Recommended Posts

Just now, Charoulad είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Δεν ήξερα που να γράψω και έτσι αποφάσισα να στείλω εδώ και να μην ανοίξω καινούριο θέμα.Πάνε 3 χρόνια που έχω να γράψω.Θέλω την συμβουλή σας.Ξεκίνησα εξωσωματική.Είμαι 4η ημέρα απο την πρώτη ημέρα περιόδου(εδώ και 3 ημέρες κάνω gonal 150 ) .Σήμερα έκανα την μέτρηση οισταδιόλης και υπέρηχο.Μου επισήμαναν όλοι ότι έχω χαμηλή Ε2  26,18 mg/ml . Ο εξωσωματικός μου αύξησε την δόση σε 225 απο 150. Λέτε ότι μπορεί να ανέβει σε επιθυμητα αποτελέσματα; Να πω επίσης ότι εχω πολυκιστικές ωοθήκες όμως οι εξετάσεις μου που έκανα τον προηγούμενο μήνα έδειξαν όλες καλές.Σε φυσιολογικά επίπεδα όλες μου οι ορμόνες FSH E2 κλπ. Σας παρακαλώ αν ξέρει κάποια να μου απαντήσει , μου αύξησαν την δόση για να μου αυξηθεί και η οιστραδιόλη αλλά αν δεν γίνει; Τι σημαίνει αυτο; Τι κάνω παρακατω; Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.Θα εκτιμούσα πολύ την απάντηση σας! Ευχομαι μεαα απο την καρδιά μου όλες να αποκτήσουμε το πολυπόθητό μας.

Γεια σου κορίτσι μου!εξαρτάται από το πως θα ανταποκριθεί ο οργανισμός σου στην αύξηση της δόσης..Δεν ξέρω κάτι παραπάνω να σου πω αλλά σου εύχομαι από την καρδιά μου να πάνε όλα καλα!!

Just now, Nansy29 said:

Γεια σου κορίτσι μου!εξαρτάται από το πως θα ανταποκριθεί ο οργανισμός σου στην αύξηση της δόσης..Δεν ξέρω κάτι παραπάνω να σου πω αλλά σου εύχομαι από την καρδιά μου να πάνε όλα καλα!!

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ! Εύχομαι και σε εσένα να αποτήσείς σύντομα αυτό που επιθυμείς και πιο πολύ σου εύχομαι να το έχεις ήδη (δεν το ξέρω) :P

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ! Εύχομαι και σε εσένα να αποτήσείς σύντομα αυτό που επιθυμείς και πιο πολύ σου εύχομαι να το έχεις ήδη (δεν το ξέρω) :P

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου!!Όχι δεν το έχω παλεύω χρόνια αλλά θέλω να πιστεύω πως είμαστε επιτέλους κοντά..

• Μου αρέσει 2

Καλησπέρα @lemonpie δεν ξέρω αν στέλνω σωστά δεν ξέρω καν αν θα έρθει το μήνυμα.Όμως θα ήθελα να σας ρωτήσω πότε κανατε την μετρηση οιστραδιολης και ειδατε οτι ειναι χαμηλη; Φανηκε απο την πρωτη στιγμη; Εγω ειμαι 4η μερα του κυκλου παιρνω gonal 150 μοναδες. Η τιμη στην οιστραδιολη μου ειναι 26 mg/ml και μου την αυξησαν στος 225 μοναδες.Εσας αν επιτρεπεται σας παροτρυνε καποιος να σταματησετε ή το αποφασισατε απο μονη σας; Όταν καταλαβατε οτι έχετε χαμηλη τιμη στην οιστραδιολη.Εμενα μου επισήμαναν ολοι οτι ειναι χαμηλη και τωρα απλως αναρωτιεμαι τι θα γινει στη συνεχεια.Δεν μου δινει κανεις σαφες απαντησεις.Ίσως και εγω δεν τους δινω σαφες ερωτησεις.Θα χαιρομουν αν εβλεπα απάντηση σας

εγω όταν ήταν χαμηλή δεν θυμάμαι πόσο πήρα μια χαρα αυγα ....την άλλη φορά ήταν τέλεια κ πήρα τον μπουλο...γενικώς ένας κακος χαμος....εμπιστευσου τον γιατρο σ ....ξερει τι κάνει. Καλή επυτιχια να έχεις μέσα από την καρδιά μ λ ολα να σ πανε τέλεια....αισιοδοξια υγεία κ όλα θα πάνε καλά....Καλώς ήρθες στην παρέα μας...Φιλάκια πολλά πολλά.

@Nansy29 @Rafaelatarzan Σας ευχαριστώ που με δεχτηκατε! Και ευχαριστώ και που μου απαντήσατε τόσο γρήγορα.Αργά ή γρηγορα με τον ένα ή τον αλλο τροπο θα αποκτήσουμε το παιδάκι ή τα παιδάκια που ονειρευόμαστε! Όλες εύχομαι! Θα χαρώ πολύ να διαβάσω τα νέα σας που ελπιζω να είναι ευχάριστα! 

• Μου αρέσει 5

Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω όταν ήταν χαμηλή δεν θυμάμαι πόσο πήρα μια χαρα αυγα ....την άλλη φορά ήταν τέλεια κ πήρα τον μπουλο...γενικώς ένας κακος χαμος....εμπιστευσου τον γιατρο σ ....ξερει τι κάνει. Καλή επυτιχια να έχεις μέσα από την καρδιά μ λ ολα να σ πανε τέλεια....αισιοδοξια υγεία κ όλα θα πάνε καλά....Καλώς ήρθες στην παρέα μας...Φιλάκια πολλά πολλά.

Τι εγινε με σενα κοριτσιιι μου??τα πηρες τα σπορακια σου??

Just now, Kathrin17 είπε:

Τι εγινε με σενα κοριτσιιι μου??τα πηρες τα σπορακια σου??

Όχι όχι αγαπη μ...εχω πολύ δουλειά ακόμα...το έχω αφήσει....δεν ξέρω πότε θα πάω τωρα....μάλλον από Οκτώβρη που τελειώνω την δουλειά αγαοη μ.

..εσένα τα ζουζουνια σ τι κάνουν????

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Όχι όχι αγαπη μ...εχω πολύ δουλειά ακόμα...το έχω αφήσει....δεν ξέρω πότε θα πάω τωρα....μάλλον από Οκτώβρη που τελειώνω την δουλειά αγαοη μ.

..εσένα τα ζουζουνια σ τι κάνουν????

Ααα εχω μεινει πισω..αντε με το καλο φρυνακο μου οταν κρινει ο γιατρος σου οτι ειναι η καταλληλη στιγμη!!δουλεια κ καλοπεραση τψρα γτ απο χειμωνα θα κλωσσας μες στο σπιτι χαχα...

Εγω εκλεισα τις 8εβδ κ χτες ακουσαμε καρδουλες..το ενα ομως ειναι πιο μεγαλο κ εχουμε μια αγωνια για το μικρουλι κ την αναπτυξη του..στον επομενο υπερηχο θα δουμε πως θα τα χει παει..μας ειπε ο γιατρος για ολα τα πιθανα σεναρια για να μαστε προετοιμασμενοι..οτι προγραμμα εχει ο θεος..ελπιζω κ προσευχομαι..

Φιλακια πολλα..ολα θα μας πανε καλα..σε ολες

• Μου αρέσει 6

3 ώρες πρίν, Charoulad είπε:

Καλησπέρα @lemonpie δεν ξέρω αν στέλνω σωστά δεν ξέρω καν αν θα έρθει το μήνυμα.Όμως θα ήθελα να σας ρωτήσω πότε κανατε την μετρηση οιστραδιολης και ειδατε οτι ειναι χαμηλη; Φανηκε απο την πρωτη στιγμη; Εγω ειμαι 4η μερα του κυκλου παιρνω gonal 150 μοναδες. Η τιμη στην οιστραδιολη μου ειναι 26 mg/ml και μου την αυξησαν στος 225 μοναδες.Εσας αν επιτρεπεται σας παροτρυνε καποιος να σταματησετε ή το αποφασισατε απο μονη σας; Όταν καταλαβατε οτι έχετε χαμηλη τιμη στην οιστραδιολη.Εμενα μου επισήμαναν ολοι οτι ειναι χαμηλη και τωρα απλως αναρωτιεμαι τι θα γινει στη συνεχεια.Δεν μου δινει κανεις σαφες απαντησεις.Ίσως και εγω δεν τους δινω σαφες ερωτησεις.Θα χαιρομουν αν εβλεπα απάντηση σας

καλησπερα!! εγω κανω σε φυσικο κυκλο ..οποτε τη μερα που ειναι σχετικα μεγαλο το ωοθυλακιο κ λογικα η μερα που θα κανω την οβιτρελ..τοτε μετραω οιστραδιολη για να δουμε αν ειναι καλη..ωστε να κανω την ενεση. διαφορετικα ακυρωνω τον κυκλο κ δεν κανω κατι. με τα φαρμακα τα νουμερα ειναι διαφορετικα..

Just now, Kathrin17 είπε:

Ααα εχω μεινει πισω..αντε με το καλο φρυνακο μου οταν κρινει ο γιατρος σου οτι ειναι η καταλληλη στιγμη!!δουλεια κ καλοπεραση τψρα γτ απο χειμωνα θα κλωσσας μες στο σπιτι χαχα...

Εγω εκλεισα τις 8εβδ κ χτες ακουσαμε καρδουλες..το ενα ομως ειναι πιο μεγαλο κ εχουμε μια αγωνια για το μικρουλι κ την αναπτυξη του..στον επομενο υπερηχο θα δουμε πως θα τα χει παει..μας ειπε ο γιατρος για ολα τα πιθανα σεναρια για να μαστε προετοιμασμενοι..οτι προγραμμα εχει ο θεος..ελπιζω κ προσευχομαι..

Φιλακια πολλα..ολα θα μας πανε καλα..σε ολες

ότι πει ο θεος αγαπη μ γλυκια....το σημαντικό είναι ότι προχωρας καλα με καλές συνθήκες παρολο που το ένα ζουζουνι μας είναι πιο μικρό....ξέρω είναι στενάχωρο όλο αυτό αλλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα....ότι είναι να γίνει θα γίνει....ξέρεις πως το λέω κ μην με παρεξηγήσεις με ξέρεις καλά.....

Είσαι δυνατή κ όλα αντιμετωπίζονται....( μιλάω για ένα μωράκι μας.) αν κ πιστεύω ότι κάνει τσαμιλια από τώρα....γυναίκα θα ειναι τι μικρό μας....οι ευχές μ κ η αγάπη μ μαζί σ ...

Φιλάκια στην κοιλιτσα σ....

( δεν έμεινες πίσω εγω χάθηκα λογο φόρτου εργασίας λογο σεζόν που έχουμε....) οι συνθήκες μ είναι κα λες αλαλ εγω θέλω να τελειώνω με όλα αυτά για να μην ειμαι στο τρέξιμο μες τον Αύγουστο...ούτως ή άλλως τα έχω έτοιμα τα πατατάκια μ κ περιμένουν....Εμείς με τις δοτριες δεν κάνουμε κ πολλά....( εγω τουλαχιστον) μιας κ πλέον όλα δρομολογήθηκαν κ είναι καλα....

οπότε από Οκτώβρη κ μετά πάω σφαίρα γι αυτο που κλείνει κ η σεζόν μας...πάλι πολλά είπα...αχαχαχχαχαχα χαθήκαμε το ξέρω αλλά σε σκέφτομαι...διαβάζω κ απαντώ όπου μπορώ κ όταν μπορώ....

να προσέχεις πολύ....να εισια χαρούμενη για το έμεινες έγκυος κ να έχεις αισιοδοξία....Είσαι υγιείς.....κ όσο είσαι όλα θα πάνε καλά....

Φιλάκια γλυκουλα μ κ ότι θες μ λες εδώ θα είμαι...

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Γεια σας και από εμένα.. 4η προσπάθεια εξωσωματικής με μικρό γονιμοποίηση. Αλλάξαμε γιατρό και είμαστε πλέον στον κύριο Λαϊνά στο ευγονία. Μέχρι στιγμής είμαστε πολύ ευχαριστημενοι( σε αντίθεση με το προηγούμενο κέντρο) και θα ήθελα να ακούσω γνώμες και από όσες έχετε ήδη επισκεφτεί το συγκεκριμένο κέντρο.

επισης έχω στο ψυγείο menopur 3 κουτιά τα οποία δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω. Εάν κάποια κοπέλα τα χρειάζεται παρακαλώ πολύ να με ενημερώσει. Βρίσκομαι Κρήτη και εννοείται χαρίζονται. 

• Μου αρέσει 4

Just now, Moli_oscar είπε:

Γεια σας και από εμένα.. 4η προσπάθεια εξωσωματικής με μικρό γονιμοποίηση. Αλλάξαμε γιατρό και είμαστε πλέον στον κύριο Λαϊνά στο ευγονία. Μέχρι στιγμής είμαστε πολύ ευχαριστημενοι( σε αντίθεση με το προηγούμενο κέντρο) και θα ήθελα να ακούσω γνώμες και από όσες έχετε ήδη επισκεφτεί το συγκεκριμένο κέντρο.

επισης έχω στο ψυγείο menopur 3 κουτιά τα οποία δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω. Εάν κάποια κοπέλα τα χρειάζεται παρακαλώ πολύ να με ενημερώσει. Βρίσκομαι Κρήτη και εννοείται χαρίζονται. 

@Moli_oscar απο που εχεις εμπειρια πριν ; καλη επιτυχια να εχεις! ας ειναι η τυχερη φορα αυτη!!!

• Λυπημένη/-ος 1

Just now, pakaki είπε:

@Moli_oscar απο που εχεις εμπειρια πριν ; καλη επιτυχια να εχεις! ας ειναι η τυχερη φορα αυτη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Από το γενεσις Αθηνών .

• Ευχαριστώ 1

Just now, Moli_oscar είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Από το γενεσις Αθηνών .

και μεις icsi κανουμε αλλα στο λητω. καλως μας ηρθες στην παρεα!!!

Just now, pakaki είπε:

και μεις icsi κανουμε αλλα στο λητω. καλως μας ηρθες στην παρεα!!!

Καλώς σας βρήκα! Με ποιον γιατρό είστε; 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα