Recommended Posts

Just now, mirtouli12 είπε:

Κορίτσια θέλω να κάνω μια ερώτηση : σε προετοιμασία φαρμακευτική ενδομητρίου για εμβρυομεταφορα ποια μέρα του κύκλου σας έκανε πρώτη φορά υπέρηχο ο γιατρός; Ρωτάω γιατί εμένα η πρώτη φορά ήταν την δέκατη μέρα και θα ήθελα να ήξερα: δεν είδε το ωάριο που πήγαινε να κάνει ωορρηξία;;  Χαπακωθηκα άδικα πάλι... είναι αβλεψια του γιατρού πιστεύετε; Γιατί σήμερα , 12 η μέρα, το είδε το ωάριο κανονικά.. 

Εμενα 7η μερα με ειδε. Νομιζω επρεπε να σε δει νωριτερα για να προλαβει ωορρηξια

• Μου αρέσει 1

Just now, Moomin είπε:

Κοριτσια καλησπερα, ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο θεμα.

Επειδη εχουμε προβλημα μεγαλο με το σπερμα το πιο πιθανο ειναι να προχωρησουμε σε εξωσωματικη σε μερικους μηνες...εχουμε επισκεφθει ουρολογο-ανδρολογο αλλα θελουμε να κανουμε μια πρωτη γνωριμια με κεντρο εξωσωματικης...εχω κλεισει ραντεβου με τον κ.Μακρακη..ηθελα τον κ.Τσιριγωτη αλλα τις μερες που μπορω δεν εχει ραντεβου. Μπορει καποια που τον ειχε ή εχει γιατρο να μου στειλει προσωπικο μηνυμα να ρωτησω καποιες λεπτομερειες;

Σας ευχαριστω και ευχομαι τα καλυτερα σε ολες! 

Είμαι εγώ με τον Μακ. είμαι παρά πολύ ευχαριστημένη.. μπορείς να με ρωτήσεις ότι θέλεις.

Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Εμενα 7η μερα με ειδε. Νομιζω επρεπε να σε δει νωριτερα για να προλαβει ωορρηξια

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ήθελα να δω συγκριτικά . Το είχα καταλάβει να σου πω την αλήθεια..

• Μου αρέσει 1

Just now, Moomin είπε:

Κοριτσια καλησπερα, ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο θεμα.

Επειδη εχουμε προβλημα μεγαλο με το σπερμα το πιο πιθανο ειναι να προχωρησουμε σε εξωσωματικη σε μερικους μηνες...εχουμε επισκεφθει ουρολογο-ανδρολογο αλλα θελουμε να κανουμε μια πρωτη γνωριμια με κεντρο εξωσωματικης...εχω κλεισει ραντεβου με τον κ.Μακρακη..ηθελα τον κ.Τσιριγωτη αλλα τις μερες που μπορω δεν εχει ραντεβου. Μπορει καποια που τον ειχε ή εχει γιατρο να μου στειλει προσωπικο μηνυμα να ρωτησω καποιες λεπτομερειες;

Σας ευχαριστω και ευχομαι τα καλυτερα σε ολες! 

Τον μακρακη τον είχε μια φίλη μας οικογενειακή και είχε μείνει σούπερ ευχαριστημένη μάλιστα είναι και η οδια γιατρός νεογνολογος και ήξερε μου τον είχε συστήσει ανεπιφύλακτα. Ελπίζω να βοήθησα .

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Hope89 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα σας! Να σας πω κ εγω τα νεα μου... Πηγα για υπερηχο σημερα 4η ημερα κ δεν υπήρχε κυστη!! Ειχα παραδοξως γυρω στα 10 ωοθηλακια, 5 8αρια, 4 6αρια κ 1 5αρι!! Ο γιατρος μου ειπε οτι σε αυτο οφειλεται η υψηλη οιστραδιολη κ οτι φαινεται να ειναι ενας πολυ καλος κυκλος, αφου κ οι fsh (8,8) κ lh (5,16) ειναι οι καλυτερες που ειχα απο τοτε που αρχισα να προσπαθω για 2ο παιδακι.. Οποτε ξεκιναω φεμαρα σημερα κ απο αυριο γκοναλ!! Πιστευει οτι θα παμε καλα... Οποτε αναπτερωσαμε ηθικο, προχωραμε κ ελπιζουμε!!

Παμε δυνατα γιουπι!!!

• Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Καλησπερα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω εδώ.... Είμαι σε προετοιμασία για την τρίτη προσπάθεια εξωσωματικής. Θα ήθελα την βοήθεια σας όσον αφορά τον όρο λιποπρωτεινης, intralipids δηλαδή. Τον έχετε κάνει? Τι κόστος είχε??? Σας ευχαριστώ πολύ! 

Just now, Joka είπε:

Τοτε ακομα πιο νωρις.Εγω εχω κυκλο 25 ημερων αρα γυρω στις 2 του μηνα, εκτος κι αν αλλαξει με τις ορμονες.Δε βγαινουν οι μερες,υποψιαζομαι οτι εχουν μπερδεψει τις ημερομηνιες.Τι εννοεις σε συνεργατες?Γινεται αυτο στο κεντρο σου τις μερες που ειναι κλειστα?

Δεν ξερω τι γινεται αλλα απο την στιγμή που σε προχωράνε αυτές τις ημερομηνίες υπάρχει back up plan σε περιπτωση που πέσει νωρίτερα η ωοληψια, ετσι δεν ειναι;

Just now, Hope89 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα σας! Να σας πω κ εγω τα νεα μου... Πηγα για υπερηχο σημερα 4η ημερα κ δεν υπήρχε κυστη!! Ειχα παραδοξως γυρω στα 10 ωοθηλακια, 5 8αρια, 4 6αρια κ 1 5αρι!! Ο γιατρος μου ειπε οτι σε αυτο οφειλεται η υψηλη οιστραδιολη κ οτι φαινεται να ειναι ενας πολυ καλος κυκλος, αφου κ οι fsh (8,8) κ lh (5,16) ειναι οι καλυτερες που ειχα απο τοτε που αρχισα να προσπαθω για 2ο παιδακι.. Οποτε ξεκιναω φεμαρα σημερα κ απο αυριο γκοναλ!! Πιστευει οτι θα παμε καλα... Οποτε αναπτερωσαμε ηθικο, προχωραμε κ ελπιζουμε!!

Τέλεια νεα!!! Άντε να μπαίνει ο Δεκέμβρης να ακούσουμε όμορφα νέα να γελάσει το χειλάκι μας!!! Με το καλό τα αυγουλάκια σου!!!

• Μου αρέσει 1

Just now, xrys1988 είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω εδώ.... Είμαι σε προετοιμασία για την τρίτη προσπάθεια εξωσωματικής. Θα ήθελα την βοήθεια σας όσον αφορά τον όρο λιποπρωτεινης, intralipids δηλαδή. Τον έχετε κάνει? Τι κόστος είχε??? Σας ευχαριστώ πολύ! 

Πέντε ευρώ να τον αγοράσεις απο το φαρμακείο. Στην κλινικη που ειμαι τωρα δεν το χρεώνουν καθόλου, σε καποια που ήμουν παλιότερα 100 ευρώ και μου τον έβαλε η κουνιαδα μου στο σπίτι. Εγω εμφυτευση δεν ειδα ουτε με αυτόν.  Καλη επιτυχία!

Just now, Hope89 είπε:

Είδες;;;;

Κι εγω πιστεύω οτι θα πας πολυ καλα, το νούμερο ανταποκρινόταν στις καταβολές !

9 ώρες πρίν, Anania είπε:

Οι αντιβιώσεις πλύσεις τέρμα ευτυχώς και ακόμη δεν έχω συνέλθει από την αντιβίωση που έφαγα ενάμιση χρόνο.

Σε ζηλεύω....

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Κάνε λίγο υπομονή άλλωστε δεν αντιδρούν όλοι οι οργανισμοί ίδια εμένα δεν την σήκωνε ο οργανισμός μου την αντιβίωση αφού το έντερο μου δεν έχει συνέλθει σκέψου.

Με τόση αντιβίωση και εμφύτευση γιόκ θα μου πεις παίζει ρόλο και το προϊόν που ήτανε τζούφιο.

Just now, Καντι είπε:

Πέντε ευρώ να τον αγοράσεις απο το φαρμακείο. Στην κλινικη που ειμαι τωρα δεν το χρεώνουν καθόλου, σε καποια που ήμουν παλιότερα 100 ευρώ και μου τον έβαλε η κουνιαδα μου στο σπίτι. Εγω εμφυτευση δεν ειδα ουτε με αυτόν.  Καλη επιτυχία!

Είδες;;;;

Κι εγω πιστεύω οτι θα πας πολυ καλα, το νούμερο ανταποκρινόταν στις καταβολές !

Σε ζηλεύω....

Ευχαριστώ πολύ!!

Just now, Καντι είπε:

Δεν ξερω τι γινεται αλλα απο την στιγμή που σε προχωράνε αυτές τις ημερομηνίες υπάρχει back up plan σε περιπτωση που πέσει νωρίτερα η ωοληψια, ετσι δεν ειναι;

Δεν εχω καμια ορεξη για ωοληψιες και αγχος πρωτοχρονιατικα.Θα το αφησω για Γεναρη.

Βεβαια απο Ιουνη σε Γεναρη οι προσπαθειες στην ηλικια μου ειναι ο,τι χειροτερο να περνανε ετσι τοσοι μηνες αλλα τι να πω...δεν πολυπιστευω πολυ πια οτι θα τα καταφερω.

Πλεον στην ουσια προχωραω για την τιμη των οπλων..

7 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Ε μα ναι... ειναι που ειναι κοιμισμενες... Αν τις κοιμισω κιολας αντε να τις ξυπνησω παλι!! 

Δεν βγαζεις ακρη με δαυτα... Σπαζοκεφαλιες για δυνατους λυτες ολα αυτα!!

Νομιζω οτι μιλαμε για δυο  διαφορετικα πραγματα.Και εγω ειχα κανει ωοληψια με μακρυ και ο οργανισμος μου δεν μπορουσε να συνελθει..Μηπως η Αννιτα μιλαει για ποετοιμασια για εμβρυομεταφορα?Γιατι στις γυναικες μεγαλης κυριως ηλικιας , και οχι μονο,πολλοι γιατροι προτιμουν καταστολη για να ελεγχουν καλυτερα τις ορμονες..

Just now, anoulious είπε:

Νομιζω οτι μιλαμε για δυο  διαφορετικα πραγματα.Και εγω ειχα κανει ωοληψια με μακρυ και ο οργανισμος μου δεν μπορουσε να συνελθει..Μηπως η Αννιτα μιλαει για προετοιμασια για εμβρυομεταφορα?Γιατι στις γυναικες μεγαλης κυριως ηλικιας , και οχι μονο,πολλοι γιατροι προτιμουν καταστολη για να ελεγχουν καλυτερα τις ορμονες..

Να ρωτησω λιγο μηπως γνωριζει καμμια  κοπελα το ngs τεστ  (δεν ειμαι απολυτα σιγουρη οτι το εγραψα σωστα)για ανιχνευση μικροβιων στην μητρα?

Just now, Hope89 είπε:

Τελεια κοπελα μου, πολυ χαιρομαι. Καλη αρχη κ να συνεχισει ετσι ομορφα ολη η προσπαθεια!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα