Recommended Posts

Διαφημίσεις

Just now, pakaki said:

Κορίτσια "εξω-σωματικά",

απευθύνομαι σε όλες: σε αυτές που είναι ακόμα στο ταξίδι της εξωσωματικής, σε αυτές που έγινε ανάμνηση, σε αυτές που δεν το ξέρουν ακόμα. Απευθύνομαι σε όλες: στις αισιόδοξες και στις απαισιόδοξες, σε όλες εσάς και σε μένα.

Ήθελα να πω πως μας θαυμάζω γιατί γίναμε μητέρες πριν την σύλληψη, πως παλέψαμε για τα παιδιά μας πριν τα γνωρίσουμε. Μας θαυμάζω γιατί ξεπεράσαμε τους φόβους μας, ξεπεράσαμε τους εαυτούς μας, γίναμε γιατροί για να κάνουμε το σώμα μας πιο ευνοϊκό για να τα δεχτούμε , γίναμε ψυχολόγοι για κρατάμε το κεφάλι ψηλά και να παλεύουμε, να ελπίζουμε στο όνειρο.

Το ταξίδι της μητρότητας για μενα με την εξωσωματική ξεκινάει αυτόματα γιατί προσπαθείς κάθε μέρα γιαυτο το παιδί. Παλεύεις να είσαι καλά σωματικά και ψυχολογικά σε ένα ταξίδι προς τον εαυτό σου μοναδικό. Σε ένα ταξίδι που γνωρίζουμε εμάς καλυτερα , που μας εκπλησουμε για το τι μπορούμε να κάνουμε ! 

Το κεφάλι όλες ψηλά! Λίγα βήματα απόσταση!

Μας αγαπώ και μας θαυμάζω και θέλω να μας πω ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ!!! 

:wub::wub::wub:

• Μου αρέσει 2

Just now, pakaki είπε:

Κορίτσια "εξω-σωματικά",

απευθύνομαι σε όλες: σε αυτές που είναι ακόμα στο ταξίδι της εξωσωματικής, σε αυτές που έγινε ανάμνηση, σε αυτές που δεν το ξέρουν ακόμα. Απευθύνομαι σε όλες: στις αισιόδοξες και στις απαισιόδοξες, σε όλες εσάς και σε μένα.

Ήθελα να πω πως μας θαυμάζω γιατί γίναμε μητέρες πριν την σύλληψη, πως παλέψαμε για τα παιδιά μας πριν τα γνωρίσουμε. Μας θαυμάζω γιατί ξεπεράσαμε τους φόβους μας, ξεπεράσαμε τους εαυτούς μας, γίναμε γιατροί για να κάνουμε το σώμα μας πιο ευνοϊκό για να τα δεχτούμε , γίναμε ψυχολόγοι για κρατάμε το κεφάλι ψηλά και να παλεύουμε, να ελπίζουμε στο όνειρο.

Το ταξίδι της μητρότητας για μενα με την εξωσωματική ξεκινάει αυτόματα γιατί προσπαθείς κάθε μέρα γιαυτο το παιδί. Παλεύεις να είσαι καλά σωματικά και ψυχολογικά σε ένα ταξίδι προς τον εαυτό σου μοναδικό. Σε ένα ταξίδι που γνωρίζουμε εμάς καλυτερα , που μας εκπλησουμε για το τι μπορούμε να κάνουμε ! 

Το κεφάλι όλες ψηλά! Λίγα βήματα απόσταση!

Μας αγαπώ και μας θαυμάζω και θέλω να μας πω ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ!!! 

Έγραψες!!!μ'εκανες να δακρυσω.

• Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

1 hour ago, playbunny είπε:

Που είσαι εσυ τουτουνακι? Τι κάνεις?

Είμαι πολύ καλα!!! Τον επόμενο μήνα θα κάνω έμβρυομεταφορά με δανικα ωάρια και όσο γι'αυτό το μήνα έχω μία βδομάδα καθηστερηση, δεν είμαι έγκυος...πονάει απίστευτα το στήθος μου, έχω πριστει!!! Αυτά!!!! Χαχαχαχαχαχχαχαχαχ εσύ τι κανεις παιχνιδιάρικο λαγουδακι μου??

• Μου αρέσει 1

1 hour ago, Mumbaby είπε:

Ουαουυυυυυ τι νούμερο είναι αυτό???? συγχαρητήρια κορίτσι μου.ευχομαι όλα να σου πάνε καλά

Ευχαριστώ πολύ μακάρι όλα να πάνε καλά και η Παναγία να μας δίνει δύναμη !

πρίν από 17 λεπτά , ssisi2019 είπε:

Λιζι ηταν η πρωτη σου προσπαθεια;αν επιτρεπετε ποσο χρονων εισαι;

Καλησπέρα ναι η πρώτη μου προσπάθεια ελπίζω να πάει καλά φοβάμαι πολύ αλλά μετά σκέφτομαι τον Θεό που εμπιστεύομαι και λέω ότι και να στείλει στο δρόμο μου θα μου δώσει δύναμη και θα το αντέξω..Ειμαι 31. Εμείς κάναμε εξωσωματική λόγω αζωοσπερμιας βρήκαμε μετά από βιοψία σπερμα και προχωρήσαμε. Νομίζω είναι  καλός ο γιατρός μου. Όταν τον είχα ρωτήσει για την εμφύτευση τι μπορώ να κάνω για να ενισχύσω τις πιθανότητες γιατί είχα διαβάσει για σκρατσιγκ όρους και αλλά μου είπε ότι στο μόνο που πίστευε στη περίπτωση μου είναι ovitrell στην εμβρυομεταφορα και ανα 2 τετραήμερα μετά.Εσυ ssisi έχεις κάνει κάποια προσπάθεια; Συγνώμη ειμαι καινούργια και δε θυμάμαι 

• Μου αρέσει 2

4 hours ago, Τουτουνι said:

Είμαι πολύ καλα!!! Τον επόμενο μήνα θα κάνω έμβρυομεταφορά με δανικα ωάρια και όσο γι'αυτό το μήνα έχω μία βδομάδα καθηστερηση, δεν είμαι έγκυος...πονάει απίστευτα το στήθος μου, έχω πριστει!!! Αυτά!!!! Χαχαχαχαχαχχαχαχαχ εσύ τι κανεις παιχνιδιάρικο λαγουδακι μου??

Μπράβο βρε αγαπη! Χαίρομαι πολυ που εισαι καλα. :wub:

Ωχχχ ασε κι εμένα με περιτριγυριζει, εχω πονους χαμηλα ηδη. και φεύγουμε σημερα για 3 μερες διακοπες. Όποτε παμε εκδρομή σκαει μυτη η κυρία.. τι πράγμα είναι αυτο!! :wacko:

Μαζι θα ειμαστε! Τον επόμενο μήνα κι εγω παω για 4η διεγερση με νεο γιατρο και νεο πρωτόκολλο μπας κι αλλαξει η τυχη μας, δινω λιγες ευκαιρίες ακομα πριν το δανεικο υλικο.

Ολα να πάνε τέλεια τουτουνακι! Στείλε μου νεα αλλιως θα κανω εισβολη στο τοπικ των δανεικων χεχε. 

• Μου αρέσει 1

Just now, playbunny είπε:

Μπράβο βρε αγαπη! Χαίρομαι πολυ που εισαι καλα. :wub:

Ωχχχ ασε κι εμένα με περιτριγυριζει, εχω πονους χαμηλα ηδη. και φεύγουμε σημερα για 3 μερες διακοπες. Όποτε παμε εκδρομή σκαει μυτη η κυρία.. τι πράγμα είναι αυτο!! :wacko:

Μαζι θα ειμαστε! Τον επόμενο μήνα κι εγω παω για 4η διεγερση με νεο γιατρο και νεο πρωτόκολλο μπας κι αλλαξει η τυχη μας, δινω λιγες ευκαιρίες ακομα πριν το δανεικο υλικο.

Ολα να πάνε τέλεια τουτουνακι! Στείλε μου νεα αλλιως θα κανω εισβολη στο τοπικ των δανεικων χεχε. 

Καλά να περάσεις στις διακοπουλες σου!!!! Να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις!!!! Τι καλά που θα είμαστε μαζί!!! Φυσικά και θα σου στείλω νέα μου!!! Σε ποιο γιατρό είσαι τωρα??

• Ευχαριστώ 1

5 ώρες πρίν, Λιζι είπε:

Ευχαριστώ πολύ μακάρι όλα να πάνε καλά και η Παναγία να μας δίνει δύναμη !

Καλησπέρα ναι η πρώτη μου προσπάθεια ελπίζω να πάει καλά φοβάμαι πολύ αλλά μετά σκέφτομαι τον Θεό που εμπιστεύομαι και λέω ότι και να στείλει στο δρόμο μου θα μου δώσει δύναμη και θα το αντέξω..Ειμαι 31. Εμείς κάναμε εξωσωματική λόγω αζωοσπερμιας βρήκαμε μετά από βιοψία σπερμα και προχωρήσαμε. Νομίζω είναι  καλός ο γιατρός μου. Όταν τον είχα ρωτήσει για την εμφύτευση τι μπορώ να κάνω για να ενισχύσω τις πιθανότητες γιατί είχα διαβάσει για σκρατσιγκ όρους και αλλά μου είπε ότι στο μόνο που πίστευε στη περίπτωση μου είναι ovitrell στην εμβρυομεταφορα και ανα 2 τετραήμερα μετά.Εσυ ssisi έχεις κάνει κάποια προσπάθεια; Συγνώμη ειμαι καινούργια και δε θυμάμαι 

Κανενα προβλημα!ειμαστε αλλωστε πολλες και εγω μπερδευομαι!Εγω τωρα θα ξεκινησω την 1η εξωσωματικη.Απο το Μαιο παλευω να την ξεκινησω ,αλλα ειχα πολλες αναβολες/αναποδιες.Εχω κανει 4 φορες προγραμματισμενα με φαρμακα και 3 σπερματεγχυσεις με φαρμακα.Στην 3η σπερματ πηρα φαρμακα εξωσωματικης.Ειμαι αισίως 40.

Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι said:

Καλά να περάσεις στις διακοπουλες σου!!!! Να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις!!!! Τι καλά που θα είμαστε μαζί!!! Φυσικά και θα σου στείλω νέα μου!!! Σε ποιο γιατρό είσαι τωρα??

Σε ευχαριστω πολυ καλη μου - ελπιζω για 3 μερες εστω να φυγουν οι σκεψεις και το αγχος, για να δουμε...! :grin:

Στον Σφακιανουδη, ακουσα απο τα κοριτσια εδω πολυ καλα λογια, διαβασα και αρκετες δημοσιευσεις του στο διαδικτυο και ειπα να δωσω μια ευκαιρια. Εσυ προχωρας με τον ιδιο ή αλλαξες? 

Κοριτσια μου τελικα με οιστραδιολη 240..οβιτρελ το ιδιο βραδυ. και 2 ωοθυλακια σε φυσικο κυκλοτβ μερα ωοληψιας το μεγαλο 21χλσ...πηραμε 2 ωαρια..αλλα τελικα ηταν ανωριμα..ηταν στο ενδιαμεσο σταδιο..προσπαθησαν να τα ωριμασουν στο εργαστηριο αλλα μπα..οποτε δεν ξερω πλεον..πως να υπολογισω ποτε πρεπει ωοληψια..να πηγαινω με τιμη οιστραδιολης..με μεγεθος..με τι;;; :(

• Λυπημένη/-ος 5

1Γεια σας κοπελλες μου σας παρακολουθω προσπαθω για 2 ενα χρονο τώρα απλα ηθελα να ακουσω θετικες ιστοριες οταν υπαρχει μορφολογια στο σπερμα ανωμαλες μορφες 85%!τον γιο μου τον εκανα παλι με εξωσωματικη

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Χρόνια πολλά!! βρε κοριτσια μου μια ερωτηση....οσες κανατε φυσικο..ποσο σας στοιχιζει η ωοληψια;;; αν δεν βρεθει ωαριο ειναι 300.. αν βρεθει ειναι 700...αλλα αν βρεθει κ ειναι ανωριμο..παλι 700 δινω... δεν ειναι αδικο;;; αφου δεν προχωρανε σε γονιμοποιηση καθολου δεν θα επρεπε να ειναι λιγοτερο το ποσο;; πειτε μου οποια της ετυχε ωοληψια με ανωριμο...

• Λυπημένη/-ος 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα