Recommended Posts

Just now, Vasiliki10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια από 80,9 χοριακη σήμερα πήγε 28 βιοχημική 

Πολύ λυπάμαι βρε κορίτσι μου... Τι γίνεται τελευταία, μολις έμαθα για μια ακόμα κοπέλα που πήρε μηδενική χοριακη σήμερα... Εύχομαι σύντομα να νιώσεις καλύτερα, μια μεγάλη αγκαλιά από μένα!

• Μου αρέσει 1

2 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Έχω υγρά απτό ουλτροτζεσταν. 4/11 εμβρυομεταφορα

13/11 53.8

15/11 77.7

18/11 146.5

Με τον γιατρό δεν μίλησα μόνο με την μαια. Μου είπε θα δούμε την Τετάρτη δηλαδή 20/11. Προχωράει όπως κ ναχει μου λέει συνεχίζεις την αγωγή. Να ελπίζω της λέω;μου απαντάει :προχωραει.

Καλησπέρα! δεν είμαι γιατρός  για να σου πω τι ακριβώς συμβαίνει αλλά και στην δική μου περίπτωση οι χοριακες  δεν διπλασιαζονταν κάθε δύο μέρες αλλά κάθε 2,5 περίπου. βέβαια ξεκίνησα με υψηλή χοριακη 396 ίσως για αυτό να μην έδωσαν μεγάλη  σημασία στον ακριβή διπλασιασμό αλλά είχα και εγώ αγχωθει πάρα πολύ τότε. Το ότι ανεβαίνει είναι πολύ καλό σημάδι,  βέβαια τον τελευταίο λόγο έχει  ο γιατρός σου..Σου εύχομαι καλή συνέχεια! !

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Κοριτσακια εμενα δυστυχως θα με πανε πισω οι γιορτες.Πηγα σημερα στο γιατρο 18η μερα του κυκλου και μου ειπε δυστυχως οτι με το μακρυ δε θα προλαβουμε σ αυτο τον κυκλο διοτι κλεινουν κανενα 10 ημερο!

175 μοναδες τωρα μου ειπε,λιγες παλι δλδ φοβουμενος υπερδιεγερση λογω υψηλης ΑΜΗ.

Αυτο που δεν καταλάβαινω είναι το πως στο "αντιπαλο" μεγαλο κεντρο που κανουν κατα κορον το μακρυ ξεκινανε με 300 μοναδες ακομα και κοπελες μικρες καθως και με υψηλη ΑΜΗ. 

Συνεχιζω να διαπιστωνω μεγαλες διαφορες...

Να ρωτησω οσες εχουν κανει μακρυ,τον επομενο κυκλο θα τον προλαβω?Ποτε ξεκιναει η παρακολουθηση?Διοτι περιμενω παλι περιοδο γυρω στις 20 Δεκεμβρη.21η μερα θα πεσει περιπου δλδ 15 Δεκεμβρη.

@Mighty 

Στις 8 μερες απο την ετ 30 μοναδες και στις 12μερες 65 (εφαγα κρυαδα λεμε) την 14η μερα ετυχε εκανα σε αλλο χημείο επειδη ήμουνα σε αλλη πόλη. Χαζομάρα μου. Βγήκε 30... 

Στις 16 μερες παω στο δικό μου 165... Ηταν μπαλάκι του πινγκ πονγκ η ολη κατάσταση κι όμως να.. Είμαι στις 18 εβδομαδες τωρα 

Πίστη αγαπη μου

• Μου αρέσει 8

TIr1p3.png

Just now, Ginpuam είπε:

@Mighty 

Στις 8 μερες απο την ετ 30 μοναδες και στις 12μερες 65 (εφαγα κρυαδα λεμε) την 14η μερα ετυχε εκανα σε αλλο χημείο επειδη ήμουνα σε αλλη πόλη. Χαζομάρα μου. Βγήκε 30... 

Στις 16 μερες παω στο δικό μου 165... Ηταν μπαλάκι του πινγκ πονγκ η ολη κατάσταση κι όμως να.. Είμαι στις 18 εβδομαδες τωρα 

Πίστη αγαπη μου

Πωωωω ρε κορίτσι τι τράβηξες όχι διπλασιασμός ούτε 30 % δεν ειχες εγω θα το χα σίγουρο βιοχημική. Κι όμως γι αυτό οι γιατροί είναι προσεκτικοί κ δε βιαζονται

Διαφημίσεις

Just now, Mary H said:

Πωωωω ρε κορίτσι τι τράβηξες όχι διπλασιασμός ούτε 30 % δεν ειχες εγω θα το χα σίγουρο βιοχημική. Κι όμως γι αυτό οι γιατροί είναι προσεκτικοί κ δε βιαζονται

Οντως ποτε δεν το ειδε αρνητικά απλα μου ελεγε καθε φορα παμε καλα αφου ανεβαίνει... απλα εκανα στο σύνολο κανα 7αρι χοριακες μεχρι να πούμε οτι ολα ηταν οκ. Και όταν είδαμε οτι ειχαμε πανω απο 2000 μετα απο λίγες μέρες πήγαμε και ακούσαμε κατευθείαν καρδουλα ♡

• Μου αρέσει 2

TIr1p3.png

Just now, Ginpuam είπε:

Οντως ποτε δεν το ειδε αρνητικά απλα μου ελεγε καθε φορα παμε καλα αφου ανεβαίνει... απλα εκανα στο σύνολο κανα 7αρι χοριακες μεχρι να πούμε οτι ολα ηταν οκ. Και όταν είδαμε οτι ειχαμε πανω απο 2000 μετα απο λίγες μέρες πήγαμε και ακούσαμε κατευθείαν καρδουλα ♡

Δε φοβηθήκατε για εξωμητριο; Γιατί σε μένα μόλις ο ντοκ είδε στον υπερηχο στα 1600 ότι μωρό γιόκ άλλαξε δέκα χρωματα

Just now, Mary H είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ!Και σε σενα ευχομαι να εχουν ηδη γαντζωθει κ να σκαβουν!

Καλη ξεκουραση κ να εχουν ηδη εμφυτευτει τα μικρουλια σου!

Κοριτσακι μου εχεις αυξηση κατι αναπτυσσεται αλλα οχι ικανοποιητικα και φυσιολογικα. Οι μαιες δε λενε γιατι δεν ξερουν την πορεια κ την εξελιξη της κυησης , δεν μπορουν να αποκλεισουν ουτε την καλη εξελιξη ουτε την κακη.. Τις εχω περασει αυτες τις χοριακες θριλερ κ ξερω. Πολυ στρες. Υπομονη μεχρι Τεταρτη  κ ευχομαι τοτε να ξεκαθαρισει το τοπιο

Αννιτα μου, αν πανε ολα καλα,  θα κλωσσαμε μαζι!

Εγω άρχισα σημερα τα συκλακουρ

• Μου αρέσει 7

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

3 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Έχω υγρά απτό ουλτροτζεσταν. Τι4/11 εμβρυομεταφορα

13/11 53.8

15/11 77.7

18/11 146.5

Με το κιν γιατρό δεν μίλησα μόνο με την μαια. Μου είπε θα δούμε την Τετάρτη δηλαδή 20/11. Προχωράει όπως κ ναχει μου λέει συνεχίζεις την αγωγή. Να ελπίζω της λέω;μου απαντάει :προχωραει.

Καλησπέρα..εγώ με συνολικά 4 κυήσεις είχα πάντα περίεργες χοριακες χωρίς ποτέ διπλασιασμό.Οι 3 κατέληξαν βέβαια αλλά και στην κόρη μου η χοριακη ποτέ δε διπλασιάστηκε.Ημουν η κατηγορία του ανέβαινε κατά 80% ...Με απλά λόγια όσο κι αν η λογική γέρνει προς την αποτυχία δεν μπορείς να προδικάσεις τίποτα..είχα ζήσει δύο φορές το ίδιο έργο πριν την κόρη μου.( Κ δύο μετά) καταλαβαίνεις όταν είδα τη δεύτερη χοριακη στην κόρη μου σοκ...είπα πάει....λοιπόν δεν πάει...είναι 2,5 ετών μέσα και κοιμάται ....

Επειδή όμως έζησα και την άλλη πλευρά θα σου πω ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι..πλέον ενεργεί μόνο η φύση...εάν η φύση δεν το κρατήσει έχει τους λόγους της....προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη και αισιόδοξη με μέτρο...αυτή τη στιγμή το σώμα σου είναι μια καλή μηχανή που το παλεύει κ το παλεύει κι κάποιος άλλος εκεί μεσα...εάν θα τα καταφέρει το ξέρει μόνο ο θεός...σε αυτόν επικεντρωσου λοιπόν...τα παιδιά δεν είναι στατιστικές...

• Μου αρέσει 13

Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

Καλησπέρα..εγώ με συνολικά 4 κυήσεις είχα πάντα περίεργες χοριακες χωρίς ποτέ διπλασιασμό.Οι 3 κατέληξαν βέβαια αλλά και στην κόρη μου η χοριακη ποτέ δε διπλασιάστηκε.Ημουν η κατηγορία του ανέβαινε κατά 80% ...Με απλά λόγια όσο κι αν η λογική γέρνει προς την αποτυχία δεν μπορείς να προδικάσεις τίποτα..είχα ζήσει δύο φορές το ίδιο έργο πριν την κόρη μου.( Κ δύο μετά) καταλαβαίνεις όταν είδα τη δεύτερη χοριακη στην κόρη μου σοκ...είπα πάει....λοιπόν δεν πάει...είναι 2,5 ετών μέσα και κοιμάται ....

Επειδή όμως έζησα και την άλλη πλευρά θα σου πω ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι..πλέον ενεργεί μόνο η φύση...εάν η φύση δεν το κρατήσει έχει τους λόγους της....προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη και αισιόδοξη με μέτρο...αυτή τη στιγμή το σώμα σου είναι μια καλή μηχανή που το παλεύει κ το παλεύει κι κάποιος άλλος εκεί μεσα...εάν θα τα καταφέρει το ξέρει μόνο ο θεός...σε αυτόν επικεντρωσου λοιπόν...τα παιδιά δεν είναι στατιστικές...

Island γεια σου. Την Παρασκευή που πήρα την άσχημη δεύτερη χοριακη κ έκλαιγα κ έκλαιγα χωρίς σταματημο διάβασα εδώ στο φόρουμ την απάντηση που έδωσες σε μια κοπέλα που πήρε αρνητική χοριακη.που έλεγες για τα δικά σου βάσανα για τα δίδυμα που έχασες ,για την κολλητή σου κτλ.συγκινηθηκα και πηρα πολύ δυναμη. Να ξερεις. Ότι είναι γραφτό  να γίνει ας γίνει. 

• Μου αρέσει 3

Just now, Mary H είπε:

Άντε με το καλό. Εγω πρώτα ο Θεός μεθαυριο

καλή αρχή κορίτσια, πάμε αισιόδοξα

εγώ από αυριο ξεκινάω και utro, πάω για δευτέρα ετ

• Μου αρέσει 6

Just now, Mighty είπε:

Island γεια σου. Την Παρασκευή που πήρα την άσχημη δεύτερη χοριακη κ έκλαιγα κ έκλαιγα χωρίς σταματημο διάβασα εδώ στο φόρουμ την απάντηση που έδωσες σε μια κοπέλα που πήρε αρνητική χοριακη.που έλεγες για τα δικά σου βάσανα για τα δίδυμα που έχασες ,για την κολλητή σου κτλ.συγκινηθηκα και πηρα πολύ δυναμη. Να ξερεις. Ότι είναι γραφτό  να γίνει ας γίνει. 

Κοριτσάκι μου δε γράφω συχνά πια εδώ όμως πραγματικά νιώθω βαθιά τα συναισθήματα σου αυτές τις ώρες! Ουσιαστικά ξεθαβω δικά μου! Είναι δύσκολο να το καταλάβει κάποιος που δεν το ζει...

Όμως πραγματικά εσύ έκανες ο,τι περνούσε από το χέρι σου! Πήρες φάρμακα χιλιοτρυπηθηκες έκανες ωοληψια εμβριομεταφορα προσεχές..από εκεί κ πέρα τη σκυτάλη την έχει ο θεός( οχι μοιρολατρικα αλλά ουσιαστικά) . Δεν περιμένεις ένα θαύμα...περιμένεις το 50%-50%... Εάν έρθει,πράγμα που ευχόμαστε όλες, καλώς..εάν όχι προχωρά.....κάπου πιο κάτω θα γεμίσει η αγκαλιά σου είναι το μόνο σιγουρο

• Μου αρέσει 8

Just now, Joka είπε:

Κοριτσακια εμενα δυστυχως θα με πανε πισω οι γιορτες.Πηγα σημερα στο γιατρο 18η μερα του κυκλου και μου ειπε δυστυχως οτι με το μακρυ δε θα προλαβουμε σ αυτο τον κυκλο διοτι κλεινουν κανενα 10 ημερο!

175 μοναδες τωρα μου ειπε,λιγες παλι δλδ φοβουμενος υπερδιεγερση λογω υψηλης ΑΜΗ.

Αυτο που δεν καταλάβαινω είναι το πως στο "αντιπαλο" μεγαλο κεντρο που κανουν κατα κορον το μακρυ ξεκινανε με 300 μοναδες ακομα και κοπελες μικρες καθως και με υψηλη ΑΜΗ. 

Συνεχιζω να διαπιστωνω μεγαλες διαφορες...

Να ρωτησω οσες εχουν κανει μακρυ,τον επομενο κυκλο θα τον προλαβω?Ποτε ξεκιναει η παρακολουθηση?Διοτι περιμενω παλι περιοδο γυρω στις 20 Δεκεμβρη.21η μερα θα πεσει περιπου δλδ 15 Δεκεμβρη.

Δεν φοβούνται προφανώς τοσο την υπερδιέγερση και φαντάζομαι ειναι σε θεση να την αντιμετωπίσουν. 

Η παρακολουθηση ξεκινάει δεύτερη μερα του κυκλου. Ξαναπάς εβδομη στον δικο μου γιατρο τουλαχιστον και μετα αν δυο μερες.

Just now, maroullaki είπε:

καλή αρχή κορίτσια, πάμε αισιόδοξα

εγώ από αυριο ξεκινάω και utro, πάω για δευτέρα ετ

Με το καλο να τα δεχτεις!

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα