Recommended Posts

Just now, Foteini 25 είπε:

Εσύ σε τι φάση είσαι; Γιατί από ότι ξέρω ο Χριστοφοριδης πλέον μόνο επιβλέπει. 

Εγω τωρα ειμαι εγκυος στην 9η εβδομαδα. Ο Χριστοφοριδης με ειχε αναλαβει γιατι ειμαι 3 χρονια εκει. Απλως τους υπερηχους μου τους εκανε συνεργατης του

Just now, Mary H said:

Εγω τωρα ειμαι εγκυος στην 9η εβδομαδα. Ο Χριστοφοριδης με ειχε αναλαβει γιατι ειμαι 3 χρονια εκει. Απλως τους υπερηχους μου τους εκανε συνεργατης του

Με το καλό όλα καλά να πάνε. Πόσες προσπάθειες είχες κάνει; εμάς είναι η δεύτερη, η πρώτη ήταν σε δημόσιο νοσοκομείο όμως. Έχω πολύ αγωνία, ελπίζω να έχω υψηλή χοριακη... 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Marrr είπε:

Γι αυτο σε ρώτησα και εγω!! Ειχα το ίδιο πρόβλημα και με τις δύο εγω και λογω του οτι επρεπε να κανω εξωσωματικη αναγκαστικά επρεπε να αφαιρεθούν η να τις δέσουν! Εγώ τις αφαίρεσα προσωπικά!! Καλή επιτυχία οτι και αν κάνεις!!! :x

Απλα αυτός που μου έκανε τη Σαλπιγγογραφια μετα απο αυτά που μου είπαν ξαναπήγα να τον ρωτησω μου είπε οτι μπορεί να ειναι ελαφρώς διατεταμενη αλλα ειναι ανοιχτή κ κακώς την χαρακτήρισαν υδροσαλπιγγα..

Ο ένας γυναικολόγος βέβαια μου είπε για να είμαστε σίγουροι πρέπει νς κάνω λαπαροσκόπηση απλα για να δει κ αν όντως ειναι να την κλείσει.ο άλλος ήταν σίγουρος οτι ειναι υδροσαλπιγγα (ενώ περναει το υγρο) κ πρέπει να την κλείσει..3 γιατροί 3 διαφορετικές απόψεις.. :wacko: 

Και εγω τον χριστ.. εχω. Ωοληψιες και ετ μου κανει αυτος. Στους υπερηχουςβοι συνεργατες του.

Με το καλό όλα καλά να πάνε. Πόσες προσπάθειες είχες κάνει; εμάς είναι η δεύτερη, η πρώτη ήταν σε δημόσιο νοσοκομείο όμως. Έχω πολύ αγωνία, ελπίζω να έχω υψηλή χοριακη... 

Σ ευχαριστω. Πετυχα με την τριτη, στην πρωτη εξωμητριο στη δευτερη αρνητικο. Σου ευχομαι μια μεγαλη χοριακη θα περιμενουμε τα νεα σου!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια ελπίζω να μην έχω χάσει πολλά επεισοδια...2,3 μέρες σας έχω αφήσει πίσω.

Μου συμβαίνει το εξής κ αναρωτιέμαι αν έχει συμβεί σε κάποια άλλη. 

Κάνω την πρώτη μου ετ Γολγοθά που ακολουθεί μήνας χοριακων κ μου έρχεται η περίοδος με το που κόβω χάπια. Μετά στις 28 μέρες μου έρχεται κάτι που δεν το λες περίοδο μια σταγόνα αίμα την μέρα επί τρεις μέρες.(εδώ να πω ότι γενικά έχω ασταθή κύκλο έως κ ανυπαρκτο λόγω πολυκυστικων). Παίρνω τηλέφωνο το εμπριολαμπ γιατί στην πρώτη σταγόνα είχα κλείσει για μαστογραφία να μου πουν τι να κάνω. Μου παίρνουν αίμα μου λένε αυτό που είχες ήταν περίοδος πάνε κάνε κανονικά τις εξετάσεις σου. Τις κάνω όλα καλά κ τώρα μετά από 15 μέρες από εκείνη την πρώτη σταγόνα μου ξαναέρχεται πριν μια ωρα κάτι (μια στάμπα σαν αμύγδαλο ας πουμε). Έχει διαταραχθεί εντελώς το σύστημα???τι φάση? (Εγκυμοσύνη αποκλείεται μου πήραν αιμα πριν 10 μέρες)

5 ώρες πρίν, Mammy76 είπε:

Ερωτηση κοινου....ποια ειναι η ιδανικη τιμη οισρραδιολης σε μακρυ πρωτοκολλο διεγερσης....???ξερει καμια σας???

200-300 για καθε ωάριο που βλέπει ο γιατρος στον τελευταίο υπέρηχο πριν την ωοληψια. Τωρα αν υπάρχουν και αρκετά μικρότερα έχουν κι αυτα σίγουρα μια τιμη οιστραδιολης.

13 ώρες πρίν, island1 είπε:

@Καντι τα κύτταρα από βλαστουστες τουλάχιστον είναι πάντα από τα κύτταρα που θα σχηματίσουν τον πλακούντα .Δεν επιτρέπεται να πάρουν αλλά .Ο προεμφυτευτικος λοιπόν έχει μέσα του κ το στοιχείο της τύχης.Μπορει το ακριβώς δίπλα να ήταν άρρωστο .Δεν σου εξασφαλίζει ούτε ότι αυτό που βγαίνει υγιές θα είναι απολύτως υγιές ( για αυτό κ κάνεις τροφοβλάστης αμνιοπαρακέντηση κτλ ) ούτε ότι το άρρωστο δεν θα το διορθώσει η φύση εάν είναι κάτι που διορθώνεται.Εμενα ο Πάγκαλος αυτό μου είχε πει.

Αλήθεια? αυτο δεν το ήξερα οτι ειναι απο τον πλακούντα τα κύτταρα.

Σε ολα τα υπόλοιπα συμφωνω, ετσι μουτα έχουν εξηγήσει κι εμενα.

2 ώρες πρίν, Foteini 25 είπε:

Καλή επιτυχία με θετικηηηηηη χοριακή.. 

Just now, Mighty είπε:

Γεια σας κορίτσια ελπίζω να μην έχω χάσει πολλά επεισοδια...2,3 μέρες σας έχω αφήσει πίσω.

Κάνω την πρώτη μου ετ Γολγοθά που ακολουθεί μήνας χοριακων κ μου έρχεται η περίοδος με το που κόβω χάπια. Μετά στις 28 μέρες μου έρχεται κάτι που δεν το λες περίοδο μια σταγόνα αίμα την μέρα επί τρεις μέρες.(εδώ να πω ότι γενικά έχω ασταθή κύκλο έως κ ανυπαρκτο λόγω πολυκυστικων). Παίρνω τηλέφωνο το εμπριολαμπ γιατί στην πρώτη σταγόνα είχα κλείσει για μαστογραφία να μου πουν τι να κάνω. Μου παίρνουν αίμα μου λένε αυτό που είχες ήταν περίοδος πάνε κάνε κανονικά τις εξετάσεις σου. Τις κάνω όλα καλά κ τώρα μετά από 15 μέρες από εκείνη την πρώτη σταγόνα μου ξαναέρχεται πριν μια ωρα κάτι (μια στάμπα σαν αμύγδαλο ας πουμε). Έχει διαταραχθεί εντελώς το σύστημα???τι φάση? (Εγκυμοσύνη αποκλείεται μου πήραν αιμα πριν 10 μέρες)

Εγω  μετά την αρνητική χοριακή τον Δεκέμβριο μου ήρθε περίοδος κανονικά την τριτη μέρα πολύ λίγη για δύο μέρες και μετά για άλλες πέντε κάτι καφέ σταγονες στην σερβιέτα και στο σκούπισμα... 

• Μου αρέσει 1

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

200-300 για καθε ωάριο που βλέπει ο γιατρος στον τελευταίο υπέρηχο πριν την ωοληψια. Τωρα αν υπάρχουν και αρκετά μικρότερα έχουν κι αυτα σίγουρα μια τιμη οιστραδιολης.

Αλήθεια? αυτο δεν το ήξερα οτι ειναι απο τον πλακούντα τα κύτταρα.

Σε ολα τα υπόλοιπα συμφωνω, ετσι μουτα έχουν εξηγήσει κι εμενα.

Δεν επιτρέπεται να αγγίξουν το αλλο μέρος( δε θυμάμαι πως λέγεται κάπως το λένε ) διότι δε γνωρίζουν ποιο κύτταρο προορίζεται για ποιο όργανο κ τι ζημιά μπορεί να προκαλέσουν .Για αυτό κ έχεις τον αστάθμητο παράγοντα τύχη. Στα υπόλοιπα θα φαινόταν 100% αν είναι άρρωστα ή όχι χωρίς αμφιβολία.στον πλακούντα όμως έχεις πάντα την αμφιβολία διότι όπως τον φτιάχνει η φύση διορθώνει πραγματα(σε κάποια θέματα) ή φαίνεται να υγιής( κ όντως μπορεί να είναι ο πλακούντας) αλλά όχι το εμβριο( εκεί πάνω μου είπε ως παράδειγμα χωριάτες που ανεβαίνουν περίεργα κ όμως γεννιέται φυσιολογικό παιδί .Προφανώς κάτι διορθώθηκε στην πορεια

• Μου αρέσει 2

7 ώρες πρίν, Mighty είπε:

καλημερα σου!!εμενα στην πρωτη ετ τον ιουνιο η περιοδοσ μετα απο 7 μερεσ για 3-4 καφε.μετα ηρθε κανονινκα δυο κυκλο παλι μετα κανονικα κ ο επομενοσ εκανε 45 οπου ειχα κυστικο.στην επομενη ετ τον νοεμβρη ηρθαν τα καφε πριν τη χοριακη.περιοδοσ λιγο καφε μετα πολυ κοκκινο.η επομενη περιοδοσ στην ωρα τησ και με κανονικη ροη.το συστημα γενικα τρελαινεται...μη το ψαχνεισ ειδικα αν δεν εχει και κανονικο κυκλο!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , island1 είπε:

Δεν επιτρέπεται να αγγίξουν το αλλο μέρος( δε θυμάμαι πως λέγεται κάπως το λένε ) διότι δε γνωρίζουν ποιο κύτταρο προορίζεται για ποιο όργανο κ τι ζημιά μπορεί να προκαλέσουν .Για αυτό κ έχεις τον αστάθμητο παράγοντα τύχη. Στα υπόλοιπα θα φαινόταν 100% αν είναι άρρωστα ή όχι χωρίς αμφιβολία.στον πλακούντα όμως έχεις πάντα την αμφιβολία διότι όπως τον φτιάχνει η φύση διορθώνει πραγματα(σε κάποια θέματα) ή φαίνεται να υγιής( κ όντως μπορεί να είναι ο πλακούντας) αλλά όχι το εμβριο( εκεί πάνω μου είπε ως παράδειγμα χωριάτες που ανεβαίνουν περίεργα κ όμως γεννιέται φυσιολογικό παιδί .Προφανώς κάτι διορθώθηκε στην πορεια

Καλημέρα!Και πάλι όμως το ποσοστό επιτυχιας του προεμφυτευτικου είναι 97-98%..φυσικα υπάρχει το μικρό ποσοστο λάθους..Αλλά είναι πολυ μικρό....

• Μου αρέσει 1

EbA7p2.png

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Έχω μπει σε mood εξωσωματικής κι ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες και να ξεκινήσω. Έκλεισα και σπίτι στην Αθήνα (ελπίζω ο κύκλος μου να μην μου τα χαλάσει και να πληρώσω τζάμπα τόσες μέρες). Βιάζομαι τόσο πολύ κι αγχώνομαι κιόλας. Πφφφφ δεν παλευομαι. 

Ξεκίνησα και κάποιες βιταμίνες αν και δεν ξέρω αν μπορούν να με βοηθήσουν με το πρόβλημά μου, έτσι για την ψυχολογία 

• Μου αρέσει 8

gHhvp3.png

Just now, Μαρία1430 είπε:

Έχω μπει σε mood εξωσωματικής κι ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες και να ξεκινήσω. Έκλεισα και σπίτι στην Αθήνα (ελπίζω ο κύκλος μου να μην μου τα χαλάσει και να πληρώσω τζάμπα τόσες μέρες). Βιάζομαι τόσο πολύ κι αγχώνομαι κιόλας. Πφφφφ δεν παλευομαι. 

Ξεκίνησα και κάποιες βιταμίνες αν και δεν ξέρω αν μπορούν να με βοηθήσουν με το πρόβλημά μου, έτσι για την ψυχολογία 

καλη αρχη μαρια!!την καταλαβαινω την αμυπομονησια σου ειναι φυσιολογικη να ξερεις!!ελπιζω να σ πανε ολα καλα...!πρωτη φορα για σενα??

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλή αρχή.. 

• Ευχαριστώ 1

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα!Και πάλι όμως το ποσοστό επιτυχιας του προεμφυτευτικου είναι 97-98%..φυσικα υπάρχει το μικρό ποσοστο λάθους..Αλλά είναι πολυ μικρό....

Το ποσοστό αυτό ισχύει όταν ξέρεις τι ψάχνεις όχι στον προεμφυτευτικο γενικά .

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα