Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Annita tsoupani είπε:

Οχι πάλι ειναι ορμονες δεν κανουν καταστολη!!!εγω ακόμα κανω αβερκαπ μαζι με συκλακουρ για ετοιμασία

Ενδομητριου!!

Η καταστολη θα σε βαλει σε εμηνοπαυση για λίγο για να ηρεμησουν οι ωοθηκες

Οταν ειχα αναφερει στον γιατρο μου για αλλο λογο την καταστολη, μου ειπε οτι αν κοιμησεις ωοθηκες που υπολειτουργουν μετα ισως δυσκολευτουν να παρουν μπρος κ παλι. Με προβληματισε αυτο... Εσυ εχεις ποκυκυστικες κ οι ωοθηκες σου υπερλειτουργουν οποτε ισως ειναι αλλη περιπτωση. Παρολα αυτα θα το αναφερω κ αυριο να δω τι θα μου πει..

Just now, Joka είπε:

Κοριτσι μου οχι δυστυχως.Μεχρι 50 περιπου 2η μερα προχωρανε οι γιατροι κι οσο χαμηλοτερο τοσο καλυτερα.Τωρα που οφειλεται δεν εχω ιδεα.Λογικα θα ξεκιναει καμια κυστουλα ή εχει μεινει υπολειμμα..

Θα μαθεις περισσοτερα αυριο στον υπερηχο.Ισως οντως χρειαστει αυτο που ειπε η Annita,καταστολη για να ηρεμησουν οι ωοθηκες.

Σε ευχαριστω κοπελα μου... Οποτε παει κ αυτος ο κυκλος.. Υπολειμμα να εχει μεινει δε νομιζω, αφου την Παρασκευη στον υπερηχο δεν φαινοταν τιποτα. Αυτο ειναι που με εξοργιζει! Υπομονη μεχρι αυριο να δουμε τι θα δειξει αυτος ο υπερηχος παλι..

Εσυ τι κανεις Joka μου; Τελικα αφησες τον κυκλο λογω παυσης Χριστουγεννων;;

Just now, ssisi2019 είπε:

@hope89 νομιζω οτι ο υπερηχος ειναι αυτος που θα δειξει αν υπαρχει κυστη ή οχι.Εμενα τουλαχιστον και στις τρεις κυστες μου παντα ο υπερηχος το επιβεβαιωνε,δεν εκανα ε2.Και το καταλαβαινα λογω καθυστερησης περιοδου.Τωρα εσυ εισαι μολις στην 3η ημερα.Οταν ξεκινησα τη διεγερση και εκανα ε2  τη 2η μερα ηταν 35,85.

Ναι η καταστολή κοιμιζει τις ωοθηκες,δεν κανει  άκαιρη αιχμη η lh.

Σε ευχαρισρω για τα φωτα σου κοριτσι μου! Εισαι κ εσυ παθουσα με κυστες, το θυμαμαι.. Αληθεια, πως εισαι;; Αυριο η μεγαλη μερα, ε;;;

Just now, anoulious είπε:

Να ρωτησω οι αντιβιωσεις, πλυσεις τερμα?

Ναι υπαρχει πιθανοτητα.Εγω , λογω ηλικιας.εχω γενικα υψηλη Ε2.Με 88 Ε2 προχωρουσαμε κανονικα και δεν ειχα κυστη..

Ναι ε;;; Αχ τι να πω... Για να δω τι θα δω αυριο...

@Hope89

Επειδη εκανα πολλές ωοληψιες τον τελευταίο χρόνο οταν την δεύτερη μερα η ε2 ηταν απο 50 έως 70 πάντα ειχα παραπανω ωάρια και έμβρυα. Οταν ηταν γύρω στο 35 εμενα χωρις έμβρυο. Μπορει να ηταν τυχαίο ή στον δικο μου οργανισμό. Χωρις να εχω κύστες. Εμενα το 88 δεν φαίνεται κακό για τριτη μερα, αλλα η μερα των ορμονών πρεπει να συμβαδίζει με υπέρηχο.

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

@Hope89

Επειδη εκανα πολλές ωοληψιες τον τελευταίο χρόνο οταν την δεύτερη μερα η ε2 ηταν απο 50 έως 70 πάντα ειχα παραπανω ωάρια και έμβρυα. Οταν ηταν γύρω στο 35 εμενα χωρις έμβρυο. Μπορει να ηταν τυχαίο ή στον δικο μου οργανισμό. Χωρις να εχω κύστες. Εμενα το 88 δεν φαίνεται κακό για τριτη μερα, αλλα η μερα των ορμονών πρεπει να συμβαδίζει με υπέρηχο.

Και εμένα που η Ε2 ήταν 55 την δεύτερη ημέρα μου είπε ο γιατρός όταν τον ρώτησα γιατί μου φάνηκε υψηλή ότι ήταν μια χαρά, και πως η πολύ χαμηλή δεν είναι και το καλυτερο. Και όντως από ότι φάνηκε γιατί έχω 12 βλαστοκυστες. 

• Μου αρέσει 3

Just now, Καντι είπε:

@Hope89

Καντι μου την περιμενα την αποψη σου... Η αληθεια ειναι οτι κ στους φυσικους που ξεκινουσα με ε2 μικροτερη του 50 (35-45) τελικα δεν ανεβαινε αρκετα κ τα ωοθηλακια ηταν αδεια.. Λετε η μεγαλυτερη ε2 να μου πηγαινει καλυτερα;; Ο,τι κ να πουμε βεβαια, αν δεν κανω υπερηχο... Παντως ειναι κριμα γτ οι υπολοιπες ορμονες, fsh lh prg ηταν καλες, οι καλυτερες που ειχα τον τελευταιο καιρο..

Just now, tzina_liana είπε:

@Hope89 αυτο το επαθα εγω με τις ωοθηκες και εκαναν να επανελθουν 1.5 χρονο...

Τζινα μου εννοεις οτι εκανες καταστολη κ αργησαν τοσο πολυ;; 

Just now, Sofia22 είπε:

Και εμένα που η Ε2 ήταν 55 την δεύτερη ημέρα μου είπε ο γιατρός όταν τον ρώτησα γιατί μου φάνηκε υψηλή ότι ήταν μια χαρά, και πως η πολύ χαμηλή δεν είναι και το καλυτερο. Και όντως από ότι φάνηκε γιατί έχω 12 βλαστοκυστες. 

Ααα εσενα σου πηγε πολυυυ καλα!!! :) 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσια. Έκανα το τεστ στο σπίτι (14η μερα μετά από ε/τ 2 εμβρύων 3 ημερών) .Ξεκάθαρα αρνητικό.

Ο γιατρός είπε καλύτερα αύριο τη χοριακή. Θα την κάνω για την τιμή των όπλων.

Ο αγώνας συνεχίζεται.

• Λυπημένη/-ος 12

Kαλημέρα κορίτσια. Έκανα το τεστ στο σπίτι (14η μερα μετά από ε/τ 2 εμβρύων 3 ημερών) .Ξεκάθαρα αρνητικό.

Ο αγώνας συνεχίζεται.

Καλημέρα! αμαν ρε παιδιά κανα καλο νέο απο χοριακές δεν θα ακούσουμε!Sissi μου όπως το είπες ο αγώνας συνεχίζεται...

• Μου αρέσει 1

Ο αγώνας συνεχίζεται.

Τι να πω τώρα κι εγώ... Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιωθεις... Ελπίζω να έρθει η σειρά μας και σύντομα. Στο μεταξύ ας επιτρέψουμε στον εαυτό μας να στενοχωρηθει αλλά για λίγο... Και μετά να συνεχίσουμε μπροστα. 

• Μου αρέσει 2

8 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Να ρωτησω οι αντιβιωσεις, πλυσεις τερμα?

Ναι υπαρχει πιθανοτητα.Εγω , λογω ηλικιας.εχω γενικα υψηλη Ε2.Με 88 Ε2 προχωρουσαμε κανονικα και δεν ειχα κυστη..

Οι αντιβιώσεις πλύσεις τέρμα ευτυχώς και ακόμη δεν έχω συνέλθει από την αντιβίωση που έφαγα ενάμιση χρόνο.

Διαφημίσεις

Ο αγώνας συνεχίζεται.

Κριμα ρε γμτ! Ας ελπισουμε να έκανε λαθος το τεστακι. Συμβαινουν κ αυτα καμια φορα, αν ειναι βεβαια κλιαρμπλου δυσκολο να κανει λαθος

7 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Καντι μου την περιμενα την αποψη σου... Η αληθεια ειναι οτι κ στους φυσικους που ξεκινουσα με ε2 μικροτερη του 50 (35-45) τελικα δεν ανεβαινε αρκετα κ τα ωοθηλακια ηταν αδεια.. Λετε η μεγαλυτερη ε2 να μου πηγαινει καλυτερα;; Ο,τι κ να πουμε βεβαια, αν δεν κανω υπερηχο... Παντως ειναι κριμα γτ οι υπολοιπες ορμονες, fsh lh prg ηταν καλες, οι καλυτερες που ειχα τον τελευταιο καιρο..

Τζινα μου εννοεις οτι εκανες καταστολη κ αργησαν τοσο πολυ;; 

Ααα εσενα σου πηγε πολυυυ καλα!!! :) 

Τι εγινε κοριτσι? Πως πηγε ο υπερηχος?

Ο αγώνας συνεχίζεται.

Ε τι να πω τωρα... Ποσο κριμα... Τι εχει γινει με αυτο το Νοεμβρη πια;; Οσο καλος ηταν ο Οκτωβρης, τοσο χαλια αυτος... Κοριτσι μου φυσικα κ ο αγωνας συνεχιζεται κ στο τελος του θα βγεις κερδισμενη κ χαρουμενη.. Ξερω οτι τωρα σου φαινεται μακρυνο, αλλα θα ερθει αυτη η στιγμη σιγουρα! 

Just now, Mary H είπε:

Κριμα ρε γμτ! Ας ελπισουμε να έκανε λαθος το τεστακι. Συμβαινουν κ αυτα καμια φορα, αν ειναι βεβαια κλιαρμπλου δυσκολο να κανει λαθος

Μαιρουλα μου, το μεσημερι εχω ραντεβου οποτε ακομα στο σκοταδι.. Σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον! Εσυ ποτε θα πας τωρα παλι για ελεγχο;;

• Μου αρέσει 3

Just now, Hope89 είπε:

Ε τι να πω τωρα... Ποσο κριμα... Τι εχει γινει με αυτο το Νοεμβρη πια;; Οσο καλος ηταν ο Οκτωβρης, τοσο χαλια αυτος... Κοριτσι μου φυσικα κ ο αγωνας συνεχιζεται κ στο τελος του θα βγεις κερδισμενη κ χαρουμενη.. Ξερω οτι τωρα σου φαινεται μακρυνο, αλλα θα ερθει αυτη η στιγμη σιγουρα! 

Μαιρουλα μου, το μεσημερι εχω ραντεβου οποτε ακομα στο σκοταδι.. Σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον! Εσυ ποτε θα πας τωρα παλι για ελεγχο;;

Α, ειπα πρωι κανει τους υπερηχους θα εχεις τελειωσει. Παντως διαβαζοντας τα κοριτσια μπορει να σου βγει σε καλο η Ε2 και να εχεις αυγουλακια!Μακαρι! Επισης αυτο με την καταστολη εχει δικιο ο ντοκ επιδη εχεις ηδη λιγο αργες ωοθηκες μην κοιμηθουν τελειως μετα οποτε αστο καλυτερα. 

Εγω αυριο το πρωι εχω υπερηχο

• Μου αρέσει 2

Just now, Mary H είπε:

ευχαριστώ Μαίρη μου,είναι της χομτεστ αλλά και πάλι δε νομίζω να έχει γίνει λάθος.

Just now, Hope89 είπε:

@Hope89αναμενουμε ενημέρωση!!

το ίδιο σκεφτόμουν και γω για το Νοέμβρη!

• Μου αρέσει 2

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

@Hope89

Εμενα μου ειπε ακριβως το αντιθετο,οτι οσο χαμηλοτερη τοσο καλυτερα.Τι να πω ρε κοριτσια,ισως να ειναι και θεμα οργανισμου οντως...

Εγω ρωτησα στο κεντρο και μου ειπαν να ξεκινησω.21η μερα εναρξης στις 16 Δεκεμβρη.Περιεργο μου φανηκε αλλα θα δειξει...Δεν ειναι ο,τι καλυτερο να κανω ενεσεις ολες τις μερες των γιορτων αλλα τι να κανω...θα το υποστω κι αυτο...Εχω αρκετο αγχος πως θα παω με το μακρυ...

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα