Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κορίτσια καλησπερα. Εκανα office υστεροσκοπηση κ μου βρηκε έναν πολυποδα κ ένα διαφραγμα οποτε σε λιγες μερες θα κανω επεμβατικη για αφαιρεση. Φλεγμονη δεν μου βρηκε. Μου ειπε οτι αυτα τα ευρηματα κανουν δυσκολη την επιτευξη εγκυμοσυνης.

Μετα την επεμβατικη υστεροσκοπηση  φευγεις κατευθειαν στο σπιτ? Με μεθη γινεται ή ολικη? 

Μετα απο ποσες μερες προχωρας σε εμβρυομεταφορα? Θα ζητησω και σκρατσιν εννοείται. Πολλα φιλιά!

Με το καλο κ στην κοιλιτσα κοριτσι μου!

Με την επεμβατική κάνεις ολική, μέθη σου λένε αλλά κοιμάσαι.Δεν καταλαβαίνεις τίποτα,μέχρι να δεις όνειρο,ξυπνάς.

Θα παραμείνεις λίγη ώρα στην ανάνηψη και μετά θα πας στο σπίτι σου να ξεκουραστείς. 

Όσον αφορά την εμβρυομεταφορά θα σου πει ο γιατρός σου πότε κρίνει πως μπορεί να γίνει.

Δεν είναι τίποτα, μην ανησυχείς.

5 ώρες πρίν, ssisi2019 είπε:

Σε καταλαβαίνω αλλά δεν έχει νόημα...Η ηρεμία μας πάνω από όλα...άλλωστε όσα ωαρια είναι να ανακτηθουν θα ανακτηθούν όσους υπολογισμούς κ να κάνουμε εμείς. Άλλωστε ένα καλό θέλουμε να πιαστεί κ να δώσει τελειομηνη εγκυμοσύνη έτσι δεν είναι;καλή ωοληψια να έχεις και όλα θα πάνε πολύ καλά!

Εσύ κ τα άλλα κορίτσια είστε η φωνή της λογικής μου σ'αυτήν τη φάση της προσπάθειας που εγώ χάνω τη δική μου κ είναι ότι ακριβώς χρειάζομαι..

Τα πράγματα είναι ακριβώς όπως τα λες...

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, daisyz είπε:

Με την επεμβατική κάνεις ολική, μέθη σου λένε αλλά κοιμάσαι.Δεν καταλαβαίνεις τίποτα,μέχρι να δεις όνειρο,ξυπνάς.

Θα παραμείνεις λίγη ώρα στην ανάνηψη και μετά θα πας στο σπίτι σου να ξεκουραστείς. 

Όσον αφορά την εμβρυομεταφορά θα σου πει ο γιατρός σου πότε κρίνει πως μπορεί να γίνει.

Δεν είναι τίποτα, μην ανησυχείς.

Σ ευχαριστώ . Ο γιατρός που μου έκανε υστεροσκόπηση μου είπε ότι γινεται κ με μέθη, η διαφορα είναι ότι δε σου βάζουν τη μάσκα κ απλώς κοιμάσαι. Και με τη βαρια μεθη κοιμασαι οπως μου έκαναν στην καισαρική

πρίν από 15 λεπτά , Mary H είπε:

Σ ευχαριστώ . Ο γιατρός που μου έκανε υστεροσκόπηση μου είπε ότι γινεται κ με μέθη, η διαφορα είναι ότι δε σου βάζουν τη μάσκα κ απλώς κοιμάσαι. Και με τη βαρια μεθη κοιμασαι οπως μου έκαναν στην καισαρική

Ναι,δεν σου βάζουν μάσκα.Όπως κοιμήθηκες στη καισαρική θα είναι.Η επέμβαση δεν διαρκεί πολύ.

Εμένα στα 20' με ξύπνησαν όταν έκανα επεμβατική υστεροσκόπηση.Δεν κατάλαβα τίποτα.

Κορίτσια καλησπέρα.

Εχθές έκανα Ε2 και βγήκε 84.15 τρίτη μέρα διέγερσης.Ο γιατρός μου είπε ανεβαίνει και περιμένουμε τον δεύτερο υπέρηχο την Δευτέρα.Κάνω 225iu menopur.

Από ότι έχω καταλάβει αυξάνεται ανάλογα τα ωοθυλάκια που μεγαλώνουν.Όσο πιο μεγάλη τόσα περισσότερα ωοθυλάκια;

• Μου αρέσει 1

13 ώρες πρίν, 7077maria είπε:

Καλησπέρα σε όλους, είμαι 41 κ ο γιατρό μου έδωσε τις condensyl για την καλύτερη ποιότητα στα ωάριο, γνωρίζετε κάποιος αν θα δω αποτέλεσμα; 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

τελικς δεν το προλαβαμε το ωοθυλακιο κ εσκασε ..να πω την αληθεια το περιμενα..τελευταια μερα το ειδα τεταρτη και ηταν 18χλστ και την πεμπτη βραδυ εκανα οβιτρελ με 211 οιστρ. οποτε κατι δεν ταιριαζε..παρασκευη θα επρεπε αν ηταν καλη η οιστρ. νωριτερα.. παμε για επομενο κυκλο..

Just now, lemonpie είπε:

τελικς δεν το προλαβαμε το ωοθυλακιο κ εσκασε ..να πω την αληθεια το περιμενα..τελευταια μερα το ειδα τεταρτη και ηταν 18χλστ και την πεμπτη βραδυ εκανα οβιτρελ με 211 οιστρ. οποτε κατι δεν ταιριαζε..παρασκευη θα επρεπε αν ηταν καλη η οιστρ. νωριτερα.. παμε για επομενο κυκλο..

Τον τροποποιημένο φυσικό σου τον πρότειναν?Το λέω μήπως με αυτή τη μέθοδο ελέγχουν τα ωοθυλάκια κ τα προλαβαίνουν..

1 hour ago, Papy είπε:

Τον τροποποιημένο φυσικό σου τον πρότειναν?Το λέω μήπως με αυτή τη μέθοδο ελέγχουν τα ωοθυλάκια κ τα προλαβαίνουν..

δεν θελω ακομα...στο μελλον

.

On 29/8/2019 at 3:02 ΠΜ, Taggeris είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Θα ήθελα αν κάποια ξέρει πληροφορίες για το εμβρυογενεσις πιο συγκεκριμένα για το γιατρό παπανικόπουλο να με ενημερώσει. Ευχαριστώ.

Στο εμβρυογενεσις είμαι κι εγω με αλλο γιατρό. Πολυ πολυ ευχαριστημενη απο ολους, απεκτησα το γιο μου και θα παω σε λιγες μερες ξανα μηπως του κανω και αδελφακι

• Μου αρέσει 4

gHhvp3.png

Διαφημίσεις

Just now, nadiaki165 είπε:

Ποσά έχεις μαζέψει ως τώρα κ σε ποσό χρονικό διάστημα;

κανενα :) 5μηνες... το πρωτο μεγαλωσε αποτομα κ εσκασε. στο 2ο δεν πηραμε ωαριο. τον τριτο χαμηλη οιστρ.δεν καναμε ωολ. τον 4ο πηραμε ανωριμο. τωρα 5ο εσκασε..οχι τελεια οιστρ.

5 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Στο εμβρυογενεσις είμαι κι εγω με αλλο γιατρό. Πολυ πολυ ευχαριστημενη απο ολους, απεκτησα το γιο μου και θα παω σε λιγες μερες ξανα μηπως του κανω και αδελφακι

@Μαρία1430 σευχαριστω πολύ!!

5 ώρες πρίν, lemonpie είπε:

κανενα :) 5μηνες... το πρωτο μεγαλωσε αποτομα κ εσκασε. στο 2ο δεν πηραμε ωαριο. τον τριτο χαμηλη οιστρ.δεν καναμε ωολ. τον 4ο πηραμε ανωριμο. τωρα 5ο εσκασε..οχι τελεια οιστρ.

Μήπως βρε κορίτσι μου παιδεύεσαι τσαμπα έτσι;;και ψυχολογικά κ οικονομικά;;γτ από ότι έχω καταλάβει δεν σου πάει κ φθηνά!μηπως να δοκίμαζες κ κάτι άλλο;;πιο δραστικό;;

dypLp3.png 

Just now, nadiaki165 είπε:

Μήπως βρε κορίτσι μου παιδεύεσαι τσαμπα έτσι;;και ψυχολογικά κ οικονομικά;;γτ από ότι έχω καταλάβει δεν σου πάει κ φθηνά!μηπως να δοκίμαζες κ κάτι άλλο;;πιο δραστικό;;

αφου το δοκιμασα το δραστικο..πηρα μεγαλη δοση μενοπουρ κ πηραμε μονο 2.....ε γιατι να φαρμακονομαι μονο για 2 :( ας δοκιμασω φυσικα....κ βλεπουμε..τα μενοπουρ στο ψυγειο τα εχω..οποτε ξανα αποφασισω...

Just now, lemonpie είπε:

αφου το δοκιμασα το δραστικο..πηρα μεγαλη δοση μενοπουρ κ πηραμε μονο 2.....ε γιατι να φαρμακονομαι μονο για 2 :( ας δοκιμασω φυσικα....κ βλεπουμε..τα μενοπουρ στο ψυγειο τα εχω..οποτε ξανα αποφασισω...

Με βραχύ πρωτόκολλο η μακρύ;τι fsh και αμη έχεις;

dypLp3.png 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα