Recommended Posts

Just now, ssisi2019 είπε:

Tελεια!Επάνοδος στη δράση!Να φύγουν και να μην ξανάρθουν οι παλιοκύστες!

Αχ μακαρι... εσυ με νιωθεις με τις χαζοκυστες...!!

Just now, Σελίνα είπε:

Θέλω να βάλω θυμωμένη φατσούλα και δεν έχει!!! Είναι δυνατόν? Ακόμα και με μια εξωσωματικη έχεις καταλάβει εξ των έσω πόσο δύσκολο είναι και πρέπει να έχεις υπέρμετρο σεβασμό στις κοπέλες που είναι ακόμα στον αγώνα... Για λυπηση είναι κάποιοι άνθρωποι... Είναι μετά να μην απομακρυνεσαι?

Πολύ μοναχική πορεια, και είναι τόσο δύσκολη αυτή η μοναξιά! Ακόμα μια πτυχή της δύναμης που χρειάζεται όλος αυτός ο αγώνας...

Άντε να ξεκινάνε τα καλά νέα σιγά σιγά! Γίνεται η αρχη και πάντα είναι καλύτερα όταν ξεκινάμε τις ενέργειες! :)

Μακαρι κοριτσια μου να μπορεσω να ξεκινησω να κανω μια ολοκληρωμενη προαπαθεια γτ απο τον Ιουλιο προσπαθω να φτασω σε εμβρυομεταφορα! 

• Μου αρέσει 2

Just now, Σελίνα είπε:

Θέλω να βάλω θυμωμένη φατσούλα και δεν έχει!!! Είναι δυνατόν? Ακόμα και με μια εξωσωματικη έχεις καταλάβει εξ των έσω πόσο δύσκολο είναι και πρέπει να έχεις υπέρμετρο σεβασμό στις κοπέλες που είναι ακόμα στον αγώνα... Για λυπηση είναι κάποιοι άνθρωποι... Είναι μετά να μην απομακρυνεσαι?

Πολύ μοναχική πορεια, και είναι τόσο δύσκολη αυτή η μοναξιά! Ακόμα μια πτυχή της δύναμης που χρειάζεται όλος αυτός ο αγώνας...

Άντε να ξεκινάνε τα καλά νέα σιγά σιγά! Γίνεται η αρχη και πάντα είναι καλύτερα όταν ξεκινάμε τις ενέργειες! :)

Ναι αυτο με πειραξε περισσοτερο. Οτι το συγκεκριμενο ζευγαρι εχει περασει στην απεναντι οχθη κ θα επρεπε να προσεχει πως μιλαει. Εν τω μεταξυ μας το εχουν πει κ αλλες φορες. Την επομενη ομως που θα το ξαναπουν η απαντηση μου, θα ειναι πολυ σκληρη!

Just now, Hope89 είπε:

Αχ μακαρι... εσυ με νιωθεις με τις χαζοκυστες...!!

Μακαρι κοριτσια μου να μπορεσω να ξεκινησω να κανω μια ολοκληρωμενη προαπαθεια γτ απο τον Ιουλιο προσπαθω να φτασω σε εμβρυομεταφορα! 

Αντε τωρα που διωξαμε με ξουτ ξουτ και βουντου τις σιχαμενες, στελνουμε ολα τα θετικα μας βαιμπς να ερθει καλη ωοληψια και εμβρυομεταφορα!

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Ναι αυτο με πειραξε περισσοτερο. Οτι το συγκεκριμενο ζευγαρι εχει περασει στην απεναντι οχθη κ θα επρεπε να προσεχει πως μιλαει. Εν τω μεταξυ μας το εχουν πει κ αλλες φορες. Την επομενη ομως που θα το ξαναπουν η απαντηση μου, θα ειναι πολυ σκληρη!

Αντε τωρα που διωξαμε με ξουτ ξουτ και βουντου τις σιχαμενες, στελνουμε ολα τα θετικα μας βαιμπς να ερθει καλη ωοληψια και εμβρυομεταφορα!

Σε ευχαριστω τοσο πολυ Μαιρη μας!! Η αληθεια ειναι πως ηρεμησα λιγο με αυτο το αναγκαστικο διαλειμμα κ εφτιαξε η ψυχολογια μου! Ισως το χρειαζομουν τελικα..

Οσο για το ζευγαρι... αχ... πραγματικα μου αναβουν τα λαμπακια με κατι τετοια... μα ειναι δυνατον;;; ενω ξερουν τι εστι υπογονιμοτητα κ ολα αυτα που κουβαλαει μαζι της;;; Πως μπορουν να ξεχνουν;; Καλα θα κανεις να απαντησεις την επομενη φορα οπως τους αξιζει!! Εχουμε ενα ζευγαρι στον περιγυρο μας που προσπαθουν για παιδακι πριν καν αρχισουμε τις προσπαθειες εμεις για το 1ο. Στην προσπαθεια μας θελησαμε να μοιραστουμε την εμπειρια μας αλλα δεν βρηκαμε ανοιχτη πορτα (τα γνωστα ταμπου). Ωστοσο, στενοχωριεμαι τοσο που δεν τα εχουν καταφερει ακομη ενω ξερω ποσο το θελουν, κ ειμαι εξαιρετικα προσεκτικη στο τι θα πω.. λεω μακαρι να μας ανοιγονταν...

• Μου αρέσει 1

Just now, Hope89 είπε:

Σε ευχαριστω τοσο πολυ Μαιρη μας!! Η αληθεια ειναι πως ηρεμησα λιγο με αυτο το αναγκαστικο διαλειμμα κ εφτιαξε η ψυχολογια μου! Ισως το χρειαζομουν τελικα..

Οσο για το ζευγαρι... αχ... πραγματικα μου αναβουν τα λαμπακια με κατι τετοια... μα ειναι δυνατον;;; ενω ξερουν τι εστι υπογονιμοτητα κ ολα αυτα που κουβαλαει μαζι της;;; Πως μπορουν να ξεχνουν;; Καλα θα κανεις να απαντησεις την επομενη φορα οπως τους αξιζει!! Εχουμε ενα ζευγαρι στον περιγυρο μας που προσπαθουν για παιδακι πριν καν αρχισουμε τις προσπαθειες εμεις για το 1ο. Στην προσπαθεια μας θελησαμε να μοιραστουμε την εμπειρια μας αλλα δεν βρηκαμε ανοιχτη πορτα (τα γνωστα ταμπου). Ωστοσο, στενοχωριεμαι τοσο που δεν τα εχουν καταφερει ακομη ενω ξερω ποσο το θελουν, κ ειμαι εξαιρετικα προσεκτικη στο τι θα πω.. λεω μακαρι να μας ανοιγονταν...

Οταν μου ξαναπει εσεις δεν εχετε παιδια κ δεν ξερετε θα της πω σ ευχαριστω που μου το θυμησες γιατι το χα ξεχασει κ που μου θυμησες οτι εχασα κ ενα παιδι. Κι αυτο το χα ξεχασει.Κι οτι απο τυχη ειναι μανα κι απο ατυχια δεν ειμαι. Και ειναι πολυ μικρη η αποσταση που χωριζει αυτα τα δυο...

• Μου αρέσει 5

On 15/11/2019 at 11:32 ΜΜ, Joka είπε:

Θα το ψαξω λιγο βιβλιογραφικα αλλα νομιζω οτι το να μεινεις εγκυος με εμβρυα 3ης μερα πχ δεν αποκλειει να μενεις και με βλαστοκυστες.

Ας μας πει καμια κοπελα αν εχει γνωσεις ή εμπειρια στο θεμα.

Εγω έμεινα έγκυος με φρέσκα 3ης μέρας...με τις κατεψυγμένες βλαστοκυστες φέτος δεν πήγε καλα....κ απογοητεύτηκα...άκουσα κ εγώ για το παράθυρο εμφυΤευσης.εχει κάποια βάση αυτό??γιατι στην επόμενη προσπάθεια θα βάλω 2 3ης μέρας.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, vals είπε:

Εγω έμεινα έγκυος με φρέσκα 3ης μέρας...με τις κατεψυγμένες βλαστοκυστες φέτος δεν πήγε καλα....κ απογοητεύτηκα...άκουσα κ εγώ για το παράθυρο εμφυΤευσης.εχει κάποια βάση αυτό??γιατι στην επόμενη προσπάθεια θα βάλω 2 3ης μέρας.

Δεν υπαρχει καμια επισημη οδηγια ή ερευνα που να κλινει προς τα εκει.Νομιζω οτι ειναι προς αμφισβητηση και αυτη η θεωρία που λεει οτι αν εμεινες εγκυος με εμβρυα 2ης ή 3ης μερας μπορεις να ξαναμεινεις εγκυος παλι μονο με εμβρυα της ιδιας μερας.

Το καταρριπτουν αλλωστε πολλες περιπτωσεις γυναικων....

Το μονο στο οποιο συμφωνει ο ιατρικος κοσμος ειναι οτι τα εμβρυα 5ης μερας ειναι ο,τι πιο κοντα στο περιφημο "παραθυρο εμφυτευσης"...

• Μου αρέσει 1

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Κορίτσι μου όπως σου εχω ξαναπει, το εχω περάσει κι εγω αυτό το μαρτύριο της σταγόνας χωρίς καλο αποτέλεσμα. Καθε δεύτερη μερα χοριακη για 1 μηνα σχεδόν. Μην απελπίζεσαι βέβαια μπορεί να είναι δυνατό το έμβρυο σου.

Οι μικρές χοριακες και εξωμητριο να είναι δεν είναι επιφοβο αλλά ζητούν συνέχεια χοριακες μην κάνει καμιά αποτομη αύξηση ωστε να το προλαβουν. Εμένα με φόβισαν πολύ τότε. Όταν επιασα τις 1000 μονάδες χοριακης έκανα υπέρηχο ειδα ότι ήταν ενδομήτριο χαλαρωσα και μια εβδομάδα μετα αδιαθετησα

Πότε έκοψες τα φάρμακα; Σου είπαν γιατί μπορεί να μην προχώρησε όλο αυτό;

12 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Στέλνε του email εγώ έτσι τον βρίσκω.

:?Εδώ ακριβώς ταιριάζει το στην αναβροχη καλό είναι κ το χαλαζι

Είσαι σίγουρη ότι τα μέιλ τα απαντά ο ίδιος? Απλά μου κάνει εντύπωση που στην Αθήνα και μεγάλα ονόματα παρακολουθούν οι ίδιοι όλους τους υπερηχους πχ, ενώ σε εμάς οι βοηθοί, όχι πως έχω πρόβλημα γιατί ο Κατσα Είναι άψογος και οικείος αλλά λεω εφόσον είναι ο γιατρός μου, τον έχω επιλέξει, θα ήθελα πιο άμεση επαφή,θα μου δημιουργούσε περισσότερο ασφάλεια. 

Just now, Christina 82 είπε:

Είσαι σίγουρη ότι τα μέιλ τα απαντά ο ίδιος? Απλά μου κάνει εντύπωση που στην Αθήνα και μεγάλα ονόματα παρακολουθούν οι ίδιοι όλους τους υπερηχους πχ, ενώ σε εμάς οι βοηθοί, όχι πως έχω πρόβλημα γιατί ο Κατσα Είναι άψογος και οικείος αλλά λεω εφόσον είναι ο γιατρός μου, τον έχω επιλέξει, θα ήθελα πιο άμεση επαφή,θα μου δημιουργούσε περισσότερο ασφάλεια. 

Ναι το ύφος είναι ξεκάθαρα του χριστ είμαι 100% σίγουρη ότι είναι αυτός και οι απαντήσεις του πάντα με καθησυχάζουν κ με βοηθάνε κ ειναι λύτες και απαιρητες. Εγώ με τον κατσαν δεν ταιριάζουμε να το θέσω ετσι. Αν κάτι μου δημιουργεί ανασφάλεια κ είναι πιο σοβαρό κ όχι τόσο πρακτικής φυσεως η δεν μου το κάνει λιανο ο κατσαν η διαφωνώ με τον κατσαν στελνω μέιλ. Κ άλλος να είναι πίσω από τα μέιλ, αν κ δεν νομίζω θα το διαπιστώσεις κ μόνη σου ,ο γραπτός λόγος μένει. Καλό είναι να ξέρουν τις αγωνίες σου στο κεντρο όπως κ να χει κ ότι το ψάχνεις κ δεν τα αφήνεις όλα στην τύχη τους. 

• Μου αρέσει 2

Just now, Mighty είπε:

Ναι το ύφος είναι ξεκάθαρα του χριστ είμαι 100% σίγουρη ότι είναι αυτός και οι απαντήσεις του πάντα με καθησυχάζουν κ με βοηθάνε κ ειναι λύτες και απαιρητες. Εγώ με τον κατσαν δεν ταιριάζουμε να το θέσω ετσι. Αν κάτι μου δημιουργεί ανασφάλεια κ είναι πιο σοβαρό κ όχι τόσο πρακτικής φυσεως η δεν μου το κάνει λιανο ο κατσαν η διαφωνώ με τον κατσαν στελνω μέιλ. Κ άλλος να είναι πίσω από τα μέιλ, αν κ δεν νομίζω θα το διαπιστώσεις κ μόνη σου ,ο γραπτός λόγος μένει. Καλό είναι να ξέρουν τις αγωνίες σου στο κεντρο όπως κ να χει κ ότι το ψάχνεις κ δεν τα αφήνεις όλα στην τύχη τους. 

Μου έδωσες ωραία πληροφορία, θα το κάνω πλέον και εγώ γιατί πραγματικά νοιώθω ότι κάποιες, πολλές φορές, δεν μπορώ να τον βρω ή να είμαι σίγουρη ότι μια απόφαση είναι δική του.. Και αυτό με αγχώνει, όσο και αν με καθησυχάζουν ότι είναι οδηγία του.. Ευχαριστώ πολύ και εύχομαι το εμβρυακι σου, που πραγματικά μάχεται, να τα καταφέρει!!! 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, Mighty είπε:

Πότε έκοψες τα φάρμακα; Σου είπαν γιατί μπορεί να μην προχώρησε όλο αυτό;

Τα φάρμακα τα κόβεις οταν δεις μειωμενη χοριακη. Διαφορετικά δεν σε αφήνουν. Εμένα ηταν η δεύτερη παλινδρομη κι εκανα εξετάσεις και βρεθηκε θεμα στον καρυοτυπο μου καθως και θρομβοφιλια.

Στην πρώτη αποτυχία το αποδίδουν σε ατυχία. Καποιοι γιατροι ζητούν αμεσως τις εξετάσεις των καθ'έξιν αποβολων πριν προχωρήσουν σε επόμενη προσπάθεια (όπως ο τωρινός γιατρός μου)ενω αλλοι όπως ο προηγούμενος τις αναφέρει αλλά δεν με υποχρεωσε να τις κανω

Just now, vals είπε:

Προσωπικά έμεινα έγκυος και με σπερματεγχυση και με 3ης μερας και με βλαστοκυστη. Οπότε αυτό το παράθυρο δεν ξέρω τι ρολο παίζει

• Ευχαριστώ 1

gHhvp3.png

πρίν από 14 λεπτά , Mary H είπε:

Οταν μου ξαναπει εσεις δεν εχετε παιδια κ δεν ξερετε θα της πω σ ευχαριστω που μου το θυμησες γιατι το χα ξεχασει κ που μου θυμησες οτι εχασα κ ενα παιδι. Κι αυτο το χα ξεχασει.Κι οτι απο τυχη ειναι μανα κι απο ατυχια δεν ειμαι. Και ειναι πολυ μικρη η αποσταση που χωριζει αυτα τα δυο...

Πολυ καλα θά της πεις... θα της κοπει η μιλια κ δεν θα ξερει που να κρυφτει....

• Μου αρέσει 2

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Κορίτσι μου όπως σου εχω ξαναπει, το εχω περάσει κι εγω αυτό το μαρτύριο της σταγόνας χωρίς καλο αποτέλεσμα. Καθε δεύτερη μερα χοριακη για 1 μηνα σχεδόν. Μην απελπίζεσαι βέβαια μπορεί να είναι δυνατό το έμβρυο σου.

Οι μικρές χοριακες και εξωμητριο να είναι δεν είναι επιφοβο αλλά ζητούν συνέχεια χοριακες μην κάνει καμιά αποτομη αύξηση ωστε να το προλαβουν. Εμένα με φόβισαν πολύ τότε. Όταν επιασα τις 1000 μονάδες χοριακης έκανα υπέρηχο ειδα ότι ήταν ενδομήτριο χαλαρωσα και μια εβδομάδα μετα αδιαθετησα

Αχ λίγο μπερδεύτηκα τώρα. Αδιαθετησες χωρίς να κόψεις χάπια; Με τον Ρυθμό που πάει ξες πόσο θα χρειαστώ να πιάσω 1000; άλλες 8 εβδομάδες. Θα μου πεις τι ρωτάω εσένα κ τι μου φταις εσυ κ με το δίκιο σου. 

@Mary H τέτοιες απαντήσεις θέλουν για να καταλαβαίνουν πόσο αναίσθητοι ανθρωποι ειναι. Άσε που πολλοί δεν καταλαβαίνουν με τίποτα είναι ανίκητοι. Εκεί δεν απαντάς όπως είπε η Πέννυ. Ρε εμένα μου την έχει πει άνθρωπος που δεν έχει κάνει παιδιά που είναι μπακουρας.

• Μου αρέσει 2

5 ώρες πρίν, Mighty είπε:

@Mary H τέτοιες απαντήσεις θέλουν για να καταλαβαίνουν πόσο αναίσθητοι ανθρωποι ειναι. Άσε που πολλοί δεν καταλαβαίνουν με τίποτα είναι ανίκητοι. Εκεί δεν απαντάς όπως είπε η Πέννυ. Ρε εμένα μου την έχει πει άνθρωπος που δεν έχει κάνει παιδιά που είναι μπακουρας.

Ακουστε ατάκα απο συμμαθητή , μπακουρα ο ποιος ξέρει την οικογενειακή μου κατάσταση και ηρθε σπίτι μας για να μας κανει προσφορά για να μας το βάψει. «Μεγάλο σπίτι εχετε, γιατι δεν ακούω παιδικές φωνούλες;»

Ειπα απο μεσα μου άμα το βάψεις να μου τρυπήσεις την μύτη!

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6
  • Λυπημένη/-ος 1

7 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Πολύ καλά κανεις κ στέλνεις μειλ. Ο Χρ... παρεμβαίνει κ τον βρίσκεις μόνο όταν σοβαρεύει το πραγμα όταν πχ έβλεπε τις χοριακες να μεγαλώνουν περίεργα. Τότε κ υπερήχους μου έκανε κ τηλέφωνα με έπαιρνε. 

Εγω παρόλα αυτά νιωθω πολύ ασφάλεια με Κάτσα...... Ο Χρ.    όλο στην τύχη το έριχνε. Τη υστεροσκοπηση ο κατς.  την πρότεινε. Επίσης τις εξετάσεις που μου έδωσε ο κατς καμία σχέση με πριν. Είναι πολυ ψειρας κ μ αρεσει. Ο Χρ.. είναι πιο χαλαρός κ ζεν

• Μου αρέσει 5

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα