Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Ακριβως το ιδιο κ εγω δεν ηθελα ουτε να το ακουσω, Το οτι εκανα 3 προσπαθειες ειναι αθλος κ εννοειται υπαρχει ταβανι σε ολο αυτο.Να σου πω ομως κατι κ θα το θυμηθεις καποια στιγμη. Δημιουργηστε τωρα τις ιδανικες προυποθεσεις που εισαι ακομη μικρη κ εχεις καλα ωαρια. Μη χανετε χρονο σε πειραματα που οταν τελειωσουν χωρις αποτελεσμα δεν θα υπαρχει πλεον το δεδομενο, τα πολυ καλα σου ωαρια. Γιατι η καλη  ποιοτητα τους δεν θα ειναι για παντα

Γιαυτο λεω και ξαναλεω στον γιατρο οτι φτασαμε εκει που λεει οτι δεν φτασαμε. Θα κανω υστεροσκοπηση και μετα δοτης. Σπερματεγχυση;;; Μια τελευταια διεγερση;;; Οτι μας πει και ο γιατρος. Ο μεγαλογιατρος που ακριβοπληρωσαμε για το τιποτα ..και αυτος θεωρει οτι δεν φτασαμε στον δοτη αλλα αν παμε εκει λεει να κανουμε σπερματεγχυση.

Just now, Sofoulis είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... Υπάρχει περίπτωση ενα σπερμοδιαγραμμα να είναι πολύ καλό και οι υπόλοιπες ν; Βγουν χάλια???

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... Υπάρχει περίπτωση ενα σπερμοδιαγραμμα να είναι πολύ καλό και οι υπόλοιπες ν; Βγουν χάλια???

Ποιες υπολοιπες εννοεις;

• Μου αρέσει 1

Just now, ssisi2019 είπε:

Εχω καταλάβει ότι:Oι καλλιέργειες εντοπίζουν μικρόβια και τα μικροβια μπορεί να επηρεάσουν τις παραμετρους του σπέρματος,όπως και η κιρσοκηλη.Επίσης ανεβαινει κ η κατατμιση.

Λένε οτι ενα καλο σπερμοδιάγραμμα μπορει να κρυβει υψηλο ποσοστό κατατμισης

Και οι γονιμοποιήσει με υψηλή κατάτμηση π.χ οδηγεί σε βιοχημικές και παλινδρομες? Και κάτι τελευταίο η κυρσοκηλη μικρόβιο είναι...( Μη γελάσετε)

Just now, Strawberry* είπε:

Γιαυτο λεω και ξαναλεω στον γιατρο οτι φτασαμε εκει που λεει οτι δεν φτασαμε. Θα κανω υστεροσκοπηση και μετα δοτης. Σπερματεγχυση;;; Μια τελευταια διεγερση;;; Οτι μας πει και ο γιατρος. Ο μεγαλογιατρος που ακριβοπληρωσαμε για το τιποτα ..και αυτος θεωρει οτι δεν φτασαμε στον δοτη αλλα αν παμε εκει λεει να κανουμε σπερματεγχυση.

Ποιες υπολοιπες εννοεις;

Κατάτμηση και οξείδωση...

Διαφημίσεις

Ναι οι γονιμοποιησεις με υψηλή κατάτμηση οδηγούν σε βιοχημικές και παλίνδρομες.

Η κιρσοκηλη είναι η διάταση των φλεβών στους όρχεις,

Αιτιο υψηλής κατάτμησης μπορεί να ειναι εκτός από την κιρσοκηλη και το οξειδωτικό στρες

• Μου αρέσει 3

Just now, Sofoulis είπε:

Και οι γονιμοποιήσει με υψηλή κατάτμηση π.χ οδηγεί σε βιοχημικές και παλινδρομες? Και κάτι τελευταίο η κυρσοκηλη μικρόβιο είναι...( Μη γελάσετε)

Κατάτμηση και οξείδωση...

Η κιρσοκηλη δεν ειναι μικροβιο. Θελει επεμβαση αλλα λενε οτι πανω απο τα 35 μπορει αντι να βελτιωθει μπορει μετα την επεμβαση να χειροτερεψει. Για οξειδωση κατατμηση δεν εχω ιδεα! 

Διαφημίσεις

Just now, maroullaki είπε:

με την δύναμη και την ελπίδα που εφτασες εδω, να προχωρήσεις ετσι και με αισιοδοξία και θα τα καταφερεις...και με μια φιλη εμεις λέμε για να γελάμε και να χαλαρωνουμε, οι στατιστικές είναι νούμερα αλλά εμείς είμαστε μεγαλύτερα!! 

ααα ειμαστε και στο ιδιο κέντρο...σιγουρα τα μπεμπε οταν τα πιασουμε με το καλό θα ειναι κοινωνικά με τοσες παρεες 

Μ αρεσει αυτο για τα νουμερα!!! Ο συντροφος μου με λεει νουμερο!!!!χαχαχαχα..

Δεν ξερω αν θα ειναι κοινωνικα τα μπεμπε μας...παντως εγω οπως εχω ξαναπει.. .θα λεω στο δικο μου οταν θα κανει ζαβολιες....εγω φταιω ζουρλοπαιδο που σε εβγαλα απο την καταψυξη!!!

Αληθεια ξερετε αν εχουν στοιχεια τα εμβρυα...δηλ αν εγω ζητησω να βαλω αυτα που πηρα τον Φεβρουαριο που ειχα καλες ορμονες ...ξερουν να τα ξεχωρισουν? Ή απλα τα αποθηκευουν...

• Χαχα 2

Εκανε σπερμοδιαγραμμα και αφου δεν βγηκε καλο οηγαμε σε ουρολογο. Αυτος βρηκε την κιρσοκηλη, του εδωσε αντιβιωση γιατι ειχε και ενα μικροβιο και πιστευε οτι θα καλυτερεψει το σπερμα του αφου φυγει το μικροβιο. Ειχαμε μια βελτιωση αλλα οχι κατι ιδιαιτερο. Ο συνολικος αριθμος στο ανωτερο του εχει παει στα 8,4εκατ.

Το προβλημα δεν ειναι η ποσοτητα στο σπερμα. Κι ο δικος μου τοσο ειχε. Το θεμα ειναι στη μορφολογια κυριως κ στις ανωμαλες μορφες, εκει υπαρχει προβλημα στις γονιμοποιησεις κ στην εξελιξη των εμβρυων

• Μου αρέσει 4

Το γεννεσις αθηνων του παντου εννοεις; Αν κρινω απο τα ραντεβου του..γινεται χαμος και δεν εχει που να βαζει τα αυγα και τα εμβρυα!!! Χαχαχ

Ολα καλα θα πανε! Να τους δωσεις και ευκαιρια και θετικη σκεψη. Ειναι μεγαλη ταλαιπωρια και ψυχικη και σωματικη! 

Ναι στο Γενεσις Αθηνων ειμαι...

Η κιρσοκηλη δεν ειναι μικροβιο. Θελει επεμβαση αλλα λενε οτι πανω απο τα 35 μπορει αντι να βελτιωθει μπορει μετα την επεμβαση να χειροτερεψει. Για οξειδωση κατατμηση δεν εχω ιδεα! 

Στα 35 εκανε την επεμβαση ο αντρας μου κ ειδε τρομερη βελτιωση σε ποιοτητα, φυσιολογικες μορφες κλπ

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Το προβλημα δεν ειναι η ποσοτητα στο σπερμα. Κι ο δικος μου τοσο ειχε. Το θεμα ειναι στη μορφολογια κυριως κ στις ανωμαλες μορφες, εκει υπαρχει προβλημα στις γονιμοποιησεις κ στην εξελιξη των εμβρυων

Εμάς ο πρώην γιατρος μας είδε το σπερμοδιαγραμμα ήταν πολύ καλό και δεν είπε να κάνουμε τίποτε άλλο....

Just now, Mary H είπε:

Στα 35 εκανε την επεμβαση ο αντρας μου κ ειδε τρομερη βελτιωση σε ποιοτητα, φυσιολογικες μορφες κλπ

Ισως μας το ειπαν επειδη ειναι μικρη η κηλη. 2 ουρολογοι ειπαν να μην την κανουμε. Τι να πω; Και η χατζη..ιδου στο πρωτο ενγμερωτικο ραντεβου μας ειπε οτι μονο σε μια περιπτωση ειδε βελτιωση. Στις αλλες η μενει οπως ηταν η χειροτερευει. Λες αν την ειχαμε κανει περυσι στα 36 του να ειχαμε βελτιωση και να μην καναμε εξωσωματικη;;; 

Just now, Καντι είπε:

Τα αλλα δυο που εξελίχθηκαν σε πεντάρι και εννιάρι ήταν δυο την πρώτη μερα ή παραπανω;;;

Το αλλο εμβρυο με πεντε κυτταρα ηταν 3ων ημερων..το χαρακτηρισαν απλα καλο...κ το εβαλαν καταψυξη...

Δεν ξερω ποσα κυτταρα ειχαν την πρωτη μερα...μηπως δεν καταλαβα την ερωτηση σου???

Just now, ssisi2019 είπε:

Ναι οι γονιμοποιησεις με υψηλή κατάτμηση οδηγούν σε βιοχημικές και παλίνδρομες.

Η κιρσοκηλη είναι η διάταση των φλεβών στους όρχεις,

Αιτιο υψηλής κατάτμησης μπορεί να ειναι εκτός από την κιρσοκηλη και το οξειδωτικό στρες

α!!!!! Δεν τα ήξερα αυτά...έπρεπε δηλαδή να τα έχουμε κάνει απ' την αρχή!

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα