Recommended Posts

Just now, natassaki2006 είπε:

Πολυ το εχω ζηλεψει το κεντρο σας στην ομορφη πολη σας!!!!!

ΜΑΙΡΗ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ?ΚΑΠΟΙΑ ΤΥΧΟΝ ΒΛΑΒΗ ΣΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ??ΔΛΔ Η ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Ε?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΤΑΙ?

Δεν ειναι εξεταση ρουτινας για να την κανουμε συνεχεια. Τωρα αν εμφανισουμε εναν πολυποδα στο επομενο διαστημα , δεν ξερω. Αλλα αν ειναι αξιο σημασιας λογικα θα φανει στον υπερηχο. Για τις χρονιες φλεγμονες αν θεραπευτουν εισαι οκ. εμενα αν με ρωτας δεν θα εκανα καθε χρονο υστεροσκοπηση, το θεωρω υπερβολη. Ειναι δικη μου γνωμη βεβαια

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Foteini 25 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι, 

Εγώ χτες έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα, δεύτερη εξωσωματική, στην πρώτη δεν είχαμε βλαστοκυστες. Πριν ξεκινήσω να παίρνω cyclacour έκανα LH, προλακτινη και προγεστερονη. Μετά λίγες μέρες πριν την υποτιθέμενη ωορηξια μου, γιατί ουσιαστικά με τα cyclacour πρέπει να μην έχεις ωάρια μέσα, έκανα υπερηχο και προγεστερονη και την επόμενη μέρα ξεκίνησα prolutex kai vasclor. Συνέχισα τα cyclacour. Τα συνεχίζω όλα μέχρι και την β χοριακη που θα κάνω από βδομάδα. Είμαι στο embryolab και γενικά τα κοιτάνε όλα. Εμείς κάναμε και προεμφυτευτικο έλεγχο λόγω καρυοτυπου του συζύγου. 

Σε ποια μερα κανατε προεμφυτευτικο....???

Just now, natassaki2006 είπε:

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΔΩ ΤΟΝ ΣΩΤΗΡΧΟ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ?

Eγω.ειναι στο ναυτικό νοσοκομείο στο Ιασώ κ στο Λητώ

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

On 1/14/2020 at 8:19 AM, Nana3 said:

Καλημέρα!ελαφρα διατεταμενη γράφει τελικά.οχι απο υπέρηχο απο τη Σαλπιγγογραφια που είχα κάνει. Ο γιατρός που μου την έκανε μου είπε ειναι  οκ.αλλα οι γυναικολόγοι που με είδαν (σε 2 πήγα) ο ένας ήταν 50-50 αν βγαίνει υγρό προς τη μήτρα σα να ειναι υδροσαλπιγγα δλδ, ο άλλος ήταν σίγουρος οτι βγάζει υγρο.κ υπέθεσε οτι πρέπει να την κλείσει..:blink:

Γι αυτο σε ρώτησα και εγω!! Ειχα το ίδιο πρόβλημα και με τις δύο εγω και λογω του οτι επρεπε να κανω εξωσωματικη αναγκαστικά επρεπε να αφαιρεθούν η να τις δέσουν! Εγώ τις αφαίρεσα προσωπικά!! Καλή επιτυχία οτι και αν κάνεις!!! :x

9 ώρες πρίν, Elsatin είπε:

Σε ποιο χρωμόσωμα έχετε την μετάθεση εάν επιτρέπεται; Εμείς άνω άκρα του 13-14 κ την λένε Ρόμπερσονια. Δεν ξέρω το όνομα του γενετιστή να σου πω την αλήθεια. Αλλά αυτή την προσπάθεια θα την κάνω στο Ιασώ με γιατρό μου τον Κωσταρα. Εσυ;;

την προηγούμενη φορά ήμουν στο γέννημα με τον Μαντούδη όπου δεν έμεινα ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημένη κ νομίζω τα στείλε στην Φλωρεντιν

Στο 2κ 6. Στα άνω ακρα και εμεις. Εγω την εκανα στο Γεν... με τον Σφακ... και τα στειλαμε στην Φλωρεντιν.

tvXOp2.png

Ερωτηση κοινου....ποια ειναι η ιδανικη τιμη οισρραδιολης σε μακρυ πρωτοκολλο διεγερσης....???ξερει καμια σας???

Διαφημίσεις

16 hours ago, Χρύσα86 said:

Να πάνε όλα κατ' ευχήν και να έχεις μια τερααααααστια χοριακη!!! Ειμαι και εγώ στο ίδιο κέντρο. Σε ποιον γιατρό είσαι αν επιτρέπεται; Επίσης με τι τιμές στις αιματολογικές προχωρήσες σε ετ;

Μακάρι τεράστια γιατί βάλαμε δύο εμβρυακια. Έχω τον Ανεσιδη. Δεν θυμάμαι τις τιμές αλλά ήταν στα φυσιολογικά πλαίσια. Εμείς με το σπέρμα έχουμε πρόβλημα. 

5 hours ago, Mary H said:

Καλημερα κοριτσι, καλη χοριακη να εχεις! Ειμαστε στο ιδιο κεντρο,  ποιο γιατρο εχεις?

Τον Ανεσιδη έχω, εσύ ;

2 hours ago, Mammy76 said:

Σε ποια μερα κανατε προεμφυτευτικο....???

Στην 5 μέρα. 

• Μου αρέσει 1

Just now, Foteini 25 είπε:

Μακάρι τεράστια γιατί βάλαμε δύο εμβρυακια. Έχω τον Ανεσιδη. Δεν θυμάμαι τις τιμές αλλά ήταν στα φυσιολογικά πλαίσια. Εμείς με το σπέρμα έχουμε πρόβλημα. 

Τον Ανεσιδη έχω, εσύ ;

Στην 5 μέρα. 

Ααα και εγώ τον Ανεσιδη έχω και εμείς πρόβλημα με το σπέρμα είχαμε. Δεκέμβρη έκανα την ωοληψια αλλά λόγω υψηλής προγεστερόνης δεν με προχώρησε σε αυτόν τον κύκλο γι αυτό και ρωτάω. Οοοοολα καλά να πάνε :x

6 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Nαι, εκανα κρυοπηξια και θεραπευτηκε

Μαλιστα.Αρα μαλλον αυτο πρεπει να κανω κι εγω απλα αναρωτιεμαι αν η τραχηλιτιδα εχει δημιουργησει καποια φλεγμονη στο ενδομητριο και οδηγηθει σε αποτυχια η εομενη προσπαθεια.Στην υστεροσκοπηση δεν ειδαν φλεγμονη,αλλα μηπως πρεπει να κανω βιοψια ενδομητριου?

Εχει καποια κοπελα σχετικη εμπειρια?

• Μου αρέσει 1

Just now, Foteini 25 είπε:

Τον Ανεσιδη έχω, εσύ ;

Στην 5 μέρα. 

Εγω ειχα τον Χριστοφοριδη

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα