Recommended Posts

Just now, [email protected] είπε:

μπράβο για την δύναμη σου κορίτσι μου! πραγματικά μπράβο σου!,

εγώ πήρα 1 βλαστοκύστη στον πρώτο φυσικό  στους άλλους 4 τίποτα, κι εγω μια φορά είχα 2 αλλά ηταν τζουφια, τα παρατησα όλα γιατι ημουν χάλια μετά από 2 εξ. με φάρμακα και 5 φ. κύκλους, τώρα ξεκινησαμε προγραμματισμό με δανεικά, αν επιτρέπεται σε ποιο κέντρο είσαι? βλέπω είμαστε κ οι 2 Θεσσαλονίκη

στους 4 με τιποτα...ειχες ομως ωαριο;;;σου εστειλα μηνυμα γιατι φευγω τωρα.θα μπω  βραδυ.

• Μου αρέσει 1

11 ώρες πρίν, lemonpie είπε:

γιατι ποτε κανεις δεν θα νοιαστει περισσοτερο απο τον εαυτο μου.. κ επειδη εχω περασει πολλα..δεν εμπιστευομαι κανεναν 100%.. θελω να εχω αποψη για ολα.

Εσύ ξέρεις καλύτερα.Απλά το ανέφερα μήπως απαλλασσόσουν απο πρόσθετο άγχος.Αφού όμως νιώθεις καλά έτσι εμείς περισσεύουμε.Εύχομαι τον άλλο μήνα να πάνε όλα κατ'ευχήν..!!

On 14/8/2019 at 2:19 ΠΜ, pakaki είπε:

Κορίτσια "εξω-σωματικά",

απευθύνομαι σε όλες: σε αυτές που είναι ακόμα στο ταξίδι της εξωσωματικής, σε αυτές που έγινε ανάμνηση, σε αυτές που δεν το ξέρουν ακόμα. Απευθύνομαι σε όλες: στις αισιόδοξες και στις απαισιόδοξες, σε όλες εσάς και σε μένα.

Ήθελα να πω πως μας θαυμάζω γιατί γίναμε μητέρες πριν την σύλληψη, πως παλέψαμε για τα παιδιά μας πριν τα γνωρίσουμε. Μας θαυμάζω γιατί ξεπεράσαμε τους φόβους μας, ξεπεράσαμε τους εαυτούς μας, γίναμε γιατροί για να κάνουμε το σώμα μας πιο ευνοϊκό για να τα δεχτούμε , γίναμε ψυχολόγοι για κρατάμε το κεφάλι ψηλά και να παλεύουμε, να ελπίζουμε στο όνειρο.

Το ταξίδι της μητρότητας για μενα με την εξωσωματική ξεκινάει αυτόματα γιατί προσπαθείς κάθε μέρα γιαυτο το παιδί. Παλεύεις να είσαι καλά σωματικά και ψυχολογικά σε ένα ταξίδι προς τον εαυτό σου μοναδικό. Σε ένα ταξίδι που γνωρίζουμε εμάς καλυτερα , που μας εκπλησουμε για το τι μπορούμε να κάνουμε ! 

Το κεφάλι όλες ψηλά! Λίγα βήματα απόσταση!

Μας αγαπώ και μας θαυμάζω και θέλω να μας πω ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ!!! 

Πολύ ωραία τα είπες κούκλα κ πιστεύω όλες στην όμορφη παρέα μας, τα 'νιωσαμε' τα λόγια σου γιατί απλά έτσι είναι!!!

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας. 

Έκανα IVF με serpafar και menopur πολύ μικρή δόση, 300 ευρώ πλήρωσα, αλλά δε θυμάμαι τη δόση. Δε ξέρω αν ήταν φυσικός τροποποιημένος κύκλος, ο γιατρός μου δεν μου έλεγε και πολλά, μόνο μου είπε ότι πήρα πολύ λίγα φάρμακα. Μου είπε η όλη διαδικασία στοιχείζει 2.500, 2.100 για ωοληψία και κάτι λίγα για εμβρυομεταφορά. Τελικά μου πήρε μόνο 1.500 για ωοληψία και για εμβρυομεταφορά θα δούμε το Σεπτέμβρη. Δε θα βγει πάνω από 1.800 - 2.000 σύνολο φαντάζομαι.

Πως σας φαίνονται αυτές οι τιμές? Βοηθήστε λίγο σας παρακαλώ, γιατί είμαι λίγο άσχετη!

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια γεια σας. 

Έκανα IVF με serpafar και menopur πολύ μικρή δόση, 300 ευρώ πλήρωσα, αλλά δε θυμάμαι τη δόση. Δε ξέρω αν ήταν φυσικός τροποποιημένος κύκλος, ο γιατρός μου δεν μου έλεγε και πολλά, μόνο μου είπε ότι πήρα πολύ λίγα φάρμακα. Μου είπε η όλη διαδικασία στοιχείζει 2.500, 2.100 για ωοληψία και κάτι λίγα για εμβρυομεταφορά. Τελικά μου πήρε μόνο 1.500 για ωοληψία και για εμβρυομεταφορά θα δούμε το Σεπτέμβρη. Δε θα βγει πάνω από 1.800 - 2.000 σύνολο φαντάζομαι.

Πως σας φαίνονται αυτές οι τιμές? Βοηθήστε λίγο σας παρακαλώ, γιατί είμαι λίγο άσχετη!

γυρω στα 5οο  η εμβρυομεταφορα.  καλα ειναι πιστευω. εγω εχω εμπειρια απο icsi 2900. συν 500 φυλαξη εμβρυων. 

Just now, pakaki είπε:

γυρω στα 5οο  η εμβρυομεταφορα.  καλα ειναι πιστευω. εγω εχω εμπειρια απο icsi 2900. συν 500 φυλαξη εμβρυων. 

Δεν ήταν φυσικός τροποποιημένος κύκλος όμως? Πόσα έμβρυα είχες? Εγώ μόνο ένα.

Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες, πρόκειται να ξεκινήσω εξωσωματική τον άλλο μήνα και δυστυχώς έχω εξαντλήσει την επιτροπή εξωσωματικής. Υπάρχει περίπτωση να έχει χρησιμοποιήσει κάποια κοπέλα ενέσεις pergoveris, να τις έχουν περισσέψει και να μην τις χρειάζεται πλέον? Ας μου στείλει και προσωπικό μνμ, ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι κάθε καλό σε όλες μας!

Κορίτσια γεια σας. 

φυσικος τροπ.ειναι αυτος..εγω με κανονικα φαρμακα τσιμπησε 6 ωοθυλακια κ πληρωσα 1400...αν πηγαιναμε κ εμβρυομεταφορα θα ηταν αλλα 1400.

Δεν ήταν φυσικός τροποποιημένος κύκλος όμως? Πόσα έμβρυα είχες? Εγώ μόνο ένα.

οχι. κανονικη διεγερση. 5 εμβρυα

17 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Για φυσικό τροποποιημένο όμως 1.500 για ωοληψία πολλά δεν είναι?

Καλησπερα νομιζω ειναι πολλα ενα συνηθως κοστιζει γυρω στα 1000  εχει να κανει με το κεντρο η καταψυξη επιπλεον ?η ολα μαζι 1500

Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!! Σκεφτόμαστε κ εμείς για εξωσωματική και λίγες ερωτήσεις όποια κοπέλα έχει κάνει να μου απαντήσει!!!

Κορίτσια μου πονάει η ωοληψια υπάρχει κάτι να μην πονας; 

Είμαι 25 χρονών και είχα ενδομητρίωση έκανα λαπαροσκόπηση μετα θεραπεία διακοπής περιόδου 7 μήνες και μια σπερματεγχυνση αποτυχημένη! Έχω ελπίδες αραγεεε;;;;

Ευχαριστώ πολυυ♡

Just now, Xara1972 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Σκεφτόμαστε κ εμείς για εξωσωματική και λίγες ερωτήσεις όποια κοπέλα έχει κάνει να μου απαντήσει!!!

Είμαι 25 χρονών και είχα ενδομητρίωση έκανα λαπαροσκόπηση μετα θεραπεία διακοπής περιόδου 7 μήνες και μια σπερματεγχυνση αποτυχημένη! Έχω ελπίδες αραγεεε;;;;

Ευχαριστώ πολυυ♡

Καλησπέρα κ καλως ήρθες!ολα τα κορίτσια εδώ θα σε βοηθήσουν σε ότι θες!κ εγώ είχα ενδομητριωση κ έκανα λαμπαροσκοπηση. 

Η ωοληψια γίνεται με μέθη κ δεν πονάει ούτε η εμβρυομεταφορα ισως στο δεύτερο νοιωθεις μια μικρή ενόχληση κ τίποτα άλλο. 

Μονο αυτός είναι ο λόγος που πάτε για εξωσωματική;

dypLp3.png 

1 ώρα πρίν, Xara1972 είπε:

Ευχαριστώ πολυυ♡

Καλή καλή επιτυχία!!!! Η ωοληψια γίνεται με μέθη!!! Κάνεις τη πιο γλυκο ύπνο περίπου κάνα μισάωρο και σε ξυπνάς και πας σπίτι!!! Αν εχεις πολλά ωάρια ίσως την επόμενη μέρα να νιώθεις τις ωοθήκες λίγο "μαγκωμενες", αλλά δεν είναι ούτε καν πόνος περιόδου! Αν πονάς παίρνεις ντεπον!

Όλα καλά θα πάνε, θα δεις!!!

2 ώρες πρίν, nadiaki165 είπε:

Καλησπέρα κ καλως ήρθες!ολα τα κορίτσια εδώ θα σε βοηθήσουν σε ότι θες!κ εγώ είχα ενδομητριωση κ έκανα λαμπαροσκοπηση. 

Η ωοληψια γίνεται με μέθη κ δεν πονάει ούτε η εμβρυομεταφορα ισως στο δεύτερο νοιωθεις μια μικρή ενόχληση κ τίποτα άλλο. 

Μονο αυτός είναι ο λόγος που πάτε για εξωσωματική;

Ναι κορίτσι μου μόνο αυτός! Είναι ναυτικός ο άντρας μου οπότε γίνεται πιο δύσκολο! Εσύ τα κατάφερες μετά από ενδομητριοση;

Just now, [email protected] είπε:

Καλή καλή επιτυχία!!!! Η ωοληψια γίνεται με μέθη!!! Κάνεις τη πιο γλυκο ύπνο περίπου κάνα μισάωρο και σε ξυπνάς και πας σπίτι!!! Αν εχεις πολλά ωάρια ίσως την επόμενη μέρα να νιώθεις τις ωοθήκες λίγο "μαγκωμενες", αλλά δεν είναι ούτε καν πόνος περιόδου! Αν πονάς παίρνεις ντεπον!

Όλα καλά θα πάνε, θα δεις!!!

Σε ευχαριστώ πολύ ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί έχουμε ταλαιπωρηθεί και σωματικά και ψυχικά 3 χρονιά!

• Μου αρέσει 1

7 ώρες πρίν, Xara1972 είπε:

Ναι κορίτσι μου μόνο αυτός! Είναι ναυτικός ο άντρας μου οπότε γίνεται πιο δύσκολο! Εσύ τα κατάφερες μετά από ενδομητριοση;

Σε ευχαριστώ πολύ ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί έχουμε ταλαιπωρηθεί και σωματικά και ψυχικά 3 χρονιά!

Είχα 3 αποτυχημένες προσπάθειες (1 παλλινδρομη, 1 βιοχημική και 1 μηδενική) αλλά εμένα παιζουν κι αλλά ρόλο.

εισαι μικρούλα οποτε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.με την πρώτη σου ευχομαι να πάνε όλα καλά!!

dypLp3.png 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα