Recommended Posts

Just now, island1 είπε:

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά...ουσιαστικά εγώ το πρώτο 12 ημετο έχω θέμα..μετά δεν έχω...πόσους υπερήχους κάνουμε εκείνο το διαδτημα3-4;;; Ο άντρας μου λέει να πάρω κ τις 6 μέρες που δικαιούμαι από το παιδί ως το τέλος Δεκεμβρίου( πέρσυ δεν πήρα γιατί δεν αρρώστησε) αλλά ρε συ δεν θέλω..ποτέ δεν ξέρεις...από την άλλη λέω μήπως να κάνω για απόσπαση( τώρα τρέχουν σε μας) να πάω σε ένα που ούτε με ξέρουν ούτε τους ξέρω;

Που τρέχουν;;; Περιμενω για απόσπαση και δεν βγαίνουν οι αιτήσεις. Κι αν δεν τους ξέρεις που σε οφελεί; Η άδεια θα ειναι η ίδια όπου κι αν την πάρεις. Άμα εισαι καλα να μείνεις στο σχολειο σου.

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Just now, island1 είπε:

Η άδεια που αναφέρεις παίρνεται μέχρι 14 το ίδιο ισχύει κ για την αρχή της κύησης...μετά παίρνεις μηνιαίες..την έχω πάρει αυτή που λες κ τη διέκοψαν..δεν θέλω 14 μέρες άδεια κ να μου τις δώσουν υποχρεωτικά εγώ θα πηγαίνω άτυπα στο σχολείο.αφενως γιατί δενπορω να μείνω σπίτι κ αφετέρου διότι ξέρω τι αφήνω πίσω μου..

Δεν ξέρανε καν αν τη δικαιούμαστε...εάν τη δικαιούμαστε είναι 7 εργάσιμες οπότε σπαει

Εγω κοριτσια φετος ημουν σε 2/θ μακρια απο την α/θμια..ευτυχως τα πιο πολλα βολεψαν μια εκλογες εκπκων,μια οι αλλες εκλογες μερα κλεισαμε για καλοκαιρι..1-2φορες ελειψα κ με καλυψε η αλλη κοπελα..

Δεν ξερω αν ισχυει αλλο στην αδεια για εξωσ αλλα επειδη ημουν προιστανενη ξερω οτι οταν παιρνεις αναρρωτικη αν πεφτουν σκ τα μετρας κανονικα..δηλ 7μερες μαζι με το σκ..δν το αφαιρεις κ βαζεις τις 2μερες την αλλη βδομαδα..

• Μου αρέσει 1

M4W2p3.png

Διαφημίσεις

Ανα διατυπώνω, εχεις γλωσοφαγια, αλλου καλη μου, να αλλάξει και το τυχερό!

Just now, Kathrin17 είπε:

Εγω κοριτσια φετος ημουν σε 2/θ μακρια απο την α/θμια..ευτυχως τα πιο πολλα βολεψαν μια εκλογες εκπκων,μια οι αλλες εκλογες μερα κλεισαμε για καλοκαιρι..1-2φορες ελειψα κ με καλυψε η αλλη κοπελα..

Δεν ξερω αν ισχυει αλλο στην αδεια για εξωσ αλλα επειδη ημουν προιστανενη ξερω οτι οταν παιρνεις αναρρωτικη αν πεφτουν σκ τα μετρας κανονικα..δηλ 7μερες μαζι με το σκ..δν το αφαιρεις κ βαζεις τις 2μερες την αλλη βδομαδα..

Πολυ σωστά ετσι τις μετράς.

Τι εγινε ρε παιδια ολες οι δασκάλες δεν μπορούμε να κάνουμε παιδί;;;;;;;

• Χαχα 3

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Just now, Καντι είπε:

Μάλλον παίρνουμε γερή δόση από άλλα παιδάκια κι ο Θεούλης δεν θέλει να μας κουράσει άλλο, χαχα!

Τώρα παίρνω στο γραφείο να μάθω για άδεια εξωσωματικής

Lilypie - (IVvA)

Just now, Καντι είπε:

Ειρωνια εεεε?? Στενοχωριομουν στην αρχη..ελεγα εγω ποτε??κ ολα τα μικρουλια ρωτουσαν "κυρια εχετε παιδακια?"

Ειπε ομως η επιθυμια κ η οικογενεια που θελουμε να φτιαξουμε πανω απο ολα..με λιγες μερες δεν παθαινουν τπτ οι μαθγτες μας..τοσο αγωνα κ τοση προσπαθεια κανουμε γι αυτα ολο το σχολικο ετος οι 5-10μερες απουσιας θα τα βλαψουν??κερδιζουν πολυ περισσοτερα απο μας οταν ειμαστε μαζι τους απο αυτα που χανουν οταν λειπουμε

• Μου αρέσει 1

M4W2p3.png

Διαφημίσεις

Αυτο το γρομπαλακι που κ που κ σε μενα γινεται με τις προλουτεξ αλλα περναει σε καμια ωριτσα,δε με ενοχλει..

Η πρωτη ινοχεπ μου μελανιασε οι υπολοιπες μια μικρη κοκκινη κουκιδιτσα μου κανει που φευγει γρηγορα..αλλα να θες να τρυπηθεις κ να μη σε τρυπαει..??!! Βγαζω κ ενα μικρο "ααα"...χαχα

Ευχαριστω πολυ @Artemis20...εσυ πως εισαι καλο μου κοριτσι?

ρωτα αυτο που σου λεω για το εσωτερικο των μηρων. ισως βρεις την υγεια σου!

• Ευχαριστώ 1

Just now, Καντι είπε:

Να αου πω και το χειρότερο. Μου συγχώνευσαν το σχολείο, βρέθηκα οργανικά υπεράριθμή, βγήκαν τα κενα δήλωσα σχολείο της ίδιας ομάδας στην πόλη που δουλεύω, και το δώσανε σε άλλη από όμορη ομάδα, άρα εγώ πάω στα κενά που μένουν , στα βουνά απόσταση 2 ώρες απ το σπίτι μου, . Οπότε μετακόμιση, πώς θα κάνω παιδί έτσι. τώρα τους έκανα ένσταση με δικηγόρο και περιμένω ΠΥΣΠΕ , ο νόμος είναι σαφής, τους έτριξα τα δόντια με πειθαρχικα κ αποζημιώσεις γαι ψυχική οδύνη, αναστάτωση για εξωσωματική , κλπ. Είμαι άνω κάτω με όλο αυτό, πώς θα κάνω προσπάθεια το Σεπτεμβρη...με τέτοιο άγχος 

• Μπερδεμένη/-ος 1

Lilypie - (IVvA)

Just now, Artemis20 είπε:

ρωτα αυτο που σου λεω για το εσωτερικο των μηρων. ισως βρεις την υγεια σου!

Θα ρωτησω αλλα εκει ειναι πιο λεπτο το δερμα μας?θα τρυπιεται ή θα μελανιασουν τα μπουτακια μου!!χαχα

M4W2p3.png

Just now, Mary H είπε:

Να αου πω και το χειρότερο. Μου συγχώνευσαν το σχολείο, βρέθηκα οργανικά υπεράριθμή, βγήκαν τα κενα δήλωσα σχολείο της ίδιας ομάδας στην πόλη που δουλεύω, και το δώσανε σε άλλη από όμορη ομάδα, άρα εγώ πάω στα κενά που μένουν , στα βουνά απόσταση 2 ώρες απ το σπίτι μου, . Οπότε μετακόμιση, πώς θα κάνω παιδί έτσι. τώρα τους έκανα ένσταση με δικηγόρο και περιμένω ΠΥΣΠΕ , ο νόμος είναι σαφής, τους έτριξα τα δόντια με πειθαρχικα κ αποζημιώσεις γαι ψυχική οδύνη, αναστάτωση για εξωσωματική , κλπ. Είμαι άνω κάτω με όλο αυτό, πώς θα κάνω προσπάθεια το Σεπτεμβρη...με τέτοιο άγχος 

Θα δικαιωθείς, ουτε καν το σκέφτεσαι, ο νόμος ειναι σαφής!

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Just now, Καντι είπε:

Θα δικαιωθείς, ουτε καν το σκέφτεσαι, ο νόμος ειναι σαφής!

Δεν τους έχω εμπιστοσύνη,  δεν ξέρω . Ξέρω ότι έχω δίκιο μου το είπε και η δικηγόρος αλλά που να το βρω. Με ταλαιπωρούν μ αυτά απ το Μάιο

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Που τρέχουν;;; Περιμενω για απόσπαση και δεν βγαίνουν οι αιτήσεις. Κι αν δεν τους ξέρεις που σε οφελεί; Η άδεια θα ειναι η ίδια όπου κι αν την πάρεις. Άμα εισαι καλα να μείνεις στο σχολειο σου.

Στη Δ ξεκινησαν

Θα ρωτησω αλλα εκει ειναι πιο λεπτο το δερμα μας?θα τρυπιεται ή θα μελανιασουν τα μπουτακια μου!!χαχα

Είναι πιο δύσκολο..εγώ που έχω άπειρες προτιμώ την κοιλια

Just now, Καντι είπε:

Λοιπόν να σας πω να γελάσετε..εγώ έκανα πρώτη εξωσωματικη τον Φλεβάρη του 2015 μετά Σεπτεμβριο του 2015 μετά Γενάρη του 2016 κ μετά Οκτώβριο του 2016... Ξεκινάω άδειες επαπειλούμενης πριν τα Χριστούγεννα του 2016 ..με καλει η επιτροπή ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ του 2015.. την πρώτη εξωσωματικη..πηγαίνω έχουν μόνο ορθοπεδικό ..συνειδητοποιώ ότι δε με καλούν για την επαπειλούμενη..ωστόσο έχω προλάβει κ έχω δώσει χαρτιά κ ακούω ..είστε έγκυος από το Φλεβάρη του 2015 ποτέ γεννατε; Λέω μου κάνετε πλάκα; Με κοιτάζουν σαν εξωγήινοι...λέω είμαι 2 μηνών έγκυος...εξηγώ κ παθαίνουν σοκ είχαν ξεχάσει να με καλέσουν

Δεύτερο περιστατικό...1,5 χρόνο μετά την πρώτη απιβη( είχα κόψει άδεια είχα καταθέσει χαρτιά αποβολής κτλ) με πήραν από τα οικονομικά του γραφείου να μου την πουν που δε δήλωσα το παιδί μου ακόμα......

Τρίτο περιστατικό..πάω να καταθέσω το τελικό χαρτί( τέλος 7 μήνα Μάης πια του 2017) για να πάρω το νόμιμο δίμηνο που δικαιούμαι..κ να τελειώσει η επαπειλούμενη...ερώτηση της κυρίας στις άδειες( υπενθυμίζω ότι πήγαινα για δύο μήνες ανά δύο βδομάδες χαρτί κ μετά μηνιαίο). Είστε έγκυος; Λέω ναι...μου λέει 7 μηνών; Λέω ναι ..συμπληρώνει χαρτιά κ λέω μέσα μου οκ καινούρια θα ναι δε θα ξέρει την περίπτωση μου..πάντως μου λέει μπράβο που ως τώρα δεν πήρατε ούτε μέρα άδεια κ πηγαίνατε στη δουλειά.Δεν πήγαινα της λέω είχα επαπειλούμενη..μα στο φάκελο σας δεν υπάρχει κανένας υπέρηχος ή χαρτί κου λέει...πλάκα μου κάνετε λέω..είχαν χάσει όλο το φάκελο κ μου ζητούσαν έστω έναν υπέρηχο..λέω μόνο τον πρώτο μπορώ να σας φέρω οι άλλοι χρειάζονται στους αιματολογος μου κτλ..φέρτε τον πρώτο μου λέει..πρέπει να ναι η μοναδική στον 7 μήνα με μωρό χιλιοστών.ο,τι να ναι τα γραφεία μας

• Χαχα 4

On 15/7/2019 at 8:21 ΜΜ, Hope89 είπε:

Κοριτσι μου γλυκο σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχεις το ομορφοτερο δωρο για τον αντρα σου κ σε λιγους μηνες να αντικρυσεις τα ομορφα αυτα προσωπακια!! Ευχομαι στις 27 του μηνα να μας ανακοινωνεις μια 3ψηφια χοριακη!! Κ απο εδω κ περα μονο χαμογελα κ δακρυα χαρας!! Κ να εισαι σιγουρη οτι μετα θα τα θυμασαι ολα σαν ενα ομορφο ταξιδι, με λιγες δυσκολιες, που σε εφερε κοντα στο ονειρο!!!

Οσο για εμενα, σιγουρα εγω τα περιμενα καλυτερα τα πραγματα, εχοντας στο μυαλο μου κ την προηγουμενη διεγερση..Περασαν ομως κ καποια χρονακια απο τοτε.. Ο γιατρος μου ειπε οτι με αυτη την ΑΜΗ συνηθως τοσα παιρνουμε, 3-5 ωαρια! Τελικα θα ξεκινησω σημερα cetroride οποτε μαλλον εκει θα κινηθουμε.. Ας ειναι.. ελπιζω να τα καταφερουμε εστω κ ετσι! Σε ευχαριστω για ολα τα καλα σου λογια κ τη θετικη σου ενεργεια κοριτσι μου!!

Και γω κορίτσια μου με χαμηλή σχετικά ΑΜΗ και 5 ωαρια εκ των οποίων το ένα ακυρο. Τα 4 τα γονιμοποιησαμε. Εκ των οποίων τα 3 κρατήθηκαν βλαστοκυστες...οπότε το σταυρό σας και γενικά να σταυρωνετε την κοιλίτσα σαΣ...σας την πίστη τίποτα...Καλή επιτυχία ξανά σε όλες σας εύχομαι!

• Μου αρέσει 9

Just now, Hope.M είπε:

Και γω κορίτσια μου με χαμηλή σχετικά ΑΜΗ και 5 ωαρια εκ των οποίων το ένα ακυρο. Τα 4 τα γονιμοποιησαμε. Εκ των οποίων τα 3 κρατήθηκαν βλαστοκυστες...οπότε το σταυρό σας και γενικά να σταυρωνετε την κοιλίτσα σαΣ...σας την πίστη τίποτα...Καλή επιτυχία ξανά σε όλες σας εύχομαι!

Με το καλό hope μου!!!!

Απανταχού δασκαλες ρώτησα αιρετούς..δεν ισχύει για εμάς η άδεια των 7...οπότε θα πάρουμε των 14 κι ας κόψουν το λαιμό τους

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα