Recommended Posts

Just now, ssisi2019 είπε:

σου στέλνω πμ για το νοσοκομείο

όχι μην σκέφτεσαι αρνητικά,αν είναι απαραίτητη η υστεροσκοπηση να την κάνεις.Το ότι κόλλησα εγώ δε σημαίνει ότι οποία μπαίνει για επέμβαση ,κολλάει κιόλας.

Στην υστεροσκοπηση εμενα μου εδωσε προληπτικα αντιβιωση για λοιμωξη. Σπανια κολλας

• Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κορίτσια εγκυουλες ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποια που είδε σωστά στον α υπερηχο αυχενικης διαφάνειας το φυλο του μωρού και ήταν σωστή η πρόβλεψη; Γιατί εμενα το είδε ο ντοκ μου και δυο γιατροί της αυχενικης ο ένας εκ των δυο κορυφαίος κ ήταν σίγουροι.Φαίνεται τελικά από τόσο νωρίς;

Ναι Mary φαίνεται από τόσο νωρίς αν η θέση του μωρού είναι κατάλληλη .

• Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, Mary H είπε:

Στην υστεροσκοπηση εμενα μου εδωσε προληπτικα αντιβιωση για λοιμωξη. Σπανια κολλας

Και σε μενα εδωσε απτο προηγουμενο βραδυ και καποιες μερες μετα.

@Καντι για προβιοτικα δες και το lepicol. Εγω ειμαι ευχαριστημενη.

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Strawberry* said:

Και σε μενα εδωσε απτο προηγουμενο βραδυ και καποιες μερες μετα.

@Καντι για προβιοτικα δες και το lepicol. Εγω ειμαι ευχαριστημενη.

Μας βλέπω όλες αύριο στο φαρμακείο!! Ο Τσιριγ. μου είπε να πάρω και προβιοτικά για το έντερο..Κατάλαβε από τον υπέρηχο ότι έχω ένα προβληματάκι. 

Όταν είδα ότι θέριεψε,καταρχήν φρίκαρα(αν και δεν ήταν η σωστή αντίδραση)!Και άλλαξα γιατρό,

Την αγωγή την είχα ξεκινήσει με το γυναικολογο-εξωσωματιστη που μου έκανε την επέμβαση.

Σα γιατρός εξαίρετος,αυτός μου είχε πει για τα γιαούρτια με πέτσα και για πρεβιοτικά απο το φαρμακείο..Ωστόσο ήταν πολύ δύσκολη η επικοινωνία μαζί του ,έπρεπε να μιλήσω με ποσες μαιες-γραμματείς για να τον βρω και την αγωγή μου την έστελνε με μειλ,δε με εξέταζε.

Και έτσι άλλαξα γιατρό.Ο καινούριος με έβλεπε καθε φορά που ολοκλήρωνα σχήμα αντιβίωσης,έπαιρνε ο ίδιος δείγμα από τον κόλπο και τον τράχηλο και τα έστελνε στο μικροβιολογικο που συνεργαζοταν.Σε κάποια φάση μάλιστα που τον ειχα ρωτήσει τι αλλο να κανουμε μου ειχε πει "εδώ το πολεμάμε με μπαζουκας και δε φευγει".

Ο (μοναδικός )λοιμωξιολογος που ρώτησα δε μου είπε τίποτα το διαφορετικο.Ο μικροβιολογος με παρότρυνε να συνεχίσω τα κεφιρ. Μιλώντας με όλους αυτούς κατάλαβα ότι είναι σημαντική η διατήρηση της φυσιολογικ΄ςη κολπικής χλωρίδας .

Τελικά απέδωσε η ενέσιμη σε συνδυασμό με χάπια και πιστεύω (γνωμη μου)η κατανάλωση πρεβιοτικών που αύξησαν τους γαλακτοβακιλλους στον κόλπο

Δε με ζαλίζεις προς Θεού.

Τι είδους μικρόβιο έχουν δείξει οι εξετάσεις;Γκραμ αρνητικό;εγώ είχα και εντερόκοκκο με την κλεμπσιελλα

Αν δεν πετύχαινε εμφύτευση τώρα ειχα σκοπό να πάω να κάνω και την εξέταση που λέγεται pcr περιόδου

Pcr έχω κανει βγαίνει πεντακάθαρη παρά την λοίμωξη , γιατι ανιχνεύει μονο χλαμύδια , μυκοπλασμα, ουρεοπλασμα.

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Όταν είδα ότι θέριεψε,καταρχήν φρίκαρα(αν και δεν ήταν η σωστή αντίδραση)!Και άλλαξα γιατρό,

Την αγωγή την είχα ξεκινήσει με το γυναικολογο-εξωσωματιστη που μου έκανε την επέμβαση.

Σα γιατρός εξαίρετος,αυτός μου είχε πει για τα γιαούρτια με πέτσα και για πρεβιοτικά απο το φαρμακείο..Ωστόσο ήταν πολύ δύσκολη η επικοινωνία μαζί του ,έπρεπε να μιλήσω με ποσες μαιες-γραμματείς για να τον βρω και την αγωγή μου την έστελνε με μειλ,δε με εξέταζε.

Και έτσι άλλαξα γιατρό.Ο καινούριος με έβλεπε καθε φορά που ολοκλήρωνα σχήμα αντιβίωσης,έπαιρνε ο ίδιος δείγμα από τον κόλπο και τον τράχηλο και τα έστελνε στο μικροβιολογικο που συνεργαζοταν.Σε κάποια φάση μάλιστα που τον ειχα ρωτήσει τι αλλο να κανουμε μου ειχε πει "εδώ το πολεμάμε με μπαζουκας και δε φευγει".

Ο (μοναδικός )λοιμωξιολογος που ρώτησα δε μου είπε τίποτα το διαφορετικο.Ο μικροβιολογος με παρότρυνε να συνεχίσω τα κεφιρ. Μιλώντας με όλους αυτούς κατάλαβα ότι είναι σημαντική η διατήρηση της φυσιολογικ΄ςη κολπικής χλωρίδας .

Τελικά απέδωσε η ενέσιμη σε συνδυασμό με χάπια και πιστεύω (γνωμη μου)η κατανάλωση πρεβιοτικών που αύξησαν τους γαλακτοβακιλλους στον κόλπο

Δε με ζαλίζεις προς Θεού.

Τι είδους μικρόβιο έχουν δείξει οι εξετάσεις;Γκραμ αρνητικό;εγώ είχα και εντερόκοκκο με την κλεμπσιελλα

Αν δεν πετύχαινε εμφύτευση τώρα ειχα σκοπό να πάω να κάνω και την εξέταση που λέγεται pcr περιόδου

Δηλαδη την αγωγη σου την εδωσαν 2γυναικολογοι?Και ο δευτερος γυναικολογος ητανε?Εμενα δυστυχως η λοιμωξη δεν μπορει να φανει με καλλιεργεια κολπικου επιχρησματος..Αυτο ειναι καθαρο.Πρεπει να μου παρουν δειγμα ενδομητριου.Που δεν μπορεις να το στειλεις σε απλο μικροβιολογικο.Αυτη ητανε μοριακη.Ακριβη.Που να το στειλω?!!Δυσκολα θα κανω αλλη μια επαναληψη χωρις να ξερω που..Βρεθηκαν κυριως actinobacteria(ακτινοβακτηριδια).Και 0!!!γαλακτοβακιλλοι.Που πρεπει να ειναι 90%.!!.Ποια  προβιοτικα απο το φαρμακειο επαιρνες?Εγω παιρνω τα acidophilous plus.Τελοσπαντων..Ακομη ειμαι σα χαμενη.Δε μιλησα και με κανενα γιατρο.Ευχαριστω πολυ και παλι.

πρίν από 42 λεπτά , Ζάντενα είπε:

Είναι και δική μου γιατρός, έκανα 2 παιδιά μαζί της. Να πας για δεύτερη γνώμη, εγώ οποια έστειλα έκανε παιδί μαζί της! Όντως τα λέει χύμα και τσουβαλατα!

Κι εγώ οποία έστειλα εκανε μαζί της! @lemon_pie

πρίν από 7 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Και μένα είναι η γιατρός μου (μου τη σύστησε η Ζαντενα το 2016) ένα παιδί μαζί της και πάμε για το δεύτερο. Ότι σου πει ισχύει δε χαϊδεύει αυτιά ούτε θα σου πουλήσει φούμαρα για λεφτά. 

Λουκουμαδακι;;; Έχουμε θετικό;ς

@lemonpie λάθος λεμονοπιτακι στη παράθεση@lemon_pie συγνώμη! Δεν είναι η ίδια ε; Μπερδεύτηκα και δεν μπόρεσα να το σβήσω!

• Μου αρέσει 1

Just now, Καντι είπε:

Pcr έχω κανει βγαίνει πεντακάθαρη παρά την λοίμωξη , γιατι ανιχνεύει μονο χλαμύδια , μυκοπλασμα, ουρεοπλασμα.

ναι το ξερω ηθελα ο,ως να ειμαι καλυμμενη και από εκει

ναι κ οι δυο γυναικολογοι/εξωσωματικοι.Για μοριακή δεν ξερω τιποτα...Η βιοψια ενδομητρίου είναι κάτιδιαφορετικό;

Θα κοιταξω τα ημερολογια μου δε θυμαμαι ποια μου ειχε δωσει και θα επανελθω

• Just now, Καντι είπε:

Just now, anoulious είπε:

Δηλαδη την αγωγη σου την εδωσαν 2γυναικολογοι?Και ο δευτερος γυναικολογος ητανε?Εμενα δυστυχως η λοιμωξη δεν μπορει να φανει με καλλιεργεια κολπικου επιχρησματος..Αυτο ειναι καθαρο.Πρεπει να μου παρουν δειγμα ενδομητριου.Που δεν μπορεις να το στειλεις σε απλο μικροβιολογικο.Αυτη ητανε μοριακη.Ακριβη.Που να το στειλω?!!Δυσκολα θα κανω αλλη μια επαναληψη χωρις να ξερω που..Βρεθηκαν κυριως actinobacteria(ακτινοβακτηριδια).Και 0!!!γαλακτοβακιλλοι.Που πρεπει να ειναι 90%.!!.Ποια  προβιοτικα απο το φαρμακειο επαιρνες?Εγω παιρνω τα acidophilous plus.Τελοσπαντων..Ακομη ειμαι σα χαμενη.Δε μιλησα και με κανενα γιατρο.Ευχαριστω πολυ και παλι.

Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, ssisi2019 είπε:

Read more  

ναι κ οι δυο γυναικολογοι/εξωσωματικοι.Για μοριακή δεν ξερω τιποτα...Η βιοψια ενδομητρίου είναι κάτιδιαφορετικό;

•  
  •  

Ευ

7 ώρες πρίν, ssisi2019 είπε:

Read more  

•  
  •  

Ευχαριστω πολυ..Για να παρω κατι δυνατο.Αν και τα δικα μου για δυνατα τα επαιρνα..Αλλα τζιφος..Στη βιοψια ενδομητριου παιρνουν κομματακι απο το ενδομητριο..Και μια χαζομαρα.Σε ζαλισα .Επειδη δε πιστευω οτι θα αντεξει το στομαχι μου πολυ(ηδη με 4 μερες αντιβιωση για ουρολοιμωξη και nexium  των 40!!ανακατευομαι φουλ)την ενδοφλεβεια αντιβιωση σου την εκανε γιατρος να υποθεσω?

9 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ναι Mary φαίνεται από τόσο νωρίς αν η θέση του μωρού είναι κατάλληλη .

εμένα μου το είχαν πει λαθος στην Αυχενική. 100% φαίνεται στην β επίπεδου. ειδικά αν είναι αγόρι. εμένα αυτά μου έχουν πει. 

Just now, mpempaki1 είπε:

εμένα μου το είχαν πει λαθος στην Αυχενική. 100% φαίνεται στην β επίπεδου. ειδικά αν είναι αγόρι. εμένα αυτά μου έχουν πει. 

Ναι, ε? Σου ειπαν για κοριτσι και βγηκε αγορι?

Κοριτσια καλημερα! Τα κοριτσια που περιμενουν χοριακη , μπορουν να μας πουν ποια μερα εχουν την εξεταση της χοριακης? 

• Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Just now, Mary H είπε:

Ναι, ε? Σου ειπαν για κοριτσι και βγηκε 

ναι.. μου το είχαν πει και 2 γιατροί μαλιστα.. έλεγαν δεν βλέπω κάτι στα κορίτσι. και μόλις πήγα στον γιατρο μου ( γιατί πάω σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν είχε εφημερία) μου λέει απο τωρα θα δουν αν είναι αγόρι; λίγο πριν την β και στην β λέει θα φανεί. και όντως στο ραντεβού πριν την β μου λέει αγόρι και στην β μου το επιβεβαίωσε.

• Μου αρέσει 1

Just now, Mary H είπε:

Ναι, ε? Σου ειπαν για κοριτσι και βγηκε αγορι?

Κοριτσια καλημερα! Τα κοριτσια που περιμενουν χοριακη , μπορουν να μας πουν ποια μερα εχουν την εξεταση της χοριακης? 

Μαιρουλα καλημερα! 

Απο οσα εχω ακουσει επειδη ειναι λεει λιγο διογκωμενα τα γεννητικα τους οργανα ειναι πιθανο να περασουν ενα κοριτσι για αγορι και να αλλαξει στην β επιπεδου. Αλλα δυσκολακι να πουν οτι ειναι κοριτσακι ενω ειναι αγορακι!! Εξαρταται βεβαια και σε τι σταση ειναι το μωρακι. 

Εγω αργω ακομη..24 χοριακη! 

Κοριτσια να ρωτησω και κατι αλλο, μου εγραψαν την ειδικη αδεια με τις 7 εργασιμες που ειναι ως και 25/2. Αλλα εγω 24/3 που θα δωσω και αιμα το πρωι, πρεπει να παω γιατι εχω εκκρεμοτητες.  Μπορω να την κοψω νωριτερα ή να παω και να την βαλω σαν αδεια;; Ετυχε σε καμια;

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα