Recommended Posts

Just now, Katia88 είπε:

Εννοείται αυτή τη φάση την περνάμε όλες... Εγώ ξέρεις τι λέω ας είναι αυτό το πιο δύσκολο που θα μας δώσει η ζωή σαν πρόβλημα κι ας μας δώσει γερά παιδιά και υγεία σε μας να τα μεγαλώσουμε.. 

Κ μενα με πιανει παραπονο πολλες φορες κ ενα μεγαλο γιατι!!!

• Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, vals είπε:

πολυ ομορφο αυτο που ειπες....ποσο χρονων εισαι?αν επιτρεπεται..

30  είμαι :x

Just now, Annita tsoupani είπε:

Βγαλτο το γιατί επειδή και γω το πα και μετά το μετάνιωσα γιατί και σε ποια να τύχει εμεις που το περνάμε αυτό δν θα θέλαμε καμία άρα δν αξίζει να πούμε γιατί σε μας... Σημασία έχει να τα καταφέρουμε.. 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

annita μου εχεις κ εσυ τον γιοκα σου...εχω κ εγω τον δικο μου και ξερουμε πως ειναι να ειμαστε μανουλες...και αυτο μας κανει να θελουμε ακομα πιο πολυ να ξανανοιωσουμε την αγκαλια ενος μωρου..γνωριζοντας ποσο δυσκολο ειναι...γνωριζοντας οτι τα ξενυχτια ειναι τοοοοοοοσο δυσκολα...και ολα αυτα που περναει μια καινουργια μανουλα ειναι τελειως αγνωστα μεχρι και τρομακτικα...που πιστευουν οτι ολα ειναι τοσο ροδινα και ηρεμα....παρ ολες τις δυσκολιες ειμαστε εκει κ παλευουμε για ολα...γαι το σπιτι μας..για τον αντρα μας...για το παιδι μας...για τη δουλεια μας....ειμαστε για ολους εκει....εκτος απ τον εαυτο μας...ολη μας η ταλαιπωρια κρυβεται μεσα στην ψυχη μας....

εγω μεγαλωσα χωρις αδερφια...δεν ζητησα ποτε...τωρα ομως αντιλαμβανομαι πως ειναι στην ηλικια μου να μην εχω ενα στηριγμα...ευχομαι να μας αξιωσει ο θεος να δωσουμε στα παιδια μας απο 1 ακομα αδερφακι...

Just now, Katia88 είπε:

30  είμαι :x

την ιδια ηλικια εχουμε.....:grin:

• Μου αρέσει 3

Just now, lemonpie said:

εγω τη μερα της οβιτρελ δεν εκανα ανταγωνιστη..λετε να επρεπε;; ειχα κανει το προηγ βραδυ..τι να πω..ειχα κ καλη οιστραδιολη 300

Ότι σου είπε ο γιατρός σου! Μπορεί κ απλά να έτυχε! Την επόμενη φορά θα ξέρει κ αυτός πως να σε αντιμετωπίσει, οπότε καλύτερα μην ψάχνεις τα γιατί, άσε κ! στον γιατρό σου τις αποφάσεις, γιατί αλλιώς θα πονοκεφαλιασεις τσάμπα!! Ρώτα όμως την επόμενη φορα, τι μπορείτε να κάνετε για να μην χάσετε πάλι την ωορρηξια.

• Μου αρέσει 1

Just now, vals είπε:

annita μου εχεις κ εσυ τον γιοκα σου...εχω κ εγω τον δικο μου και ξερουμε πως ειναι να ειμαστε μανουλες...και αυτο μας κανει να θελουμε ακομα πιο πολυ να ξανανοιωσουμε την αγκαλια ενος μωρου..γνωριζοντας ποσο δυσκολο ειναι...γνωριζοντας οτι τα ξενυχτια ειναι τοοοοοοοσο δυσκολα...και ολα αυτα που περναει μια καινουργια μανουλα ειναι τελειως αγνωστα μεχρι και τρομακτικα...που πιστευουν οτι ολα ειναι τοσο ροδινα και ηρεμα....παρ ολες τις δυσκολιες ειμαστε εκει κ παλευουμε για ολα...γαι το σπιτι μας..για τον αντρα μας...για το παιδι μας...για τη δουλεια μας....ειμαστε για ολους εκει....εκτος απ τον εαυτο μας...ολη μας η ταλαιπωρια κρυβεται μεσα στην ψυχη μας....

εγω μεγαλωσα χωρις αδερφια...δεν ζητησα ποτε...τωρα ομως αντιλαμβανομαι πως ειναι στην ηλικια μου να μην εχω ενα στηριγμα...ευχομαι να μας αξιωσει ο θεος να δωσουμε στα παιδια μας απο 1 ακομα αδερφακι...

Εισαι πολυ μικρουλα! Ποιοι σου ειπανε οτι ειναι οι λογοι της αποτυχιας? Θελω να πω οτι εισαι πολυ μικρη, εχεις κ παιδακι.Τη μητρα σου την ειδατε?

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Just now, vals είπε:

@sugar86 καλημερα!!τι κανεις??πως εισαι σημερα??ο γιατρος σου τι σου ειπε απο εδω και περα να κανεις?

δημητρα καλημερα!!! ευχομαι τα καλυτερα με μια τεραστια χοριακη σημερα!!!!!

Δεν πήγα ακόμα, λογικά από την καινούργια χρονιά θα προσπαθήσουμε πάλι!

• Μου αρέσει 1

Just now, Mary H είπε:

Εισαι πολυ μικρουλα! Ποιοι σου ειπανε οτι ειναι οι λογοι της αποτυχιας? Θελω να πω οτι εισαι πολυ μικρη, εχεις κ παιδακι.Τη μητρα σου την ειδατε?

δεν μου ειπανε κατι...αυτο που μου φανηκε εμενα περιεργο και λεω μηπως εχει να κανει με αυτο ηταν που κανονικα ηταν να κανω εμβρυομεταφορα στις23 και τελικα εκανα στις 18 λογω του οτι το ενδομητριο μου ηταν καλο σε παχος...αν το σκεφτει καποιος ειναι 5 μερες πριν..γιατι με τη θεραπεια "πηδηξα" καποιες μερες για να φτασω στη θεραπεια που αντιστοιχουσε σε εκεινες τις μερες...στα φαρμακα δεν ειχα τρελη διαφορα για να ειμαι ειλικρινης...αλλα τι να πω?δεν ξερω...στην υγεια μου ολα καλα...δν ειχα καποιο θεμα....και ο γιατρος μου απογοητευτηκε πολυ γιατι ηταν αρκετα σιγουρος για μενα...λογω ηλικιας...λογω του οτι δν εχω καποιο προβλημα υγειας...λογω του οτι εβαλα 2 αριστες βλαστοκυστες....εκανα κ intralipid...και μαλιστα τη μερα της μεταφορας μου ειπε χαριτολογωντας¨σιγουρα να τις βαλουμε και τις 2??κ αν βγουν διδυμακια??εισαι ετοιμη για αυτο?"

η λεξη απογοητευση ειναι πολυ μικρη μπροστα σ αυτο που νοιωθω....αλλα βεβαια παντα οι πιθανοτητες ειναι 50-50....κατανοητο...

• Μου αρέσει 1

Just now, vals είπε:

Βαλς μου εγω ειμαι μοναχοπαιδι κ παντα ενιωθα την μοναξια παντα ενιωθα μονη μου!!!ετσι ειπα οτι θα κανω παιδι ακομα κ με ξενο εμβρυο αν χρειαστει!!!θα εφτανα στο τελμα για ενα μωρο ακομα!!!

Εγω ειμαι 38 προς 39!ουτε εγω εχω βοηθεια κ η μαμα μου δεν με καταλαβαινει!!!

Just now, vals είπε:

δεν μου ειπανε κατι...αυτο που μου φανηκε εμενα περιεργο και λεω μηπως εχει να κανει με αυτο ηταν που κανονικα ηταν να κανω εμβρυομεταφορα στις23 και τελικα εκανα στις 18 λογω του οτι το ενδομητριο μου ηταν καλο σε παχος...αν το σκεφτει καποιος ειναι 5 μερες πριν..γιατι με τη θεραπεια "πηδηξα" καποιες μερες για να φτασω στη θεραπεια που αντιστοιχουσε σε εκεινες τις μερες...στα φαρμακα δεν ειχα τρελη διαφορα για να ειμαι ειλικρινης...αλλα τι να πω?δεν ξερω...στην υγεια μου ολα καλα...δν ειχα καποιο θεμα....και ο γιατρος μου απογοητευτηκε πολυ γιατι ηταν αρκετα σιγουρος για μενα...λογω ηλικιας...λογω του οτι δν εχω καποιο προβλημα υγειας...λογω του οτι εβαλα 2 αριστες βλαστοκυστες....εκανα κ intralipid...και μαλιστα τη μερα της μεταφορας μου ειπε χαριτολογωντας¨σιγουρα να τις βαλουμε και τις 2??κ αν βγουν διδυμακια??εισαι ετοιμη για αυτο?"

η λεξη απογοητευση ειναι πολυ μικρη μπροστα σ αυτο που νοιωθω....αλλα βεβαια παντα οι πιθανοτητες ειναι 50-50....κατανοητο...

τα ιντραλιπιτς δεν με ειχαν βοηθησει καθολου 2 φορες π εβαλα!!!

• Μου αρέσει 2

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, lemonpie είπε:

α οκ..ολα τα σπανια σε εμενα :) για να δουμε κ την επομενη..

εγω τη μερα της οβιτρελ δεν εκανα ανταγωνιστη..λετε να επρεπε;; ειχα κανει το προηγ βραδυ..τι να πω..ειχα κ καλη οιστραδιολη 300

Τι να πω... μια συνεχης σπαζοκεφαλια ολα αυτα! Ο γιατρος σου πως το δικαιολογησε;; Αληθεια, σε ποιο κεντρο εισαι κ με ποιο γιατρο;; Αν δεν κανω λαθος εισαι Θεσσαλονικη κ εσυ, ετσι;;

Βαλς μου εγω ειμαι μοναχοπαιδι κ παντα ενιωθα την μοναξια παντα ενιωθα μονη μου!!!ετσι ειπα οτι θα κανω παιδι ακομα κ με ξενο εμβρυο αν χρειαστει!!!θα εφτανα στο τελμα για ενα μωρο ακομα!!!

εμενα οι γονεις μου δεν γνωριζουν για τις εξωσωματικες..και η μαμα μου κυριως με παροτρυνει να κανω ενα μωρακι ακομα αλλα που να ηξερε.....εκεινη με βοηθαει πολυ δεν εχω παραπονο....μονο εμεις καταλαβαινουμε ποσο πολυ το θελουμε...ειναι πανω απ τις δυναμεις μου...πλεον...αν δεν ηταν το οικονομικο  εκανα αμεσα την επομενη προσπαθεια...

λυπαμαι που η μητερα σου δεν καταλαβαινει...δεν σημαινει τιποτα ομως αυτο...γιατι κ εγω μονη μου βαδιζω...για διαφορετικους λογους....εσυ να κανεις αυτο που ειναι καλυτερο για την ολικογενεια σου και οτι ειναι γραφτο να γινει..θα γινει...

τα ιντραλιπιτς δεν με ειχαν βοηθησει καθολου 2 φορες π εβαλα!!!

προφανως ουτε εμενα......

Διαφημίσεις

Just now, vals είπε:

Αχ βρε κοριτσια μου... ποσο με αγγιζουν κ με εκφραζουν τα λογια σας... Απο τη μια νιωθω πολυ ευλογημενη που καταφερα εστω κ με αγωνα να αποκτησω το παιδακι μου... κ νιωθω κ ασχημα καμια φορα, λεω μηπως ειμαι αχαριστη που ζηταω κ αλλο;;; μηπως πρεπει να το αποδεχτω;; Απο την αλλη, θα ηθελα τοσο πολυ ενα ακομη μωρακι, ενα αδερφακι για τον μικρουλη μου που ειναι συνεχεια μονος κ τρελαινεται για τα μωρακια... Τι νς πω... Εμεις κανουμε την προσπαθεια μας κ απο εκει κ περα τον τελευταιο λογο τον εχει ο Θεος!!! 

30 κ εγω!

Just now, Hope89 είπε:

Αχ βρε κοριτσια μου... ποσο με αγγιζουν κ με εκφραζουν τα λογια σας... Απο τη μια νιωθω πολυ ευλογημενη που καταφερα εστω κ με αγωνα να αποκτησω το παιδακι μου... κ νιωθω κ ασχημα καμια φορα, λεω μηπως ειμαι αχαριστη που ζηταω κ αλλο;;; μηπως πρεπει να το αποδεχτω;; Απο την αλλη, θα ηθελα τοσο πολυ ενα ακομη μωρακι, ενα αδερφακι για τον μικρουλη μου που ειναι συνεχεια μονος κ τρελαινεται για τα μωρακια... Τι νς πω... Εμεις κανουμε την προσπαθεια μας κ απο εκει κ περα τον τελευταιο λογο τον εχει ο Θεος!!! 

30 κ εγω!

τις ιδιες ανησυχιες εχουμε...κ εγω αναρωτιεμαι πολλες φορες μηπως ζηταω πολλα ενω καποιες προσπαθουν για το ελαχιστο...ολες δινουμε εναν αγωνα ομως με κοινο στοχο...1 μωρακι...ειτε ειναι το πρωτο ειτε το δευτερο ειτε το τριρο...

δεν ειμαστε αχαριστες απλως θελουμε να ζησουμε για μια ακομα φορα αυτη τη μαγεια...θελουμε πολλες αγκαλιες απο πολλα χερακια...οσο κ αν δυσκολευομαι να τα καταφερω με τον μικρο μου...η λατρεια του ειναι υπερτατη....ο αντρας μου πριν ξεκινησουμε παλι τη διαδικασια με ρωτησε αν ειμαι σιγουρη πως θα τα καταφερω ενω δυσκολευομαι ηδη...και δεν το διαπραγματευτηκα και δεν το σκεφτηκα δευτερολεπτο...

Just now, vals είπε:

τις ιδιες ανησυχιες εχουμε...κ εγω αναρωτιεμαι πολλες φορες μηπως ζηταω πολλα ενω καποιες προσπαθουν για το ελαχιστο...ολες δινουμε εναν αγωνα ομως με κοινο στοχο...1 μωρακι...ειτε ειναι το πρωτο ειτε το δευτερο ειτε το τριρο...

δεν ειμαστε αχαριστες απλως θελουμε να ζησουμε για μια ακομα φορα αυτη τη μαγεια...θελουμε πολλες αγκαλιες απο πολλα χερακια...οσο κ αν δυσκολευομαι να τα καταφερω με τον μικρο μου...η λατρεια του ειναι υπερτατη....ο αντρας μου πριν ξεκινησουμε παλι τη διαδικασια με ρωτησε αν ειμαι σιγουρη πως θα τα καταφερω ενω δυσκολευομαι ηδη...και δεν το διαπραγματευτηκα και δεν το σκεφτηκα δευτερολεπτο...

Εγω θελω τοσο πολυ να γεμισει το σπιτι μου με μωρα κ παιδικα χαμογελα το ονειρο μ ηταν παντα να κανω 4 μωρα!!!

Κ μοτο μου ο επιμενων νικα με οποιο τροπο χρειαστει!!!

• Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, vals είπε:

Ετσι ακριβως κ εγω... θελω τοσο πολυ να το ζησω ξανα ολο αυτο, παρολο που ζοριστηκα πολυ με το παιδακι μου.. νιωθω μεσα μου οτι δεν εχει τελειωσει.. Εχω 2 αδερφια κ παντα ηθελα να κανω μεγαλη οικογενεια, ομως να που τα πραγματα ηρθαν ετσι.. οι αντρες το βλεπουν καπως διαφορετικα, παρ'οτι το θελουν κ αυτοι πολυ.. Εγω εκανα καιρο να τον πεισω να κανουμε παλι εξωσωματικη.. δεχτηκε τελικα αλλα μου ξεκαθαρισε οτι δεν θα το τραβηξουμε στα ακρα...  δεν θελει λεει να το παιζουμε Θεοι..

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα