Recommended Posts

Just now, ssisi2019 είπε:

ειμαι σε αναμονη για ετ.

πηγα σημερα στο γιατρο.το πλανο ειναι να κανυμε οβιτρελ σε αυτον το κυκλο και εμφυτευση μαζι,διοτι η οβιτρελ βοηθαει πολύ στην εμφυτευση.

Θα ξαναπαω την Δευτερα να δει ποσο εχει μεγαλωσει.Θα κανω παλι αιματολογικες για να ειμαστε οκ κ απο εκει.

Ευτυχως δεν εκανα κυστη γιατι μια ροπη την εχω.

Σημερα 6η μερα του κυκλου.

Μαιρη θα τα πας μια χαρα!

Θετικη ενεργεια!

Άντε Σίσσυ μου με το καλό να βάλεις τα μωράκια σου μια να φωλιάσουν στην κοιλίτσα σου για 9!ολόκληρους μήνες!!!

• Μου αρέσει 1

Μακαρι!Ευχομαι να πετυχει η φιλη σου!!Ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Δεν εχουμε κανει καρυοτυπο,ουτε προεμφυτευτικο γι αυτο εχω αυτες τις ανησυχιες .

Εχουμε ελεγχθεί για μεσογειακη που εχω το στίγμα και για κυστικη ως προς την πιο κοινη μεταλλαξη.Κι ρυθμισμενο χασιμοτο.Και βιταμινες.

1η προσπαθεια εξωσωμ.

Διαφημίσεις

Δεν εχουμε κανει καρυοτυπο,ουτε προεμφυτευτικο γι αυτο εχω αυτες τις ανησυχιες .

Εχουμε ελεγχθεί για μεσογειακη που εχω το στίγμα και για κυστικη ως προς την πιο κοινη μεταλλαξη.Κι ρυθμισμενο χασιμοτο.Και βιταμινες.

1η προσπαθεια εξωσωμ.

Μακάρι να είναι η τυχερή σου για να μην ταλαιπωρειθεις καθόλου!!!!!

Just now, Mary H είπε:

Εσυ θα μεινεις εγκυος σε ενα απο τα εμβρυα αυτα, σ αυτη τη φουρνια. Δεν ξερω αν ειναι με την πρωτη ή τη δευτερη. Εγω θα παρω κ παλι τον γνωστό π@@λο!

Οχι γιατι το λες αυτο αν συμβει αυτο σιγουρα δεν θα τα βαλεις κατω!!!

• Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Διαφημίσεις

Just now, Annita tsoupani είπε:

Οχι γιατι το λες αυτο αν συμβει αυτο σιγουρα δεν θα τα βαλεις κατω!!!

Αννιτουλα μου δεν θα συμβεί!!!!!!!!!!!!!!!

1η προσπαθεια εξωσωμ.

Ευχομαι το ταξίδι της εξωσωματικής να τελειώσει για σένα με την πρώτη προσπάθεια!!!Να μην ταλαιπωρηθείς άλλο..Για την φίλη μου θα είναι η 4η εμβρυομεταφορα...

Κ για μένα η 4η θα είναι...Καρυοτυπο γιατί δεν κάνατε;Εμένα ο γιατρός μου την έχει από τις βασικές εξετάσεις...Κ εγώ την έκανα...

Just now, Zina21 είπε:

Κορίτσια έχω φίλη που από 12 έμβρυα 3ης μερας πήρε μόνο 3 βλαστοκυστες...Αυτή βέβαια έχει πολυκυστικες ωοθήκες που επηρεάζουν την ποιότητα των ωαρίων...Κ μετά τον προεμφυτευτικο της έμεινε ένα...Κάποιο θέμα με τον καρυοτυπο είχαν...Δεν ξέρω αν παίζουν κ αυτά ρόλο για την εξέλιξη των εμβρύων σε βλαστοκυστες...

κι εγω με πολυκυστικες πηρα 17 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 12 κ εμειναν 3 βλαστοκυστες. βεβαια η εμβρυολογος μου ειπε οτι επαιξε ρολο το σπερμα κυριως στο οτι δεν προχωρησαν, με το οποιο εχουμε σοβαρο προβλημα ολιγοασθενοασπερμιας. κ σκεψου οτι καναμε κ μικρογονιμοποιηση κ του ειχαν ζητησει κ εδωσε δυο φορες δειγμα την μερα της ωοληψιας, γιατι το πρωτο δειγμα ειχε ελαχιστα σπερματοζωαρια που μπορουσαν να χρησιμοποιησουν.

Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κοριτσια των φυσικων τα φωτα σας.

Οιστραδιολη 338,lh 14 τη μερα της ovitrelle.

Το μεγεθος του ωοθυλακιου την προηγουμενη ηταν 16χιλ.

Εχω βεβαια πολυκυστικες οποτε φοβαμαι οτι δυστυχως η οιστραδιολη δε βοηθαει καθολου.

Απ οτι φαινεται θα πηγαινουμε μονο με το μεγεθος,πιασε τ αυγο και κουρεφτο δλδ.

Ωοληψια το Σαββατο κι ο θεος βοηθος.

αρα λογικα τη μερα της ενεσης ηταν περιπου 18...και εγω τοτε θα κανω πλεον συμφωνα με αυτα που δοκιμασα..αν κ τη μια φορα ηταν ανωριμο...στο 20 δεν το προλαβα..να δω ποτε θα μου βγουν τα νουμερα με τις μερες..κυριακες κτλ χχα..οιστ.καλα ειναι εκτος αν εχεις πολλα ωοθ..εγω μεχρι 239 την ημερα της οβιτρελ για 2 και ανωριμα.

On 17/9/2019 at 3:48 ΜΜ, [email protected] είπε:

Περιμένουν να δουν σε καλό μέγεθος το ενδομήτριο!!! Εγώ την είχα κανει 28η μέρα του κύκλου με βλαστοκυστης πέντε ημερών! Έλα και πλησιάζουμε!!!!

Μα την 28η μερα του κυκλου θα κοντευες να αδιαθετησεις!! Πως εξηγειται να σου τα εβαλε τοτε??

Just now, lemonpie είπε:

αρα λογικα τη μερα της ενεσης ηταν περιπου 18...και εγω τοτε θα κανω πλεον συμφωνα με αυτα που δοκιμασα..αν κ τη μια φορα ηταν ανωριμο...στο 20 δεν το προλαβα..να δω ποτε θα μου βγουν τα νουμερα με τις μερες..κυριακες κτλ χχα..οιστ.καλα ειναι εκτος αν εχεις πολλα ωοθ..εγω μεχρι 239 την ημερα της οβιτρελ για 2 και ανωριμα.

Ενα μεγαλο ειδε τελικα και το αφησε να παει 18-19 τη μερα της οβιτρελ.Με την οβιτρελ δεν ωριμαζουν κι άλλο?

Κι εμενα μου φαινεται μεγαλουτσικη η οιστραδιολη...Ισως λογω των πολυκυστικων..

ΑΠΟΡΙΑ: Οταν κανουμε οβιτρελ λενε οτι παμε για ωοληψια 34 με 36 ωρες μετα..αν δεν προλαβουμε να κανουμε την ενεση..και δειξει το τεστ ωορηξιας θετικο...γιατι η ωορηξια δεν γινεται παλι μετα απο 36 ωρες;;; και γινεται νωριτερα;;; αργει να ανιχνευθει στο τεστ;; κατι τετοιο διαβασα καπου..και οτι εχουν ηδη περασει 12 ωρες μεχρι να το δουμε..παρατηρησα οτι απο μονη μου με τεστ ωορηξιας κανω μετα απο μια μερα ωορηξια και οχι 36 ωρες..

Just now, Joka είπε:

Ενα μεγαλο ειδε τελικα και το αφησε να παει 18-19 τη μερα της οβιτρελ.Με την οβιτρελ δεν ωριμαζουν κι άλλο?

Κι εμενα μου φαινεται μεγαλουτσικη η οιστραδιολη...Ισως λογω των πολυκυστικων..

η οβιτρελ ειναι για να ωριμασει...τα 48 χρωμοσ. να γινουν 23 ωστε να ενωθει ωαριο με 23 χρωμ με σπερματ. με 23 χρωμοσωματα..

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα