Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , playbunny είπε:

Είναι καλα τα μικρουλια ευτυχώς. Μπηκαμε 7ο αισιως.. απίστευτο! 

Οχι βρε, ειχα και εχω κι εγω λευκα, δεν ειναι κατι. Αν θες στο χαλαρο ρωτα κ τον ντοκτορ αλλα είναι στις νορμαλ εκκρίσεις. Αλλαγη συχνη σε εσώρουχα και υπομονή! 

Σου στέλνω ένα μεγαλο φιλί εσένα κ ενα στην μπουμπου!! :wub:

Πωπω τον έφαγες σχεδόν τον γάιδαρο! Φιλακια σε σενα κ τα λαγουδάκια από μένα κ τη μπουμπου:wub::wub:!

Just now, Αγγελίνα είπε:

Κορίτσια η μεγάλη μέρα έφτασε! Τα έβαλα στην κοιλιτσα μου κ τα έφερα στο σπιτάκι μας.. Είναι κ τα 2 οχτώ κυττάρων.. Απλά το ένα τελικά είναι β κατηγορίας.. Εγώ είμαι αισιόδοξη.. Κ ο γιατρός μου είπε ότι είναι αισιόδοξος.. Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι το ποσοστο εγκυμοσυνης που έχεις στην πρώτη εξωσωματικη.. Εγώ πίστευα πως είναι γύρω στο 50‰ αλλά μου είπαν 25-30..οχι για μένα.. Γενικά! Λίγο μου φάνηκε.. Δε θέλω όμως να το σκέφτομαι! Εύχομαι, ελπίζω κ προσεύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Όλα καλα να πανε! Να γαντζωθούν γερά τα μωράκια σου! Εγω έχω δυο φίλες που επιασαν με την πρώτη. Όποτε τα ποσοστά είναι σχετικά

Just now, Αγγελίνα είπε:

Ναι σε τόσο! Αλλά εδώ βλέπω πως τα κορίτσια κάνουν κ πιο νωρίς τεστακι! Να μην κάνω λέτε κ εγώ;;; 

Κάνε τεστακι μια δυο μέρες νωρίτερα για να μην βγει ψευδώς αρνητικο

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

πρίν από 13 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Κορίτσια η μεγάλη μέρα έφτασε! Τα έβαλα στην κοιλιτσα μου κ τα έφερα στο σπιτάκι μας.. Είναι κ τα 2 οχτώ κυττάρων.. Απλά το ένα τελικά είναι β κατηγορίας.. Εγώ είμαι αισιόδοξη.. Κ ο γιατρός μου είπε ότι είναι αισιόδοξος.. Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι το ποσοστο εγκυμοσυνης που έχεις στην πρώτη εξωσωματικη.. Εγώ πίστευα πως είναι γύρω στο 50‰ αλλά μου είπαν 25-30..οχι για μένα.. Γενικά! Λίγο μου φάνηκε.. Δε θέλω όμως να το σκέφτομαι! Εύχομαι, ελπίζω κ προσεύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Αγγελινα μου καλή επιτυχια. Πόσες μέρες σου είπε να μείνεις ξάπλα; 

Μην αγχώνεσαι για την ποιότητα κ τα δικά δεν ήταν άριστα. Τα ποσοστά ναι κάπου εκεί είναι άλλοι λένε και 40% μην πιάνεσαι από αυτό όμως. Για τεστ ότι σου είπε η Mary νομίζω . Σίγουρα μην βιαστείς πάντως. 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Κορίτσια μου έχω φρικαρει λίγο με αυτά που ακούω για την καισαρική.... Για αυτό ρωτάω: καισαρική ή φυσιολογικός τοκετός με επισκληριδιο?????

Just now, Nektarinaki είπε:

Πω πω η περιγραφή σου είναι σαν να βλέπω εμένα!!!συν ότι ένιωθα μουδιασμένη ακόμη και σε όλη την περιοχή της κοιλιάς μου...κρατούσα το μωρό και ανατρίχιαζα που με ακουμπούσε με τα ποδαράκια της...το μούδιασμα έφυγε μετά το τρίμηνο...Επίσης αυτό το πρήξιμο που λες το έχω και εγώ..Στη μια μεριά της τομης είναι κάπως πρησμένο σαν διπλωμένο όπως είπες..Και μουδιασμένο εννοείται ακόμη και τώρα...Εμένα η γιατρός που είχα πάει μου είπε ότι αυτό το πρήξιμο θα αργήσει να φύγει πολύ μόνο στην επόμενη καισαρική θα φύγει αμέσως.. μου είπε ότι προφανώς δε μου κάνανε καλή δουλειά..εννοείται πως πάλι μιλάω για την δική μου περίπτωση..Επίσης μέχρι τους 2μιση μήνες δεν μπορούσα να κοιμηθώ στο πλάι..Ούτε για αστείο.. Και μόλις άρχισα να να μπορώ,πάλι ένιωθα να καίει η περιοχή που έχω το πρήξιμο...τωρα μπορώ να πω ησύχασα τελείως που πέρασαν πια 4 μήνες!!!!!Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου,έτσι και ακούσω κάποια να πει ότι η καισαρικη είναι εύκολη λύση την έχω πνίξει!!!!!!!και πάλι κουράγιο!!!!

εγω κορίτσια κοιμάμαι μπρούμυτα κιολας...με την καισαρική...

Πολύ λυπάμαι που πονατε  τόσο πολύ...Κάντε λίγο υπομονή κ θα περάσει....

να περπατάτε κάνει καλό πάντως...

• Μου αρέσει 5

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μην αγχώνεσαι για την ποιότητα κ τα δικά δεν ήταν άριστα. Τα ποσοστά ναι κάπου εκεί είναι άλλοι λένε και 40% μην πιάνεσαι από αυτό όμως. Για τεστ ότι σου είπε η Mary νομίζω . Σίγουρα μην βιαστείς πάντως. 

Τοσο ειχαν πει κ στις φιλες μου , 40% 

Just now, Sofoulis είπε:

Κορίτσια μου έχω φρικαρει λίγο με αυτά που ακούω για την καισαρική.... Για αυτό ρωτάω: καισαρική ή φυσιολογικός τοκετός με επισκληριδιο?????

Φιλες μου που εχουν κανει κ τα δυο μου ειπαν ασυζητητί φυσιολογικος! Ομως αναλογως την κοπελα κ αν ποναει η οχι 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Εσενα ταρζανιτσα σου εκανε πολυ καλη δουλεια ο γιατρος μαλλον. Αν παει εκει κ το Σοφακι για καισαρικη μια χαρα θα ειναι

• Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Τοσο ειχαν πει κ στις φιλες μου , 40% 

Φιλες μου που εχουν κανει κ τα δυο μου ειπαν ασυζητητί φυσιολογικος! Ομως αναλογως την κοπελα κ αν ποναει η οχι 

Εσενα ταρζανιτσα σου εκανε πολυ καλη δουλεια ο γιατρος μαλλον. Αν παει εκει κ το Σοφακι για καισαρικη μια χαρα θα ειναι

εμένα  δεν φαίνεται καν η τομή μ με τα από 7 μέρες...τι να πω...δεν είναι ωραία να πονάνε τα κορίτσια....

• Μου αρέσει 1

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μου είπε σήμερα κ αύριο να μαι ξάπλα.. Αντε να πάω μόνο από το κρεβάτι στον καναπέ αν θέλω.. Κ γενικα 5 μέρες να προσεχω πολύ.. Δλδ μετά μπορώ να κινούμαι μες στο σπίτι αλλά όχι κ πολλά πολλά.. Καλά μου τα πε;; αν έχετε κπ άλλη συμβουλή δεκτή! Επίσης ρώτησα για διατροφή κ μου λέει ότι σε κάνει χαρούμενη.. Αν είναι να τρως υγιεινά κ να πιεζεσαι δν το θέλουμε.. (δν πιέζομαι βέβαια).. Αν σε ευχαριστεί να φας καμία πίτσα ή κανένα γλυκό φαε..ενω γενικά έχω διαβάσει ότι κ η διατροφή παίζει ρόλο.. 

• Μου αρέσει 1

Πολύ τυχερή είσαι και καλύτερα που δεν πονάς πραγματικά!!Να σου ζήσει και το κοριτσάκι σου κορίτσι μου,γερή και ευτυχισμένη να είναι πάντα!!!Εγώ ευτυχώς τώρα είμαι εντάξει!!Αλλά πέρασαν και 4 μήνες πια!!!Αλλά μέχρι και τον 3ο μήνα ήμουνα άστα να πάνε!!!!

• Μου αρέσει 1

cMRsp3.pngLw3Mp2.png

εμένα  δεν φαίνεται καν η τομή μ με τα από 7 μέρες...τι να πω...δεν είναι ωραία να πονάνε τα κορίτσια....

Δυστυχως οι περισσοτερες πονανε. Εχω κανει ενα μικρο γκαλοπ για το θεμα

• Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Just now, Mary H είπε:

Δυστυχως οι περισσοτερες πονανε. Εχω κανει ενα μικρο γκαλοπ για το θεμα

Ποπό...φοβάμαι στην ιδέα τώρα που δεν είμαι έγκυος, βάλε με το νου σου τι θα γίνει όταν.με το καλό μείνω έγκυος... 

• Χαχα 2

Διαφημίσεις

Just now, Sofoulis said:

Νομιζω πως αν υπαρχει επιλογη προφανως ΦΤ με επισκληριδιο. Ομως σε επειγουσες ή ιδιαιτερες καταστασεις (οπως με τα διδυμακια) δεν υπαρχει επιλογη και πανε με ΚΤ.

Wcacp2.png

Just now, playbunny είπε:

Νομιζω πως αν υπαρχει επιλογη προφανως ΦΤ με επισκληριδιο. Ομως σε επειγουσες ή ιδιαιτερες καταστασεις (οπως με τα διδυμακια) δεν υπαρχει επιλογη και πανε με ΚΤ.

Ναι εντάξει, δεν το συζητώ...απλά λέω...ακούω κι αυτά απ' τα κορίτσια και κάπως μου έρχεται!!! Αλλά όλα θα πάνε τέλεια!!!

• Μου αρέσει 1

Κορίτσια μου όλα είναι σχετικά.

Δεν έχω γεννήσει φυσιολογικά όποτε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Λόγω δίδυμων εκανα καισαρική και η ανάρρωση μου ήταν ταχύτατη. Σαφώς κ πρόσεχα τις πρώτες μέρες, όχι βάρη δηλ κλπ αλλά μην απογοητεύεστε διότι δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Just now, Αγγελίνα είπε:

Μου είπε σήμερα κ αύριο να μαι ξάπλα.. Αντε να πάω μόνο από το κρεβάτι στον καναπέ αν θέλω.. Κ γενικα 5 μέρες να προσεχω πολύ.. Δλδ μετά μπορώ να κινούμαι μες στο σπίτι αλλά όχι κ πολλά πολλά.. Καλά μου τα πε;; αν έχετε κπ άλλη συμβουλή δεκτή! Επίσης ρώτησα για διατροφή κ μου λέει ότι σε κάνει χαρούμενη.. Αν είναι να τρως υγιεινά κ να πιεζεσαι δν το θέλουμε.. (δν πιέζομαι βέβαια).. Αν σε ευχαριστεί να φας καμία πίτσα ή κανένα γλυκό φαε..ενω γενικά έχω διαβάσει ότι κ η διατροφή παίζει ρόλο.. 

Αγγελίνα μου για την διατροφή δεν γνωρίζω, δεν μου είχε πει στο παρελθόν κάτι ο γιατρός μου. 

Κατά τα λοιπά μια χαρά στα είπε.

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

6 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...η πιο ευτυχισμένη μέρα εινια η σημερινή....η μαχητρια μ το κορίτσι μ Η τοσοδουλα μ βγήκε από την μενν κ είναι στην απλή  παρακολουθηση  από σήμερα....σε μια βδομαδα θα την πάρω...

γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι πόση ευτυχία εχω...

ούρλιαζα από χαρά  στο μπαλκόνι πρωί πρωί....για τρελή με πέρασαν οι γείτονες...

Εύχομαι όλα τα μωράκια να έχουν υγιεια για πάντα...σας αγαπώ...

Σας περιμένω να έρθετε εδώ που είμαι κ ξέρω ότι μπορείτε ολες να το κάνετε..Αισιοδοξια δύναμη αγαπη υγεία σε όλες σας..

Τι υπέροχα νέα είναι αυτά!! Μαχήτρια η μαμά, 2 φορές μαχήτρια η κόρη!!! :x Με το καλό κορίτσι μου να την πάρετε σπίτι σας!! 

• Μου αρέσει 1

3 ώρες πρίν, Χρύσα86 είπε:

Καλέ έχεις και έναν υπέρηχο εσύ.

Χρύσα μου την άλλη Τρίτη κ μου φαίνεται αιώνααααας!!! Είναι που περνάει κ γρήγορα η ώρα στον εγκλεισμό:mrgreen:

• Χαχα 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα