχαριστώ 1

3 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Εγω τις γκοναλ τις πγρα απτον εοππυ..ολα τα υπολοιπα απο τον παπαδοπουλο που ειναι απεναντι απο το ικα του αγιου αλεξιου..σιγουρα εχει πχ γκοναλ μια κοπελα μπροστα μου της αγορασε..

Καλη επιτυχιαααααα κοριτσι μου..ποτε ξεκινας??με το καλο..

• Ευχαριστώ 1

K6Wrp3.png 

1 hour ago, island1 είπε:

Τα φάρμακα γράφονται όπως λέει στο βιβλιάριο( όλη η οικογένεια μου είναι στο στρατό κ το ξέρω) κ μετά κάνουν δαπάνη.οποτε σε αυτούς γράφεται στο βιβλιάριο όπως πχ σε μας γράφονται οι φορές που πήρες φάρμακα..

Α κατάλαβα! ευχαριστω! Θα πρέπει να μου τα ξαναγράψουν οι κοπέλες εκεί στη γραμματεία γιατί έγινε ένα λαθος και θα τους πω αν μπορουν να μου γράψουν των 300σιων όπως ειπε η Καντι για να μην πάνε χαμένες μονάδες. Το μελετησα λίγο και είδα τι εννοούσε στην πράξη και πως λειτουργεί το πενάκι με τη βελόνα.  

Κοιτούσα τα βιντεάκια με δέος, πόση ταλαιπωρία πια και με χαμόγελο και ενθουσιασμο κιόλας! Και δεν είναι τίποτα μπροστά σε τόσα που έχετε περάσει... 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα