Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , seashell είπε:

Κορίτσια μου τζίφος δυστυχώς..... 0,9 η χοριακη οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι! Τώρα θα βρεθώ με τον γιατρό την ερχόμενη εβδομάδα λογικά και θα δούμε πως θα προχωρήσουμε! 

Τι κριμα  βρε κοπελα μου... Χασαμε μια μαχη αλλα οχι τον πολεμο! Ανασυνταξη δυναμεων κ  οταν νιωσεις ετοιμη προσπαθεις παλι.. ευχομαι απο καρδιας η επομενη να ειναι η τυχερη σου!!

Just now, playbunny είπε:

1640 - εχω στειλει στον ντοκτορ μας και περιμενω τηλ :oops:

Ενταξει..... τι να πουμε τωρα για αυτο το νουμερο;; παμε για διδυμακια;;; Αχ μπραβο βρε κοπελα μου!! Με το καλο ο υπερηχος τωρα!!

Just now, Mary H είπε:

Τελεια η χοριακή σου κοτουλα νο2!

Κριμα κοριτσι μου! Ευχομαι τη δευτερη φορα να παρεις θετικη χοριακη!

Ναι ρε συ αυτα τα εμποδια! Αυτη τη στιγμη πρεπει να το παραλολουθησουμε αν συνεχισει να ποναει ή οχι. Δεν μπορουμε να κανουμε κατι γιατι ειναι στηριγμα κατω απο γεφυρα

Πφφ... ποτε ηταν να ξεκινησεις προετοιμασια;;

Εγω κοριτσια πηγα για υπερηχο σημερα κ εχουμε ενα 14 ωοθηλακιο.. εκανα σημερα gonal 150 κ cetrotide κ αυριο παλι για αιματολ κ υπερηχο.. Εγω βεβαια δεν αισιοδοξω κ πολυ.. η e2 σημερα ηταν 88... δεν ειναι πολυ λιγο για 14αρι ωοθηλακιο;; φοβαμαι οτι παλι αδειο ή κακο θα ειναι.. θα το συζητησω αυριο μαζι του, μην κανω τζαμπα ωοληψια...

• Μου αρέσει 4

Just now, Hope89 είπε:

Τι κριμα  βρε κοπελα μου... Χασαμε μια μαχη αλλα οχι τον πολεμο! Ανασυνταξη δυναμεων κ  οταν νιωσεις ετοιμη προσπαθεις παλι.. ευχομαι απο καρδιας η επομενη να ειναι η τυχερη σου!!

Ενταξει..... τι να πουμε τωρα για αυτο το νουμερο;; παμε για διδυμακια;;; Αχ μπραβο βρε κοπελα μου!! Με το καλο ο υπερηχος τωρα!!

Εγω κοριτσια πηγα για υπερηχο σημερα κ εχουμε ενα 14 ωοθηλακιο.. εκανα σημερα gonal 150 κ cetrotide κ αυριο παλι για αιματολ κ υπερηχο.. Εγω βεβαια δεν αισιοδοξω κ πολυ.. η e2 σημερα ηταν 88... δεν ειναι πολυ λιγο για 14αρι ωοθηλακιο;; φοβαμαι οτι παλι αδειο ή κακο θα ειναι.. θα το συζητησω αυριο μαζι του, μην κανω τζαμπα ωοληψια...

νομιζω ναι..χαμηλη η ε2 ειναι..αμαν αυτη η ε2...και εμενα αυτη μου τη δινει :)

Διαφημίσεις

Just now, lemonpie είπε:

Ε μα... μονο προβληματα να δημιουργει πια! Ειμαι περιεργη να δω τι θα μου πει αυριο...

Just now, lemonpie είπε:

Ειναι πραγματι πολυ χαμηλη.

Κι εμενα βεβαια που ήταν πανω απο 300...τζιφος επισης.Δε γονιμοποιηθηκε.Πλεον αμφισβητω τη χρησιμοτητα των ορμονικων στο φυσικο κυκλο...

Just now, Joka είπε:

Κι εμενα που ήταν πανω απο 300...τζιφος επισης.Δε γονιμοποιηθηκε.Πλεον αμφισβητω τη χρησιμοτητα των ορμονικων στο φυσικο κυκλο...

Λες;;; Τι να πω βρε κοριτσια... ποσο πολυπλοκο ειναι το συστημα μας... χιλιες δυο παραμετρους πρεπει να ελεγχουμε κ παλι ολα ειναι ρευστα... 

Διαφημίσεις

Just now, Hope89 είπε:

Λες;;; Τι να πω βρε κοριτσια... ποσο πολυπλοκο ειναι το συστημα μας... χιλιες δυο παραμετρους πρεπει να ελεγχουμε κ παλι ολα ειναι ρευστα... 

Αστα να πανε..εγω κουραστηκα να τα παρακολουθω ολα.

Εχω διαβασει πολλες κοπελες που εκαναν φυσικους οτι ειχαν μηνες με τελειες ορμονολογικες και μηδεν αποτελεσμα.Τι να πω...αμα σε θελει θα κατσει.

Εμενα 7 χρονια τωρα δε με θελει...

• Μου αρέσει 1

Just now, [email protected] είπε:

Άρα, μπορεί να έχουμε βρει τη λύση για να αποκτήσουμε παιδί, αλλά και πάλι κάτι θα το δυσκολέψει. Μπράβο για την απόφασή σου! Κι εγώ το ίδιο θα ήθελα να κάνω!  Σου έχουν δικαιολογήσει φάρμακα και για την επόμενη; Όσο για την ενσυναίσθηση και από προσωπική εμπειρία είναι αρκετά δύσκολο να τη βρεις. Για καλό προσπαθούν να σε απαλλάξουν από το βάρος που νιώθεις, αλλά όποιος δεν είναι μέσα στο χορό, δεν χορεύει κιόλας. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Ξέρω ότι με νιώθεις... μου έχουν περισσέψει φάρμακα απο τις προηγούμενες φορές και δικαιουμαι κι αλλη μια φορά, αλλά απο το Γενάρη μπορώ να τα παρω

• Μου αρέσει 2

gHhvp3.png

Just now, Joka είπε:

Ειναι πραγματι πολυ χαμηλη.

Κι εμενα βεβαια που ήταν πανω απο 300...τζιφος επισης.Δε γονιμοποιηθηκε.Πλεον αμφισβητω τη χρησιμοτητα των ορμονικων στο φυσικο κυκλο...

μα δεν σημαινει οτι θα γονιμοποιηθει..σημαινει οτι ισως βρεις ωαριο..αλλιως δεν βρισκεις..ειναι αδειο το ωοθυλακιο. πανω απι 200 τη μερα της οβιτρελ εχεις πιθανοτητες να εχεις κ ωαριο..οχι παντα..οσο μεγαλυτερη η ε2 τοσο καλυτερα

• Μου αρέσει 1

Just now, Joka είπε:

Αστα να πανε..εγω κουραστηκα να τα παρακολουθω ολα.

Εχω διαβασει πολλες κοπελες που εκαναν φυσικους οτι ειχαν μηνες με τελειες ορμονολογικες και μηδεν αποτελεσμα.Τι να πω...αμα σε θελει θα κατσει.

Εμενα 7 χρονια τωρα δε με θελει...

Ειναι κ θεμα τυχης τελικα, την οποια δεν πολυεχω τπν τελευταιο καιρο-διαφορες αναποδιες περα απο την εξωσωματικη..

Παντως εγω στη θεση σου νομιζω θα εκανα ενα διαλειμμα καποιους μηνες (ξερω ποσο δυσκολο ειναι αυτο) κ μετα ισως δοκιμαζα κ το μακρυ... κ για εμενα το σκεφτομαι δλδ αν δεν δω χαΐρι με τους φυσικους..

20 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Σε ποιον γιατρο εισαι;

Εχω διαβάσει οτι η τεταρτη μερα του εμβρύου ειναι πολυ κρίσιμη ως προς την διαμόρφωση του. Ειναι η μερα που απο 8-10 κύτταρα μεταμορφώνεται σε 100+ άρα βλαστοκύστη. Για κάποιο λόγο δεν προτιμούν να γινεται τότε η μεταφορά του οι εμβρυολογοι, ως καθοριστική στιγμή του έμβρυο.

Γιατι δεν στα βάζει τριτη μερα που ειναι και η πιο κοινή για τον συγχρονισμό με την εμφυτευση;

Αγάπη μου λαθος έκανα 3 μέρας θα είναι τελικά.. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Hope89 είπε:

Ειναι κ θεμα τυχης τελικα, την οποια δεν πολυεχω τπν τελευταιο καιρο-διαφορες αναποδιες περα απο την εξωσωματικη..

Παντως εγω στη θεση σου νομιζω θα εκανα ενα διαλειμμα καποιους μηνες (ξερω ποσο δυσκολο ειναι αυτο) κ μετα ισως δοκιμαζα κ το μακρυ... κ για εμενα το σκεφτομαι δλδ αν δεν δω χαΐρι με τους φυσικους..

Με το μακρυ εγω το ρισκαρα να παθω υπερδιεγερση ευτυχως δεν επαθα κ τα πηγα πολύ καλυτερα απο οταν εκανα βραχυ τον φεβρουαριο!!!ελπιζω βεβαια να ειναι κ καλα χρωμωσωμικα!!!

Just now, Annita tsoupani είπε:

Με το μακρυ εγω το ρισκαρα να παθω υπερδιεγερση ευτυχως δεν επαθα κ τα πηγα πολύ καλυτερα απο οταν εκανα βραχυ τον φεβρουαριο!!!ελπιζω βεβαια να ειναι κ καλα χρωμωσωμικα!!!

Σας συμβουλευω να δοκιμασετε εγω ειχα παρει κ q10 ubiquinol βεβαια πριν!!βεβαια εγω εχω πολυκυστικες αλλο θεμα κ αυτο!

• Μου αρέσει 2

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, Hope89 είπε:

Κατι τετοιο θα κανω.Το προβλημα ομως ειναι επισης οτι θα πρεπει να αλλαξω παλι γιατρο το οποιο για μενα ειναι ο μεγαλυτερος πονοκεφαλος...

Just now, Annita tsoupani είπε:

Σας συμβουλευω να δοκιμασετε εγω ειχα παρει κ q10 ubiquinol βεβαια πριν!!βεβαια εγω εχω πολυκυστικες αλλο θεμα κ αυτο!

Κι εγω απ αυτες εχω και θα ρισκαρω υπεδιεγερση επισης...

Just now, Joka είπε:

Κατι τετοιο θα κανω.Το προβλημα ομως ειναι επισης οτι θα πρεπει να αλλαξω παλι γιατρο το οποιο για μενα ειναι ο μεγαλυτερος πονοκεφαλος...

Κι εγω απ αυτες εχω και θα ρισκαρω υπεδιεγερση επισης...

Με συμβουλευσε ο εμβρυολογος κ το ρισκαραμε μαζι με τον γυναικολογο!!!πριν την διεγερση πηρα 1 μηνα αντισυλληπτικα κ 1 μηνα αβερκαπ!!!αν θες να σ πω κ τι εκανα κ προλαβα υπερδιεγερση!!

• Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, Hope89 είπε:

Σημερα ήταν. Δεν πειραζει σε 28 ημερες παλι:) τα δικα σου τωρα επειδη αυτα με τα gonal κ ε2 μου φαινονται κινεζικα τι σημαινουν? Ρωτησε κ τον doc αυριο κ πες μας. Στην κανονικη εξωσωματική γμτ ειμαι σκραπας, στα δανεικα κ στο εξωμητριο πτυχιο εχω παρει χαχαχαχ

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα