Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Πριν 3 μήνες πέθανε το κορίτσι μου.

εχω τον αδελφό της ήταν δίδυμα και λέμε να προσπαθήσουμε με σπερματέγχυση γιατί βελτιώθηκε το σπερμα και ενδείκνυται 

ναι και την ετ ο Μαρ

Τι μου λες τώρα... Πόσο χρονών?? 

Διαφημίσεις

Ναι ξέρω για τον γιο σου το έχω διαβάσει απλά δεν ξέρω ποιος ήταν.

ο θεός να σου δίνει δύναμη .

η Εμμανουέλα γεννήθηκε με αρτηρία οισοφάγου, πήγαινε καλά, ήταν το κοριτσάκι αν είχες ακούσει που ταξίδευε Γαλλία με το πρωθυπουργικό αεροπλανο

μεγάλη η ιστορία μας.

επαθε γαστρεντερίτιδα πήρε μικρόβιο έπαθε σηψαιμία και πέθανε . Ολα αυτά μέσα στο νοσοκομείο μας. Αστα το έφαγαν το παιδί μου οι γιατροί 

• Λυπημένη/-ος 9

ugAHp3.png

jfV0p3.png

4.5

Έχω διαβάσει την ιστορία σου και έχω λυπηθεί . Να ξέρεις ότι ξέρω πως νιώθεις . 

Το ξέρω και εγώ επίσης... Τι να πω.. 

Ναι ξέρω για τον γιο σου το έχω διαβάσει απλά δεν ξέρω ποιος ήταν.

ο θεός να σου δίνει δύναμη .

η Εμμανουέλα γεννήθηκε με αρτηρία οισοφάγου, πήγαινε καλά, ήταν το κοριτσάκι αν είχες ακούσει που ταξίδευε Γαλλία με το πρωθυπουργικό αεροπλανο

μεγάλη η ιστορία μας.

επαθε γαστρεντερίτιδα πήρε μικρόβιο έπαθε σηψαιμία και πέθανε . Ολα αυτά μέσα στο νοσοκομείο μας. Αστα το έφαγαν το παιδί μου οι γιατροί 

Ο διανομέας 20 χρονών... Τι να σου πω καλό μου δεν υπάρχουν λόγια... Ναι την άκουσα την ιστορία... 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Chrisla είπε:

Το ξέρω και εγώ επίσης... Τι να πω.. 

Ο διανομέας 20 χρονών... Τι να σου πω καλό μου δεν υπάρχουν λόγια... Ναι την άκουσα την ιστορία... 

Δεν υπάρχουν δυστυχώς 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 20 λεπτά , Joka είπε:

Θα το ψαξω λιγο βιβλιογραφικα αλλα νομιζω οτι το να μεινεις εγκυος με εμβρυα 3ης μερα πχ δεν αποκλειει να μενεις και με βλαστοκυστες.

Ας μας πει καμια κοπελα αν εχει γνωσεις ή εμπειρια στο θεμα.

Ναι νομίζω γίνεται. Απ ότι θυμαμαι κάτι τέτοιο έλεγε η Winspert

1 hour ago, Καντι είπε:

Με τον Σφακ δεν εκανες καθε φορα και διαφορετικά πράγματα; Γιατι σε μενα δοκίμασε τα πάντα. Εχω κανει αποξεση, εχω βάλει σπιράλ , εχω κανει prp, εγχυσεις με οτι μπορείς να φανταστείς , διαφορετικές μερες ετ, σκρατσινγκ, pregnil και τον βελονισμό ο ίδιος τον προτεινε.

Ειναι πολυ μικρή για βραχύ.

Τι εννοεις με την pregnyl?Σε παλιο κεντρο που ημουν ειχα κανει pregnyl την ημερα της εμβρυομεταφορας και μιση καποιες μερες μετα αν θυμαμαι καλα..Τωρα στο Γεννεσις κανουν την embryoglue την ημερα της εμβρυομεταφορας που ειναι το ιδιο πραγμα αλλα δεν ηξερα οτι προτεινει και pregnyl..?Παντως και εγω δε θα ελεγα οτι μου προτεινε ιδιαιτερα  διαφορετικα πραγματα.Ο,τι εκανα τα εκανα μονη μου..Και δυστυχως συνεχιζω ετσι..Ισως λογω Αθηνας να εχετε πιο προσωπικη επαφη.Παρολα αυτα σιγουρα δεν τον κατηγορω για το αποτελεσμα...

1 ώρα πρίν, Καντι είπε:

Ναι εκανα συνεδρίες πάνω απο μήνα πριν την ετ και την ημέρα της ετ, ηρθε η Βελονιστρια στην κλινικη και μου έκανε. Δεν εκανα μονο δυο μερες μετα γιατι δεν ηθελε ο ανδρας μου να έρθει σπίτι μας.

Δεν ξερω πραγματικά τι εχει συμβεί. 10 μερες το 2016, 10 μερες το 2017, 12 το 2018 και 9 το 2019. Δεν με έχουν καλέσει για καμια απο αυτές. Πρεπει να τους παρω εγω;;;; Τι επιπτώσεις μπορει να εχω;

Εισαι μοναδικη περιπτωση!!!!!!!

1 hour ago, Joka είπε:

Αν ως τωρα εκανε συνεχεια μακρυ?

Και εγραψε οτι της εβαζε συνεχεια εμβρυα 2-3 ημερων.Ποτε βλαστοκυστες.Σε 4 προσπαθειες.

27 χρονων κοριτσακι!!!

Απολυτα λογικα οσα της προτεινε ο Μαστρ.Ολα οσα στην ουσια δεν ειχε ξανακανει δλδ.Ειναι γατα μεγαλη παντως!!

Εγω δε το θεωρω και κατι ιδιαιτερα εφυες αυτα που της προτεινε.Δεν τα υποτιμαω εννοειται.Απλα ειναι τα αναμενομενα..Πχ τοσες αποτυχιες ,ιστορικο  δε θα προτεινει υστεροσκοπηση ή απετυχε με εμβρυα 3ης ημερας τοσες φορες οι  βλαστοκυστες θεωρουνται καλύτερα εμβρυα, είναι μικρή δε θα τις προτείνει..?Ισως εγω  πλεον να  μην ενθουσιαζομαι απο γιατρους ή να ξερουμε πολλα πια.Θεωρω πολυ σημαντικο παραγοντα επιτυχιας περα απο το εμβρυολογικο , την τυχη.Λιγο πολυ τα βασικα οσοι ασχολουνται με εξωσωματικες θα τα κανουν..

• Μου αρέσει 3

πρίν από 56 λεπτά , Joka είπε:

Θα το ψαξω λιγο βιβλιογραφικα αλλα νομιζω οτι το να μεινεις εγκυος με εμβρυα 3ης μερα πχ δεν αποκλειει να μενεις και με βλαστοκυστες.

Ας μας πει καμια κοπελα αν εχει γνωσεις ή εμπειρια στο θεμα.

Καλησπέρα κορίτσια!Εννοειται ότι δεν το αποκλείει...Εγώ έμεινα έγκυος την πρώτη φορά με έμβρυα 3ης μερας που είχα την βιοχημική κύηση κ τη δεύτερη φορά βάλαμε βλαστοκυστες 5ης μερας κ μου έδωσαν εγκυμοσύνη!!!Καποιες κοπέλες λανθασμένα θεωρούν ότι αν μείνουν μια φορά δεν πρέπει να δοκιμάσουν με έμβρυο άλλης μερας σε άλλη προσπάθεια...

• Μου αρέσει 6

7 ώρες πρίν, Ninaki26 είπε:

Σωστά. . Βραχυ έτσι γράφει το χαρτί της κλινικής με αυτες τις 2 ορμόνες!  Πρώτη φορά το ακούω! !!!! 

Έκανα 2 διεγερσεις!  Μια βραχυ με ανταγωνιστες και μια μακρυ. Έκανα σχεδόν οτι κι εσύ!  Απλά έβαζα συνέχεια εμβρυακια 2 η 3ων ημερών!  Γενικά  μου φάνηκαν όλα διαφορετικά!  Αλλά προς το καλύτερο. . Τώρα δεν ξέρω αν είναι το ιδανικό για εμένα.  Βλέποντας και κάνοντας! 

Ολα να πανε καλα αυτην την φορα και να ειναι η τυχερή σου!!!

6 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Τι εννοεις με την pregnyl?Σε παλιο κεντρο που ημουν ειχα κανει pregnyl την ημερα της εμβρυομεταφορας και μιση καποιες μερες μετα αν θυμαμαι καλα..Τωρα στο Γεννεσις κανουν την embryoglue την ημερα της εμβρυομεταφορας που ειναι το ιδιο πραγμα αλλα δεν ηξερα οτι προτεινει και pregnyl..?Παντως και εγω δε θα ελεγα οτι μου προτεινε ιδιαιτερα  διαφορετικα πραγματα.Ο,τι εκανα τα εκανα μονη μου..Και δυστυχως συνεχιζω ετσι..Ισως λογω Αθηνας να εχετε πιο προσωπικη επαφη.Παρολα αυτα σιγουρα δεν τον κατηγορω για το αποτελεσμα...

Για την ίδια μιλάμε, απλα δεν μου την κατονόμασε ποτε κι οταν τις έκανε καποια φιλη μου στον Παντο την εβαλα να ρωτήσει τι εχει μεσα αυτη η κόλλα και της ειχε πει το 2016 pregnil. Βεβαια τότε κυκλοφορούσαν στην Ελλάδα, τωρα προφανώς βάζουν κατι αλλο. Ήμουν σε αλλο κέντρο τότε και με ενδιέφερε.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια!

Μια ερωτηση για τα ουτρο:οταν τα παιρνετε κολπικα,ποση ωρα μετα ξαπλωνετε;

βλεπω οτι παρολο που ξαπλωνω σιγουρα κανα μισαωρο ,παλι το εσωρουχο/σερβιετακι γινεται λευκο και φοβαμαι μηπως δεν απορροφουνται σωστα.. 

Just now, ssisi2019 είπε:

Καλημερα κορίτσια!

βλεπω οτι παρολο που ξαπλωνω σιγουρα κανα μισαωρο ,παλι το εσωρουχο/σερβιετακι γινεται λευκο και φοβαμαι μηπως δεν απορροφουνται σωστα.. 

Καλημερα. Εγώ που παιρνω κολπικα το βασκλορ ξαπλωνω μισαωρο ή κ παραπανω κ μετα βγαινει λιγο στο σερβιετακι. Μιου εχουν πει οτι ειναι φυσιολογικο

• Ευχαριστώ 1

Just now, ssisi2019 είπε:

Καλημερα κορίτσια!

Καλημέρα! Μην ανησυχείς! Απορροφάται η ποσότητα που είναι απαραίτητη και το υπόλοιπο απλά δεν το χρειάζεται ο οργανισμός! Είχα ρωτήσει στο κέντρο και καθησυχαστηκα. Εγώ βάζω λουτινους που είναι το ίδιο, και δεν ήταν δυνατό πάντα να ξαπλώνω αλλά πάντα φεύγει ένα μέρος ανεξαρτητως. Πώς είσαι εσύ?

11 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ειναι πολυ μικρή για βραχύ.

Εγώ είμαι 29 και απευθείας βραχυ μου έβαλε. Νομίζω δεν πάει με την ηλικία όσο με τη συνολική εικόνα και εν συνεχεία με την ανταπόκριση...

• Ευχαριστώ 2

Καλημέρα κορίτσια.. χθες έκανα ωοληψια πήραμε 26 ωάρια και σήμερα με ενημέρωσαν πως γονιμοποιήθηκαν τα 18. Πονάω πολύ κ σήμερα, χθες ειδικά υπέφερα.

• Μου αρέσει 4

11 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εισαι μοναδικη περιπτωση!!!!!!!

Εγω δε το θεωρω και κατι ιδιαιτερα εφυες αυτα που της προτεινε.Δεν τα υποτιμαω εννοειται.Απλα ειναι τα αναμενομενα..Πχ τοσες αποτυχιες ,ιστορικο  δε θα προτεινει υστεροσκοπηση ή απετυχε με εμβρυα 3ης ημερας τοσες φορες οι  βλαστοκυστες θεωρουνται καλύτερα εμβρυα, είναι μικρή δε θα τις προτείνει..?Ισως εγω  πλεον να  μην ενθουσιαζομαι απο γιατρους ή να ξερουμε πολλα πια.Θεωρω πολυ σημαντικο παραγοντα επιτυχιας περα απο το εμβρυολογικο , την τυχη.Λιγο πολυ τα βασικα οσοι ασχολουνται με εξωσωματικες θα τα κανουν..

Συμφωνω απολυτα για την τυχη,το γραφω χρονια και συμφωνω επισης απολυτα οτι δεν ενθουσιαζομαι με κανενα γιατρο,επισης το εχω γραψει πολλες φορες.Πολλοι ομως κανουν τα ιδια ξανα και ξανα...

Just now, Sofia22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. χθες έκανα ωοληψια πήραμε 26 ωάρια και σήμερα με ενημέρωσαν πως γονιμοποιήθηκαν τα 18. Πονάω πολύ κ σήμερα, χθες ειδικά υπέφερα.

Αχ κοριτσι μου,τα ιδια με μενα λοιπον.23 εμενα μου ειχαν παρει.Δε σου μειωσε τις μοναδες καθολου αφου εβλεπε τι γινοταν?Τα δικα μου μου θυμισες...

πρίν από 10 λεπτά , Σελίνα είπε:

Καλημέρα! Μην ανησυχείς! Απορροφάται η ποσότητα που είναι απαραίτητη και το υπόλοιπο απλά δεν το χρειάζεται ο οργανισμός! Είχα ρωτήσει στο κέντρο και καθησυχαστηκα. Εγώ βάζω λουτινους που είναι το ίδιο, και δεν ήταν δυνατό πάντα να ξαπλώνω αλλά πάντα φεύγει ένα μέρος ανεξαρτητως. Πώς είσαι εσύ?

Εγώ είμαι 29 και απευθείας βραχυ μου έβαλε. Νομίζω δεν πάει με την ηλικία όσο με τη συνολική εικόνα και εν συνεχεία με την ανταπόκριση...

Δεν παει με ηλικια αλλα με.τη βιολογικη ηλικια.Η κοπελα 27 ετων ειναι αλλα η αμη της ειναι χαμηλη γι αυτη την ηλικια.

10 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Εννοειται ότι δεν το αποκλείει...Εγώ έμεινα έγκυος την πρώτη φορά με έμβρυα 3ης μερας που είχα την βιοχημική κύηση κ τη δεύτερη φορά βάλαμε βλαστοκυστες 5ης μερας κ μου έδωσαν εγκυμοσύνη!!!Καποιες κοπέλες λανθασμένα θεωρούν ότι αν μείνουν μια φορά δεν πρέπει να δοκιμάσουν με έμβρυο άλλης μερας σε άλλη προσπάθεια...

Ε μα ειναι και λογικο νομιζω...

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα