Recommended Posts

Just now, Taggeris είπε:

Πως βρήκες ότι έχεις πολυκυστικές ωοθήκες; με ενδιαφέρει γιατί αρκετοί γιατροί βλέποντας τις εξετάσεις μου μου είπαν ότι έχω εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών... Τόσα χρόνια με εξετάσεις υπέρηχους και λοιπά που κάνω μετά τα 25 μου δεν θα μου είχαν πει ότι έχω πολυκυστικές ωοθήκες;

Εικονα πολυκυστικων διαπιστωνεται με μετρηση καταβολων ωοθηκων 2η μερα περιοδου,πρεπει να ειναι πανω απο 10 περιπου σε καθε ωοθηκη.Επισης υψηλη Αμη.

Just now, Joka είπε:

Κοριτσακι,οπως ολες ξερουμε,το βασικοτερο σε αυτο τον αγωνα ειναι τα ψυχικα περιθωρια...

Εχω κανει παρα πολυ υπομονη,εχω υπομεινει τοσες αποτυχιες και στενοχωριες και πλεον εχω κουραστει πολυ..

Ωαρια δεν παιρνω δυστυχως,αυτο ειναι το προβλημα,ενω βγαζω δε γονιμοποιουνται.Το ριχνουν στις πολυκυστικες διοτι ολα τα υπολοιπα ειναι οκ.

Θα σε συμβουλεψω οτι πολυ πιθανον να εχεις ενδομητριωση οπως υποψιαστηκε σε μενα κ με εβαλε σε αντισυλληπτικα κ την 16η μερα αβερκαπ μεχρι την επομενη περιοδο μετα γκοναλ κ αβερκαπ κ οβιτρελλ στο τελος κ εκανα καλυτερα εμβρυα!!εχω πολυκιστικες!!!

Just now, Annita tsoupani είπε:

Θα σε συμβουλεψω οτι πολυ πιθανον να εχεις ενδομητριωση οπως υποψιαστηκε σε μενα κ με εβαλε σε αντισυλληπτικα κ την 16η μερα αβερκαπ μεχρι την επομενη περιοδο μετα γκοναλ κ αβερκαπ κ οβιτρελλ στο τελος κ εκανα καλυτερα εμβρυα!!εχω πολυκιστικες!!!

Αν θελεις κατι στειλε μου

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Εικονα πολυκυστικων διαπιστωνεται με μετρηση καταβολων ωοθηκων 2η μερα περιοδου,πρεπει να ειναι πανω απο 10 περιπου σε καθε ωοθηκη.Επισης υψηλη Αμη.

Α τότε πιθανόν να μου το είπαν επειδή έχω υψηλή ΑΜΗ για την ηλικία μου

• Μου αρέσει 1

Αννιτακι το εχω σκεφτει.Ο Πάντος μου είπε να κάνω λαπαροσκοπηση,ο Μαστρομηνας οτι και να εχω με την εξωσωματικη και συγκεκριμενα με το μακρυ παρακαμπτεται.

πρίν από 32 λεπτά , Hope89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Μαίρη μου!

Μακάρι.. Καλέ έχουν application που μπαίνεις κ βλέπεις τα πάντα, αποτελέσματα εξετάσεων, προγραμματισμό ραντεβού κτλ... Ζητά κ δικό.. Τώρα τελευταία το 

Κοριτσια μου sos...πήγα τουαλέτα για πιπι κ σκουπιστηκα κ έχω ροζ αιμα..έναν πανικό τον έπαθα γτι είναι νωρίς. 10η μέρα.αλλα έχω κ πόνους χαμηλά σαν περίοδο.τι λέτε??θα αδιαθετησω Ε?περιμένω ν μιλήσω με το γιατρό.τι να κάνω.. 

Διαφημίσεις

Just now, natassaki2006 είπε:

Κοριτσια μου sos...πήγα τουαλέτα για πιπι κ σκουπιστηκα κ έχω ροζ αιμα..έναν πανικό τον έπαθα γτι είναι νωρίς. 10η μέρα.αλλα έχω κ πόνους χαμηλά σαν περίοδο.τι λέτε??θα αδιαθετησω Ε?περιμένω ν μιλήσω με το γιατρό.τι να κάνω.. 

Όχι δεν θα σ ρθε περίοδος...εκεί θα κάτσει η σκασμενη να φάει τα λύσακα της ...της επιτρέπω να έρθει σε 9 μήνες μονο.

πάρε γιατρο 

Just now, Joka είπε:

Αννιτακι το εχω σκεφτει.Ο Πάντος μου είπε να κάνω λαπαροσκοπηση,ο Μαστρομηνας οτι και να εχω με την εξωσωματικη και συγκεκριμενα με το μακρυ παρακαμπτεται.

Εγω σ λεω δοκίμασε το κ θα πας παρα πολυ καλα ειναι ρισκο αλλα εγω το πηρα κ απεδωσε περισσοτερα εμβρυα!!!

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Όχι δεν θα σ ρθε περίοδος...εκεί θα κάτσει η σκασμενη να φάει τα λύσακα της ...της επιτρέπω να έρθει σε 9 μήνες μονο.

πάρε γιατρο 

Κ τότε τι είναι ρε συ?

Διαφημίσεις

Κ τότε τι είναι ρε συ?

Περιμένω να με πάρουν.. Για αυτό ποναγε η κοιλιά μου κ το στήθος.. τώρα έχω κάτσει καναπέ Κ φοβάμαι ν σηκωθώ.. 

τίποτα κακό αγαπη....ποτέ κανείς χοριακη??? 

Την Τρίτη.. 

Just now, Joka είπε:

Κι εγω ειχα και φυσικη συλληψη που παλινδρομησε στα 27.Εννοειται βεβαια καμια σχεση με τα 30....

Πόσες μοναδες πηρες?Τί ΑΜΗ εχεις?

αμη 2,7 τοτε.δεν την ξαναμετρησα.μοναδες δεν θυμαμαι ακριβως.αν ξερεις ποσες δικαιουμαστε συνολικα απο την επιτροπη, θα σου πω οτι μου εμειναν 2400...(δεν ξερω αν μπορουμε να το υπολογισουμε ετσι.) παντως πηγαιναμε συντηρητικα .

επισης να σου πω οτι δεν εχω μονο εικονα.ειναι σπω,φαινεται κ απο τις ορμονες μου που το δειχνουν (lh σε σχεση με fsh),απο το γεγονος οτι ειχα τεραστιους  κι ακανονιστους κυκλους,αντισταση στην ινσουλινη.κ γενικα ανδρογονικο ορμονικο προφιλ.πολυ αδυνατη, χωρις λιπος καθολου κλπ (το σπω εκδηλωνεται η σε παχουλες η σε πολυ λεπτες).

Περιμένω να με πάρουν.. Για αυτό ποναγε η κοιλιά μου κ το στήθος.. τώρα έχω κάτσει καναπέ Κ φοβάμαι ν σηκωθώ.. 

Την Τρίτη.. 

κοιλιά κ στήθος που πονάει δεν μ λέει κάτι...σε όλες το κάνει....Δεν το βρίσκω κακο όλο αυτό...δεν έχεις κόκκινο αίμα ετσι δεν είναι???? ναι κάτσε καναπε κ χαλάρωσε...όλα καλά φιλη 

Εγω σ λεω δοκίμασε το κ θα πας παρα πολυ καλα ειναι ρισκο αλλα εγω το πηρα κ απεδωσε περισσοτερα εμβρυα!!!

Εγω να το δοκιμασω αλλα πρεπει να βρω και γιατρο να συμφωνησει!!

Σ ευχαριστω Αννιτακι μου για τη συμπαρασταση.Εχεις κι απο μενα οοοοολη μου τη θετικη ενεργεια για την τωρινη σου προσπαθεια!!

• Μου αρέσει 1

κοιλιά κ στήθος που πονάει δεν μ λέει κάτι...σε όλες το κάνει....Δεν το βρίσκω κακο όλο αυτό...δεν έχεις κόκκινο αίμα ετσι δεν είναι???? ναι κάτσε καναπε κ χαλάρωσε...όλα καλά φιλη 

Κ ο γιατρός είπε να κάνω υπομονή ότι μπορεί να είναι καλό σημάδι.τι να πω.. 

Σε ευχαριστώ  πολύ κορίτσι μου

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα