Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα! Λοιπόν Τελείωσα με τον ΕΟΠΠΥ!!! Τώρα μένει να έρθουν οι ενεσεις..το καλό ειμαι ότι μπορεί να έρθουν την Παρασκευή κ να προλάβω τον κύκλο.. το κακο είναι ότι δε θα τις κάνω αυτό το μήνα (μαλλον) Κ να έρθουν γιατί μ έπιασε το άσθμα μου πάλι απ την υγρασία (εχω βρογχικό κ αλλεργικο) κ άρχισα πάλι εισπνοές κ χάπια σήμερα για να προλάβω μην κατρακυλησω βαριά..φτάνω μέχρι νοσοκομείο με μάσκα απ το βήχα κ τη δύσπνοια.. άσε... Αλλά έχω 2 χρόνια κάνω αυτό που μου σύστησε ο πνευμονολογος.με το που νιώσω λίγο δύσπνοια κ ελαφρύ ξεροβηχα αρχίζω γραμμή τη γνωστή θεραπεία απ τα 12 μου..Κ σε λίγες μερούλες είμαι καλά...απλά σήμερα βγήκα έξω τριγυρησα  κ αυτή η μετάβαση κρύο έξω κ υγρασία με γρήγορο περπάτημα (ιδρωσα κιολας)και ζέστη μέσα στο σπιτι κάπου πάλι με πείραξε.. οποτε άρχισα τη θεραπεία μου να ειμαι σίγουρη εγώ...Αλλά επειδή είναι λίγο κορτιζονουχα τα  χαπια, να κάνω τη θεραπεία αυτό το μήνα Κ ας είμαι εντάξει κ να αρχίσω στον άλλο κύκλο.. Έτσι λέω τώρα.. αλλά αν δω ότι αισθάνομαι καλυτερα ως που να έρθουν οι ενεσεις κ σταματήσω τα εισπνεόμενα, τότε θα ρωτήσω το γιατρό αν γίνεται να προλάβω εντέλει αυτό τον κύκλο χωρίς να φέρνω πρόβλημα με τα χάπια μου που πήρα...Αυτά τα νεακια μου..

• Μου αρέσει 1

13 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια!ήθελα να ρωτήσω έχει κάνει καμία εξωσωματική σε φυσικό κύκλο;;δεν χρειάζονται καθόλου φάρμακα;;και επίσης αν συστηνεται αυτός ο τρόπος για προεμφυτευτικο έλεγχο;;Η θα πάρει πολυ καιρό;; δεν μου το είπε ο γιατρός απλα διαβαζοντας στο ίντερνετ μου φάνηκε ενδιαφέρον το να μην πάρω φάρμακα..καμία εμπειρία;;

Νανσουλα , τι κανείς κορίτσι μου ; 

δεν έχει νόημα να κανείς προεμφυτευτικο με φυσικό , πρέπει να μαζέψεις αρκετά έμβρυα για να έχει νόημα . 

NTTHp2.png

Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γλυκά,καλησπέρα!

Δεν μπαίνω πλέον πολύ συχνά όμως σας σκέφτομαι όλες Μια προς μια....πετάω από την χαρά μου με τα ευχάριστα σας και στενοχωριέμαι με τις δύσκολες στιγμές σας....

Δεν θα αναφερθώ Μια προς μια....σίγουρα θα ξεχάσω κάποια και δεν το θέλω.....σκέφτομαι πολύ τις εγκυουλες που φτάνουν οι χαρές σας και συγκινούμαι τόσους μήνες που το ζήσαμε παρειτσα,σας εύχομαι ολόψυχα να κρατήσετε γερά τα μωράκια σας αγκαλίτσα!Σκέφτομαι πολύ Τα κορίτσια στην προσπάθεια,σας εύχομαι σύντομα εγκυουλες,να μην ξεχνάμε για καθεμία μας υπάρχει η δική της ξεχωριστή τυχερή στιγμή!Κάθε καλό σε όλα τα κορίτσια σε όποια φάση βρίσκεστε!

Τα δικά μας.....προσπαθώ να κάνω όμορφα πράγματα για τον εαυτό μου....

Εύχομαι ολόψυχα χαρές στις οικογένειές μας,σας φιλώ μια προς μια και σας στέλνω από μια αγκαλίτσα σφιχτή❤

• Μου αρέσει 5

6 ώρες πρίν, boubd είπε:

Και πως ησουν μετα την υστεροσκοπηση? Καλημερα

Καλημερα κοριτσακια μου! Ειναι καμια απο Ηρακλειο Κρητης που να εχει παρει τα φαρμακα απο το φαρμακειο του ΕΟΠΥΥ να ρωτησω καποια πραματα?

Πήγα για καφέ αμέσως μετα

Κορίτσια Γεια σας...έχω ξανα γράψει ..18/12 περνάω  Επιτροπή  μαζεύω εξετάσεις  Κ χαρτιά  Τώρα..προέκυψε ένα ταξίδι στο εξωτερικό κ ερχόμενη  Στο εξωτερικό  ήξερα ότι θα έχω περίοδο...έχω 4 μέρες καθυστέρηση  Κ μια δύο φορές είδα καφε υγρα...Κ τιπιτα άλλο...πραγματικά  Δεν ξετω τι να σκεφτώ...εγκυμοσύνη μου φαίνεται  κουφό  εδώ για εξωσωματικη πάμε...Από την Αλλη λέω χάλασε  Ο κύκλος μου στη χειρότερη  φάση...Δεν ξέρω τι να κάνω...Αύριο επιστρέφω  Ελλάδα δεν ξέρω τι να υποθέσω  Ότι συμβαίνει! !!Πιο πολύ στεναχωριέμαι  σε περίπτωση που κάτι έχω ορμονικο παρά αν δεν είμαι  έγκυος...ουφφφφ:sad:

Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Tatiana30 είπε:

Κορίτσια Γεια σας...έχω ξανα γράψει ..18/12 περνάω  Επιτροπή  μαζεύω εξετάσεις  Κ χαρτιά  Τώρα..προέκυψε ένα ταξίδι στο εξωτερικό κ ερχόμενη  Στο εξωτερικό  ήξερα ότι θα έχω περίοδο...έχω 4 μέρες καθυστέρηση  Κ μια δύο φορές είδα καφε υγρα...Κ τιπιτα άλλο...πραγματικά  Δεν ξετω τι να σκεφτώ...εγκυμοσύνη μου φαίνεται  κουφό  εδώ για εξωσωματικη πάμε...Από την Αλλη λέω χάλασε  Ο κύκλος μου στη χειρότερη  φάση...Δεν ξέρω τι να κάνω...Αύριο επιστρέφω  Ελλάδα δεν ξέρω τι να υποθέσω  Ότι συμβαίνει! !!Πιο πολύ στεναχωριέμαι  σε περίπτωση που κάτι έχω ορμονικο παρά αν δεν είμαι  έγκυος...ουφφφφ:sad:

Μην αγχωνεσαι @Tatiana30..Είσαι σίγουρη κ αποκλείεις την εγκυμοσύνη? Λέω γιατί είχα γνωστή που της έτυχε ετσι..να μείνει πριν την εξωσωματική.. μην ανησυχείς για ορμονικα...αν δε συμβαίνει να είσαι έγκυος μπορεί να είναι από την κούραση του ταξιδιού κάπως να κουράστηκες...Κ να βγήκαν υπολείμματα...μη βάζεις αρνητικά στο μυαλό σου...Κ ξεκουράσου προληπτικά...

• Μου αρέσει 2

6 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Από ότι ξέρω για προεμφυτευτικο δεν συστήνεται ΦΚ, γιατί θέλουν πολλά έμβρυα για να εξετασουν και να βρούνε γερά για να κάνεις εμβρυομεταφορα. Φαντάσου στο ΦΚ θα περνούν 1 κάθε μήνα και αν είναι κακό άκυρος ο κύκλος. Σκέψου τότε ποσο χρόνο θα χρειαστεί να μαζέψεις έμβρυα για προεμφυτευτικο. Ρώτα και το γιατρό σου όμως καλύτερα θα σου εξηγήσει αυτός. Εγώ σου λέω απλά αυτά που γνωρίζω από άλλες κοπέλες, αλλά μου ακούγεται λογικό. 

Για πότε λέτε να ξεκινησετε;

Α ναι λογικό φαίνεται όπως το λες.κι εγώ το σκέφτηκα ότι θα πάρει πολύ χρόνο και προφανώς δεν προτείνεται.παντως σαν μέθοδος μου φαίνεται πολύ καλή για οποια ζευγάρια μπορούν να την ακολουθήσουν..

Εμείς έχουμε ξεκινήσει σιγά σιγά με τις εξετάσεις για την Επιτροπή.μετα αφου παρουμε τα φάρμακα θα κάνω υστεροσκοπηση οπότε έχουμε καιρο ακόμη μέχρι να αρχίσουμε.

Εσύ πως είσαι;Πώς πάει η εγκυμοσύνη;;

πρίν από 2 λεπτά , Hope.M είπε:

Μην αγχωνεσαι @Tatiana30..Είσαι σίγουρη κ αποκλείεις την εγκυμοσύνη? Λέω γιατί είχα γνωστή που της έτυχε ετσι..να μείνει πριν την εξωσωματική.. μην ανησυχείς για ορμονικα...αν δε συμβαίνει να είσαι έγκυος μπορεί να είναι από την κούραση του ταξιδιού κάπως να κουράστηκες...Κ να βγήκαν υπολείμματα...μη βάζεις αρνητικά στο μυαλό σου...Κ ξεκουράσου προληπτικά...

Όχι δεν το αποκλείω κορίτσι μου καθόλου δεδομένου  Ότι είχαμε επαφές κανονικά αλλά λέω 2 χρόνια παλεύουμε  σιγά μην πετύχαμε τώρα ξέρω γω...το μόνο σύμπτωμα  Είναι  Η καθυστέρηση  Κ τα καφέ  υγρά μια δύο φορές μου είδα...σηνερα είμαι 35 ημέρα με συνήθη  κύκλο 30-31!!Μόνο να έχω ορμονική διαταραχή τωρα μόνο αυτό μας έλειπε....

5 ώρες πρίν, Summer love είπε:

Νανσουλα , τι κανείς κορίτσι μου ; 

δεν έχει νόημα να κανείς προεμφυτευτικο με φυσικό , πρέπει να μαζέψεις αρκετά έμβρυα για να έχει νόημα . 

Καλα ειμαι @summerlove.Ναι έχεις δίκιο κορίτσι μου αλλά γενικά ψαχνω διάφορα..

Εσύ πως είσαι;;;

πρίν από 1 λεπτό , Tatiana30 είπε:

Όχι δεν το αποκλείω κορίτσι μου καθόλου δεδομένου  Ότι είχαμε επαφές κανονικά αλλά λέω 2 χρόνια παλεύουμε  σιγά μην πετύχαμε τώρα ξέρω γω...το μόνο σύμπτωμα  Είναι  Η καθυστέρηση  Κ τα καφέ  υγρά μια δύο φορές μου είδα...σηνερα είμαι 35 ημέρα με συνήθη  κύκλο 30-31!!Μόνο να έχω ορμονική διαταραχή τωρα μόνο αυτό μας έλειπε....

Επειδή είναι κουλο να κάνεις ορμονική διαταραχή τώρα εγώ λέω καλύτερα να ξεκουραστείς κ πραγματικά ρε κορίτσι μου το εύχομαι ολόψυχα να έχετε πετύχει το πολυπόθητο!!!!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Hope.M είπε:

Επειδή είναι κουλο να κάνεις ορμονική διαταραχή τώρα εγώ λέω καλύτερα να ξεκουραστείς κ πραγματικά ρε κορίτσι μου το εύχομαι ολόψυχα να έχετε πετύχει το πολυπόθητο!!!!!

Τι να πω...μου φαίνεται  πάσα τα πολύ παράξενο να έχω πετύχει στο άσχετο με τα απο 2 χρόνια κ προγραμματίζοντας εξωσωματική....Δεν έχω ούτε στήθος πρησμένο  ούτε τιπιτα εκτός από κστι καφε υγρά κ καθυστέρηση  Για αυτό πήγε το μυαλό μου σε πρόβλημα  γυναικολογικό...Αύριο που γυρνάω Ελλάδα βραδυ δεν προλαβαίνω  θα κάνω τεστ την Τετάρτη..να δω όλα τα κουφά σε μένα!

πρίν από 1 λεπτό , Tatiana30 είπε:

Τι να πω...μου φαίνεται  πάσα τα πολύ παράξενο να έχω πετύχει στο άσχετο με τα απο 2 χρόνια κ προγραμματίζοντας εξωσωματική....Δεν έχω ούτε στήθος πρησμένο  ούτε τιπιτα εκτός από κστι καφε υγρά κ καθυστέρηση  Για αυτό πήγε το μυαλό μου σε πρόβλημα  γυναικολογικό...Αύριο που γυρνάω Ελλάδα βραδυ δεν προλαβαίνω  θα κάνω τεστ την Τετάρτη..να δω όλα τα κουφά σε μένα!

Χαχα..γυρνά Ναι με το καλό κ κανε τεστ..σε πολλά κορίτσια έχει συμβεί αυτό πάντως.. είναι η χαλάρωση.. μου το έχει πει κ η μικροβιολόγος μου..Αλλά ακόμη κ αυτό να μη συμβαίνει εσύ μην αγχώνεσαι δε νομίζω ορμονική έτσι στα ξεκαρφωτα...λόγω ταξιδιού μπορεί έτσι να παλατζαρισε λίγο..  Εγώ τον Οκτώβριο περίμενα στις 6 με 7 κ πήγα διακοπές στις 22 Σεπτεμβρίου και κου ήρθε στις 23...με το που έκλεισα να πάω σε νησί...τι να πεις..άβυσσος ο κυκλος της γυναίκας.. χαχα..με το καλό Όλα κορίτσι μου ότι βήμα κ να κάνετε...

• Μου αρέσει 1

@Hope.M Σε ευχαριστώ πολύ....Θ φανεί λες να έχει συμβεί  Αυτό λόγω χαλάρωσης? Γιατί όντως λόγω του ότι πάμε για εξωσωματική το είχα βγάλει  Από το μυαλό  Μου το ενδεχόμενο φυσική σύλληψη  λέω με την καμία  Δεν παίζει  Σαν σενάριο! !

πρίν από 57 λεπτά , Tatiana30 είπε:

@Hope.M Σε ευχαριστώ πολύ....Θ φανεί λες να έχει συμβεί  Αυτό λόγω χαλάρωσης? Γιατί όντως λόγω του ότι πάμε για εξωσωματική το είχα βγάλει  Από το μυαλό  Μου το ενδεχόμενο φυσική σύλληψη  λέω με την καμία  Δεν παίζει  Σαν σενάριο! !

Βέβαια κ έχει συμβεί! Σε 2 γνωστές μου κ σήμερα συγκεκριμένα που πήγα να κάνω τη χοριακη που ήθελαν στον ΕΟΠΠΥ για να μου δώσουν τις ενεσεις, μου το είπε ότι πολλές κοπέλες έτυχε να τις συμβεί έτσι.. ενώ πήγαιναν για εξωσωματική στην τελευταία χοριακη τσουπ! Γινόταν το θαύμα! Στο εύχομαι ολόψυχα βρε κούκλα μου! Αλλά ακόμη Κ αν δεν εσύ φυσικά κ δεν απογοητεύεσαι κ εννοείται ότι σύντομα θα είσαι μανουλαααααα!!!!!

• Μου αρέσει 1

2 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Α ναι λογικό φαίνεται όπως το λες.κι εγώ το σκέφτηκα ότι θα πάρει πολύ χρόνο και προφανώς δεν προτείνεται.παντως σαν μέθοδος μου φαίνεται πολύ καλή για οποια ζευγάρια μπορούν να την ακολουθήσουν..

Εμείς έχουμε ξεκινήσει σιγά σιγά με τις εξετάσεις για την Επιτροπή.μετα αφου παρουμε τα φάρμακα θα κάνω υστεροσκοπηση οπότε έχουμε καιρο ακόμη μέχρι να αρχίσουμε.

Εσύ πως είσαι;Πώς πάει η εγκυμοσύνη;;

Καλά είμαι. Έχω που και που πονακια και τα βράδια ανακατεύουμαι, αλλά οκ τη παλεύω. 

Άντε σιγά σιγά να τελειώνουν οι εξετάσεις και να φουσκωσει η κοιλίτσα. Μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε και δεν θα καταλάβεις ποτε και πώς θα γίνει η δουλειά. 

• Μου αρέσει 1

UFlDp2.pngNupIp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα