Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτησω, σκέφτομαι να ξεκινήσω συνενζυμο q10  διάβασα ότι βοηθάει πολύ, έχει πάρει καμιά? 

είχα πάρει ουμπικινολη που είναι η ενεργή μορφή του αν θυμάμαι καλά. Συμβουλέψου όμως και τον γιατρό σου 

• Ευχαριστώ 1

Just now, ssisi2019 είπε:

είχα πάρει ουμπικινολη που είναι η ενεργή μορφή του αν θυμάμαι καλά. Συμβουλέψου όμως και τον γιατρό σου 

Διάβασα ότι παίζει ρόλο στα Ωαρια και στον ανδρικό παράγοντα. Οι βιταμίνες που παίρνω τώρα έχουν μέσα αλλά πολύ μικρό ποσοστό αν το λέω καλά. 

ffpWp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Neli83 είπε:

Αληθεια λες????ειμαι πολυ κοντα στη Λαρισα....ποσο πολυ σ'ευχαριστω!!! Μου εδωσες λιγο θαρρος... 

Αλήθειααα;;; πηγαίνετε κ μάθετε! Εύχομαι τα καλύτερα! ΗΠαναγία μαζί σας

• Ευχαριστώ 1

4 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Γι αυτό λέω κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εμείς είχαμε κι άλλα θέματα. 

Αθήνα πέρασες? 

Κορίτσια επειδή το συζητάτε...ζητάνε δηλ. την αμη; Γιατί δεν την έχει στα δικαιολογητικά.

Διαφημίσεις

Just now, Moomin είπε:

Κορίτσια επειδή το συζητάτε...ζητάνε δηλ. την αμη; Γιατί δεν την έχει στα δικαιολογητικά.

Εμένα τη ζήτησαν τοτε

Αλλά καλύτερα να σου απαντήσουν κοπέλες που πέρασαν προσφατα

ffpWp3.png

Γενικά με το θέμα των επιτροπών είναι νομίζω με την περιοχή κ με τα φεγγάρια τους!!εγω την δεύτερη φορά που πέρασα επιτροπή ήταν πολύ αυστηροί με πολλές ερωτήσεις.διαβαζοντας τις προηγούμενες αναφορές των προσπαθειών δεν θελανε καν να μου εγκρίνουν φάρμακα για δεύτερη φορά.αμη δεν με ρώτησαν...κ τελικά με πολύ ζόρι μου εγκρίνανε μια προσπάθεια απλά μου δώσανε 900μοναδες παραπάνω σαν χάρη και καλά!λες κ τα πληρώνουν από την τσέπη τους!τελος πάντων...παίζει ρόλο που θα πέσεις!

xuBjp3.png

5 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Την έρευνα την αναφέρουν οι πιο γνωστές ιατρικές σελίδες. Αλλά οι γυναικολόγοι δεν το γνωρίζουν η δεν το αναφέρουν. Τελικά θα παίρνω όχι συχνά κ με μέτρο. Σ ευχαριστώ λαγουδάκι!

Mαιρη μίλησα με τη μαια του γιατρού μου.

ΜΟυ είπε ότι επιτρέπεται το ντεπον  2 απλά την ημέρα ή 1 μάξιμουμ κάθε 8 ώρες.

Κατα τη γνωμη μου θελει μέτρο κ οχι συνεχεια 

• Ευχαριστώ 1

Just now, Thia1985 είπε:

Εμένα τη ζήτησαν τοτε

Αλλά καλύτερα να σου απαντήσουν κοπέλες που πέρασαν προσφατα

Just now, nadiaki165 είπε:

Γενικά με το θέμα των επιτροπών είναι νομίζω με την περιοχή κ με τα φεγγάρια τους!!εγω την δεύτερη φορά που πέρασα επιτροπή ήταν πολύ αυστηροί με πολλές ερωτήσεις.διαβαζοντας τις προηγούμενες αναφορές των προσπαθειών δεν θελανε καν να μου εγκρίνουν φάρμακα για δεύτερη φορά.αμη δεν με ρώτησαν...κ τελικά με πολύ ζόρι μου εγκρίνανε μια προσπάθεια απλά μου δώσανε 900μοναδες παραπάνω σαν χάρη και καλά!λες κ τα πληρώνουν από την τσέπη τους!τελος πάντων...παίζει ρόλο που θα πέσεις!

Μάλιστα κατάλαβα περίπου... ευχαριστω! Θα σας πω κι εγώ όταν με το καλό πάω......ελπίζω να είναι στο καλό τους φεγγάρι...λες κ περνάμε εξετάσεις...

Αν περνάς Αθήνα έχω ακούσει ότι Μαρούσι είναι πιο εύκολα αν ομως Περνάς Πειραιά όπως εγώ και είναι ακόμη όπως τότε... 

ffpWp3.png

Διαφημίσεις

Καλησπέρα, ξέρετε αν τα φάρμακα της εξωσωματικής τα δίνουν κ αλλα φαρμακεία του εοπυυ στην αττικη εκτος απο του αμαρουσιου; Πηγα σήμερα να παρω menopur 1200 κ  εχουν έλλειψη. Πηρα τηλ κ στο φαρμακείο της Ν. Ιωνιας κ μου είπαν οτι φάρμακα εξωσωματικής δίνει μόνο το Μαρουσι. Ισχύει; Βέβαια είπαν οτι των 600 iu εχουν στο Μαρουσι αλλα πρέπει να αλλαξω την συνταγογράφηση. Σε δουλεια να βρισκόμαστε δηλ, ολο για κάποιο λόγο τρέχω! Τεσπα, απλά αναρωτιόμουν για τα παραπάνω 

Just now, Moana said:

Καλησπέρα, ξέρετε αν τα φάρμακα της εξωσωματικής τα δίνουν κ αλλα φαρμακεία του εοπυυ στην αττικη εκτος απο του αμαρουσιου; Πηγα σήμερα να παρω menopur 1200 κ  εχουν έλλειψη. Πηρα τηλ κ στο φαρμακείο της Ν. Ιωνιας κ μου είπαν οτι φάρμακα εξωσωματικής δίνει μόνο το Μαρουσι. Ισχύει; Βέβαια είπαν οτι των 600 iu εχουν στο Μαρουσι αλλα πρέπει να αλλαξω την συνταγογράφηση. Σε δουλεια να βρισκόμαστε δηλ, ολο για κάποιο λόγο τρέχω! Τεσπα, απλά αναρωτιόμουν για τα παραπάνω 

Ναι μόνο στο Μαρούσι είχα ρωτήσει κι εγώ. Οπότε μάλλον πες να σου αλλάξουν τη συνταγή για να τα πάρεις πιο σύντομα

Just now, Moomin said:

Μάλιστα κατάλαβα περίπου... ευχαριστω! Θα σας πω κι εγώ όταν με το καλό πάω......ελπίζω να είναι στο καλό τους φεγγάρι...λες κ περνάμε εξετάσεις...

Δε τη ζητάνε στα δικαιολογητικά μεν, αλλά αν δεν έχεις άλλο λόγο να σε περάσουν πχ θέμα στις σάλπιγγες η στο σπέρμα και έχεις στην αμη καλό θα είναι να την έχεις μαζί. Πριν κάνω τη σαλπιγγογραφία ο γιατρός μου τουλάχιστον αυτό μου είχε πει ότι για να περάσω ποντάρουμε στην αμη

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

uLuIp3.png

4 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Σε ρώτησαν κάτι αγγελινα;;; Αντε καλά αρχή εγω έχω ραντεβού Τρίτη κ δεν σου κρύβω έχω αγχωθεί κι εγω λιγάκι.

Όχι τπτ.. Είχε πολύ κόσμο οπότε απλά έβγαιναν κ μας έλεγαν αν εγκρίθηκε ή όχι.. Όλες όσες άκουσα πριν από εμένα εγκρίθηκαν! Δν ήταν τπτ τελικά.. Τζάμπα το σφίξιμο.. Εμείς λογικά τώρα θα πάμε για ωοληψια τέλος Μαρτίου κ μου είπαν ότι η εμβρυομεταφορα μάλλον θα γίνει 2 μήνες αργότερα.. (βασικά έλειπε ο γιατρός κ μίλησα με την προϊσταμένη, θα πάμε σε καμία βδομάδα για να μιλήσουμε με τον doc).. 

πρίν από 18 λεπτά , Moomin είπε:

Εμένα δε μου τη ζήτησαν.. Σήμερα πέρασα.. 

On 1/24/2020 at 12:15 PM, Nana3 said:

Σ'ευχαριστω παρα πολυ!!οντως μακάρι να ειναι κάτι απλό.. 

συγγνωμη επειδη δε κατάλαβα..οι δικές σου ήταν διογκωμένες αλλα διαβατες κ τελικά ήταν υδροσαλπιγγες;

Ναι τις είδαμε κατευθειαν απο το χειρουργείο το 1ο ομως .. δεν επηρέαζαν την εξωσωματικη μεχρι τοτε !! Μετάεκανα σαλπιιγγογραφια μονο και μονο γιατι την ζήταγε η Επιτροπή και οταν την εκανα άνοιξαν οι σάλπιγγες ( ηταν και βουλωμενες απο κατω) και τότε ο γιατρός μου είπε ότι πολυ πιθανότατα λιγο χειρουργείου και σαλπιιγγογραφιας θα εγινε μιξη με το υγρό και λογικα τις ενετγοποιησαμε! Και είχε δίκιο στο δεύτερο χειρουργείο γινοταν χαμος ειχανε διπλασιαστεί απο το πρώτο! Τα χειρουργεία μ είχαν διαφορα 35 μέρες!

11 ώρες πρίν, mirtouli12 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. 8 η μέρα από την εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης σήμερα κ έκανα τεστ στο σπίτι. Αρνητικό. Δεν μπορώ να σας εξηγήσω τα συναισθήματα μου. Αυτό που με τρομάζει μάλλον είναι ότι θα πρέπει να ξεκινήσω  όλη τη διαδικασία από την αρχή. Θα αλλάξω γιατρό, θα, θα.. ευχόμουν στη ζωή να έρχονται λίγο πιο εύκολα τα πράγματα αλλά τελικά οι κόποι μας πρέπει να είναι μεγάλοι. Κουράγιο σε όλες μας στην πορεία που ακολουθούμε.

Αυτό εύχομαι κ εγώ πολλές φορές.. Κ άλλες θυμώνω που σε κπς έρχονται τοσο εύκολα κ δν περνάει καν από το μυαλό τους το περνάμε..ξερω ότι είναι λάθος κ το μετανιώνω μετά, αλλά υπάρχουν φορές που λέω ότι δν αντέχω άλλο.. Όμως όλα γίνονται για κπ λόγο..κανε τη χοριακη σου, ηρέμησε.. Κ θα δεις που όλα θα πάνε καλά.. Σύντομα! Λίγη ψυχή ακόμα θέλει.. 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα