Recommended Posts

Just now, Nevergiveup είπε:

18η!Αλλα θα τις κανω μεχρι τελους λογω διδυμων!Την ζητας ετσι στο φαρμακειο!Θαυματουργη!Αλλα οχι σε ανοιχτη πληγη οπως ειπαν και πιο πανω!

Με το καλό να έρθουν στον κόσμο τα παιδάκια σου!!!!! Τι ωραία!!!

• Μου αρέσει 1

Just now, Καντι είπε:

Ολα τα πενάκια έχουν παραπανω φάρμακο μεσα λογικά πήρες 175 μονάδες απο το πρώτο, επικοινώνησε με τον γιατρο σου να σου πει πως θα συνεχίσεις.

Φφφφ έχω αγχωθει τώρα... Δεν μου είπαν οι κοπέλες ότι έχουν παραπάνω μέσα και δεν σας ρώτησα πριν κάνω τη βλακεία μου... Θα έχω κάνει ζημιά με τη διέγερση?

Just now, Maria1979 είπε:

Λογικά πήρες 75 μονάδες παραπάνω, πάντα εχουν παραπάνω από αυτό που δείχνουν, το παράθυρο είναι το σωστό συνήθως, δεν έγινε και τίποτα μην αγχώνεσαι, συνέχισε τις άλλες δόσεις σου κανονικά, αν πάλι το σκέφτεσαι, ρώτα αύριο τον γιατρό σου να ξεφροντιστείς!:)

Θα του μιλήσω αύριο ούτως η άλλως γιατι εχω τον υπέρηχο που είναι 5η μέρα του κύκλου... Θα του το πω ελπίζω να μην διακινδυνεύσα ολη τη διαδικασία... 

Διαφημίσεις

Just now, Σελίνα είπε:

Φφφφ έχω αγχωθει τώρα... Δεν μου είπαν οι κοπέλες ότι έχουν παραπάνω μέσα και δεν σας ρώτησα πριν κάνω τη βλακεία μου... Θα έχω κάνει ζημιά με τη διέγερση?

Μην αγχώνεσαι δεν θα έχει κάνει μια ζημιά στη διέγερση.Ηρεμησε κ απλά παρε ένα τηλ το γιατρό σου να του το πεις για να σου φύγει το άγχος.

Just now, Σελίνα είπε:

Πάρε τον γιατρό σου ή το κέντρο σου αύριο να σου δώσει οδηγίες, για να μην αγχώνεσαι τζάμπα!!!

Just now, Σελίνα είπε:

Θα του μιλήσω αύριο ούτως η άλλως γιατι εχω τον υπέρηχο που είναι 5η μέρα του κύκλου... Θα του το πω ελπίζω να μην διακινδυνεύσα ολη τη διαδικασία... 

Όχι καμια ζημιά! Αλλωστε οι γιατροι αυξομειωνουν αρκετές φορές τις δόσεις για το επιθυμητό αποτέλεσμα. Απλα υπάρχει περιπτωση να σε συνεχίσει με 275 μονάδες. Αυριο που θα συνεννοηθείς θα ηρεμήσεις. Το ανώτερο των δόσεων που δίνουν την μερα ειναι 450 μονάδες την μερα επομενως απέχεις πολυ!

Διαφημίσεις

Just now, Zina21 είπε:

Μην αγχώνεσαι δεν θα έχει κάνει μια ζημιά στη διέγερση.Ηρεμησε κ απλά παρε ένα τηλ το γιατρό σου να του το πεις για να σου φύγει το άγχος.

Just now, Maria1979 είπε:

Πάρε τον γιατρό σου ή το κέντρο σου αύριο να σου δώσει οδηγίες, για να μην αγχώνεσαι τζάμπα!!!

Just now, Καντι είπε:

Όχι καμια ζημιά! Αλλωστε οι γιατροι αυξομειωνουν αρκετές φορές τις δόσεις για το επιθυμητό αποτέλεσμα. Απλα υπάρχει περιπτωση να σε συνεχίσει με 275 μονάδες. Αυριο που θα συνεννοηθείς θα ηρεμήσεις. Το ανώτερο των δόσεων που δίνουν την μερα ειναι 450 μονάδες την μερα επομενως απέχεις πολυ!

Εντάξει κορίτσια μου σας ευχαριστω πολύ για τις τόσο άμεσες απαντήσεις! Θα του μιλήσω αύριο μετά τον υπέρηχο να δω τι θα μου πει, ντρέπομαι που έκανα λάθος αλλά προτιμώ να ησυχάσει το κεφάλι μου και ας απηυδήσει μαζί μου...!

Just now, Σελίνα είπε:

Εντάξει κορίτσια μου σας ευχαριστω πολύ για τις τόσο άμεσες απαντήσεις! Θα του μιλήσω αύριο μετά τον υπέρηχο να δω τι θα μου πει, ντρέπομαι που έκανα λάθος αλλά προτιμώ να ησυχάσει το κεφάλι μου και ας απηυδήσει μαζί μου...!

Βασικα ποτε δεν πετάμε φάρμακο, επομενως καλα εκανες και το γύρισες στο 200 το ίδιο κανω πάντα κι εγω. Απλα δεν ψιλιάστηκες οτι τα πενάκια έχουν πάντα δίκιο σ αυτο που γράφουν.

Just now, Καντι είπε:

Βασικα ποτε δεν πετάμε φάρμακο, επομενως καλα εκανες και το γύρισες στο 200 το ίδιο κανω πάντα κι εγω. Απλα δεν ψιλιάστηκες οτι τα πενάκια έχουν πάντα δίκιο σ αυτο που γράφουν.

Άσε έχω σκάσει με τον εαυτό μου που βιάστηκα ετσι... Τι να πω... Κοιτούσα και ξανακοιτουσα ότι περιέχει 300 και λέω ε δεν γίνεται να έχει 75 ολόκληρες μονάδες διαφορά κάποιο λάθος θα έγινε... Ήμουν τόσο ήρεμη και χαρωπή και τώρα για μια βλακεία έχω χαλάσει...

Just now, Sofoulis είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι και συγνώμη κιόλας!!! Κάτι εγκρίσεις που έχω που δεν είναι όμως παχυρευστες, είναι λευκές και ρευστές τι είναι???γιατί έχω συνέχεια!

ειδικα αν λαμβανεις κολπικα προγεστερονη, αυτες τις εκκρισεις θα τις εχεις οσο καιρο θα την παιρνεις.

• Μου αρέσει 1

Just now, Artemis20 είπε:

ειδικα αν λαμβανεις κολπικα προγεστερονη, αυτες τις εκκρισεις θα τις εχεις οσο καιρο θα την παιρνεις.

Ουυυυυυυ με τη σέσουλα!!! Οπότε είναι από την προγεστερόνη!!!  Ευχαριστώ για την απάντηση!!!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Κορίτσια εμένα νοσοκόμα μου πρότεινε να βαζω αρνικα μετά από τις αντιπηκτικες τις κλεξαν.εφευγαν οι μελανιές. Εγω ειχα αρνικα σε λαδάκι το ειχσ πάρει από μαγαζί με βιολογικά 

• Μου αρέσει 1

Just now, Σελίνα είπε:

Άσε έχω σκάσει με τον εαυτό μου που βιάστηκα ετσι... Τι να πω... Κοιτούσα και ξανακοιτουσα ότι περιέχει 300 και λέω ε δεν γίνεται να έχει 75 ολόκληρες μονάδες διαφορά κάποιο λάθος θα έγινε... Ήμουν τόσο ήρεμη και χαρωπή και τώρα για μια βλακεία έχω χαλάσει...

Εγω που έκανα πρόσφατα, δοκιμασα να γυρίσω σε παραπανω μοναδες το πενακι παρολο που δεν ειχε τοσες μεσα και γυρνουσε. Καπου φαίνεται η ποσότητα του υγρού που έχει απομείνει και εβλεπα ότι συμφωνεί με αυτο που υπολογιζα.

Σίγουρα έχει ποσότητα ασφαλείας αλλά δεν νομίζω τοσες πολλές μονάδες. Γτ μιλαμε για ποσοτητα που είναι αξιοποση και θα το εκμεταλλευονταν ολοι οι γιατροί για να εξοικονομήσουν φάρμακα.

gHhvp3.png

Just now, Μαρία1430 είπε:

Εγω που έκανα πρόσφατα, δοκιμασα να γυρίσω σε παραπανω μοναδες το πενακι παρολο που δεν ειχε τοσες μεσα και γυρνουσε. Καπου φαίνεται η ποσότητα του υγρού που έχει απομείνει και εβλεπα ότι συμφωνεί με αυτο που υπολογιζα.

Σίγουρα έχει ποσότητα ασφαλείας αλλά δεν νομίζω τοσες πολλές μονάδες. Γτ μιλαμε για ποσοτητα που είναι αξιοποση και θα το εκμεταλλευονταν ολοι οι γιατροί για να εξοικονομήσουν φάρμακα.

Κ όμως έχουν μεγάλη ποσότητα...Γιατί το ίδιο πέρασα κ εγώ όταν είδα ότι περίσσευε τόσο φάρμακο αγχώθηκα κ έλεγα στον άνδρα μου ότι μου έκανε λάθος μοναδες...Κ ο καλός μου επέμενε ότι το έκανε σωστά αλλά εγώ τίποτα έως ότου πήρα στο κέντρο κ μου το εξήγησαν.Απο τότε πριν μου κάνει τις ενεσεις μου λέει ποια μου κάνει κ την ποσότητα...Κ η γκονάλ κ η πουρεγκον έτσι είναι..Ακόμη κ η μενοπουρ που δεν είναι πενάκι τα φιαλίδια έχουν παραπάνω ποσότητα.

πρίν από 30 λεπτά , Sofoulis είπε:

Ουυυυυυυ με τη σέσουλα!!! Οπότε είναι από την προγεστερόνη!!!  Ευχαριστώ για την απάντηση!!!!

Sofoulis εκτός από τις εκκρίσεις τι αλλά συμπτώματα έχεις;

2 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι και συγνώμη κιόλας!!! Κάτι εγκρίσεις που έχω που δεν είναι όμως παχυρευστες, είναι λευκές και ρευστές τι είναι???γιατί έχω συνέχεια!

Τουτουνακι μου συγχαρητήρια να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη χάρηκα παρά πολύ μέχρι να διαβάσω όλα τα μηνύματα να δω αν εισαι τελικά μου βγήκε η ψυχή χαχαχα !!

@Annita tsoupani διάβασα την συνομιλία και δεν σου κρύβω ένιωσα  πολύ άσχημα γιατί εδώ μέσα όλες οι κοπέλες περνούν  τον δικό τους γολγοθά αν θέλεις να το πω έτσι και η μια βοηθά την άλλη και μοιράζονται  χαρές αγωνιες και λύπες ..σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις και θα τα καταφέρεις να εισαι  σίγουρη έχεις όλη μου την θετική ενέργεια ..μικακο όμως δεν τα καταφέρεις αυτή την φορά τι θα γίνει θα τα βάλεις κάτω ; Πρέπει να ήμαστε δυνατές έτοιμες να αντιμετωπίσουμε οτιδήποτε βρεθεί στο δρόμο μας οποιαδήποτε δυσκολία  και θα τα καταφέρουμε δεν είναι σήμερα θα είναι αύριο...δεν σε γνωρίζω δεν με γνωρίζεις αλλά ένας άνθρωπος που είναι κοντά σου και σε αγαπά αυτά θα σου έλεγε ..ξέρεις πόσες φορές έκλαψα μέρα νύχτα πέρασα κατάθλιψη πόσες φορές αναρωτήθηκα ποσες απογοητευσεις γιατί να τα περνώ αυτά.ποσο κακό έκανα στην υγεία μου και τώρα εχω ένα σορό προβλήματα να αντιμετωπίσω γιατί δεν πρόσεξα τον εαυτό μου και την υγεία μου; Πρέπει να ήμαστε υγιείς και σωματικά και ΨΥΧΙΚΑ για τα μωράκια μας που θα έρθουν μακάρι σύντομα!ολες θα τα καταφέρουμε,και το ότι μπαίνω εδώ μέσα να διαβάζω για όλες σας μου δίνει δύναμη !!συγνωμη αν σε κούρασα!σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα να γίνεις ξανά μανούλα.

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα