Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Αφου το βλεπαν οι γιατροι κ τριβαν τα ματια τους! μΕΤΑ ΟΜΩς ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΕΣΕ Ο ΑΡΙΘΜΟς Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΟΜΩς ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ. Αφου στις γονιμοποιησεις βλαστοκυστες τα πηγαμε αψογα. Θεωρα οτι η επεμβαση μας εσωσε

Σε τι ηλικία την έκανε?

Just now, Strawberry* είπε:

Σοβαρα; Αυτο δεν ειναι απλη βελτιωση! Ειναι 37 τωρα, στα 36 του τα σκεφτομασταν αλλα δεν καναμε τπτ.

Ναι αφου μου ειπε η Χατζηπαρ..... οτι αν ημουν μικροτερη με τετοιο σπερμα θα καναμε σπερματεγχυση κ θα πιαναμε με τη μια

Just now, Sofoulis είπε:

Σε τι ηλικία την έκανε?

Στα 35

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Αφου το βλεπαν οι γιατροι κ τριβαν τα ματια τους! μΕΤΑ ΟΜΩς ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΕΣΕ Ο ΑΡΙΘΜΟς Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΟΜΩς ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ. Αφου στις γονιμοποιησεις βλαστοκυστες τα πηγαμε αψογα. Θεωρω οτι η επεμβαση μας εσωσε

Ειναι ρισκο. Εμεις αυτο ειχαμε καταλαβει και ειπαμε να το αφησουμε οπως εχει.

• Μου αρέσει 1

Just now, eleni17 είπε:

Το αλλο εμβρυο με πεντε κυτταρα ηταν 3ων ημερων..το χαρακτηρισαν απλα καλο...κ το εβαλαν καταψυξη...

Δεν ξερω ποσα κυτταρα ειχαν την πρωτη μερα...μηπως δεν καταλαβα την ερωτηση σου???

Η ερώτηση ηταν εκανες ωοληψια δυο ωαρίων, γονιμοποιήθηκαν και τα δυο και έφτασαν και τα δυο τριτη μερα ενα πέντε και ενα δέκα διαιρεσεων;

Just now, Mary H είπε:

Ναι αφου μου ειπε η Χατζηπαρ..... οτι αν ημουν μικροτερη με τετοιο σπερμα θα καναμε σπερματεγχυση κ θα πιαναμε με τη μια

Στα 35

Ναι ρε, με 22εκατ παρτυ θα καναμε!!!!

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Κι ομως προσπαθουσαμε φυσικα κ τιποτα γιατι εγω ημουν ηδη 41

Περασμενα ξεχασμενα! Τωρα μεγαλωνουν τα βλαστοκυστακια σου!!! Θα σας εχω νεα αυριο! Καληνυχτω!!!

• Μου αρέσει 2

Just now, Καντι είπε:

Η ερώτηση ηταν εκανες ωοληψια δυο ωαρίων, γονιμοποιήθηκαν και τα δυο και έφτασαν και τα δυο τριτη μερα ενα πέντε και ενα δέκα διαιρεσεων;

Οχι...μιλαμε για εμβρυα απο ξεχωριστες ωοληψιες ...κανω φυσικους....

Το δεκαρι εμβρυο ηταν σε ωοληψια μαζι με αλλο ενα που δεν γονιμοποιηθηκε καν...λογω κακης ποιοτητας ειπαν..

Το πενταρι ηταν απο τον προηγουμενο μηνα...

Μονο φυσικους εχω κανει...

Μονο σε εναν κυκλο με σερπαφαρ ειχα παρει 2 ωαρια που γονιμοποιηθηκαν και τα 2 και μπηκαν αμεσως καταψυξη...ολους τους αλλους μηνες τα μαζευω ενα ενα!

• Μου αρέσει 1

Just now, eleni17 είπε:

Μ αρεσει αυτο για τα νουμερα!!! Ο συντροφος μου με λεει νουμερο!!!!χαχαχαχα..

Δεν ξερω αν θα ειναι κοινωνικα τα μπεμπε μας...παντως εγω οπως εχω ξαναπει.. .θα λεω στο δικο μου οταν θα κανει ζαβολιες....εγω φταιω ζουρλοπαιδο που σε εβγαλα απο την καταψυξη!!!

Αληθεια ξερετε αν εχουν στοιχεια τα εμβρυα...δηλ αν εγω ζητησω να βαλω αυτα που πηρα τον Φεβρουαριο που ειχα καλες ορμονες ...ξερουν να τα ξεχωρισουν? Ή απλα τα αποθηκευουν...

ασε μην μας απαντανε, ρε μανα αντε παρατα μας καλα ειχαμε αραξει και πιναμε παγωμενες μπυρες στο χαλάνδρι, :P...

δεν εχω ιδεα πως κρατανε αρχειο αφου σταλα σταλα διονουν πληροφοριες...

• Χαχα 6

Διαφημίσεις

Just now, maroullaki είπε:

ασε μην μας απαντανε, ρε μανα αντε παρατα μας καλα ειχαμε αραξει και πιναμε παγωμενες μπυρες στο χαλάνδρι, :P...

δεν εχω ιδεα πως κρατανε αρχειο αφου σταλα σταλα διονουν πληροφοριες...

Μην μας πουνε : ασε ρε μανα...ειμασταν σε κοινοβιο στο Χαλανδρι με γκομενακια ...κ τωρα βρηκα την Σουλα που θελει αποκλειστικοτητα!!

:)

• Χαχα 4

Just now, eleni17 είπε:

Μην μας πουνε : ασε ρε μανα...ειμασταν σε κοινοβιο στο Χαλανδρι με γκομενακια ...κ τωρα βρηκα την Σουλα που θελει αποκλειστικοτητα!!

για σκεψου να τα χουν φτιαξει με μια και μετα να βγουνε διδυμες:-P

• Χαχα 2

Just now, Strawberry* είπε:

Περασμενα ξεχασμενα! Τωρα μεγαλωνουν τα βλαστοκυστακια σου!!! Θα σας εχω νεα αυριο! Καληνυχτω!!!

Καληνύχτα!

Just now, ssisi2019 είπε:

Μαίρη τι μορφολογία έχετε μετά την επέμβαση;

Απ ότι θυμαμαι 15 % μόνο ανώμαλες μορφές όταν παλιά ήταν 99% ανωμαλες

• Μου αρέσει 1

πρίν από 24 λεπτά , Strawberry* είπε:

Καλα κοριτσι μου! Αυριο εχω ραντεβου, τωρα αυτα συζητουσαμε με τον αντρα μου. Δεν θα μου προτεινει κατι αυτος..πρεπει να παω εγω να πω τι σκεφτηκαμε. Θα του πω να κανω υστεροσκοπηση να αποκλεισουμε και αυτο και μετα μαλλον σπερματεγχυση με δοτη. Δεν θα κανουμε αλλη εξωσωματικη με προβληματικο σπερμα. Δεν θελω να παρω γοναδοτροπινες παλι ασκοπα..ειμαι πολυ μπερδεμενη..μακαρι να δειξει φλεγμονη να κανω θεραπεια και να κανουμε μια προσπαθεια και να ειναι η τυχερη..δεν ξερω τι να σκεφτω! Εχω στο μυαλο μου ενα κουβαρι.

Καλά κάνεις κ ξεκινάς από υστεροσκοπηση. Ελπίζω να σας βγει ότι απόφαση κ να πάρετε. Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να το βάζουμε το ταβάνι μας πριν όλο αυτό μας φθείρει εντελως γιατί όπως είπες είναι εθιστικό. Νομίζω ότι κεγω αν τελικά τελειώσουν τα παγωτα μου μπορεί να τολμήσω μια ακόμη διέγερση κ γονιμοποίηση με δοτη. Και θα ξεκινουσα πρώτα με λαπαροσκόπηση να φτιάξω τις σάλπιγγες μου. Αυτό θα είναι το ταβάνι μου. Αν κάνεις διέγερση σκέψου μήπως παγώσεις κ κάποια ωάρια για να εχεις σε περίπτωση που θες να δοκιμάσεις εξωσωματική με δοτη. Περιμένουμε νέα...

• Μου αρέσει 1

Just now, eleni17 είπε:

Εσεις κοριτσια απο που Γνωρίζεστε;

καναμε μαζι κατάψυξη!

Just now, eleni17 είπε:

Οχι...μιλαμε για εμβρυα απο ξεχωριστες ωοληψιες ...κανω φυσικους....

Το δεκαρι εμβρυο ηταν σε ωοληψια μαζι με αλλο ενα που δεν γονιμοποιηθηκε καν...λογω κακης ποιοτητας ειπαν..

Το πενταρι ηταν απο τον προηγουμενο μηνα...

Μονο φυσικους εχω κανει...

Μονο σε εναν κυκλο με σερπαφαρ ειχα παρει 2 ωαρια που γονιμοποιηθηκαν και τα 2 και μπηκαν αμεσως καταψυξη...ολους τους αλλους μηνες τα μαζευω ενα ενα!

Α οκ τωρα κατάλαβα! Εφ οσον δυο στα δυο έφτασαν τριτη μερα μπορει και τα επτά σου να φτάσουν τριτη μερα. Θεώρησα οτι τα δυο ηταν αποτέλεσμα απο περισσότερα ωάρια - έμβρυα. 

• Χαχα 6

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα