Recommended Posts

Just now, Taggeris είπε:

Εξηγήστε μου λίγο βρε κορίτσια τι σημαίνει δηλαδή αυτό το 9,85;

Ας πουμε οτι ειμαστε τρεις φίλες ετών 38, εγω εχω αμη 1 pmol/l, εσυ εχεις 15pmol/l Kai η τριτη φιλη 25pmol/l. Εάν και η fsh η δίκη μου ειναι 25 σε κανα δυο χρόνια θα μπω στην εμμηνόπαυση, αν ειναι πχ 6 δεν ειναι τοςο κακή η κατάσταση. Οι κοπέλες που εχουν 15 και 25 θα φτάσουν στα 44 και στα 47 για να μπουν στην εμμηνόπαυση. Αλλα ειναι συνυπολογισμός όλων των ορμονών οι επάρκεια  των ωαρίων.

πρίν από 11 λεπτά , Mary H είπε:

Πάντως πολύ σωστά το δρομολογούν το όλο πράγμα Πιστεύω όλα καλά θα πάνε. Με τέτοιο εμβρυολογικό βρε που έχουμε , μη φοβάσαι. Κάνουν θαύματα!

Αν εχω καταλάβει καλα ειστε Θεσσαλονίκη;Μηπως μπορεις να μου πεις σε πμ σε ποιο κέντρο ειστε;

Just now, Nansy29 είπε:

Γιωτιτσα μου!ειμαι καλά περιμένω μέσα στην εβδομάδα το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου..αγωνία φουλ..

Παράλληλα κάνω θεραπεία για τη φλεγμονή που βρέθηκε στη μήτρα.δεν είχα νεα για αυτό δεν εγραφα. Μόλις έχω θα σου πω

Εσύ πως είσαι;η εγκυμοσύνη σου;

κ μια ακομα ερωτηση...πώς βρεθηκε η φλεγμονη στη μήτρα;εννοω με ποια εξέταση βρέθηκε;

ευχαριστω πολυ..

Διαφημίσεις

Just now, ssisi2019 είπε:

Αν εχω καταλάβει καλα ειστε Θεσσαλονίκη;Μηπως μπορεις να μου πεις σε πμ σε ποιο κέντρο ειστε;

κ μια ακομα ερωτηση...πώς βρεθηκε η φλεγμονη στη μήτρα;εννοω με ποια εξέταση βρέθηκε;

ευχαριστω πολυ..

Στην υστεροσκοπηση..υπήρχε η υποψία λόγω των πολλων αποξεσεων που έχω κάνει και επιβεβαιώθηκε από την εξέταση..

Just now, Καντι είπε:

Εφ οσον εχεις μπει σε διαδικασίες εξωσωματικής όχι γιατι να ανησυχείς;

Αν προσπαθουσες μονη σου θα ηταν λιγο πιο στενά τα περιθώρια.

Έχω το άγχος μήπως μου τελειώσουν τα ωάρια...Από την αρχή αυτό το άγχος είχα,προσπαθούσαμε με τον σύζυγο μου 7 μήνες ελεύθερα κ δεν ήθελα να αφήσω άλλο χρόνο γι’αυτο μπήκα σε διαδικασία εξωσωματικής....

Κορίτσια να ξέρατε μόνο ποσό βοηθάτε εμάς τις υπόλοιπες...Μακάρι να σας είχα βρει νωρίτερα...Θα είχα γλιτώσει πολύ μεγάλη ταλαιπωρία με τον πρώτο γιατρό που είχα...Μακάρι να μπορούσα να σας γράψω το όνομα του για να μην πηγαίνει καμία ούτε για υπέρηχο σε αυτόν...Θα σας πω μόνο ότι στον κύκλο εξωσωματικής που έκανα μαζί του δεν μου μέτρησε ούτε μια φορά ορμόνες,μου έκανε μόνο δυο φορές υπέρηχο κ με πήγε για ωοληψια.Σε όλες μας είναι κοινός ο σκοπός,να μας έρθει ένα αγγελούδι...Άρα μην αποχωρεί καμία σας παρακαλώ...Ας σκεφτούν ότι έστω κ μια πληροφορία για κάποια μπορεί να είναι πολύ σημαντική κ να τις δώσει αυτό που τόσο πολύ λαχτάρα!

• Μου αρέσει 4

Κοριτσια μου..σε σας ερχομαι παλι για συμβουλη κ συμπαρασταση..για μια κουβεντα..

Τη δευτερα 15/7 εκανα εμβρυομεταφορα..το σαββατο 5μερες μετα ειδα καφε υγρα λ χαρηκα θεωρωντας οτι θαναι απο την εμφυτευση..συνεχιζονται ομως κ σημερα για 3η μερα κ με ανησυχει..οκ..τπτ δεν ειναι στο χερι μας κ οτι ειναι να γινει θα γινει το ξερω αλλα ξερω οτι κ σεις εχετε περασει απο τετοια φαση κ αισθανεστε την αγωνια μου...

Αυτος ειναι ο ρολος αυτης της ομαδας..ολες μαζι..με πολλες ή λιγες εμπειριες..με πολκες ή λιγες γνωσεις..αλλα μαζι κ αγαπημενα ωστε να ειμαστε το στηριγμα η μια της αλλης..δεν υπαρχουν αυθεντιες ουτε ειμαστε γιατροι..δικσιωμα εχουν ολες να λενε την αποψη τους κ φυσικα η διαφωνια ειναι στοιχειο της δημοκρατιας που μεσα απο αυτη μπορουμε να φτασουμε στο καλυτερο αποτελεσμα

• Μου αρέσει 1

K6Wrp3.png 

Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Κοριτσια μου..σε σας ερχομαι παλι για συμβουλη κ συμπαρασταση..για μια κουβεντα..

Τη δευτερα 15/7 εκανα εμβρυομεταφορα..το σαββατο 5μερες μετα ειδα καφε υγρα λ χαρηκα θεωρωντας οτι θαναι απο την εμφυτευση..συνεχιζονται ομως κ σημερα για 3η μερα κ με ανησυχει..οκ..τπτ δεν ειναι στο χερι μας κ οτι ειναι να γινει θα γινει το ξερω αλλα ξερω οτι κ σεις εχετε περασει απο τετοια φαση κ αισθανεστε την αγωνια μου...

Αυτος ειναι ο ρολος αυτης της ομαδας..ολες μαζι..με πολλες ή λιγες εμπειριες..με πολκες ή λιγες γνωσεις..αλλα μαζι κ αγαπημενα ωστε να ειμαστε το στηριγμα η μια της αλλης..δεν υπαρχουν αυθεντιες ουτε ειμαστε γιατροι..δικσιωμα εχουν ολες να λενε την αποψη τους κ φυσικα η διαφωνια ειναι στοιχειο της δημοκρατιας που μεσα απο αυτη μπορουμε να φτασουμε στο καλυτερο αποτελεσμα

Έχεις ενημερώσει το γιατρό ή τις μαίες; Τα καφέ είναι παλιό αιμα, δεν είναι ανησυχητικό! Μπορεί να κρατήσουν πολλεεεεεες μέρες. Δεν είναι το καλύτερο θεαμα το πιστεύω. Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς μέχρι τη χοριακη και μετά τον υπέρηχο θα σου πει ο γιατρός τι μπορεί να είναι. Μπορεί να μην είναι και τίποτα. Προσπάθησε σου μπορείς να σκέφτεσαι θετικά για το εμβρυακι σου!!!! Ένα πράγμα που έμαθα είναι ότι η εξωσωματική θέλει θετική σκέψη, αισιοδοξία. Πίστεψε στο εμβρυακι σου!

• Ευχαριστώ 1

XImLp3.png

Just now, Kathrin17 είπε:

Χωρίς και πάλι να θέλω να σε ξεσηκώσω. Πριν από 2 χρόνια είχα καφέ υγρά και ανησύχησα λέω κάτι κακό έχω. Ρωτάω φίλο φίλης μου γιατρό γυναικολόγο. Μου λέει πάρε ένα τεστάκι μήπως είναι κύηση και αν όχι τα ξαναλέμε. Δεν ήμουν έγκυος αλλά μου είχε κάνει εντύπωση ο συσχετισμός

2 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Μπορείτε να μου εξηγήσετε τι είναι η ΑΜΗ που συζητάτε τί δείχνει , πώς γίνεται και πόσο κοστίζει; 

Καλησπερα! Εμένα μου την έγραψε ο εξωσωματικός και δεν τιμάμε ακριβώς πόσο κοστίζει,  αλλά δεν ήταν παραπάνω από 3 ευρώ. 

• Ευχαριστώ 1

UFlDp2.pngNupIp3.png

5 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Εγώ έχω αμη 1,3 κ δεν μου έδωσε ωάριο αυτόν τον κύκλο γιατί είναι κάτι που συμβαίνει άρα μην στεναχωριέσαι κ μην το βάζεις κάτω.Εγω τον Σεπτέμβριο θα κάνω πάλι διέγερση με φάρμακα για να πάρω παραπάνω.Παρακολουθησε τους κύκλους σου κ θα έρθει κ ο καλός!!!!

Εσύ στις διεγερσεις πόσα βγάζεις? Και με πόσες μονάδες ?

Διαφημίσεις

Just now, BettySt είπε:

Καλησπερα! Εμένα μου την έγραψε ο εξωσωματικός και δεν τιμάμε ακριβώς πόσο κοστίζει,  αλλά δεν ήταν παραπάνω από 3 ευρώ. 

δεν πρέπει να ήταν η αμη αυτό που σου έγραψε,  εκτός αν άλλαξε κάτι το τελευταίο εξάμηνο που την έκανα. 

Just now, lizard12 είπε:

Εσύ στις διεγερσεις πόσα βγάζεις? Και με πόσες μονάδες ?

Στην πρώτη εξωσωματική που έκανα με 225 μονάδες μου πήραν 9 ωάρια από τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 7 κ προχώρησαν τα 4.Στην δεύτερη που έκανα με άλλο γιατρό με 150 μονάδες μου πήρε 6 κ γονιμοποιήθηκαν τα 4.Τωρα που θα κάνω πάλι το Σεπτέμβριο θα του ζητήσω να μου πάρει όσα περισσότερα μπορεί κ ας πάρω περισσότερες μονάδες φαρμάκων.

γραφεται η ΑΜΗ;;;;πρωτη φορα το ακουω αυτο

Ναι γράφεται κ δεν είναι μεγάλο το κόστος.

• Μου αρέσει 1

γραφεται η ΑΜΗ;;;;πρωτη φορα το ακουω αυτο

Εμένα ο γιατρός μου την έγραψε. Είναι στο ΙΑΣΩ. 

Just now, teta2 είπε:

δεν πρέπει να ήταν η αμη αυτό που σου έγραψε,  εκτός αν άλλαξε κάτι το τελευταίο εξάμηνο που την έκανα. 

Ήταν σίγουρα ΑΜΗ. Την είχα κάνει πέρυσι το καλοκαίρι. 

• Μου αρέσει 1

UFlDp2.pngNupIp3.png

Just now, BettySt είπε:

Εμένα ο γιατρός μου την έγραψε. Είναι στο ΙΑΣΩ. 

Ήταν σίγουρα ΑΜΗ. Την είχα κάνει πέρυσι το καλοκαίρι. 

Πριν απο δυο χρόνια σίγουρα δεν γραφόταν. Μπραβο τους που την συμπεριέλαβαν ειναι σημαντική εξέταση.

• Μου αρέσει 1

Just now, [email protected] είπε:

Έχεις ενημερώσει το γιατρό ή τις μαίες; Τα καφέ είναι παλιό αιμα, δεν είναι ανησυχητικό! Μπορεί να κρατήσουν πολλεεεεεες μέρες. Δεν είναι το καλύτερο θεαμα το πιστεύω. Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς μέχρι τη χοριακη και μετά τον υπέρηχο θα σου πει ο γιατρός τι μπορεί να είναι. Μπορεί να μην είναι και τίποτα. Προσπάθησε σου μπορείς να σκέφτεσαι θετικά για το εμβρυακι σου!!!! Ένα πράγμα που έμαθα είναι ότι η εξωσωματική θέλει θετική σκέψη, αισιοδοξία. Πίστεψε στο εμβρυακι σου!

Ναι εχω μιλησει με το γιατρο..δεν εκφραστηκε ουτε θετικα ουτε αρνητικα..θα περιμενουμε τη χορισκη μου ειπε..προσπαθω να σκεφτοναι θετικα..δε μ αρεσει να σας κλαψουριζω.. απο την αρχη τα ειδα ολα θετικα κ θα προσπαθησω να μην το χαλασω

Just now, Mary H είπε:

Χωρίς και πάλι να θέλω να σε ξεσηκώσω. Πριν από 2 χρόνια είχα καφέ υγρά και ανησύχησα λέω κάτι κακό έχω. Ρωτάω φίλο φίλης μου γιατρό γυναικολόγο. Μου λέει πάρε ένα τεστάκι μήπως είναι κύηση και αν όχι τα ξαναλέμε. Δεν ήμουν έγκυος αλλά μου είχε κάνει εντύπωση ο συσχετισμός

Χαχα..σε αγαπω...καθε φορα μου κες τη φραση "δε θελω να σε ξεσηκωσω"" χαχα ποση υπομονης κανεις μαζι μου!!

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

K6Wrp3.png 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα