Recommended Posts

Just now, eleni17 είπε:

Στην ερωτηση μου γιατι αλλαξε η πολιτικη σας? Απαντησε για την καλυτερη οργανωση του εργαστηριου..και εγω σκεφτηκα την ελλειψη χωρου!! Καπου να βαζουν κ τις μπυρες τους!!!!

Τι εννοεις να υπολογιζω στα 3 απο τα 7 εμβρυα...οτι μονο τα 3 θα διαιρεθουν σωστα???ωχ πεθαινω!!

Το γεννεσις αθηνων του παντου εννοεις; Αν κρινω απο τα ραντεβου του..γινεται χαμος και δεν εχει που να βαζει τα αυγα και τα εμβρυα!!! Χαχαχ

Just now, eleni17 είπε:

Στην ερωτηση μου γιατι αλλαξε η πολιτικη σας? Απαντησε για την καλυτερη οργανωση του εργαστηριου..και εγω σκεφτηκα την ελλειψη χωρου!! Καπου να βαζουν κ τις μπυρες τους!!!!

Τι εννοεις να υπολογιζω στα 3 απο τα 7 εμβρυα...οτι μονο τα 3 θα διαιρεθουν σωστα???ωχ πεθαινω!!

Οχι με δοτρια...ειναι η πρωτη μου εμβρυομεταφορα....βρισκω δικα μου εμβρυα κ ηθελα να δοκιμασω....εχω σκεφτει το ενδεχομενο της δωρεας κ ειμαι θετικη...ο συντροφος δεν ειναι...και θα ναι πολυ δυσκολο να τον πεισω αν χρειαστει τελικα...δεν θελω να το σκεφτομαι τωρα αυτο...με εχει βασανισει ηδη και θελω να δωσω λιγη πιστη στα εμβρυακια μου..τα μαζεψα με κοπο και μεγαλη ψυχικη ταλαιπωρια...

Ολα καλα θα πανε! Να τους δωσεις και ευκαιρια και θετικη σκεψη. Ειναι μεγαλη ταλαιπωρια και ψυχικη και σωματικη! 

• Μου αρέσει 1

Just now, eleni17 είπε:

Ο Σφακ....δης  ειναι ο γιατρος μου..δεν θυμαμαι την τιμη...νομιζω γυρω στα 1000 ευρω μαζι με σκρατσινγκ ...εξαρταται κ απο το αν θα ειναι διαγνωστικη ή παρεμβατικη αν χρειαστει .τα κανει παντα πριν την εμβρυομεταφορα...

Οταν ξεκινησα να πηγαινω σε γιατρους μου ειπαν οτι ισως δεν ειχα καν ωαρια..μετα εμαθα οτι ισως δεν ειναι καλης ποιοτητας...μεγαλοκοπελα βλεπεις....σε 5 μερες κλεινω τα 43....

Οι στατιατικες δεν ειναι με το μερος μου..ελπιζω δειλα  να τα καταφερω ...

με την δύναμη και την ελπίδα που εφτασες εδω, να προχωρήσεις ετσι και με αισιοδοξία και θα τα καταφερεις...και με μια φιλη εμεις λέμε για να γελάμε και να χαλαρωνουμε, οι στατιστικές είναι νούμερα αλλά εμείς είμαστε μεγαλύτερα!! 

ααα ειμαστε και στο ιδιο κέντρο...σιγουρα τα μπεμπε οταν τα πιασουμε με το καλό θα ειναι κοινωνικά με τοσες παρεες 

• Χαχα 4

Διαφημίσεις

Just now, Strawberry* είπε:

Την υστεροσκοπηση θα την προτεινει..για τον δοτη δεν ειναι πολυ θετικος. Θεωρει οτι δεν φτασαμε ακομη εκει αλλα εγω δεν θελω να κανω 4-5 διεγερσεις. Αλλη μια δινω στον ευατο μου αλλα με τις καλυτερες προυποθεσεις. Αν αυτο σημαινει δοτη..δοτη!

Σωστη, κι εγω το ιδιο θα εκανα!

Just now, Mary H είπε:

Σωστη, κι εγω το ιδιο θα εκανα!

Κουραστηκα, μπορει να μην εκανα πολλες διεγερσεις αλλα και με τους φυσικους και με τις εξετασεις, περασε παραπανω απο χρονο που ειμαι σε γιατρους επισκεψεις εξετασεις φαρμακα. Ισως ακουστω και εγωιστρια αλλα ο αντρας μου δεν καταφερε να κοψει καν το τσιγαρο μπας και παρει τα πανω του το σπερμα, δεν θα παιρνω φαρμακα  χωρις θεωρητικα να υπαρχει καποιο θεμα με εμενα και να πεταμε στα σκουπιδια τα ωαρια. Το καλο ειναι οτι και αυτος λεει το ιδιο και θα παμε σε δραστικη λυση για να εχουμε αποτελεσμα.

Κουραστηκα, μπορει να μην εκανα πολλες διεγερσεις αλλα και με τους φυσικους και με τις εξετασεις, περασε παραπανω απο χρονο που ειμαι σε γιατρους επισκεψεις εξετασεις φαρμακα. Ισως ακουστω και εγωιστρια αλλα ο αντρας μου δεν καταφερε να κοψει καν το τσιγαρο μπας και παρει τα πανω του το σπερμα, δεν θα παιρνω φαρμακα  χωρις θεωρητικα να υπαρχει καποιο θεμα με εμενα και να πεταμε στα σκουπιδια τα ωαρια. Το καλο ειναι οτι και αυτος λεει το ιδιο και θα παμε σε δραστικη λυση για να εχουμε αποτελεσμα.

Σε καταλαβαινω πραγματικα. Εχεις δικιο ειναι δικο σας θεμα κ δεν μπορει να ρισκαρεις την υγεια σου με τοσα φαρμακα κ αμφιβολο αποτελεσμα

Διαφημίσεις

Just now, eleni17 είπε:

Οχι με δοτρια...ειναι η πρωτη μου εμβρυομεταφορα....βρισκω δικα μου εμβρυα κ ηθελα να δοκιμασω....εχω σκεφτει το ενδεχομενο της δωρεας κ ειμαι θετικη...ο συντροφος δεν ειναι...και θα ναι πολυ δυσκολο να τον πεισω αν χρειαστει τελικα...δεν θελω να το σκεφτομαι τωρα αυτο...με εχει βασανισει ηδη και θελω να δωσω λιγη πιστη στα εμβρυακια μου..τα μαζεψα με κοπο και μεγαλη ψυχικη ταλαιπωρια...

Τα αλλα δυο που εξελίχθηκαν σε πεντάρι και εννιάρι ήταν δυο την πρώτη μερα ή παραπανω;;;

Φραουλίτσα κ ο δικός μου δεν το εχει κόψει. Δεν ξέρω τι ακριβώς πρόβλημα υπάρχει στο σπέρμα, εμείς έχουμε  καλό αριθμό, αλλά υπάρχει θέμα στη  μορφολογία που φτάνει μέχρι 3% το πολύ.

Επισης το dfi ήταν 36%.Λογω κιρσοκηλης που δεν ειναι βέβαιο οτι θα μπορεί να χειρουργηθεί λόγω ηλικίας(42).

Μας είπανε οτι  λογω όγκου σπέρματος και με ιξι μπορεί να ξεπεραστεί το πρόβλημα. Επισης παίρνει βιταμίνες ειδικές από ουρολόγο .Έχετε πάει σε ουρολόγο-ανδρολόγο κλπ

Για την κουραση έχεις δικιο,όλες ανεβαίνουμε μεγάλη ανηφόρα

Just now, maroullaki είπε:

με την δύναμη και την ελπίδα που εφτασες εδω, να προχωρήσεις ετσι και με αισιοδοξία και θα τα καταφερεις...και με μια φιλη εμεις λέμε για να γελάμε και να χαλαρωνουμε, οι στατιστικές είναι νούμερα αλλά εμείς είμαστε μεγαλύτερα!! 

ααα ειμαστε και στο ιδιο κέντρο...σιγουρα τα μπεμπε οταν τα πιασουμε με το καλό θα ειναι κοινωνικά με τοσες παρεες 

Το εχω πει απο καιρό πρεπει να του φτιάξουμε fan club. Θα το σηκωθεί η ανύπαρκτη τρίχα κάγκελο!

• Χαχα 1

Just now, ssisi2019 είπε:

Φραουλίτσα κ ο δικός μου δεν το εχει κόψει. Δεν ξέρω τι ακριβώς πρόβλημα υπάρχει στο σπέρμα, εμείς έχουμε  καλό αριθμό, αλλά υπάρχει θέμα στη  μορφολογία που φτάνει μέχρι 3% το πολύ.

Επισης το dfi ήταν 36%.Λογω κιρσοκηλης που δεν ειναι βέβαιο οτι θα μπορεί να χειρουργηθεί λόγω ηλικίας(42).

Μας είπανε οτι  λογω όγκου σπέρματος και με ιξι μπορεί να ξεπεραστεί το πρόβλημα. Επισης παίρνει βιταμίνες ειδικές από ουρολόγο .Έχετε πάει σε ουρολόγο-ανδρολόγο κλπ

Για την κουραση έχεις δικιο,όλες ανεβαίνουμε μεγάλη ανηφόρα

Εχει μια μικρη κιρσοκηλη αλλα ολοι ειπαν να μην την πειραξουμε. Εχει χαμηλο αριθμο, οκ κινητικοτητα αλλα πολλα σπερματοζωαρια με ανωμαλιες κεφαλης και ουρας και κορμου κτλ κτλ. Πηρε βιταμινες, κανει γυμανστικη, βελτιωση δεν ειδαμε.

@Mary H 10 χρονια πριν, ουτε καν ημουν με τον αντρα μου, ελεγα δεν θα κανω εξωσωματικη, ουτε μια. Θα υιοθετησω;; Θα κανω κατι αλλο! Και ομως εκανα ηδη μια και συζηταω την δευτερη και με τρομαζει αυτο. Ειναι εθιστικη διαδικασια και φοβαμαι οτι δεν θα μπορω να με ελεγξω. Βαζω οριο και θα πω στοπ! 

Εχει μια μικρη κιρσοκηλη αλλα ολοι ειπαν να μην την πειραξουμε. Εχει χαμηλο αριθμο, οκ κινητικοτητα αλλα πολλα σπερματοζωαρια με ανωμαλιες κεφαλης και ουρας και κορμου κτλ κτλ. Πηρε βιταμινες, κανει γυμανστικη, βελτιωση δεν ειδαμε.

@Mary H 10 χρονια πριν, ουτε καν ημουν με τον αντρα μου, ελεγα δεν θα κανω εξωσωματικη, ουτε μια. Θα υιοθετησω;; Θα κανω κατι αλλο! Και ομως εκανα ηδη μια και συζηταω την δευτερη και με τρομαζει αυτο. Ειναι εθιστικη διαδικασια και φοβαμαι οτι δεν θα μπορω να με ελεγξω. Βαζω οριο και θα πω στοπ! 

Να ρωτήσω κάτι και συγνώμη που πεταγωμαι, ποιες εξετάσεις σπέρματος έρχεται κανει και πως βρήκατε την κυρσοκηλη???

Διαφημίσεις

Ακριβως το ιδιο κ εγω δεν ηθελα ουτε να το ακουσω, Το οτι εκανα 3 προσπαθειες ειναι αθλος κ εννοειται υπαρχει ταβανι σε ολο αυτο.Να σου πω ομως κατι κ θα το θυμηθεις καποια στιγμη. Δημιουργηστε τωρα τις ιδανικες προυποθεσεις που εισαι ακομη μικρη κ εχεις καλα ωαρια. Μη χανετε χρονο σε πειραματα που οταν τελειωσουν χωρις αποτελεσμα δεν θα υπαρχει πλεον το δεδομενο, τα πολυ καλα σου ωαρια. Γιατι η καλη  ποιοτητα τους δεν θα ειναι για παντα

• Μου αρέσει 4

Just now, Sofoulis είπε:

Να ρωτήσω κάτι και συγνώμη που πεταγωμαι, ποιες εξετάσεις σπέρματος έρχεται κανει και πως βρήκατε την κυρσοκηλη???

Εκανε σπερμοδιαγραμμα και αφου δεν βγηκε καλο οηγαμε σε ουρολογο. Αυτος βρηκε την κιρσοκηλη, του εδωσε αντιβιωση γιατι ειχε και ενα μικροβιο και πιστευε οτι θα καλυτερεψει το σπερμα του αφου φυγει το μικροβιο. Ειχαμε μια βελτιωση αλλα οχι κατι ιδιαιτερο. Ο συνολικος αριθμος στο ανωτερο του εχει παει στα 8,4εκατ.

• Μου αρέσει 1

Just now, ssisi2019 είπε:

σε ουρολόγο υπερηχο,σπερμοδιαγράμματα, καλλιέργεια σπέρματος και κατατμιση=κατακερματισμος=dfi

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... Υπάρχει περίπτωση ενα σπερμοδιαγραμμα να είναι πολύ καλό και οι υπόλοιπες ν; Βγουν χάλια???

Εκανε σπερμοδιαγραμμα και αφου δεν βγηκε καλο οηγαμε σε ουρολογο. Αυτος βρηκε την κιρσοκηλη, του εδωσε αντιβιωση γιατι ειχε και ενα μικροβιο και πιστευε οτι θα καλυτερεψει το σπερμα του αφου φυγει το μικροβιο. Ειχαμε μια βελτιωση αλλα οχι κατι ιδιαιτερο. Ο συνολικος αριθμος στο ανωτερο του εχει παει στα 8,4εκατ.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... Υπάρχει περίπτωση ενα σπερμοδιαγραμμα να είναι πολύ καλό και οι υπόλοιπες ν; Βγουν χάλια???

Εχω καταλάβει ότι:Oι καλλιέργειες εντοπίζουν μικρόβια και τα μικροβια μπορεί να επηρεάσουν τις παραμετρους του σπέρματος,όπως και η κιρσοκηλη.Επίσης ανεβαινει κ η κατατμιση.

Λένε οτι ενα καλο σπερμοδιάγραμμα μπορει να κρυβει υψηλο ποσοστό κατατμισης

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα