Recommended Posts

Just now, maroullaki είπε:

Και τώρα που τα λέμε συνειδητοποιώ ότι  σ αυτή την προετοιμασία οιστραδιολη μέτρησα μόνο 2η μερα και μια ώρα πριν την ετ... καμία φορά ενδιάμεσα... σαν λάθος μου φαίνεται εεε;;

Γιατρός δεν είμαι να ξέρω σίγουρα αλλά φαντάζομαι χρειάζεται κάποια στενή παρακολούθηση η διαδικασία..

Just now, Taggeris είπε:

Και δεν έχει πετύχει καμία; Πόσες προσπάθειες έχεις κάνει; 

3 σπερματεγχυσεις,4 φυσικους,4 διεγερσεις,2 ετ.

Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Κοριτσακι μου το ξερω,αλλα με το δικο μου ιστορικο οι πιθανοτητες δεν ειναι με το μερος μου και σκεφτομαι μηπως ετσι αυξηθουν λιγο...

Να σκέφτεσαι θετικά σε παρακαλώ πολύ!  Η τύχη θα είναι με το μέρος μας!

• Μου αρέσει 2

Just now, mirtouli12 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τα ίδια σκέφτομαι κ εγώ αλλά επειδή έχω την εκκρεμότητα θα μείνω για να τελειώσει. Γιατί δεν βάζεις αυτή που έχεις κατάψυξη; Δεν το σκέφτεσαι καθόλου;

Έλα μου ντε; Πες τα χρυσοστομη!! Προφανώς βρε κορίτσια σε αυτά τα κέντρα έχουν τοσο πολύ κόσμο που προσπαθούν να μειώνουν τις επισκέψεις μας για εξέταση..με οποίο κόστος...

Και τα cyclacur παιδιά δεν είναι καραμέλες. Προκαλούν οστεοπενία . Όλα τα σκέφτομαι αλλά ...

δεν ξερω τι να πω νομιζω οτι ειναι μεγαλο λαθος του γιατρου..!!!μονο με εξετασεις χωρις υπερηχο πως ξεκιναει??

• Μου αρέσει 2

YSGup2.png

Γιατρός δεν είμαι να ξέρω σίγουρα αλλά φαντάζομαι χρειάζεται κάποια στενή παρακολούθηση η διαδικασία..

Εχεις πολυ δικιο για τις επισκεψεις.Θεωρω απαραδεκτο να πηγαινεις πρωτη φορα 10η μερα και εννοειται οτι αν τη 12μερα ειχε γινει η ωορρηξια τη 10η το ωαριο φαινοταν...Εγω που εχω και μικρο κυκλο δλδ???10η μερα θα μπορουσε να εχει γινει ηδη η ωορρηξια.

Τι να πω ρε κοριτσια,μεγαλη απογοητευση...

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

3 σπερματεγχυσεις,4 φυσικους,4 διεγερσεις,2 ετ.

Αν παίρνεις ωάρια και μπορείς να μαζέψεις κι άλλα νομίζω ότι ορθώς πράττεις και δεν μεταφέρεις μόνο το ένα που έχεις στην κατάψυξη....δοκίμασε και το πρωτόκολλο που λες και αν καταφέρεις να πάρεις άλλα δύο ή τρία Βάλτα όλα μαζί αυξάνει τις πιθανότητες... Βέβαια παίζει ρόλο και η ποιότητα των ωαρίων που παράγεις... Αν το σπέρμα είναι καλό και άλλα πολλά... Αν όλα αυτά τα έχετε ελέγξει προχωρά χωρίς φόβο Γιατί η ηλικία σου στο επιτρέπει ακόμα... Τίποτα δεν έχει χαθεί έχεις αρκετά περιθώρια....

Just now, Taggeris είπε:

Αν παίρνεις ωάρια και μπορείς να μαζέψεις κι άλλα νομίζω ότι ορθώς πράττεις και δεν μεταφέρεις μόνο το ένα που έχεις στην κατάψυξη....δοκίμασε και το πρωτόκολλο που λες και αν καταφέρεις να πάρεις άλλα δύο ή τρία Βάλτα όλα μαζί αυξάνει τις πιθανότητες... Βέβαια παίζει ρόλο και η ποιότητα των ωαρίων που παράγεις... Αν το σπέρμα είναι καλό και άλλα πολλά... Αν όλα αυτά τα έχετε ελέγξει προχωρά χωρίς φόβο Γιατί η ηλικία σου στο επιτρέπει ακόμα... Τίποτα δεν έχει χαθεί έχεις αρκετά περιθώρια....

Κοριτσακι,οπως ολες ξερουμε,το βασικοτερο σε αυτο τον αγωνα ειναι τα ψυχικα περιθωρια...

Εχω κανει παρα πολυ υπομονη,εχω υπομεινει τοσες αποτυχιες και στενοχωριες και πλεον εχω κουραστει πολυ..

Ωαρια δεν παιρνω δυστυχως,αυτο ειναι το προβλημα,ενω βγαζω δε γονιμοποιουνται.Το ριχνουν στις πολυκυστικες διοτι ολα τα υπολοιπα ειναι οκ.

Just now, Joka είπε:

Κοριτσακι,οπως ολες ξερουμε,το βασικοτερο σε αυτο τον αγωνα ειναι τα ψυχικα περιθωρια...

Εχω κανει παρα πολυ υπομονη,εχω υπομεινει τοσες αποτυχιες και στενοχωριες και πλεον εχω κουραστει πολυ..

Ωαρια δεν παιρνω δυστυχως,αυτο ειναι το προβλημα,ενω βγαζω δε γονιμοποιουνται.Το ριχνουν στις πολυκυστικες διοτι ολα τα υπολοιπα ειμαι οκ.

συγγνωμη που παρεμβαινω,αλλα οι πολυκυστ δεν νομιζω να αποτελουν τοσο σημαντικο προβλημα οταν μιλαμε για εξωσωματικη.ειδικα αν ολα τα αλλα ειναι τελεια.τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται?

Just now, Joka είπε:

Ωαρια δεν παιρνω δυστυχως,αυτο ειναι το προβλημα,ενω βγαζω δε γονιμοποιουνται.Το ριχνουν στις πολυκυστικες διοτι ολα τα υπολοιπα ειναι οκ.

έχεις σκεφτεί για δοτρια μιας κ ταλαιπώρησε ετσι τόσο πολύ???? 

• Μου αρέσει 1

Just now, Artemis20 είπε:

συγγνωμη που παρεμβαινω,αλλα οι πολυκυστ δεν νομιζω να αποτελουν τοσο σημαντικο προβλημα οταν μιλαμε για εξωσωματικη.ειδικα αν ολα τα αλλα ειναι τελεια.τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται?

Τωρα 41.Εκανα την πρωτη προσπαθεια στα 38.

Just now, Rafaelatarzan είπε:

έχεις σκεφτεί για δοτρια μιας κ ταλαιπώρησε ετσι τόσο πολύ???? 

Επειδη ουτε αυτο το θεωρω σιγουρο και ξερω οτι και μ αυτο τον τροπο ισως χρειαστουν αρκετες προσπαθειες δε με δελεαζει ιδιαιτερα...

Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

μηπως παιζει ρολο κ αυτο? γτ κ γω με σπω,οι γιατροι δεν κολλησαν σε αυτο καθολου.σκεψου ειχα κ φυσικη συλληψη (στα 26 βεβαια) που διεκοψα λογω κυτταρομεγαλοιου στην 12βδομ.εμεις ομως οταν αρχισαμε μετα απο κανα χρονο ξανα προσπαθειες ειχαμε σοβαρο προβλημα στο σπερμα.κ γι αυτο η εξωσωματικη.δεν προβληματισε τους γιατρους το σπω.στη διεγερση εβγαλα 17 ωαρια αν θυμαμαι,γονιμοποιηθηκαν τα 12 κ κατεληξαν βλαστοκ τα 4.κ οι εμβρυολογοι ηταν καθετοι οτι αν ειχαμε καλυτερο σπερμα θα ειχαμε κ περισσοτερες βλαστοκ.σκεψου την μερα της ωοληψιας τον εβαλαν να δωσει δειγμα 2 φορες γτ απο την 1η μπορουσαν να χρησιμοποιησουν ελαχιστα σπερματοζ μας ειπαν.παντως δεν το ριξαν στα ωαρια θελω να πω.αααααλλα ημουνα κ 30....

α! να προσθεσω ομως οτι μετα την ωοληψια τοσων πολλων ωαριων πονουσα 3 μερες δεν μπορουσα να κουνηθω σχεδον κ ειχε πρηστει η κοιλια σαν εγκυος.αυτα ειναι τα κακα των πολυκυστ.μετα το 3ημερο ημουν μια χαρα παλι,μου ρθε κ.γρηγορα περιοδος ευτυχως κ ξεφουσκωσα.

Just now, Joka είπε:

Επειδη ουτε αυτο το θεωρω σιγουρο και ξερω οτι και μ αυτο τον τροπο ισως χρειαστουν αρκετες προσπαθειες δε με δελεαζει ιδιαιτερα...

το ότι δεν είναι σίγουρο αυτό είναι το αυτονόητο....Στο είπα λογο ότι δεν έχεις έμβρυα αφού δεν γονιμοποιουνται τα δικά σ τουλάχιστον με την κοπέλα εξασφαλίζεις αρκετά για κάποιες προσπάθειες.

Just now, Artemis20 είπε:

μηπως παιζει ρολο κ αυτο? γτ κ γω με σπω,οι γιατροι δεν κολλησαν σε αυτο καθολου.σκεψου ειχα κ φυσικη συλληψη (στα 26 βεβαια) που διεκοψα λογω κυτταρομεγαλοιου στην 12βδομ.εμεις ομως οταν αρχισαμε μετα απο κανα χρονο ξανα προσπαθειες ειχαμε σοβαρο προβλημα στο σπερμα.κ γι αυτο η εξωσωματικη.δεν προβληματισε τους γιατρους το σπω.στη διεγερση εβγαλα 17 ωαρια αν θυμαμαι,γονιμοποιηθηκαν τα 12 κ κατεληξαν βλαστοκ τα 4.κ οι εμβρυολογοι ηταν καθετοι οτι αν ειχαμε καλυτερο σπερμα θα ειχαμε κ περισσοτερες βλαστοκ.σκεψου την μερα της ωοληψιας τον εβαλαν να δωσει δειγμα 2 φορες γτ απο την 1η μπορουσαν να χρησιμοποιησουν ελαχιστα σπερματοζ μας ειπαν.παντως δεν το ριξαν στα ωαρια θελω να πω.αααααλλα ημουνα κ 30....

Κι εγω ειχα και φυσικη συλληψη που παλινδρομησε στα 27.Εννοειται βεβαια καμια σχεση με τα 30....

Πόσες μοναδες πηρες?Τί ΑΜΗ εχεις?

• Μου αρέσει 1

Ναι τον ρώτησα γιατί εγώ την προηγούμενη εμβρυομεταφορα την έκανα σε εντελώς φυσικό κύκλο μόνο κάνοντας ovitrelle. Αυτή τη φορά, και επειδή μας έχει μείνει μόνο μια βλαστοκύστη, μου είπε ότι θέλει να είναι απόλυτα ελεγχόμενο το σύστημα γι’ αυτό γίνεται..! Αν με ρωτάς, προτιμώ τον φυσικό. Αυτό που περνάω τώρα είναι δύσκολο. Εσυ σε τι φάση είσαι;

και γω αυτο καταλαβα,ο γιατρος για την ε/τ των κατεψυγμενων μου είχε πει οτι θα προσπαθήσουμε να εκμεταλλευτουμε το ωαριο του μηνα με οβιτρελ και αν δεν πετυχει αυτο (δλδ δεν εχω ωαριο)τοτε καταστολή με αβερκαπ και μετα σικλακουρ.Και έγινε το 2ο.Βεβαια πηρα αρνητικη χοριακη.Κατα τα αλλα με ειδε σημερα (6η μερα)θα παω και μεθαυριο.Αν ολα πανε καλα ιως κανω ωοληψια την Τριτη

κοριτσια μια φιλη εβαλε 2 βλαστοκυστες 5 ηεμρων στις 19.11 και εκτοτε οι τιμες της ειναι :28,60,119,168.Πως τις βλεπετε;Οι γιατροί δε λενε και πολλά,λετε να ειναι εξωμήτριο;

Just now, Joka είπε:

Πως βρήκες ότι έχεις πολυκυστικές ωοθήκες; με ενδιαφέρει γιατί αρκετοί γιατροί βλέποντας τις εξετάσεις μου μου είπαν ότι έχω εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών... Τόσα χρόνια με εξετάσεις υπέρηχους και λοιπά που κάνω μετά τα 25 μου δεν θα μου είχαν πει ότι έχω πολυκυστικές ωοθήκες;

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα