Recommended Posts

On 16/7/2019 at 4:51 ΜΜ, Mary H είπε:

Να αου πω και το χειρότερο. Μου συγχώνευσαν το σχολείο, βρέθηκα οργανικά υπεράριθμή, βγήκαν τα κενα δήλωσα σχολείο της ίδιας ομάδας στην πόλη που δουλεύω, και το δώσανε σε άλλη από όμορη ομάδα, άρα εγώ πάω στα κενά που μένουν , στα βουνά απόσταση 2 ώρες απ το σπίτι μου, . Οπότε μετακόμιση, πώς θα κάνω παιδί έτσι. τώρα τους έκανα ένσταση με δικηγόρο και περιμένω ΠΥΣΠΕ , ο νόμος είναι σαφής, τους έτριξα τα δόντια με πειθαρχικα κ αποζημιώσεις γαι ψυχική οδύνη, αναστάτωση για εξωσωματική , κλπ. Είμαι άνω κάτω με όλο αυτό, πώς θα κάνω προσπάθεια το Σεπτεμβρη...με τέτοιο άγχος 

Κοίταξε Από ότι καταλαβαίνω και διαβάζω είμαστε πάρα πολλές κοπέλες που προσπαθούμε για εξωσωματική και είμαστε εκπαιδευτικοί. Θα σου πω Λοιπόν το εξής μιας και είμαι ομοιοπαθουσα. Καταρχήν ηρέμησε και βάλε πάνω από όλους και από όλα τον εαυτό σου και το στόχο σου. Σίγουρα έχουμε μία δουλειά να κάνουμε αλλά κανείς δεν μας χρωστάει τίποτα και ούτε τον ενδιαφέρει κιόλας. Στο λέω εγώ που νοιάζομαι για τη δουλειά μου πάρα πολύ και δεν ήθελα να λείψω από το σχολείο ούτε μία μέρα πηγαίνω ακόμα και άρρωστη. τα τόσα χρόνια που δουλεύω ένα πράγμα κατάλαβα ότι δεν χρειάζεται να λες πάντα την αλήθεια για τους λόγους που λείπεις. όταν χρειάστηκα εγώ να κάνω εξωσωματική τον Ιούνιο και ήθελα άδεια κάποιες μέρες πήγα στη διευθύντρια του σχολείου μου και της είπα ότι θέλω να πάρω άδεια κανονική για το λόγο αυτό. μου είπε να γράψω αναρρωτική για να μην χρεωθώ την κανονική άδεια και της είπα ότι δεν θέλω να ξέρει κανένας τίποτα γιατί είμαι προληπτική και πιστεύω στη γλωσσοφαγιά. πιστεύω λοιπόν ότι αν θέλουμε να βρούμε τρόπους για να λείψουμε από τη δουλειά μας υπάρχουν πάρα πολύ για τη δόξα τω Θεώ είμαστε τυχερές που δουλεύουμε στο δημόσιο τομέα. Σκέψου πόσα κορίτσια χάνουν τη δουλειά τους επειδή ζητάνε να λείψουν για το λόγο αυτό.... πάρε όσες μέρες θέλεις αναρρωτική από τον γιατρό σου και ας γράψει έναν οποιοδήποτε λόγο θα βρεις τρόπους να ξεπεράσεις τα εμπόδια... Συγνώμη για το μακρόσυρτο κείμενο...

• Μου αρέσει 6

Just now, Taggeris είπε:

Κοίταξε Από ότι καταλαβαίνω και διαβάζω είμαστε πάρα πολλές κοπέλες που προσπαθούμε για εξωσωματική και είμαστε εκπαιδευτικοί. Θα σου πω Λοιπόν το εξής μιας και είμαι ομοιοπαθουσα. Καταρχήν ηρέμησε και βάλε πάνω από όλους και από όλα τον εαυτό σου και το στόχο σου. Σίγουρα έχουμε μία δουλειά να κάνουμε αλλά κανείς δεν μας χρωστάει τίποτα και ούτε τον ενδιαφέρει κιόλας. Στο λέω εγώ που νοιάζομαι για τη δουλειά μου πάρα πολύ και δεν ήθελα να λείψω από το σχολείο ούτε μία μέρα πηγαίνω ακόμα και άρρωστη. τα τόσα χρόνια που δουλεύω ένα πράγμα κατάλαβα ότι δεν χρειάζεται να λες πάντα την αλήθεια για τους λόγους που λείπεις. όταν χρειάστηκα εγώ να κάνω εξωσωματική τον Ιούνιο και ήθελα άδεια κάποιες μέρες πήγα στη διευθύντρια του σχολείου μου και της είπα ότι θέλω να πάρω άδεια κανονική για το λόγο αυτό. μου είπε να γράψω αναρρωτική για να μην χρεωθώ την κανονική άδεια και της είπα ότι δεν θέλω να ξέρει κανένας τίποτα γιατί είμαι προληπτική και πιστεύω στη γλωσσοφαγιά. πιστεύω λοιπόν ότι αν θέλουμε να βρούμε τρόπους για να λείψουμε από τη δουλειά μας υπάρχουν πάρα πολύ για τη δόξα τω Θεώ είμαστε τυχερές που δουλεύουμε στο δημόσιο τομέα. Σκέψου πόσα κορίτσια χάνουν τη δουλειά τους επειδή ζητάνε να λείψουν για το λόγο αυτό.... πάρε όσες μέρες θέλεις αναρρωτική από τον γιατρό σου και ας γράψει έναν οποιοδήποτε λόγο θα βρεις τρόπους να ξεπεράσεις τα εμπόδια... Συγνώμη για το μακρόσυρτο κείμενο...

Συναδελφισσα,εμενα οι διευθυντες δε μου εδιναν ποτε κανονική οταν τη ζητούσα για λογους υγειας.Ζητουσαν παντα χαρτι γιατρου για πολυημερη αδεια.Πολλοι διευθυντες δε δινουν ευκολα κανονικες γενικα.

Επισης,απο το κεντρο εξωσωματικης και κατι αλλο να μου εγραφαν που δεν ξερω αν θα δεχονταν να το κανουν ειναι λιγο..τι κανει νιαου νιου στα κεραμιδια.

Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, island1 είπε:

Η μήτρα κάνει συσπάσεις κ ταυτόχρονα οι σάλπιγγες κάνουν την κίνηση που κάνουν έτσι κι αλλιώς οπότε χαλαρά φτάνει ως εκεί ..είναι βέβαια σπανιο

Όχι ..αλλά θα περπατάς κανονικά μέσα στο σπίτι...θα κάτσεις στο γραφείο σου κτλ...δεν είπαμε να φτάσουμε στα άκρα..εγώ πάντως κ για καφέ πήγαινα...χαχαχα

Όταν λες 3 μόρια τι εννοείς; Προσκομεις χαρτί ότι κανείς εξωσωματικη αλλά εγώ που θέλω εντός πυσπε απόσπαση ; Πιανει;

Δεν θέλω ηττοπάθεια..είδαμε κ εμένα με τα 10...1 έφερε μωρό..ένα κ καλό θελουμε

Μ αρέσει που είχα πάρει και σπασμολυτικό για τις συσπάσεις

Lilypie - (IVvA)

Just now, Joka είπε:

Ειναι λογικο στις αποσπασεις εκτος να υπαρχει η εξωσωματικη ως λογος αποσπασης.

Για τις αποσπασεις εντος Πυσπε δεν το αντιλαμβανομαι.Αν ομως το εχετε τσεκαρει και ισχυει μια χαρα.Αυτη η στηλη που υπηρχε?Στη σελιδα της διευθυνσης?Πρωτη φορα το ακουω.

Δε γονιμοποιηθηκε.Η καταψυξη ειπαμε ειναι εξτρα συν 300 ευρω.Ειναι πολυ ακριβο αυτο το κεντρο για φυσικους.

Στην σελίδα Στον πίνακα των αποσπάσεων, δυο χρόνια πριν, πλεον τα απορροφανε δεν θυμαμαι σε ποια στήλη.

Πες οτι η οργανική σου ειναι στην Νεα Φιλαδέλφεια και το κέντρο εξωσωματικής στη Συγγρου και οτι μένεις Νέο Κόσμο υπάρχει ουσία απόσπασης, και πραγματικά οποίος το σκέφτηκε και το συμπεριέλαβε καταλαβαίνει ποσο χρόνο περνάμε στα κέντρα. Εγω πχ που η απόσταση σχολείου κέντρου δεν ειναι τοςο μεγαλη, αν δεν ειμαι 7 ακριβως που ερχεται ο γιατρος 8 δεν προλαβαίνω να ειμαι στο σχολειο.

wRSzp2.pngHbp3p3.png

@Joka στο ωοθυλακιο υπαρχουν κ αλλα κυτταρα εκτος απο το ωαριο. οπως πχ τα κοκκιωδη που παραγουν οιστραδιολη. οποτε οταν ειναι χαμηλη η οιστραδιολη ειναι απο ολα αυτα τα κυτταρα. καλο ειναι να μετραμε οιστραδιολη τη μερα που το βλεπουμε ωριμο..πχ κ σκοπευουμε να κανουμε πχ οβιτρελ..θελουμε πανω απο 200 για ενα ωοθυλακιο περιπου..εγω κανω μονο συλλογη..προσπαθω δηλαδη ακομα..δεν θα κανω εμβρυομεταφορα στον ιδιο κυκλο οποτε δεν μου χρειαζεται μετρηση αλλων ορμονων.

Παράθεση

Διαφημίσεις

Just now, lemonpie είπε:

lemonpie βλεπω ότι εισαι στη θεσσαλονικη.μηπως μπορεις να μου στειλεις σε πμ σε ποιο κέντρο εισαι και με ποιον γιατρο;ΜΟυ έκανε εντυπωση που δεν κλεινει το κεντρο σου

• Μου αρέσει 1

5 ώρες πρίν, island1 είπε:

Με συγκινησες

Αχ κορίτσια μου εύχομαι συνέχεια Καλή επιτυχία σε κάθε κοπέλα εδώ μέσα κ έξω απ αυτό το φόρουμ...:wub:

• Μου αρέσει 6

Καλημέρααα προοοΠαρασκευή σήμερααα κορίτσια Δευτέρα κάνω υστεροσκόπηση ο αντρας λείπει σε δουλεια εχω αγχωθεί λιγάκι γιατί θα είμαι μόνη πήρα αδεια κ την Τρίτη για να ηρεμήσω εχω λαλήσει από Σεπτεμβριο προετοιμασία για τα μωρά μου!!Αγχωνομαι λογω δουλειας τσιριμπομ δηλαδη

• Μου αρέσει 8

7 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Για ποιο πράγμα λες 400 δεν κατάλαβα. Εγω εγραψα οτι η μέγιστη δόση φαρμάκων ειναι 450 την μερα.

Ο κύβος ερρίφθη σεξ λοιπόν!

Οταν κανεις αίτηση για απόσπαση στα δικαιολογητικά που βάζεις πχ συνυπηρέτηση, εντοπιότητα βάζεις και μια βεβαίωση απο το κέντρο οτι βρίσκεσαι σε διαδικασία εξωσωματικής γονιμοποίησης. Μετράει όπου και να ειναι το σπίτι ή το σχολειο και δίνει τρία μόρια.

Τα δυο τελευταια χρόνια μου φαίνεται ετσι γραφει κι εμας , αλλα ή την πρώτη ή την δευτερη χρόνια είχαν στήλη στον πίνακα εξωσωματική γονιμοποίηση και νομιζω είμασταν τρεις οι μαρκαρισμενες με τα μόρια. Τελος πάντων το ξεπέρασα, γιατι ούτως ή άλλως στο παράτσακ έμπαινα σε σχολεία της επιλογής μου. Φέτος που άλλαξε και ο νόμος προσωπικών δεδομένων δεν νομιζω οτι θα τολμήσουν να την ξαναβάλουν την στήλη.

Μετράει κ σε μετάθεση;

5 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Στην σελίδα Στον πίνακα των αποσπάσεων, δυο χρόνια πριν, πλεον τα απορροφανε δεν θυμαμαι σε ποια στήλη.

Πες οτι η οργανική σου ειναι στην Νεα Φιλαδέλφεια και το κέντρο εξωσωματικής στη Συγγρου και οτι μένεις Νέο Κόσμο υπάρχει ουσία απόσπασης, και πραγματικά οποίος το σκέφτηκε και το συμπεριέλαβε καταλαβαίνει ποσο χρόνο περνάμε στα κέντρα. Εγω πχ που η απόσταση σχολείου κέντρου δεν ειναι τοςο μεγαλη, αν δεν ειμαι 7 ακριβως που ερχεται ο γιατρος 8 δεν προλαβαίνω να ειμαι στο σχολειο.

Παιδιά για να μην πιάσουμε την ίδια συζήτηση με τις προάλλες κ βγουν πάλι μαχαίρια καλώς η κακώς για το νομοθερη κάνουμε θεραπεία...είμαστε νοσούντες.Σας αρέσει η όχι έτσι είναι...διευκολύνουν λοιπόν μια κατάσταση ..

Just now, DIMITRAS είπε:

Καλημέρααα προοοΠαρασκευή σήμερααα κορίτσια Δευτέρα κάνω υστεροσκόπηση ο αντρας λείπει σε δουλεια εχω αγχωθεί λιγάκι γιατί θα είμαι μόνη πήρα αδεια κ την Τρίτη για να ηρεμήσω εχω λαλήσει από Σεπτεμβριο προετοιμασία για τα μωρά μου!!Αγχωνομαι λογω δουλειας τσιριμπομ δηλαδη

Εγώ μετά την υστεροσκοπηση ( σοβαρά τώρα) πήγα για καφέ...εσύ που δεν θα έχεις τον άντρα σου αν δεν μπορείς να έχεις κάποιον φίλο γνωστό κτλ πάρε μετά ένα ταξακι

• Μου αρέσει 1

Just now, DIMITRAS είπε:

Με το καλο μην μασας ολα θα πανε καλα παρε ταξι στην επιστροφη 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, DIMITRAS είπε:

Που εισαι κορίτσι σε χάσαμε, επισης δουλειά και σε έφαγε η μαρμάγκα;

ολα καλα θα πανε στην υστεροσκοπηση, πραγματικά δεν ειναι τιποτα.

Just now, island1 είπε:

Μετράει κ σε μετάθεση;

Παιδιά για να μην πιάσουμε την ίδια συζήτηση με τις προάλλες κ βγουν πάλι μαχαίρια καλώς η κακώς για το νομοθερη κάνουμε θεραπεία...είμαστε νοσούντες.Σας αρέσει η όχι έτσι είναι...διευκολύνουν λοιπόν μια κατάσταση ..

Εγώ μετά την υστεροσκοπηση ( σοβαρά τώρα) πήγα για καφέ...εσύ που δεν θα έχεις τον άντρα σου αν δεν μπορείς να έχεις κάποιον φίλο γνωστό κτλ πάρε μετά ένα ταξακι

Όχι στην μετάθεση - βελτίωση θέσης δεν μετράνε, δεν ειναι καν στα κριτήρια.

• Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

wRSzp2.pngHbp3p3.png

7 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Μ αρέσει που είχα πάρει και σπασμολυτικό για τις συσπάσεις

Κι εγώ..αυτό το παίρνουμε ακριβώς για αυτό..όταν το παρακάνει η μήτρα..εμείς τις συσπάσεις τις θέλουμε ήπιες κ αφού πιαστεί το εμβριο για αιμάτωση... Όχι πριν...για αυτό το δινουν..κι εγώ έπαιρνα ένα δύο χάπια σε ολες

Just now, Καντι είπε:

Που εισαι κορίτσι σε χάσαμε, επισης δουλειά και σε έφαγε η μαρμάγκα;

ολα καλα θα πανε στην υστεροσκοπηση, πραγματικά δεν ειναι τιποτα.

Όχι στην μετάθεση - βελτίωση θέσης δεν μετράνε, δεν ειναι καν στα κριτήρια.

Τραγικο

• Μου αρέσει 1

Just now, island1 είπε:

Τραγικο

Όχι τοσο, υπάρχει μια δικαιοσύνη σε όλο αυτο. Η εξωσωματική δεν ειναι μόνιμος παράγοντας ώστε να πάρεις και μετάθεση, δεν ειναι οπως το παιδί που και εκεί μετα απο την ενηλικίωση παύεις να μοριοδοτήσαι.

• Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngHbp3p3.png

1 hour ago, DIMITRAS είπε:

Ολα καλά θα πανε!

ασχετο:ξερετε μηπως γιατι δημιουργούνται κυστες; ωχρινικες-λειτουργικες;

10 ώρες πρίν, lemonpie είπε:

@Joka στο ωοθυλακιο υπαρχουν κ αλλα κυτταρα εκτος απο το ωαριο. οπως πχ τα κοκκιωδη που παραγουν οιστραδιολη. οποτε οταν ειναι χαμηλη η οιστραδιολη ειναι απο ολα αυτα τα κυτταρα. καλο ειναι να μετραμε οιστραδιολη τη μερα που το βλεπουμε ωριμο..πχ κ σκοπευουμε να κανουμε πχ οβιτρελ..θελουμε πανω απο 200 για ενα ωοθυλακιο περιπου..εγω κανω μονο συλλογη..προσπαθω δηλαδη ακομα..δεν θα κανω εμβρυομεταφορα στον ιδιο κυκλο οποτε δεν μου χρειαζεται μετρηση αλλων ορμονων.

Μαλιστα σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.Την επομενη φορα θα απαιτησω οιστραδιολη.Ακουσα το γιατρο κατα την ωοληψια να ρωταει την εμβρυολογο αν βρηκε κυτταρα και συμπερανα οτι εννοουσα ωαριο.3 συρριγγες υγρο χρειαστηκε να αλλαξει μεχρι να βρει κυτταρα.

Επισης,στον τελευταιο υπερηχο την προηγουμενη της ωοληψιας ακουσα το γιατρο να ζηταει προγεστερονη και lh.Δεν ξερω αν εκαναν και οιστραδιολη παντως δεν ακουσα να αναφερθει.

Κι εγω συλλογη κανω.Τι συλλογη δλδ, μονο ενα εχω ως τωρα. 

@island ποτε βγηκαν μαχαιρια καλε?εγω δεν καταλαβα κατι τετοιο.

Εννοειται οτι πρεπει να ειναι κριτηριο αποσπασης απλα στις εντος δε γνωριζα οτι υφισταται ως κριτηριο.Εγω ετσι κι αλλιως για την ωρα ειμαι στο δημο μου οποτε δε μ αφορα.

Παρεπιπτοντως ξεκινησαν παλι απο σημερα οι αιτησεις.

11 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Δηλαδη να ζηταγα αποσπαση κοντα στο κεντρο εξωσωματικης???Η κοντα στο σπιτι μου λογω πολλων μετακινησεων?Ευτυχως εμενα τα σχολεια ,γιατι εγω κοριτσια ειμαι σε 2 και 3 σχολεια, ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μου,το κεντρο ομως στην αλλη ακρη.Κι εγω το 8 αν ειμαι εκει 7 δυσκολα το προλαβαινω.

Καλα εσυ με τις προσπαθειες και τους φυαικους πρεπει να εχεις ταλαιπωρηθει παρα πολυ στα πηγαινε ελα.Οχι οτι κι εγω παω πισω δλδ αλλα εχω ακομα  πολυ δρομο απ οτι φαινεται με 1 μονο βλάστοκυστη καβατζα ως τωρα.

Βλεπεις στις διεγερσεις εγω παντα επαιρνα 1..ή κανενα.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα