Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Δεν έχω πάρει ποτέ; Ανιχνεύει πριν την καθυστέρηση ;;;;

Ετσι λέει , βεβαια το θεμα ειναι οτι αν λέει οτι ανιχνεύει απο τις 25 μονάδες πχ όντως τις ανιχνεύει.

Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Ρε σελινα καντο ρε κορίτσι σ αναμμένα κάρβουνα είμαστε .

Just now, Καντι είπε:

Συγκλονίστηκα τεστ στο σπίτι και τα αγνοείς? Στειλτα μου να στα κατουρησω εγω για σένα!

Είχα κάνει 2 φορές τεστ στο παρελθόν με καθυστέρηση (όταν προσπαθούσαμε φυσιολογικα) και προφανώς πήρα αρνητικό και δεν τα θέλω καθόλου... Να πω την αλήθεια φοβάμαι να μάθω! Προετοιμάζομαι ψυχολογικα για τη Δευτέρα... 

Είναι εκπληκτικό πως αγωνιούμε η μία για την άλλη εδώ πέρα... Εγώ έχω και προσδοκίες να με κατανοήσουν από το περιβάλλον μου και είναι τόσο μάταιο, καταλήγω απλα να νευριαζω.. Πόσο περιττό πια και δεν έχω καταφέρει να το αποβάλλω!

• Μου αρέσει 2

Just now, Σελίνα είπε:

Είχα κάνει 2 φορές τεστ στο παρελθόν με καθυστέρηση (όταν προσπαθούσαμε φυσιολογικα) και προφανώς πήρα αρνητικό και δεν τα θέλω καθόλου... Να πω την αλήθεια φοβάμαι να μάθω! Προετοιμάζομαι ψυχολογικα για τη Δευτέρα... 

Είναι εκπληκτικό πως αγωνιούμε η μία για την άλλη εδώ πέρα... Εγώ έχω και προσδοκίες να με κατανοήσουν από το περιβάλλον μου και είναι τόσο μάταιο, καταλήγω απλα να νευριαζω.. Πόσο περιττό πια και δεν έχω καταφέρει να το αποβάλλω!

Εμενα μου λες; Εχω κανει αμέτρητα αρνητικα τεστ.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Σελινα όταν οι γύρω δεν δίνουν σημασία είναι γιατί δεν είναι προφανώς στην ίδια φάση με εσένα κ είναι κ ένα μέρει κατανοητό.

μονο εδώ μέσα εχεις συμπαράσταση 

Δεν ξέρω οι φίλες σου σε τι φάση είναι αν έχουν παιδιά δηλ ή αν είναι έστω παντρεμένες 

Μην το ψάχνεις άστο 

Ίσως να μην θέλουν να ρωτάνε μην τυχόν κ σε φέρουν σε δύσκολη θέση 

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, Σελίνα είπε:

Κ εγω νιωθω οτι δεν με νιωθουν ουτε η ίδια η μαμα μου!!

• Μου αρέσει 2

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

@Mighty παρακολουθω με μεγαλη αγωνια κ εγω το θριλερ που ζεις... δεν ξερω αν κανω καλα, αλλα ηθελα να σου παραθεσω το παραδειγμα μιας κοπελας με μια παρομοια περιπτωση... Δεν ξερω αν εχω το δικαιωμα να το παραθεσω.. ειναι απο ενα αλλο φορουμ,.αλλα επειδη δεν ειναι δημοσιο κ πια δεν πολυλειτουργει, εκανα crop καποια ποστ για να δεις πανω κατω την εξελιξη... Τα λογια της κοπελας λοιπον:

"έκανα χοριακή το Σάββατο.. 35.5.. (10η μέρα)

έκανα και σήμερα.. 82... (12η μέρα)

έκανα και σήμερα χοριακή σε άλλο κέντρο και από 82(χθες, στο προηγ. κέντρο) πήγε 90 σήμερα.. καθόλου καλά δηλαδή..

Ναι, έκανα την Παρασκευή.. πήγε 271,9... η μαία μου είπε ανεβαίνει αργά ο γιατρός αργότερα είπε ότι είναι οκ..

η σημερινή , 4 μέρες μετά, είναι 681,6.. δεν την λες και καλή...

Μίλησα και μου είπε "ποιος σου είπε ότι πρέπει να διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες?" μέχρι 3 μέρες λέει είναι αποδεκτό..

και πάλι.. σήμερα έδειξε 1081... 59% πάνω σε 2 μέρες... δεν έχω μιλήσει με γιατρό ακόμη... εγώ νομίζω πως απλά περιμένουμε να δούμε υπερηχογραφικά ότι δεν μεγαλώνει.. αλλά θα πάρει καμιά βδομάδα ακόμη έτσι όπως το κόβω.. έτσι για να ταλαιπωρούμαστε...

Το γράφω για να το βλέπω και να παίρνουν θάρρος και άλλες.. με αυτη τη.. χάλια χοριακή, χθες είδαμε ενδομήτριο σάκο, με έμβρυο και ακούσαμε καρδιά! απίστευτο; ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει.. καλά εννοείται είναι πάαααρα πολύ νωρίς και όλα αλλάζουν αλλά κάτι ξεκίνησε..."

• Μου αρέσει 4

Ευχομαι πραγματικα κ η δικη σου περιπτωση να ειναι αντιστοιχη κ το τελος αυτου του θριλερ να ειναι ευχαριστο!!!

Just now, Σελίνα είπε:

Σελινα μου σε νιωθω απολυτα! Κ εγω αυτα τα τεστ δεν τα χωνευω καθολου...παντα αρνητικα ηταν! Κ οταν εμεινα εγκυος δεν εκανα ενα να παρω τη χαρα του θετικου!!

Κοριτσια, εκανα σημερα υπερηχο κ οι κυστες εξαφανιστηκαν!!!! Κπβω τα αντισυλληπτικα, περιμενω περιοδο κ μετα παω για ορμονικες να δουμε μηπως κ προχωρησουμε...

• Μου αρέσει 11

Διαφημίσεις

Just now, Hope89 είπε:

Ευχομαι πραγματικα κ η δικη σου περιπτωση να ειναι αντιστοιχη κ το τελος αυτου του θριλερ να ειναι ευχαριστο!!!

Σελινα μου σε νιωθω απολυτα! Κ εγω αυτα τα τεστ δεν τα χωνευω καθολου...παντα αρνητικα ηταν! Κ οταν εμεινα εγκυος δεν εκανα ενα να παρω τη χαρα του θετικου!!

Κοριτσια, εκανα σημερα υπερηχο κ οι κυστες εξαφανιστηκαν!!!! Κπβω τα αντισυλληπτικα, περιμενω περιοδο κ μετα παω για ορμονικες να δουμε μηπως κ προχωρησουμε...

Eιδες τελικα ευκολο ηταν, αντισυλλητικα κ τελος. Προχωραμε τωρα!

• Μου αρέσει 1

Just now, Mary H είπε:

Eιδες τελικα ευκολο ηταν, αντισυλλητικα κ τελος. Προχωραμε τωρα!

Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να φυγουν... πηγα προετοιμασμενη για ολα!! Για να δουμε κ τι ορμονες θα εχω μετα την καταστολη...

Just now, Mighty είπε:

Όπως κ να χει για την συνέχεια του θρίλερ συντονιστειτε στους δέκτες σας Δευτέρα κάπου εκεί μετά τι 1. :wacko: @Selina αν κάνεις τεστ κ βγεί κ κοκκινέλι γραμμή να ξες πάει για χοριακη άνω του 100. Εγώ έκανα ενα υπερευαίσθητο όταν ήμουν χοριακη περίπου εκατό κ βγήκε άχνη γραμμη. Δεν θέλω να σε κολάζω όμως ότι θες εσύ...

Ναι θα συντονιστουμε, θα περιμενουμε! Υπομονη βρε κοριτσι,  Σε καταλαβαινω, το χω ζησει κ εγω αυτο το θριλερ με χοριακες μερα παρα μερα για ενα μηνα. Παντως σιγουρα δεν εχει να κανει με σενα, τα στενα παντελονια κ τον τροπο που καθεσαι. Μπορει να ειναι απο εμβρυο που αργει να αναπτυχθει, μεχρι συνδρομο κενου σακου- εκει εχουμε πολυ αργες χοριακες-μεχρι και την περιπτωση που ποσταρε η Hope89- πριν, και στο ευχομαι.

Κανε λιγη ακομη υπομονη κ θα ξεκαθαρισει το τοπιο.Εγώ δεν θα απερριπτα τελειως κ την εκδοχη του εξωμητριου- κι εκει εχουμε χαμηλες χοριακες. Σ εμενα ας πουμε ηταν σχετικα ψηλες γιατι το μωρο ειχε κατσει στο ανοιγμα της σαλπιγγας. Αν  κατσει στο στενο λεπτο της τμημα οι χοριακες ειναι χαμηλες γιατι δεν εχει χωρο να αναπτυχθει το εμβρυοα.. Δεν θελω να σε αγχωσω ουτε να σε στενοχωρησω , το πιο πιθανον να ειναι κατι αλλο, αλλα εχε το στο πισω μερος του μυαλου, γιατι κι εμενα μου λεγανε οτι δεν μοιαζει για εξωμητριο κ τελικα....

Just now, Σελίνα είπε:

Τεστ, τεστ, τεστ !!!!!!!!!!

Just now, Hope89 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να φυγουν... πηγα προετοιμασμενη για ολα!! Για να δουμε κ τι ορμονες θα εχω μετα την καταστολη...

Εγω το περιμενα. Συνηθως φευγουν ευκολα

• Χαχα 1

14 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Κορίτσια έχετε βρει κάποιο διαγνωστικό στην Αθήνα, από τις αλυσίδες τύπου βιοϊατρική που να δίνει γρήγορα τα αποτελέσματα, σε δυο τρεις ώρες;;; Μήπως τα μικρα μικροβιολογικά το κάνουν;;

Εγω οχι,δυστυχως...

16 ώρες πρίν, Gina1986 είπε:

Κόριτσια όσες κάνετε φυσικούς κύκλους ποσά πληρώνεται κάθε μήνα ;;;; πηγα στον μαντ και μου φαίνονται εξωφρενικά πολλα ....

Πόσα?Εγώ 500 στην αρχη,400 στους επομενους.Θελει παζαρι κοριτσι...

4 ώρες πρίν, annamariag77 είπε:

Αν πανε ολα καλα δηλ γονιμοποιηση καταψυξη 1000 στο μητερα!!!!

1000 ευρω ωοληψια  με καταψυξη για ένα εμβρυο του φυσικου?Εξωφρενικα πολλά.Εγω εχω ακουσει αυτο το ποσο για ολοκληρωμενο φυσικο,μαζι με εμβρυομεταφορά δλδ.Πολύ ακριβοι στο Μητερα!

Τι εννοειτε βρε κοριτσια?Μονο ωοληψια ή και εμβρυομεταφορά?

4 ώρες πρίν, Sugar86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ξέρει καμία τί είναι σκρατσινγκ;καί αν πονάει; Ειχατε βελτίωση;

Οι τελευταιες ερευνες δειχνουν οτι δεν αυξανει τα ποσοστα εγκυμοσυνης...

• Μου αρέσει 1

Just now, Hope89 είπε:

@Mighty παρακολουθω με μεγαλη αγωνια κ εγω το θριλερ που ζεις... δεν ξερω αν κανω καλα, αλλα ηθελα να σου παραθεσω το παραδειγμα μιας κοπελας με μια παρομοια περιπτωση... Δεν ξερω αν εχω το δικαιωμα να το παραθεσω.. ειναι απο ενα αλλο φορουμ,.αλλα επειδη δεν ειναι δημοσιο κ πια δεν πολυλειτουργει, εκανα crop καποια ποστ για να δεις πανω κατω την εξελιξη... Τα λογια της κοπελας λοιπον:

"έκανα χοριακή το Σάββατο.. 35.5.. (10η μέρα)

έκανα και σήμερα.. 82... (12η μέρα)

έκανα και σήμερα χοριακή σε άλλο κέντρο και από 82(χθες, στο προηγ. κέντρο) πήγε 90 σήμερα.. καθόλου καλά δηλαδή..

Ναι, έκανα την Παρασκευή.. πήγε 271,9... η μαία μου είπε ανεβαίνει αργά ο γιατρός αργότερα είπε ότι είναι οκ..

η σημερινή , 4 μέρες μετά, είναι 681,6.. δεν την λες και καλή...

Μίλησα και μου είπε "ποιος σου είπε ότι πρέπει να διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες?" μέχρι 3 μέρες λέει είναι αποδεκτό..

και πάλι.. σήμερα έδειξε 1081... 59% πάνω σε 2 μέρες... δεν έχω μιλήσει με γιατρό ακόμη... εγώ νομίζω πως απλά περιμένουμε να δούμε υπερηχογραφικά ότι δεν μεγαλώνει.. αλλά θα πάρει καμιά βδομάδα ακόμη έτσι όπως το κόβω.. έτσι για να ταλαιπωρούμαστε...

Το γράφω για να το βλέπω και να παίρνουν θάρρος και άλλες.. με αυτη τη.. χάλια χοριακή, χθες είδαμε ενδομήτριο σάκο, με έμβρυο και ακούσαμε καρδιά! απίστευτο; ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει.. καλά εννοείται είναι πάαααρα πολύ νωρίς και όλα αλλάζουν αλλά κάτι ξεκίνησε..."

Hope μου σε ευχαριστώ για το παράδειγμα αλλά η αλήθεια είναι ότι οι χοριακες αυτές της κοπέλας μου φαίνονται μια χαρά. Εμένα η 4η χοριακη μου είναι 218. Της κοπέλας έχει καβαλήσει τα 600 κ ξεκίνησε με 30. Εγώ ξεκίνησα με 53. 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα