Recommended Posts

Just now, Ninaki26 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια.. .. 10 η μέρα από εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων 3ων ημερών και χοριακη 0,2 .. Πάει κι αυτό το όνειρο. . Ήμουν τόσο αισιόδοξη. . Αλλά πάλι τα ιδια. . 

Πολύ κρίμα... ειλικρινα δεν υπάρχουν λόγια... που μπορεί να οφείλονται οι αποτυχίες; 

• Ευχαριστώ 1

Just now, Καντι είπε:

Α οκ. Άρα εχεις ψάξει τα πάντα. Ο Νικας σου έβγαλε καθαρό δείγμα; Τι διαιρεσεις είχαν τα έμβρυα που βάλατε;

Δεν μου λέει διαιρεσεις. . Μου είπε είναι πάρα πολύ καλα όπως πάντα. .!  Ναι μου έβγαλε καθαρό δείγμα. .

Διαφημίσεις

Just now, Ninaki26 είπε:

Δεν μου λέει διαιρεσεις. . Μου είπε είναι πάρα πολύ καλα όπως πάντα. .!  Ναι μου έβγαλε καθαρό δείγμα. .

Κάνε υπομονη γιατι κατα το Σάββατο θα σου τηλεφωνήσει και ρωτα τον ή παρε στο έμβρυολογικό αυριο να ρωτήσεις. Όχι οτι εχει πλεον σημασία, αλλα για να εχεις μια εικόνα των εμβρύων σου.

Καλα άμα υπάρχουν αρνητικα και με καθαρό δείγμα τι πω???

Σου εχει μείνει κάποιο  στην κατάψυξη ;

wRSzp2.png5JEup3.png

22 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κορίτσια συναδέλφισες εκπαιδευτικοί κ λοιποί δημόσιοι υπάλληλοι,  υπάρχει νέα διάταξη για τις άδειες εξωσωματικής. Δικαιούμαστε κι εμείς 7ήμερη άδεια σύμφωνα με τον νόμο Ν3528 για τις ειδικές άδειες. Καλές αδειούλες και με το καλό!

Εγω σε επαρχια δεν θα θελα να το μαθουν στην δουλεια μου....

Παρολα αυτα πολυ σωστο το βρισκω...

Just now, Καντι είπε:

Κάνε υπομονη γιατι κατα το Σάββατο θα σου τηλεφωνήσει και ρωτα τον ή παρε στο έμβρυολογικό αυριο να ρωτήσεις. Όχι οτι εχει πλεον σημασία, αλλα για να εχεις μια εικόνα των εμβρύων σου.

Καλα άμα υπάρχουν αρνητικα και με καθαρό δείγμα τι πω???

Σου εχει μείνει κάποιο  στην κατάψυξη ;

Εχω παρατηρησει οτι στο Γε...σις δεν δινουν αναλυτικες πληροφοριες για τις διαιρεσεις των εμβρυων..

Σε αλλα κεντρα διαβαζω οτι τους δινουν κ γραπτως την βαθμολογια των εμβρυων...

Just now, Ninaki26 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια.. .. 10 η μέρα από εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων 3ων ημερών και χοριακη 0,2 .. Πάει κι αυτό το όνειρο. . Ήμουν τόσο αισιόδοξη. . Αλλά πάλι τα ιδια. . 

Κανε κουραγιο κοριτσι!!

Ξεκουρασου κ ονειρεψου ξανα οταν εισαι ηρεμη!! 

• Ευχαριστώ 1

Just now, eleni17 είπε:

Εχω παρατηρησει οτι στο Γε...σις δεν δινουν αναλυτικες πληροφοριες για τις διαιρεσεις των εμβρυων..

Στο δικό μου κέντρο την ημέρα της εμβρυομεταφορας σου δίνουν αναλυτικά έγγραφα για τα έμβρυα που σου μεταφέρουν.Βασικα αποφασίζεις μετά από συζήτηση με την εμβρυολογο ποια έμβρυα θα μεταφερθούν για να αυξηθούν τα ποσοστά επιτυχίας.Αυτο γίνεται αφού τα αποψυξουν κ δουν σε τι κατάσταση είναι...Στο Μητέρα που είχα κάνει πριν αλλάξω γιατρό την πρώτη φορά δεν μου είχαν δώσει τίποτα.Τη δεύτερη φορά που έψαξα λίγο τους τα ζήτησα εγώ.

Διαφημίσεις

Just now, eleni17 είπε:

Κανε κουραγιο κοριτσι!!

Ξεκουρασου κ ονειρεψου ξανα οταν εισαι ηρεμη!! 

Ειναι το ίδιο με την φωτογραφία, αν τα πας σε εναν εμβρυολογο και τα δείξεις θα σου τα χαρακτηρίσει. Επισης στο σύστημα τους ειναι χαρακτηρισμένα, αν ρωτήσεις θα μαθεις. Συμφωνω οτι θα ηθελα με την φωτογραφία να να υπάρχει και χαρακτηρισμός δίπλα. Να ξερω ακριβως τι βάζω. Αν το κανουν για λόγους ψυχολογίας δεν βρίσκω την ουσία. Στο προηγούμενο κέντρο που ήμουν ειχε χαρακτηρισμό και επισης πρώτα μου έβαλαν τα χειρότερα και άφησαν για το τελος τα άριστα. Περίεργο δεν ειναι;

• Μπερδεμένη/-ος 1

wRSzp2.png5JEup3.png

πρίν από 20 λεπτά , Manoulitsa75 είπε:

Δεύτερη περίοδος μετά από ωοληψια και υστεροσκοπηση και το αίμα είναι ελάχιστο. Το 1/10 απ' όσο έχω συνήθως. Σας έχει τύχει;

Κι εμεένα οι δύο πρώτες περίοδοι μετά την ωοληψια ήταν με μικρή ροη (σπάνιο για μενα) και τώρα στην τρίτη περίοδο προχθές έτρεξε τόσο πολύ αίμα που δεν μου έχει ξανατυχει.. κατατρομαξα στον υπνο μου ποτάμι χαλια έγιναν όλα (συγγνώμη για την περιγραφή)αλλά κάνω και θεραπεία για τη φλεγμονή και ίσως είναι και από αυτό..

Γενικά μετά την ωοληψια είναι λίγο ότι να ναι η περιοδος πάντως..μια έρχεται στις 23 μέρες μια στις 30 αλλά φαντάζομαι θα επανέλθει δες κι εσυ πως θα πάει..θέλει και ο οργανισμός χρόνο να συνέλθει από τις ορμόνες...

Just now, Καντι είπε:

Ειναι το ίδιο με την φωτογραφία, αν τα πας σε εναν εμβρυολογο και τα δείξεις θα σου τα χαρακτηρίσει. Επισης στο σύστημα τους ειναι χαρακτηρισμένα, αν ρωτήσεις θα μαθεις. Συμφωνω οτι θα ηθελα με την φωτογραφία να να υπάρχει και χαρακτηρισμός δίπλα. Να ξερω ακριβως τι βάζω. Αν το κανουν για λόγους ψυχολογίας δεν βρίσκω την ουσία. Στο προηγούμενο κέντρο που ήμουν ειχε χαρακτηρισμό και επισης πρώτα μου έβαλαν τα χειρότερα και άφησαν για το τελος τα άριστα. Περίεργο δεν ειναι;

Πραγματικά περίεργο για ποιο λόγο να μην βάλουν πρώτα τα άριστα;

πρίν από 23 λεπτά , Ninaki26 είπε:

Κρίμα οι ελπίδες και τα όνειρα. . 4 η φορά τα ίδια. . 

Ειμαστε στα ιδια κοριτσι.Κι εισαι μόνο 27 ετων αν θυμαμαι καλα?Υπομονη κι επιμονή....

Με βλαστοκυστες δοκιμασες να υποθέσω? Το κεντρο που εισαι φημιζεται για τους εμβρυολογους του.

Και οι 4 αποτυχημενες προσπαθειες με το Σφακιανουδη ηταν?Τί αλλάζατε κάθε φορά?

hKYcp3.png

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια? Αυτό που αυτές τις μερες παντού διαβάζω πόσο θέλουν να μειώσουν την υπογεννητικότητα στην Ελλάδα και θα δίνουν βοήθεια στις μητέρες κάτω των 30 και μεγαλύτερα επιδοματα κ φοροαπαλλαγη σε όσους κάνουν παιδιά αλλά τίποτα απολύτως σε όσους κάνουν εξωσωματική,  σας εκνευρίζει κ σας όσο εμένα?? Γιατί σε κάθε τετοιο ποστ είδησης που βλέπω,  θέλω να γράψω από κάτω όλες τις βρισιες που ξέρω συν μερικές δικές μου.... κάλα κάνουν κ τα δίνουν εννοείται.  Αλλά πως θα καταπολεμήσεις την υπογεννητικότητα αν δεν βοηθήσεις όλα αυτά τα ζευγάρια που δίνουν μια περιουσία η και παραπάνω για να αποκτήσουν ένα παιδί? Εκνευρίζομαι τόσο πολύ.  Πηγαίνω σε δημόσιο νοσοκομείο κ δίνω πάλι ένα σωρό χρήματα.  250 ευρώ μου βγήκε αυτός κ κύκλος (χωρίς τις βενζίνες που ήταν περίπου 200 ευρώ για να πηγαίνω στους υπερηχους) χωρίς καν ωοληψια.  Μόνο για τις εξετάσεις που κοιτούσαν τις ορμόνες και για τους υπερηχους.  Αν δεν πετύχει πληρώνεις ότι έχεις κάνει άπο εξετάσεις.  Αν φτάσεις ωοληψια πληρώνεις το στανταρ 350 ευρώ με όλα μεσα.  ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΊΟ.  τραγική κατάσταση.  Και είμαστε τοσες πολλές. Κ πολλές από εσάς που προσπαθείτε χρόνια.... πόσα χρήματα κ σου λέει πάρε 350 ευρώ επίδομα μετά.  Οκ.... 

• Μου αρέσει 7

Αχ κορίτσια μου σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε υπομονή κ όλα θα γίνουν αρκεί να έχετε τον άνθρωπο δίπλα σας που σας αγαπά κ σας στηρίζει..εγώ δυστυχώς δν είχα τέτοιο άνθρωπο δίπλα μου. Με άφησε στην πιο δυσκολη στιγμή μετά από 4 προσπάθειες πονάει πολύ κορίτσια. Τα είχα όλα έτοιμα για τον Σεπτέμβριο κ μου είπε απλά κουραστηκε δν το αντέχει.. Εμείς τα τραβάμε όλα δυστυχώς.. Η κάθε επιτυχία σας είναι κ δική μέσα από την καρδιά μου!!

• Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 22

Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Joka είπε:

Ειμαστε στα ιδια κοριτσι.Κι εισαι μόνο 27 ετων αν θυμαμαι καλα?Υπομονη κι επιμονή....

Με βλαστοκυστες δοκιμασες να υποθέσω? Το κεντρο που εισαι φημιζεται για τους εμβρυολογους του.

Και οι 4 αποτυχημενες προσπαθειες με το Σφακιανουδη ηταν?Τί αλλάζατε κάθε φορά?

Καλημέρα! ! Ναι 27 είμαι. . Σε εκείνον ήμουν .. Όχι με 3ης μέρας πηγαίναμε .. Επειδή την πρώτη φορά πετυχε  με 3ης δεν προσπαθήσαμε με βλαστοκυστες. . Θεώρησε χαμένο χρόνο να κάνουμε βλαστοκυστες εφόσον έπιασα με δεύτερης μέρας. . Δεν αλλάξαμε τίποτα σε ότι αφορά τις προσπάθειες. . Μόνο ότι έκανα την εξέταση του Νικα και πήρα πάλι 0 στις τελευταίες 2 που είχα καθαρό δειγμα .. 

• Λυπημένη/-ος 1

Just now, Ninaki26 είπε:

Καλημέρα! ! Ναι 27 είμαι. . Σε εκείνον ήμουν .. Όχι με 3ης μέρας πηγαίναμε .. Επειδή την πρώτη φορά πετυχε  με 3ης δεν προσπαθήσαμε με βλαστοκυστες. . Θεώρησε χαμένο χρόνο να κάνουμε βλαστοκυστες εφόσον έπιασα με δεύτερης μέρας. . Δεν αλλάξαμε τίποτα σε ότι αφορά τις προσπάθειες. . Μόνο ότι έκανα την εξέταση του Νικα και πήρα πάλι 0 στις τελευταίες 2 που είχα καθαρό δειγμα .. 

Καλημέρα!Συνηθως όταν πετυχαίνεις με 3ης μερας οι γιατροί λένε κ την επόμενη φορά να κάνουν το ίδιο...Σου έχουν βρει κάποιο πρόβλημα σε σένα ή στο σύζυγο σου;

• Μου αρέσει 2

6 ώρες πρίν, lizard12 είπε:

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια? Αυτό που αυτές τις μερες παντού διαβάζω πόσο θέλουν να μειώσουν την υπογεννητικότητα στην Ελλάδα και θα δίνουν βοήθεια στις μητέρες κάτω των 30 και μεγαλύτερα επιδοματα κ φοροαπαλλαγη σε όσους κάνουν παιδιά αλλά τίποτα απολύτως σε όσους κάνουν εξωσωματική,  σας εκνευρίζει κ σας όσο εμένα?? Γιατί σε κάθε τετοιο ποστ είδησης που βλέπω,  θέλω να γράψω από κάτω όλες τις βρισιες που ξέρω συν μερικές δικές μου.... κάλα κάνουν κ τα δίνουν εννοείται.  Αλλά πως θα καταπολεμήσεις την υπογεννητικότητα αν δεν βοηθήσεις όλα αυτά τα ζευγάρια που δίνουν μια περιουσία η και παραπάνω για να αποκτήσουν ένα παιδί? Εκνευρίζομαι τόσο πολύ.  Πηγαίνω σε δημόσιο νοσοκομείο κ δίνω πάλι ένα σωρό χρήματα.  250 ευρώ μου βγήκε αυτός κ κύκλος (χωρίς τις βενζίνες που ήταν περίπου 200 ευρώ για να πηγαίνω στους υπερηχους) χωρίς καν ωοληψια.  Μόνο για τις εξετάσεις που κοιτούσαν τις ορμόνες και για τους υπερηχους.  Αν δεν πετύχει πληρώνεις ότι έχεις κάνει άπο εξετάσεις.  Αν φτάσεις ωοληψια πληρώνεις το στανταρ 350 ευρώ με όλα μεσα.  ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΊΟ.  τραγική κατάσταση.  Και είμαστε τοσες πολλές. Κ πολλές από εσάς που προσπαθείτε χρόνια.... πόσα χρήματα κ σου λέει πάρε 350 ευρώ επίδομα μετά.  Οκ.... 

Ναι κι εγω το χω παρατηρήσει και εκνευριστεί. Σαν να μην εχει μπει κανεις απο την κυβέρνηση σε διαδικασίες εξωσωματικής και να μην ξέρουν τι ειναι....

Εσυ γιατι πληρώνεις στο δημόσιο; Εχεις εξαντλήσει τις 4 προσπαθειες; Ειναι με απόδειξη;

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.png5JEup3.png

5 ώρες πρίν, Ελλι είπε:

Αχ κορίτσια μου σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε υπομονή κ όλα θα γίνουν αρκεί να έχετε τον άνθρωπο δίπλα σας που σας αγαπά κ σας στηρίζει..εγώ δυστυχώς δν είχα τέτοιο άνθρωπο δίπλα μου. Με άφησε στην πιο δυσκολη στιγμή μετά από 4 προσπάθειες πονάει πολύ κορίτσια. Τα είχα όλα έτοιμα για τον Σεπτέμβριο κ μου είπε απλά κουραστηκε δν το αντέχει.. Εμείς τα τραβάμε όλα δυστυχώς.. Η κάθε επιτυχία σας είναι κ δική μέσα από την καρδιά μου!!

Κοριτσάκι μου αν σε άφησε καλύτερα για σένα!Αυτος ο άνθρωπος δεν σου άξιζε...Επομένως μην στεναχωριέσαι!Ειναι σίγουρο ότι έρχονται τα καλύτερα στη ζωή σου!!

• Μου αρέσει 1

5 ώρες πρίν, Ελλι είπε:

Πιστεύω οτι κανένας ανδρας δεν το αντέχει και εκεί παίζουν ρόλο τα συναισθήματα. Μην στεναχωριέσαι και μην κολλάς πήγαινε με δότη. Εγω τουλαχιστον νομιζω αυτο θα εκανα. Αν δεν σε θελει μια εσυ δεν τον θέλεις χίλιες.

• Μου αρέσει 8

wRSzp2.png5JEup3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα