Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!δυστυχως εχθες εμαθα οτι το εχασα το σακουλακι μου,δεν προλαβαμε να ακουσουμε καρδουλα..εχω δυο στην καταψυξη κ μαλλον το φθινοπωρο θα ξαναπροσπαθησουμε!ηταν η πρωτη μου φορα...μια ερωτηση παρακαλω..ποιες απο σας μετα την ωοληψια κ την εμβρυομεταφορα πηρατε σικλακουρ?δεν μιλαω για προσπαθεια με κατεψυγμενα..γιατι εμενα δεν μου εδωσαν ..επαιρνα μονο κορτιζονη,βασκλορ κολπικη,σαλοσπιρ και φιλισιν..

• Λυπημένη/-ος 12

Just now, ελπιδακι είπε:

Καλησπερα κοριτσια!δυστυχως εχθες εμαθα οτι το εχασα το σακουλακι μου,δεν προλαβαμε να ακουσουμε καρδουλα..εχω δυο στην καταψυξη κ μαλλον το φθινοπωρο θα ξαναπροσπαθησουμε!ηταν η πρωτη μου φορα...μια ερωτηση παρακαλω..ποιες απο σας μετα την ωοληψια κ την εμβρυομεταφορα πηρατε σικλακουρ?δεν μιλαω για προσπαθεια με κατεψυγμενα..γιατι εμενα δεν μου εδωσαν ..επαιρνα μονο κορτιζονη,βασκλορ κολπικη,σαλοσπιρ και φιλισιν..

Καλησπέρα Ελπιδακι!!Κριμα που έγινε έτσι αλλά κ αυτά είναι μέσα στο προγραμμα!Η επόμενη θα είναι κ η τυχερή!!Εγω έπαιρνα κ τα ξεκίνησα αμέσως μετά την ωοληψια.Εκτος από σικλακουρ τα λευκά μου είχε δώσει ουτροτζεσταν,κορτιζόνη,Σαλοσπίρ κ ένεση προλουτεξ κάθε πρωί.Αντι για φιλισιν μου έχει δώσει ένα άλλο με βιταμίνες που περιέχει κ φιλισιν μέσα το οποίο το παίρνω κ τώρα πρωί βράδυ.

Διαφημίσεις

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα Ελπιδακι!!Κριμα που έγινε έτσι αλλά κ αυτά είναι μέσα στο προγραμμα!Η επόμενη θα είναι κ η τυχερή!!Εγω έπαιρνα κ τα ξεκίνησα αμέσως μετά την ωοληψια.Εκτος από σικλακουρ τα λευκά μου είχε δώσει ουτροτζεσταν,κορτιζόνη,Σαλοσπίρ κ ένεση προλουτεξ κάθε πρωί.Αντι για φιλισιν μου έχει δώσει ένα άλλο με βιταμίνες που περιέχει κ φιλισιν μέσα το οποίο το παίρνω κ τώρα πρωί βράδυ.

Σε ευχαριστώ για την απαντηση..εμενα πριν την εμβρυομεταφορα δεν ελεγξανε ποτε το ενδομητριο μου,αν και μου ελεγε ο γιατρος οτι το ενδομητριο ειναι καλο,οταν πηγαινα για υπερηχο να δουμε τα ωαρια..τι να πω δεν ξερω..τωρα στην δευτερη φορα με κρυοσυντηρημενα θα ξεκινησω με σικλακουρ την.δευτερη μερα κ ελπιζω να πανε ολα καλα..

Just now, ελπιδακι είπε:

Σε ευχαριστώ για την απαντηση..εμενα πριν την εμβρυομεταφορα δεν ελεγξανε ποτε το ενδομητριο μου,αν και μου ελεγε ο γιατρος οτι το ενδομητριο ειναι καλο,οταν πηγαινα για υπερηχο να δουμε τα ωαρια..τι να πω δεν ξερω..τωρα στην δευτερη φορα με κρυοσυντηρημενα θα ξεκινησω με σικλακουρ την.δευτερη μερα κ ελπιζω να πανε ολα καλα..

Όταν πηγαίνεις για τα ωάρια τσεκάρουν κ το ενδομήτριο..Αν το ενδομήτριο δεν είναι ικανοποιητικό δεν σου κάνουν εμβρυομεταφορα...Σε μένα δεν έχει τεθεί θέμα για το ενδομήτριο γιατί συνήθως έχω καλό αλλά από άλλη κοπέλα έμαθα ότι αν δεν είναι τουλάχιστον 7,5 δεν τις κάνει εμβρυομεταφορα.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, ελπιδακι είπε:

συμβαινουν κι αυτα ελπιδακι...κοιτα μπροστα τωρα...δεν νομιζω να σχετιζεται η παλινδρομιση με τα σικλακουρ, δηλαδη τα οιστρογονα.συνηθως στις πρωτες εβδομαδες ειναι καθαρα θεμα δυναμικης του εμβρυου (χρωμοσωμιακης ανωμαλιας δηλαδη). τουλαχιστον εμενα αυτο μου ειχαν εξηγησει οι εμβρυολογοι και το απεδειξε και η ιστολογικη που καναμε στο εμβρυο που εχασα 8 εβδομαδων. ισως τωρα δεν μπορεις να το καταλαβεις, αλλα να ξερεις οτι οσο πιο νωρις συμβει κατι τετοιο, τοσο πιο ανωδυνο ειναι για τον οργανισμο σου, απο την αποψη οτι επανερχεται πολυ πιο συντομα ορμονικα και γλιτωνεις και την αποξεση...δες το σαν τυχαιο γεγονος κι οποτε νιωσεις ετοιμη κανε την επομενη σου προσπαθεια

• Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Just now, Καντι είπε:

Μπραβο Δημητρουλα, παμε δυναμικά για ε/τ! Μακάρι στο διάφραγμα να ηταν όλο το πρόβλημα.

Μακαρι δε λες τιποτα εχω αρχισει τις γυροβολιες στο κρεβατι κ την ανησυχια τον Αυγουστο θα κανω το σπιτι στην αδεια κ μετα εχει ο ΘΕΟΣ fingers crossed

Just now, ελπιδακι said:

Στην τελευταία φορά δεν πήρα τίποτα μετά την εμβρυομεταφορα, εκτός από προγεστερονη, σε δημόσιο όταν ειχα κάνει έπαιρνα 3 cyclacur τη μερα (άσπρα) + σαλοσπιρ, κορτιζονη, utrogestan. 

• Μου αρέσει 1

Just now, Persa! είπε:

Καντι μου, μετα απο 6 χρόνια προσπάθεια θα ήθελα πολύ να βρισκόταν μια κοπέλα να μου έδινε έστω μισή τιμή τις τοοοσο ακριβές ενέσεις. Η καθε μια είναι σε διαφορετικη οικονομική κατάσταση, μακάρι και εγω να μπορουσα να τα χαρισω ολα, (και αν δεν βρω καποια φυσικά αυτό θα κάνω, λυπάμαι να τις πεταξω στα σκουπίδια) ομως πραγματικά για μένα θα ήταν ανασα αυτά τα 150, επειδή είμαι σε άδεια άνευ αποδοχών. Και νιώθω και περήφανη για αυτό, που εχω αυτή τη δυνατότητα αφου ταλαιπωρηθηκα τοσο πολυ με τις επιτροπες (οσες περασατε απο αυτο τον βουρκο ξερετε) και που αν δεν έχεις μεσον δεν περνας. 

Παντως αφου εφτασα ως εδω εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου να γίνονται ολο και περισσότερες οι πετυχημενες εξωσωματικες, και σε σένα και σε ολες και χωρίς να κρίνουμε η μια την άλλη, να προσπαθούμε να βοηθαμε, εδω ολες ειμαστε ταλαιπωρημενες ψυχες, συμφωνείς; Μακάρι να χαρίσεις και εσυ φάρμακα, σίγουρα θα βρεθεί κάποια που θα της είναι πολύ χρησιμα. 

Διαφωνώ πολυ μαζι σου, προσπαθώ να κανω μωρο απο το 2013, εχω κανει μεχρι στιγμής 7 αποτυχημένες εξωσωματικες. Μου εχουν χαρίσει τέτοια φαρμακα και εχω χαρίσει κι εγω, πολλές φορές , ακομα και βιταμίνες.

Οικονομικα πως ειμαστε μπορει να το ξέρει μονο καποια που εχει κανει τόσες προσπαθειες.

Στράφηκα και στο Δημόσιο αλλα πηγαν πολυ ασχημα τα πραγματα και δεν ηθελα να το ξαναπεράσω όλο αυτο. Ο βούρκος των επιτροπών προσωπικα μου εχει δώσει τα φαρμακα για 4 φορές. Μέσο απο που κι ως που να εχω;;;; Αυτο που κατάλαβα ομως μαζι τους ηταν οτι εξαντλούσαν την τυπικότητα στα αναγραφόμενα κριτήρια. Οταν σε κόβουν εχουν και μια αιτιολογία.

Σκέψου το λίγο το όλο θεμα και πράξε ανάλογα.

Σου ευχομαι να εχεις μια ανέφελη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

• Μου αρέσει 6

Διαφημίσεις

Just now, ελπιδακι είπε:

Λυπάμαι πολύ Ελπιδακι μου. Είμαι σίγουρη ότι η επόμενη φορά θα είναι και η τυχερή αφού κιόλας τα κατάφερες στο πρώτο βήμα. Εμένα ο γιατρός μου είχε δώσει μετά την εμβρυομεταφορά 4 cyclacur ημερησίως αλλά εκτός από αυτά έπαιρνα και 2 utrogestan , ένα κολπικό ένα από το στόμα, filicine και salospire,  κολπική γέλη crinone και ένεση ivor.

• Ευχαριστώ 1

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ ολες ευχομαι συντομα να εχω τα ευχαριστα να σας πω!καλη εγκυμοσυνη σε ολες θα βλεπω τα νεα σας,δεν θα αργησουμε να τα πουμε!!θα φυγουμε διακοπουλες να ηρεμησουμε λιγο και μετα βουρ στο ψητο!!

• Μου αρέσει 4

Just now, ελπιδακι είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ ολες ευχομαι συντομα να εχω τα ευχαριστα να σας πω!καλη εγκυμοσυνη σε ολες θα βλεπω τα νεα σας,δεν θα αργησουμε να τα πουμε!!θα φυγουμε διακοπουλες να ηρεμησουμε λιγο και μετα βουρ στο ψητο!!

Ας ήμαστε τυχερές την επόμενη φορά!! Θα τα καταφέρουμε στο τέλος...

• Μου αρέσει 2

Just now, ελπιδακι είπε:

Εννοείται!Διακοπες τώρα κ ξεκούραση!Κ που ξέρετε βρε κορίτσια μπορεί να μην προλάβουμε να κάνουμε πάλι εξωσωματική...Μπορεί να μας έρθει από μόνο του!!

• Μου αρέσει 6

5 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Εισαι σιγουρη οτι γραφεται η ΑΜΗ; Εγω την εκανα πριν 1-2 μηνες στο κεντρο εξωσωματικης. Μου γραφουν οποιες εξετασεις γραφονται αλλα η ΑΜΗ μου ειπαν δεν γραφεται κ την πληρωσα 30 ευρω. Δε νομιζω οτι μου ειπαν ψεματα...

ΑΜΗ μόνο 30 ευρώ? Εγώ την πλήρωσα 50 και τόσο ξέρω ότι κοστίζει παντού.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα