Recommended Posts

Να έχεις υπ όψιν σου ότι λογικά θα χρειαστείς κι άλλα φάρμακα πέρα από αυτά που θα σου δώσουν, εγώ είχα δώσει στο φαρμακείο τότε που πήρα έγκριση εξήντα ευρώ για ένα σκασμό φάρμακα που μου χε γράψει, φάρμακα τελικά που δε χρειάστηκα κι επιπλέον 300 ευρώ για Luveris που μου είπε εκ των υστέρων ότι έπρεπε να πάρω. Ότι και να πω γι αυτό τον άνθρωπο πραγματικά σάλιο θα χαλάσω. Ευτυχώς έφυγα με το που κατάλαβα αλλά δυστυχώς επειδή νόμιζα θα ναι όλοι έτσι έχασα χρόνο.. 

2 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Κορίτσια Καλημέρα έχει κάνει καμία εξωσωματική στο εμβρυογένεσις να με ενημερώσει λίγο για το κόστος;

Καλημέρα... Νομίζω 3200€

Νομίζω γτ λόγω προεμφυτευτικου κτλ τα δίνω με το που τελειώνει κάθε διαδικασία 

gHhvp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα... Νομίζω 3200€

Νομίζω γτ λόγω προεμφυτευτικου κτλ τα δίνω με το που τελειώνει κάθε διαδικασία 

Σε ευχαριστώ πολύ έχεις δίκιο το επιβεβαίωσα και εγώ με το λογιστήριο

On 28/7/2019 at 4:30 ΜΜ, lemonpie είπε:

εγω ξεκινησα q10 απο μονη μου..το ανεφερα στον εξωσ..+ ολα τα αλλα που παιρνω κ ειπε οκ..διαβασα οτι κανει καλο.

Κι εγώ το ίδιο διάβασα σε σαιτ του εξωτερικού κυρίως οποτε θα ξεκινήσω. Είδες διαφορα?

Καλησπερα κοριτσια! Πηγα στον γιατρο σημερα, τις αρβεκαπ θα τις παιρνω μεχρι τελους..και που ελεγα θα κοψω την μια ενεση! Ειδαμε γυρω στα 10 αυγουλακια, το μεγαλυτερο ηταν 9αρι σημερα οποτε εχουμε ακομη μερες!

• Μου αρέσει 4

Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Κορίτσια Καλημέρα έχει κάνει καμία εξωσωματική στο εμβρυογένεσις να με ενημερώσει λίγο για το κόστος;

4000 χιλιάρικα. Αν πληρώσεις μετρητά τα μισά κόβουν 500 ευρώ και αν δεν έχεις πάνω από δύο ωαρια για Γονιμοποίηση κόβουν αλλά 600(μιλάω για προσπάθεια με δικά σου ωαρια) και φυσικά αν δεν προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά λόγω μη Γονιμοποίησης των ωαρίων τα χρήματα για την Εμβρυομεταφορα δεν υπάρχουν

Εννοείται τα φάρμακα είναι συν και ανάλογα το πρωτοκολο  χωρίς ασφαλεία βγαίνουν από 1000-1400 ευρω

6 εξωσωματικες έκανα εκεί και είμαι στην 7η τώρα

• Μου αρέσει 2

Just now, Stamatia123 είπε:

4000 χιλιάρικα. Αν πληρώσεις μετρητά τα μισά κόβουν 500 ευρώ και αν δεν έχεις πάνω από δύο ωαρια για Γονιμοποίηση κόβουν αλλά 600(μιλάω για προσπάθεια με δικά σου ωαρια) και φυσικά αν δεν προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά λόγω μη Γονιμοποίησης των ωαρίων τα χρήματα για την Εμβρυομεταφορα δεν υπάρχουν

Εννοείται τα φάρμακα είναι συν και ανάλογα το πρωτοκολο  χωρίς ασφαλεία βγαίνουν από 1000-1400 ευρω

Έχω απορίες σου στέλνω pm....

2 hours ago, Tzelaki said:

Είμαι στην Αθήνα.  Γενικά από ότι κατάλαβα δεν σου πολυάρεσε η εμπειρία με την επιτροπή.  Έκαναν αδιακριτες ερωτήσεις ή σε έφεραν σε δύσκολη θέση;  Είδα παρακάτω που γράφεις ότι δεν θα ξαναπερνούσες από κει. Αξίζει άρεγε τον κόπο να περάσεις επιτροπή; Είναι μεγάλη η διαφορά στο κόστος;

Την πρωτη φορα που έκανα ivf κ θεωρώντας οτι θα ηταν κ η τελευταία μου, (που να ξερα!) τα φάρμακα τα πλήρωσα. Κόστισαν πάνω απο 1000 ευρω! Εννοείται οτι στην επομενη πέρασα απο επιτροπή για να γλιτώσω τα φάρμακα κ πριν μια βδομάδα  ξαναπέρασα για 2η φορα γιατί δυστυχώς εχω κανει μέχρι στιγμής 3 διεγέρσεις κ 3 αποτυχημένες ετ. Θεωρώ οτι αξίζει παντως γιατί τα φάρμακα ειναι πανακριβα. Ταλαιπωρεισαι λιγο για να συγκεντρώσεις τις εξετάσεις κ χάνεις κ μια μερα (εξαρτάται απο τον αριθμό που εχεις) κατα τη συνεδρίαση. 

• Μου αρέσει 1

Just now, Moana είπε:

Την πρωτη φορα που έκανα ivf κ θεωρώντας οτι θα ηταν κ η τελευταία μου, (που να ξερα!) τα φάρμακα τα πλήρωσα. Κόστισαν πάνω απο 1000 ευρω! Εννοείται οτι στην επομενη πέρασα απο επιτροπή για να γλιτώσω τα φάρμακα κ πριν μια βδομάδα  ξαναπέρασα για 2η φορα γιατί δυστυχώς εχω κανει μέχρι στιγμής 3 διεγέρσεις κ 3 αποτυχημένες ετ. Θεωρώ οτι αξίζει παντως γιατί τα φάρμακα ειναι πανακριβα. Ταλαιπωρεισαι λιγο για να συγκεντρώσεις τις εξετάσεις κ χάνεις κ μια μερα (εξαρτάται απο τον αριθμό που εχεις) κατα τη συνεδρίαση. 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πολυ χρήσιμες πληροφορίες!! Ειμαι γενικά ασχετη με το θεμα.. όμως προβλέπεται να γινομαι σχετική!! Ελπίζω ολα να πανε καλα σε ολες μας!!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Tzelaki said:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πολυ χρήσιμες πληροφορίες!! Ειμαι γενικά ασχετη με το θεμα.. όμως προβλέπεται να γινομαι σχετική!! Ελπίζω ολα να πανε καλα σε ολες μας!!!

Καλα κανεις κ το ψάχνεις! Να εισαι ενημερωμένη κ ας ειναι και αχρείαστα ολα. Επειδή όμως το κόστος της εξωσωματικής ειναι πολυ υψηλό, καλο θα ειναι οπως μπορούμε να το ψάχνουμε. Μακάρι να έρθουν σε όλες μας τα πράγματα όπως τα θελουμε κ σύντομα  

3 hours ago, Nana3 said:

Καλημερα!ηθελα να ρωτησω..αν δε περάσεις απο επιτροπή βγαίνουν πολυ παραπάνω τα χρήματα για τα φάρμακα;;

Εξαρτάται πόσες μονάδες θα χρειαστείς, στην πρωτη μου διέγερση που τα πλήρωσα μονη μου τα φάρμακα, κόστισαν γύρω στα 1000 ευρω η gonal!

16 hours ago, Καντι said:

Φυσικα και θα αλλάξεις την συνταγογραφηση και θα πάρεις των 600. Ξέρεις ποσο πιθανό ειναι να ανοίξεις μια 1200 ένεση να χρησιμοποιήσεις τις 100 μονάδες και τις υπόλοιπες να τις πετάξεις; Κρίμα απο τον θεό, οσο μικρότερα κουτια σας γράφουν τοςο καλυτερα.

Δικιο εχεις, τις πηρα ήδη! Περιμένουν στο ψυγειο. Άντε να δούμε τι θα δούμε κ με αυτές

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

On 30/1/2020 at 2:08 ΜΜ, Antigoni1981 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!! Καλή επιτυχία και σε σένα!!

Bravooooo koritsi allo 1 maxilaraki perases tsoup

• Μου αρέσει 1

5 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Εγώ το 2017 πέρασα κι είπα ούτε ξανά!!! 

Την επόμενη φορά που χρειάστηκε να κάνω πλήρωσα τα φάρμακα από την τσέπη μου... Τόσο χάλια η δική μου εμπειρία... 

Σου έστειλα π.μ

bCX6p3.png

πρίν από 10 λεπτά , Stamatia123 είπε:

Δεν μου ζήτησαν 4000 ποτέ. Ότι κόβουν την έμβρυο μεταφορά αν δεν την κάνεις κτλ τα ηξερα

Με ποιον γιατρό είσαι; εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου

gHhvp3.png

Just now, Μαρία1430 είπε:

Δεν μου ζήτησαν 4000 ποτέ. Ότι κόβουν την έμβρυο μεταφορά αν δεν την κάνεις κτλ τα ηξερα

Με ποιον γιατρό είσαι; εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου

Μαστρομηνα

Ευχαριστώ πολύ! 

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα