Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Ninaki26 είπε:

Αχ .. άστα κορίτσι μου! ! Έχω κλείσει ραντεβού στο Μαστρομηνα την Πέμπτη. . Έχω ακούσει καλά λόγια για εκείνον και το κέντρο γενικά. . Αλλά αν δεν πάω να δω με τα μάτια μου δεν λέω τίποτα! !! Εύχομαι να είναι έτσι και να μην απογοητευτώ @Anania

Κοριτσια οσο καλοι κι αν ειναι οι γιατροι ή το εμβρυολογικο του Γεν..σις η κατασταση που περιγραφετε ειναι...αχαρακτηριστη τουλαχιστον.Εγω τοσα χρονια δεν παω εκει γι αυτο το λογο.Θεωρω την ψυχολογια μας πολυ σημαντικη και ξερω οτι εγω τουλαχιστον με τιποτα δε θα μπορουσα να ανεχτω αυτα που περιγραφετε..

Στο άλλο κεντρο...καμια σχεση.Ουτε πολυ αναμονη ειχα ποτε τοσους μηνες ου ειμαι εκει..το μαξιμουμ 20 λεπτα και γενικα επικρατει πολιτισμενη,ηρεμη και ευγενικη ατμοσφαιρα.

Οσο για τα υπολοιπα,εγω αν δεν πετυχω δεν προκειται να προτεινω ουτε να διαφημισω κανενα γιατρο.

Just now, anoulious είπε:

Εγω εχω γραψει λιγες μερες πριν την εμπειρια μου.Διαβασε τη αν θελεις. Σιγουρα δεν εχει το χαμο του Γεννεσις.

Κοριτσι στο μακρυ ποσες μοναδες εκανες?Και με τι αμη?

• Μου αρέσει 1

καλημερα κοριτσια μου!!!! πα ολο που ο γιατρος μου ειπε οτι το αιμα θα σταματησει...εγω ακομα περιμενω...:sad:

• Μπερδεμένη/-ος 1

Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! έγραφα και παλαιότερα σε άλλο θέμα, τώρα πλεον 1,5 χρόνο και με τόσες αποτυχημένες προσπάθειες μάλλον πάμε για εξωσωματική. Εγω στα 31 μου,  με χαμηλή ΑΜΗ (3,5) έχω "γεράσει" πριν την ώρα μου όπως μου είπε η γιατρός μου, με μεγάλη πιθανότητα προωρής εμμηνοπαυσης στα 38 όπως μου είπαν 2 γιατροι. οι ορμονικές μου καλές σε γενικές γραμμές αλλά σαν να είμαι 38, καλές και του άντρα μου αλλά με χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα. Σαλπιγγογραφία πεντακάθαρη με ανοιχτές σάλπιγγες. Η γιατρός μου μας είπε οτι δεν προτείνει με τίποτα την σπερματέγχυση λόγω ορμονών. Επίσης δεν μας απέτρεψε απο το να συνεχίσουμε κανονικά τις επαφές και ποτέ δεν ξέρεις! εγώ όμως νομίζω κουράστηκα κάθε μήνα να περιμένω...είμαι πιο θετική στην εξωσωματική. αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε την διαδικασιά για την επιτροπή του ΕΟΠΠΥ για τα φάρμακα; Απο όσα μπόρεσα να καταλάβω πρώτα εγκρίνουν τις σπερματεγχύσεις και αν αποτύχουν μετά πας για εξωσωματική; επίσης υπάρχει κοπέλα που με αρκετά θέματα όπως εμείς τελικά τα κατάφερε χωρίς εξωσωματική; αξίζει να το αναβάλλουμε λίγο ακόμα;

συγνώμη αν σας κούρασα, πριν λίγες μέρες μπήκαμε σε ενα νεο μονοπάτι και τα έχω λίγο χαμένα...

HS03p3.png

Καλησπερα κοριτσια μου!! @Hope89 μαλλον αυτος ο μηνας ειναι των κυστων..τι να πω... πηγα σημερα 3η μερα κ εχω μια αριστερα κ μια δεξια που λογικα ειναι κυστες κ οχι ωοθυλακια...αν κ μου ειπε να κανω σεξ :) γυρω στα 18 χλστ και 19χστ. οταν πηγα πριν μερες για ληψη..ειχε ηδη σκασει κ δεν ειχα κυστες..τωρα αυτα απο τι εγιναν;; πηρα cyclacur απι 22η μερα για 6 μερες. λετε να εφταιξε;; λετε ο οργανισμος να τρελαθηκε;; θα κανω τεστ ωορηξιας σημερα αυριο κ θα σας πω.. :) οποτε δεν μπορω να ξεκινησω ηπια διεγερση οπως λεγαμε...

• Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 3

Just now, lemonpie είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!! @Hope89 μαλλον αυτος ο μηνας ειναι των κυστων..τι να πω... πηγα σημερα 3η μερα κ εχω μια αριστερα κ μια δεξια που λογικα ειναι κυστες κ οχι ωοθυλακια...αν κ μου ειπε να κανω σεξ :) γυρω στα 18 χλστ και 19χστ. οταν πηγα πριν μερες για ληψη..ειχε ηδη σκασει κ δεν ειχα κυστες..τωρα αυτα απο τι εγιναν;; πηρα cyclacur απι 22η μερα για 6 μερες. λετε να εφταιξε;; λετε ο οργανισμος να τρελαθηκε;; θα κανω τεστ ωορηξιας σημερα αυριο κ θα σας πω.. :) οποτε δεν μπορω να ξεκινησω ηπια διεγερση οπως λεγαμε...

Πφφ.... ε δεν το πιστευω!!! Μα τετοια συμπτωση;;; κανε ενα τεστ ωορρηξιας γτ εχω μεγαλη περιεργεια πραγματικα... Ας ελπισουμε τον επομενο μηνα να τα καταφερουμε κ οι 2 να ξεκινησουμε... Επισης, τα cuyclacur λογικα θα βοηθουσαν την κατασταση, οχι το αντιθετο.. ας με διορθωσει οποια γνωριζει.. αλλα ο δικος κου γιατρος στην αρχη ειπε να μου δωσει cyclacur για να φυγουν οι κυστες αλλα το αλλαξε τελικα σε γιασμινελ για πιο γρηγορα..

Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Gina1986 είπε:

Και εγω εκεί είμαι; και τι σιχαίνομαι απλά.... ο λόγος που κάνω υπομονή είναι ο γιατρός τίποτα άλλο .δεν σέβονται τίποτα ..και φυσικά εαν δεν είχα αποκτήσει το παιδάκι μου εκεί θα είχα φύγει τρέχοντας 

ναι κάνω την Πέμπτη χοριακη την 7 παρακαλώ .... 

καλή εβδομαδα και  με το καλό η χοριακή

και γω ξεκινησα τα cyclacur και θα πάω την πεμπτη στο "αγαπημενο" μας κέντρο:blink: για 1ο υπερηχο... ανεβασε το Τ4 σε 62, ξεκινησα ταυτοχρονα και prezolon, γιατι με ra test και αντι tg ακρη δεν βγηκε και αν θα περιμενα κανα δυο μηνες ακομα θα ανεβαζα και τπτ αλλο απο το αγχος μου.. .σκεφτηκα και την πρωτη φορα που ηταν ολα καλά και ημουν πιο χαλαρη, κουλουρακι πήρα, μηπως τα εμβρυάκια μου θελουν να ειμαι στην τσιτα και φουλ χαπακι. 

Κορίτσια έκανα την Τρίτη χοριακη και βγηκε 8524 πάμε την άλλη Δευτέρα για καρδούλα όλα τέλεια... Κοιτάω τον πίνακα και η χοριακη ανάλογα την ημέρα είναι σχεδόν διπλή δηλ πάντα παραπάνω... Αντε να δούμε φαντάζεστε να δούμε δύο σάκους? Πάλι καλά όλα πάνε ομαλά.. 

16 ώρες πρίν, Ninaki26 είπε:

Το ελπίζω να τους πετύχω με καλή μέρα και να μην απογοητευτώ. . Αλλιώς θα ψάξω κάτι άλλο. . Εγώ φεύγω από το σφακ για να πάω εκεί! !!!

Να πας στον ιωαννιδη που πήγα εγώ και πέτυχα με την πρώτη είναι εξαιρετικός και ασχολείστε μόνο αυτός μαζί σου. 

• Μου αρέσει 10

Just now, Katia88 είπε:

Κορίτσια έκανα την Τρίτη χοριακη και βγηκε 8524 πάμε την άλλη Δευτέρα για καρδούλα όλα τέλεια... Κοιτάω τον πίνακα και η χοριακη ανάλογα την ημέρα είναι σχεδόν διπλή δηλ πάντα παραπάνω... Αντε να δούμε φαντάζεστε να δούμε δύο σάκους? Πάλι καλά όλα πάνε ομαλά.. 

μπράβο κατια! ολα καλα να πηγαινουν και να ακουσετε και 2 καρδουλες να παρετε διπλη χαρα

• Μου αρέσει 1

Just now, maroullaki είπε:

μπράβο κατια! ολα καλα να πηγαινουν και να ακουσετε και 2 καρδουλες να παρετε διπλη χαρα

Μακάρι Παναγία μου και κορίτσια είμαι και μια χαρά δόξα το θεό :x:shock:

• Μου αρέσει 1

Just now, Katia88 said:

Μακάρι Παναγία μου και κορίτσια είμαι και μια χαρά δόξα το θεό :x:shock:

Συγχαρητήρια και σημερα να πήγαινες παλι θα έβλεπες απο 2000 και κατι ξεκινάνε και βλέπουν :)

• Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Hope89 είπε:

Πφφ.... ε δεν το πιστευω!!! Μα τετοια συμπτωση;;; κανε ενα τεστ ωορρηξιας γτ εχω μεγαλη περιεργεια πραγματικα... Ας ελπισουμε τον επομενο μηνα να τα καταφερουμε κ οι 2 να ξεκινησουμε... Επισης, τα cuyclacur λογικα θα βοηθουσαν την κατασταση, οχι το αντιθετο.. ας με διορθωσει οποια γνωριζει.. αλλα ο δικος κου γιατρος στην αρχη ειπε να μου δωσει cyclacur για να φυγουν οι κυστες αλλα το αλλαξε τελικα σε γιασμινελ για πιο γρηγορα..

τι να πω..εμενα ειπε να με δει σε μια βδομαδα..θα σας ενημερωσω με το τεστ χχαχα

πρίν από 16 λεπτά , Hope89 είπε:

Τι να πω ρε κοριτσια,εμεις ειμαστε μονο οι ατυχες με.τους φυσικους?Διαβαζω άλλες κοπελες στην ηλικια μας που κανουν 2 ολους κι ολους και παιρνουν και τις 2 φορες εμβρυακια!

• Μπερδεμένη/-ος 1

17 ώρες πρίν, Ninaki26 είπε:

Το ελπίζω να τους πετύχω με καλή μέρα και να μην απογοητευτώ. . Αλλιώς θα ψάξω κάτι άλλο. . Εγώ φεύγω από το σφακ για να πάω εκεί! !!!

Καλησπέρα!Ο Μαστρομηνας πριν μείνει μόνος του στο κέντρο ήταν μαζί με τον Αθανασίου που έκανα εγώ την εξωσωματική...Μετά τα χώρισαν κ ο Αθανασίου άνοιξε δικό του κέντρο στο οποίο πήγα κ εγώ...Αν δεν μείνεις ευχαριστημένη κάνε κ ένα ραντεβού με τον δικό μου...Θεωρώ ότι θα μείνεις πολύ ευχαριστημένη κ από άποψη εμπειρίας κ γνώσεων αλλά κ από άποψη κλίματος στο κέντρο όχι μόνο με το γιατρό αλλά με όλο το προσωπικό...

• Μου αρέσει 2

Just now, Joka είπε:

Τι να πω ρε κοριτσια,εμεις ειμαστε μονο οι ατυχες με.τους φυσικους?Διαβαζω άλλες κοπελες ατην ηλικια μας που κανουν 2 ολους κι ολους και παιρνουν και τις 2 φορες εμβρυακια!

Ειναι και στατιστικό το θεμα. Φαντάσου μια κοπελα που προσπαθεί να μείνει εγκυος φυσιολογικά εχει ενα 20 % να μείνει σε καθε κύκλο. Πως λοιπόν εμεις οι ταλαιπωρημένες και ηλικιωμένες να εχουμε ωάριο καθε μήνα;

προηγουμενη ωοληψια Οκτωβρίου  με 150 μονάδες 4 ωοθυλακια, τα δυο είχαν ωάριο, οπως σας ειπα. Και κανένα δεν γονιμοποιηθηκε.

Σημερα ίδιο πρωτόκολλο πηρε 8 που είχαν ολα ωάριο μεσα. Πραγματικά δεν ειναι να τρελένεσαι;

Αχ κοριτσια ευχηθητε μου τα μισά να γίνουν βλαστοκυστες μπάς και στείλουμε προεμφυτευτικο και τελειώνει αυτο το μαρτύριο.

Ενημερώθηκα και για τις τιμές του προεμφυτευτικου σημερα... ποτε θα τα καταφέρουμε οικονομικά ενας θεός ξέρει!

@Joka ρώτησες για τις Pergoveris ?

Just now, maroullaki είπε:

καλή εβδομαδα και  με το καλό η χοριακή

και γω ξεκινησα τα cyclacur και θα πάω την πεμπτη στο "αγαπημενο" μας κέντρο:blink: για 1ο υπερηχο... ανεβασε το Τ4 σε 62, ξεκινησα ταυτοχρονα και prezolon, γιατι με ra test και αντι tg ακρη δεν βγηκε και αν θα περιμενα κανα δυο μηνες ακομα θα ανεβαζα και τπτ αλλο απο το αγχος μου.. .σκεφτηκα και την πρωτη φορα που ηταν ολα καλά και ημουν πιο χαλαρη, κουλουρακι πήρα, μηπως τα εμβρυάκια μου θελουν να ειμαι στην τσιτα και φουλ χαπακι. 

Η κορτιζόνη φουντώνει τις φλεγμονές βεβαια, κοιτα πως θα το ισορροπήσεις αυτο.

1 ώρα πρίν, lemonpie είπε:

Δεν πειραζει καλο μου, σεξ σεξ σεξ!

• Μου αρέσει 11

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Just now, Καντι είπε:

Ειναι και στατιστικό το θεμα. Φαντάσου μια κοπελα που προσπαθεί να μείνει εγκυος φυσιολογικά εχει ενα 20 % να μείνει σε καθε κύκλο. Πως λοιπόν εμεις οι ταλαιπωρημένες και ηλικιωμένες να εχουμε ωάριο καθε μήνα;

προηγουμενη ωοληψια Οκτωβρίου  με 150 μονάδες 4 ωοθυλακια, τα δυο είχαν ωάριο, οπως σας ειπα. Και κανένα δεν γονιμοποιηθηκε.

Σημερα ίδιο πρωτόκολλο πηρε 8 που είχαν ολα ωάριο μεσα. Πραγματικά δεν ειναι να τρελένεσαι;

Αχ κοριτσια ευχηθητε μου τα μισά να γίνουν βλαστοκυστες μπάς και στείλουμε προεμφυτευτικο και τελειώνει αυτο το μαρτύριο.

Ενημερώθηκα και για τις τιμές του προεμφυτευτικου σημερα... ποτε θα τα καταφέρουμε οικονομικά ενας θεός ξέρει!

@Joka ρώτησες για τις Pergoveris ?

Η κορτιζόνη φουντώνει τις φλεγμονές βεβαια, κοιτα πως θα το ισορροπήσεις αυτο.

Δεν πειραζει καλο μου, σεξ σεξ σεξ!

Σου ευχομαι να γινουν βλαστοκυστες τα 6 απο τα 8 οπως εγινε σ εμενα:)!

• Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα