Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Καλή επιτυχία να έχεις! Επειδή κ εγω έχω φοβίες με φάρμακα αυτό που με βοηθάει είναι να μην διαβάζω τα φύλλα οδηγιών. Δεν ξερω τιποτα δε διαβάζω τιποτα!

Καλημέρα! Που το θυμάσαι βρε;;; Ήταν να παω αλλά επειδή ανεβασα δέκατα κ έξω έχει παγωνιά θα το αναβάλλω για αύριο. Φοβαμαι μην κόλλησα απ τον αντραάντρα

Πολλά φιλακια σε μαμά και μπεμπα:wub:

Καλημέρα καρδουλα μου, περαστικά,με το καλο να υποδεχτεις  τα μωρακια σου❤️

Just now, Mary H είπε:

Ελπίζω  να μην κόλλησα. 37 έχω. Για να δούμε πως θα πάει

Κάτσε σπίτι στα ζεστά σου, ξεκουράσου, πίνε τσαγάκι με μέλι, φάε καμιά σούπα, αν έχεις μπούκωμα μπορείς να κανεις καμιά πλύση με φυσιομέρ. Γενικά, δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Αν ο πυρετός πάει πάνω από 37,5 να πάρεις ντεπόν, γιατί δεν κάνει να ανεβάζουμε πυρετό στην εγκυμοσύνη κι αν συνεχιστεί η κατάσταση 3 μέρες, εννοείται πας παθολόγο. Τα πέρασα 2 φορές, η μία κρύωμα, η άλλη μου το γύρισε σε βρογχήτιδα. Ευτυχώς αφότου έκανα το εμβόλιο της γρίπης, δεν ξανακόλλησα κάτι..φτου φτου φτου...μην το ματιάσω κιόλας...χαχαχ

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Κάτσε σπίτι στα ζεστά σου, ξεκουράσου, πίνε τσαγάκι με μέλι, φάε καμιά σούπα, αν έχεις μπούκωμα μπορείς να κανεις καμιά πλύση με φυσιομέρ. Γενικά, δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Αν ο πυρετός πάει πάνω από 37,5 να πάρεις ντεπόν, γιατί δεν κάνει να ανεβάζουμε πυρετό στην εγκυμοσύνη κι αν συνεχιστεί η κατάσταση 3 μέρες, εννοείται πας παθολόγο. Τα πέρασα 2 φορές, η μία κρύωμα, η άλλη μου το γύρισε σε βρογχήτιδα. Ευτυχώς αφότου έκανα το εμβόλιο της γρίπης, δεν ξανακόλλησα κάτι..φτου φτου φτου...μην το ματιάσω κιόλας...χαχαχ

Ο αντρας μου ανεβασε 38,5 αν κολλήσω τότε τι κανω; Προφανώς μόνο ντεπόν μάξιμουμ. Πάντως πολλές έγκυες ανέβασαν πυρετο ψηλό η γρίπη κ είναι μια χαρα.Ας μην πανικοβαλλομαστε Το μόνο μου άγχος να μην ανεβάσω 39 γιατί τότε δε με πιανει το μάξιμουμ

Just now, Luckystars είπε:

Καλημέρα καρδουλα μου, περαστικά,με το καλο να υποδεχτεις  τα μωρακια σου❤️

Ευχαριστω γλυκια μου

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα περαστικά..αν και μέχρι 37 μπορεί να είναι και από την εγκυμοσύνη..έχεις αλλα συμπτώματα;Γιατί κι εγώ χθες είχα δεκάτα χωρίς αλλα συμπτωματα ιωσης.. το μόνο που έχω παραλληλα είναι πόνος στα ουλα/δόντια δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς..

Καλημέρα.. σε ποια μερα του κύκλου είσαι;Μήπως κοντά στο τελειωμα περίοδου;; Δεν μου έιχε τύχει εκτός περίοδου αλλά θυμάμαι ότι όταν είχα κάνει έγχυση 3η μερα κύκλου το ίδιο βράδυ είδα τόσο αίμα που δεν είχα δει ποτέ στη ζωή μου (πλημμυρα)..Μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι απόλυτα φυσιολογικο και μάλιστα καλό..Καλό είναι όμως να ενημερώσεις τον γιατρό σου κι εσύ..

Ναι μωρε μπορεί να είναι απ την εγκυμοσύνη. Δεν έχω κάτι αλλοάλλο

• Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

Lilypie - (IVvA)

Just now, Mary H είπε:

Ο αντρας μου ανεβασε 38,5 αν κολλήσω τότε τι κανω; Προφανώς μόνο ντεπόν μάξιμουμ. Πάντως πολλές έγκυες ανέβασαν πυρετο ψηλό η γρίπη κ είναι μια χαρα.Ας μην πανικοβαλλομαστε Το μόνο μου άγχος να μην ανεβάσω 39 γιατί τότε δε με πιανει το μάξιμουμ

Ευχαριστω γλυκια μου

Πάντως αν ανέβει κι εμένα μου είπαν να μην το αφήσω πάνω από 38 οπότε αν δεις 37.5 παίρνεις ντεπον.ρωτα βέβαια τον γιατρό σου πρώτα.

Just now, Mary H είπε:

Ευχαριστω γλυκια μου

Αρχικά εννοείται μόνο ντεπονάκι, αλλά αν συνεχιστεί πάνω από 3 24ώρα, τότε ότι σου πει ο παθολόγος σε συνεννόηση με το γυναικολόγο. Συνήθως δίνουν αντιβίωση συμβατή με την εγκυμοσύνη, γιατί το ανοσοποιητικό είναι πολύ πεσμένο και δεν ρισκάρουν να το γυρίσει σε τίποτα σοβαρότερο ω μη γέννειτω.

Διαφημίσεις

:wub:

Just now, Mary H είπε:

Ευχαριστω γλυκια μου

:wub:

• Μου αρέσει 1

On 19/1/2020 at 10:18 ΜΜ, Giannas είπε:

Το σκρατσινγκ είναι ένα επιφανειακό ξύσιμο του ενδομήτριου και λένε ότι αυξάνει τις πιθανότητες της σύλληψης. Εύχομαι καλή επιτυχία!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια, εύχομαι όλες μας να έχουμε καλή επιτυχία!!!

Δευτέρα πηγαίνω για υστεροσκοπηση κ αφαίρεση πολύποδα!

ηθελα να ρωτησω.εχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα τα "Pregnacare before conception" ;είπα να τα δοκιμάσω γιατί ο γυναικολόγος μου είπε οτι μετα την αφαίρεση πολύποδα να μας δώσει λίγο χρόνο να ξανά προσπαθήσουμε πριν παμε σε εξωσωματική κ είπα να ενισχυσω λίγο το "περιβάλλον"..

• Μου αρέσει 1

Just now, Pagotoula είπε:

Αρχικά εννοείται μόνο ντεπονάκι, αλλά αν συνεχιστεί πάνω από 3 24ώρα, τότε ότι σου πει ο παθολόγος σε συνεννόηση με το γυναικολόγο. Συνήθως δίνουν αντιβίωση συμβατή με την εγκυμοσύνη, γιατί το ανοσοποιητικό είναι πολύ πεσμένο και δεν ρισκάρουν να το γυρίσει σε τίποτα σοβαρότερο ω μη γέννειτω.

Ναι ναι ξερω. Ευτυχώς προς το παρόν απ το πρωί είναι στο 37 ίσως απ την εγκυμοσύνη είναι. Σ ευχαριστώ πολύ πολυ:wub:

Just now, Nansy29 είπε:

Πάντως αν ανέβει κι εμένα μου είπαν να μην το αφήσω πάνω από 38 οπότε αν δεις 37.5 παίρνεις ντεπον.ρωτα βέβαια τον γιατρό σου πρώτα.

Δηλ αν ανεβεί πάνω από 38 τι κάνουμε; Γιατί αυτή γρίπη ανεβάζει κ 39 κ είναι συχνή. Προς το παρόν 37 όπως κ Εσυ μάλλον απ την κύηση ειναιείναι

• Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Just now, Moana είπε:

ευχαριστω για την απάντηση! θα παρω να ρωτήσω, στην 19η μερα ειμαι, δε δικαιολογείται. 

καλησπέρα, κάποια φορά ειδα και γω λιγο ροζ σε ασχετη μερα αλλα δεν συνεχισε και ολα καλα, απο γρατζουνισματακι θα ειναι οπως λες αλλα ρωτα και το βλεπετε και στην επομενη εγχυση..πάντως τωρα που διαβασα που ειπε η @Nansy29 για πλυμμηρα και γω που εκανα εγχυσεις τον Οκτωβρη, οταν αδιαθετησα τον Νοεμβρη ήταν λες και ανοιγε βρυσακι 2-3 μερες αλλα τοτε δεν τα συνδύασα και δεν ειχα ρωτησει ....

και για μυκητες που ειχες πει πριν λιγες μερες...εγω με τις αντιβιωσεις οκ ενα μηνα απο στομαχι αλλα στην προτελευταια εγχυση επαθα φαγουρα και εκανα μυκητες και μαλλον την πατησα γιατι εμεινα πολλες ωρες χωρις να αλλαξω λογω ενος χαζο ραντεβου στην δουλεια 

με μια κολπικη κρεμα τυπου travogen αν θυμαμαι καλα σε καμια βδομαδα ημουνα οκ

• Μου αρέσει 1

Δευτέρα πηγαίνω για υστεροσκοπηση κ αφαίρεση πολύποδα!

ηθελα να ρωτησω.εχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα τα "Pregnacare before conception" ;είπα να τα δοκιμάσω γιατί ο γυναικολόγος μου είπε οτι μετα την αφαίρεση πολύποδα θα μας δώσει λίγο χρόνο να ξανά προσπαθήσουμε πριν παμε σε εξωσωματική κ είπα να ενισχυσω λίγο το "περιβάλλον"..

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Καλή επιτυχία να έχεις! Επειδή κ εγω έχω φοβίες με φάρμακα αυτό που με βοηθάει είναι να μην διαβάζω τα φύλλα οδηγιών. Δεν ξερω τιποτα δε διαβάζω τιποτα!

Καλημέρα! Που το θυμάσαι βρε;;; Ήταν να παω αλλά επειδή ανεβασα δέκατα κ έξω έχει παγωνιά θα το αναβάλλω για αύριο. Φοβαμαι μην κόλλησα απ τον αντραάντρα

Πολλά φιλακια σε μαμά και μπεμπα:wub:

Μαιρη μου απο την εγκυμοσυνη ειναι.. εγω εχω μονιμα 36,8 με 37.. πανω απο 37,5 μου ειπε ο γιατρος μου ειναι ανησυχητικο στην εγκυμοσυνη.. και εγω την πρωτη φορα που ειδα το 37 επαθα σοκ τον πηρα αμεσως τηλ..!

σε ποια βδομαδα εισαι τωρα?

mfzgp3.png4QgMp3.png

Just now, maroullaki said:

καλησπέρα, κάποια φορά ειδα και γω λιγο ροζ σε ασχετη μερα αλλα δεν συνεχισε και ολα καλα, απο γρατζουνισματακι θα ειναι οπως λες αλλα ρωτα και το βλεπετε και στην επομενη εγχυση..πάντως τωρα που διαβασα που ειπε η @Nansy29 για πλυμμηρα και γω που εκανα εγχυσεις τον Οκτωβρη, οταν αδιαθετησα τον Νοεμβρη ήταν λες και ανοιγε βρυσακι 2-3 μερες αλλα τοτε δεν τα συνδύασα και δεν ειχα ρωτησει ....

και για μυκητες που ειχες πει πριν λιγες μερες...εγω με τις αντιβιωσεις οκ ενα μηνα απο στομαχι αλλα στην προτελευταια εγχυση επαθα φαγουρα και εκανα μυκητες και μαλλον την πατησα γιατι εμεινα πολλες ωρες χωρις να αλλαξω λογω ενος χαζο ραντεβου στην δουλεια 

με μια κολπικη κρεμα τυπου travogen αν θυμαμαι καλα σε καμια βδομαδα ημουνα οκ

Δε πηρα τηλ να ρωτήσω αλλα όταν  παω  για επανάληψη θα τους το πω! την εχω πατήσει ασχημα εδω κ ενα μήνα, απο τότε που πηγα στο μαστρομ για διαγνωστική υστεροσκοπηση, πριν τα χριστούγεννα, όταν ακομη έψαχνα γιατρό πριν καταλήξω στον σφακ (εκτος οτι είχα 10 μερες καφε) μου εκδηλώθηκαν μυκητες κ δε περνάνε με τπτ, είχα βέβαια πάντα ευαισθησία, οποτε τωρα με τις αντιβιωσεις εχει ξεφύγει η κατασταση, τα κολπικά υπόθετα δε πιάνουν. Μου  ειπε ο σφακ να δοκιμάσω χάπια απο το στομα, αλλα θα δω, ποσα χάπια να παρω πια!!!!

Αλήθεια, στην περίοδο κανουμε εγχυσεις η οχι;

Γειά σας κορίτσια! Θα ήθελα να μάθω εντυπώσεις από κοπέλες που έχουν κάνει την εξωσωματική τους στο embryoland Αθήνας ή στο εμβρυογεννεσις. Αν θέλετε, μπορείτε να μου απαντήσετε και σε πμ!

Just now, Τζινα38 είπε:

Μαιρη μου απο την εγκυμοσυνη ειναι.. εγω εχω μονιμα 36,8 με 37.. πανω απο 37,5 μου ειπε ο γιατρος μου ειναι ανησυχητικο στην εγκυμοσυνη.. και εγω την πρωτη φορα που ειδα το 37 επαθα σοκ τον πηρα αμεσως τηλ..!

σε ποια βδομαδα εισαι τωρα?

Α ωραία κ εγω έτσι νομίζω. Πάνω από 37,5 είναι ίωση μετά εννοείται. Ειμαι στη 10η εβδομάδα. Εσυ;

• Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Just now, Moana είπε:

Δε πηρα τηλ να ρωτήσω αλλα όταν  παω  για επανάληψη θα τους το πω! την εχω πατήσει ασχημα εδω κ ενα μήνα, απο τότε που πηγα στο μαστρομ για διαγνωστική υστεροσκοπηση, πριν τα χριστούγεννα, όταν ακομη έψαχνα γιατρό πριν καταλήξω στον σφακ (εκτος οτι είχα 10 μερες καφε) μου εκδηλώθηκαν μυκητες κ δε περνάνε με τπτ, είχα βέβαια πάντα ευαισθησία, οποτε τωρα με τις αντιβιωσεις εχει ξεφύγει η κατασταση, τα κολπικά υπόθετα δε πιάνουν. Μου  ειπε ο σφακ να δοκιμάσω χάπια απο το στομα, αλλα θα δω, ποσα χάπια να παρω πια!!!!

Αλήθεια, στην περίοδο κανουμε εγχυσεις η οχι;

Μυκητες προκαλουν τόσο οι αντιβιωσεις ολων των ειδων όσο και οι επεμβασεις.Η θεραπεια για ενδομητριτιδα γινεται χρονια τωρα με αντιβιωσεις κολπικες και απο το στομα,νομιζω μόνο ο συγκεκριμενος γιατρος κανει εγχυσεις.Προσωπικα πανω απο δεκα-δεκαπεντε  μερες το πολυ δε θα επαιρνα αντιβιωση για κανενα λογο.Ηδη η χωρα μας ειναι αναμεσα στις πρωτες παγκοσμιως σε υπερκαταναλωση αντιβιωσεων.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα