Recommended Posts

Just now, Blossombaby είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Αν επιτρέπεται, μπορώ να ρωτήσω αν εχει κανει καποια πρόσφατα ωοληψια και θυμάται να μου πει, με οσες λεπτομέρειες θέλετε να μοιραστείτε, πώς πηγε εκείνη η μερα? Πχ. πώς αισθανόσασταν απο το ξεκινημα εκεινης της μερας μεχρι που φυγατε απο το νοσοκομείο; μιλησατε με το γιατρό εκεινη τη μέρα ή είναι λίγο απρόσωπη η όλη διαδικασία; και μετά πότε ξαναμιλήσατε; επισης μετα πονάγατε; ότι αλλη πληροφορία θέλετε να μου δώσετε για εκείνη τη μέρα θα το ήθελα πολύ. Σας ευχαριστώ!!!

Μιλάς για δημόσιο νοσοκομείο ή ιδιωτικό κέντρο;

• Μου αρέσει 1

Just now, Mighty said:

έκανα τέλη Αυγούστου. είναι γενικώς μέρα που σου δίνει χαρά και ελπίδες. η διαδικασία περιλαμβάνει ενέσεις κάθε μέρα. εμένα μου τις έκανε ο άνδρας μου κ γιαυτό δεν είχα καθόλου άγχος (το είχε όλο αυτός χεχεχε). η ζωή συνεχιζόταν κανονικά , πέρα από το ότι το κρύβαμε, μονο οι γονείς μου το ξέρανε αλλά κ με αυτούς δεν το συζητούσα ιδιαίτερα, κ νιώθαμε και οι δύο σαν να μοιραζόμαστε ένα μυστικό δικό μας. επίσης χρειάζεται να κάνεις συχνά υπερήχους 3-4 και να δίνεις αίμα. πόνο δεν είχα ιδιαίτερο απλά προς το τέλος περπατούσα πολύ αργά κ ένιωθα βαριές τις ωοθήκες μου. δεν ήθελα να τραντάζομαι κτλ. την μέρα της ωοληψίας πήγα χωρίς άγχος με κοίμισαν για λίγο μου τα πήρανε κ μετά είχα πόνους περιόδου για λίγες μέρες. μετά την ωοληψία πήγαμε για φαγητό με τον σύζυγο και ήμασταν όλο όνειρα κ ελπίδες. μας είχαν πει βέβαια οτι όλα πήγαν καλά κ πήρανε πολλά. μετά λίγο άγχος υπήρξε γιατί περιμέναμε μια μέρα να μας πουν πόσα απτα ωάρια ήταν ώριμα κ πόσα γονιμοποιήθηκαν κ μετά άλλες πέντε μέρες να μάθουμε πόσα γίνανε βλαστοκύστες.τα παγώσανε όλα κ θα έκανα εμβρυομεταφορά μετά από κανα δυο μήνες.  γενικά δεν αγχώθηκα ιδιαίτερα με την διαδικασία της ωοληψίας. η εμβρυομεταφορά είναι αυτή που με άγχωσε περισσότερο.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα όσα έγραψες με βοηθάνε πολύ. Ακόμα τις ενέσεις κάνω αλλά νομίζω ότι φτάνω πρός το τέλος. Θα δούμε την άλλη εβδομάδα. Ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες μας φέτος. Σε ευχαριστώ.

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εύχομαι καλή επιτυχία να έχεις αυτή τη φορά με όλη μου τη καρδιά! Σε ευχαριστώ για όλα όσα μου έγραψες πραγματικά με βοηθάς πολύ. Δε ρωταω κάτι άλλο γιατί δε θέλω να κουράσω. Ευχαριστώ και πάλι.

Αν εξαιρεσεις οτι φοβομουν την μεθη, σαν διαδικασια δεν ειναι κατι. Και η μεθη δεν ειναι τπτ..εφτασα να εχω κανει 4 ως τωρα μαζι με της υστεροσκοπησης. Συνηλθα γρηγορα, μου δωσαν κατι αλμυρα μπισκοτακια να φαω, ηπια και κατευθειαν καφε γιατι εχω κ τον εθισμο μου. Πονο υπερβολικα ελαχιστο και πολυ λιγο αιματακι εκεινη κ την επομενη μερα.

Μας ειπε ποσα ωαρια πηραμε και φυγαμε. Για μενα η μεγαλυτερη αγωνια ειναι μετα που περιμενεις να δεις ποσα γονιμοποιηθηκαν. Μην αγχωνεσαι, δεν ειναι δυσκολη διαδικασια, να πας αισιοδοξη και θα πανε ολα καλα.

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Κορίτσια καλημέρα. Αν επιτρέπεται, μπορώ να ρωτήσω αν εχει κανει καποια πρόσφατα ωοληψια και θυμάται να μου πει, με οσες λεπτομέρειες θέλετε να μοιραστείτε, πώς πηγε εκείνη η μερα? Πχ. πώς αισθανόσασταν απο το ξεκινημα εκεινης της μερας μεχρι που φυγατε απο το νοσοκομείο; μιλησατε με το γιατρό εκεινη τη μέρα ή είναι λίγο απρόσωπη η όλη διαδικασία; και μετά πότε ξαναμιλήσατε; επισης μετα πονάγατε; ότι αλλη πληροφορία θέλετε να μου δώσετε για εκείνη τη μέρα θα το ήθελα πολύ. Σας ευχαριστώ!!!

Το πιο ξεκούραστο κομμάτι της διαδικασίας νομίζω.

Μου έκαναν μέθη ,λέγαμε και αστεία με τις νοσοκόμες και την αναισθησιολόγο.

Μετά ύπνος βαθύς. Ξύπνησα στο δωμάτιο μου έφεραν και πιτιφουράκια. Τα έφαγα όλα.

Με συνόδευε η μαία του γιατρού μου.Ο σύζυγος έπαιζε με το κινητό μέχρι να ξυπνήσω.

Λιγο αίσθημα βάρους σε ωοθηκες αλλα οχι κατι το ιδιαίτερο. 

• Ευχαριστώ 1

Just now, Strawberry* said:

Αν εξαιρεσεις οτι φοβομουν την μεθη, σαν διαδικασια δεν ειναι κατι. Και η μεθη δεν ειναι τπτ..εφτασα να εχω κανει 4 ως τωρα μαζι με της υστεροσκοπησης. Συνηλθα γρηγορα, μου δωσαν κατι αλμυρα μπισκοτακια να φαω, ηπια και κατευθειαν καφε γιατι εχω κ τον εθισμο μου. Πονο υπερβολικα ελαχιστο και πολυ λιγο αιματακι εκεινη κ την επομενη μερα.

Μας ειπε ποσα ωαρια πηραμε και φυγαμε. Για μενα η μεγαλυτερη αγωνια ειναι μετα που περιμενεις να δεις ποσα γονιμοποιηθηκαν. Μην αγχωνεσαι, δεν ειναι δυσκολη διαδικασια, να πας αισιοδοξη και θα πανε ολα καλα.

Σε ευχαριστώ παρα πολύ !!!!

Διαφημίσεις

On 14/1/2020 at 2:55 ΜΜ, playbunny είπε:

Με το καλο Δημητρουλα!! Παμε για το τυχερο!! :wub:

Καλε τρελλαθηκα χθες αδιαθέτησα ουπς νωριτερα μια εβδομαδα αγχωθηκα περιμενω τηλ για να δω εαν ξεκιναμε

• Μου αρέσει 5

Just now, Strawberry* είπε:

Ειναι Δανος και η μαμα του ειναι μιση απο Ισλανδια. Αλλα ειναι καστανος γιατι οι περισσοτεροι ηταν ξανθομπαμπουρια!!!

Μεσα στο σαιτ του εμβρυο..γραφει για τιε δοτριες ηλικια,καλη υγεια κτλ κτλ αλλα και να ειναι εμφανισιμη. Το κοιταζουν και αυτο!! Κουκλακια θα ειναι και τα δικα σου!

Ουπς είναι ξένοι?Όχι Έλληνες?εμάς στο ιάσω μας είπαν αποκλειστικά ελληνιδες κι δοτριες... Κ σου έχουν κ τόσα χαρακτηριστικά?

Just now, natassaki2006 είπε:

Ουπς είναι ξένοι?Όχι Έλληνες?εμάς στο ιάσω μας είπαν αποκλειστικά ελληνιδες κι δοτριες... Κ σου έχουν κ τόσα χαρακτηριστικά?

Για δοτριες ειναι διαφορετικο νομιζω. Εχει πολλες πληροφοριες και περιγραφη.

Just now, DIMITRAS said:

Καλε τρελλαθηκα χθες αδιαθέτησα ουπς νωριτερα μια εβδομαδα αγχωθηκα περιμενω τηλ για να δω εαν ξεκιναμε

Ερχεται λεμεεε!! :D

Με το καλό να ξεκινήσετε κι εσυ και η @nadiaki165 παμε για το τυχερο!! ♥️♥️♥️♥️

• Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

Wcacp2.png

Just now, playbunny είπε:

Ααααχχχ fingers double triple crossed

• Μου αρέσει 6

Διαφημίσεις

1 hour ago, Mary H είπε:

Καλά Εσυ παιδι μου είπαμε μοντέλο θα βγάλεις. Κλείσε από τώρα συμβόλαιο με πρακτορείο μοντέλων Χαχα! Σ εμενα γιατί δεν μου είπανε αν είναι ομορφη η δότρια εεεεε;;; Είπαμε πιπίνι είναι αλλά θελουμε κ να ξέρουμε εμφανιση

Α τι ωραία! Δευτέρα θα έχουμε νεότερα! Εγω ειμαι μες τα νευρα γιατί ο αντρας μου αρρώστησε με ψηλό πυρετο! Περαστικα μας κ σε μένα και στα μωρα:sad:

Να τον βάλεις σε καραντίνα...κι εσύ όσο μπορείς πιο μακριά...ο γιατρός τι λέει?

• Μου αρέσει 1

Περαστικα @Mary H! Να τον βαζει να κοιμαται καναπε, αεριζε το σπιτι και ρωτα αν επιτρεπεται να βρεις αποσταγμα γκρειπφρουτ να πινεις. Απο βιολογικα το αγοραζω και οποτε νιωθω οτι αρρωσταινω το πινω. Citrubiomax λεγεται.Εγω ετσι την γλιτωσα. Με εχει σωσει απειρες φορες.

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Λοιποοοοννν τα νεα μου θα δουμε εαν ειναι πραγματικη περιοδος την Τριτη με υπερηχο πινω Δευτερα τα cyclacur felicin κ κορτιζονη κανω κ 1 προγεστερονη κ βλεπουμεεεε

• Μου αρέσει 7

2 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Ναντιακι με το καλό κοπέλα μου καλή αρχή το Μάρτιο και μακάρι το νεο πρωτόκολλο να σου τσιρίξει και να έχεις αποτέλεσμα! Θα περιμένουμε τα νέα σου κορίτσι μου

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!συγχαρητηρια για τα μπεμπακια σου!!!

πρίν από 51 λεπτά , playbunny είπε:

Ααααντε να δούμε... κ αυτό το σκασμενο την ψυχή μας έχει βγάλει!!!κ εσυ με το καλό τα μικρούλια σου!!!αγορι κορίτσι είναι;;

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

dypLp3.png 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα