Recommended Posts

Just now, Αγγελίνα είπε:

Μου είπε σήμερα κ αύριο να μαι ξάπλα.. Αντε να πάω μόνο από το κρεβάτι στον καναπέ αν θέλω.. Κ γενικα 5 μέρες να προσεχω πολύ.. Δλδ μετά μπορώ να κινούμαι μες στο σπίτι αλλά όχι κ πολλά πολλά.. Καλά μου τα πε;; αν έχετε κπ άλλη συμβουλή δεκτή! Επίσης ρώτησα για διατροφή κ μου λέει ότι σε κάνει χαρούμενη.. Αν είναι να τρως υγιεινά κ να πιεζεσαι δν το θέλουμε.. (δν πιέζομαι βέβαια).. Αν σε ευχαριστεί να φας καμία πίτσα ή κανένα γλυκό φαε..ενω γενικά έχω διαβάσει ότι κ η διατροφή παίζει ρόλο.. 

Καλα στα ειπε, υποτίθεται οτι βοηθάει το αβοκάντο και ο ανανάς στην εμφυτευση. Ο γιατρος σου ποιος ειναι;

wRSzp2.pngHbp3p3.png

3 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Κορίτσια η μεγάλη μέρα έφτασε! Τα έβαλα στην κοιλιτσα μου κ τα έφερα στο σπιτάκι μας.. Είναι κ τα 2 οχτώ κυττάρων.. Απλά το ένα τελικά είναι β κατηγορίας.. Εγώ είμαι αισιόδοξη.. Κ ο γιατρός μου είπε ότι είναι αισιόδοξος.. Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι το ποσοστο εγκυμοσυνης που έχεις στην πρώτη εξωσωματικη.. Εγώ πίστευα πως είναι γύρω στο 50‰ αλλά μου είπαν 25-30..οχι για μένα.. Γενικά! Λίγο μου φάνηκε.. Δε θέλω όμως να το σκέφτομαι! Εύχομαι, ελπίζω κ προσεύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Όλα κατ'ευχήν κορίτσι μου κ σε λίγες μέρες να ακούσουμε τα ευχάριστα!!!

Διαφημίσεις

Και εγω της frezyderm τα ecovag παιρνω μετα απο γνωμη γιατρου.Και συμφωνησε και ο λοιμοξιολογος που τον ρωτησα.

Just now, Sofoulis είπε:

Ποπό...φοβάμαι στην ιδέα τώρα που δεν είμαι έγκυος, βάλε με το νου σου τι θα γίνει όταν.με το καλό μείνω έγκυος... 

Εγω τώρα που πλησιάζει η ώρα αρχίζω να τα θυμαμαι κ βα τρομαζω

πρίν από 4 λεπτά , playbunny είπε:

Νομιζω πως αν υπαρχει επιλογη προφανως ΦΤ με επισκληριδιο. Ομως σε επειγουσες ή ιδιαιτερες καταστασεις (οπως με τα διδυμακια) δεν υπαρχει επιλογη και πανε με ΚΤ.

Φίλη μου με διδυμα την ξε γέννησε ο γιατρός μου με ΦΤ κ δεν κατάλαβε τιποτε

• Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Just now, Καντι είπε:

Καλα στα ειπε, υποτίθεται οτι βοηθάει το αβοκάντο και ο ανανάς στην εμφυτευση. Ο γιατρος σου ποιος ειναι;

Ναι για ανανά το έχω ακούσει αλλά δν βρήκαμε χθες.. Ειμαι σε κέντρο επαρχίας.. Δν είναι κάποιος γνωστός.. 

Διαφημίσεις

Just now, Αγγελίνα είπε:

Ναι για ανανά το έχω ακούσει αλλά δν βρήκαμε χθες.. Ειμαι σε κέντρο επαρχίας.. Δν είναι κάποιος γνωστός.. 

Α οκ θυμαμαι που έλεγες για δημόσιο γι αυτο ρώτησα.

wRSzp2.pngHbp3p3.png

Just now, Mary H είπε:

Η αλήθεια είναι ότι να κάνει πολύ και με το γιατρό...είδες η Ταρζανιτσα είναι μια χαρά!!!! Δεν πόνεσε σχεδόν καθόλου!!!!

• Μου αρέσει 2

Just now, Καντι είπε:

Α οκ θυμαμαι που έλεγες για δημόσιο γι αυτο ρώτησα.

Ναι.. Κ για δημόσιο επαρχίας έλεγα αλλά λόγω του κορωνοιου σταμάτησαν όλα.. Εγώ όμως ήμουν σε καταστολή ήδη ένα μήνα!! Κ έτσι συνέχισα σε ιδιωτικό! Μου είπαν ότι ίσως κ λόγω μεγάλης καταστολής δν έκανα τόσο πολλά ωάρια.. Βέβαια δε θέλω να σκέφτομαι τπτ από όλα αυτά! Μόνο αυτά που έχω αυτή τη στιγμή μέσα μου! 

Just now, Mary H είπε:

Η κουμπάρα μου γέννησε δίδυμα από εξωσωματική με φυσικό τοκετό.

• Μου αρέσει 2

Just now, Sofoulis είπε:

Η αλήθεια είναι ότι να κάνει πολύ και με το γιατρό...είδες η Ταρζανιτσα είναι μια χαρά!!!! Δεν πόνεσε σχεδόν καθόλου!!!!

το σχεδόν περισσεύει...δεν κατάλαβα τίποτα. 

• Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Μαίρη δεν είναι το ίδιο.Τωρα θα βγεις από εκεί μέσα με γεμάτη αγκαλιά κ το παιδί σου.Ειναι τέτοια η θέληση εκείνη την ώρα να πάρεις το παιδί σου ασφαλή σπίτι που ξεχνάς οοοολα τα άλλα.Ο φόβος φυσικά κ υπάρχει..όμως δε σε κατευθύνει αυτος

• Μου αρέσει 2

9 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...η πιο ευτυχισμένη μέρα εινια η σημερινή....η μαχητρια μ το κορίτσι μ Η τοσοδουλα μ βγήκε από την μενν κ είναι στην απλή  παρακολουθηση  από σήμερα....σε μια βδομαδα θα την πάρω...

γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι πόση ευτυχία εχω...

ούρλιαζα από χαρά  στο μπαλκόνι πρωί πρωί....για τρελή με πέρασαν οι γείτονες...

Εύχομαι όλα τα μωράκια να έχουν υγιεια για πάντα...σας αγαπώ...

Σας περιμένω να έρθετε εδώ που είμαι κ ξέρω ότι μπορείτε ολες να το κάνετε..Αισιοδοξια δύναμη αγαπη υγεία σε όλες σας..

Πόσο τέλεια νέα!!! Με το καλό αγαπημένη να την πάρετε σπίτι την μπουμπούκα σας!!! :wub:

5 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Κορίτσια η μεγάλη μέρα έφτασε! Τα έβαλα στην κοιλιτσα μου κ τα έφερα στο σπιτάκι μας.. Είναι κ τα 2 οχτώ κυττάρων.. Απλά το ένα τελικά είναι β κατηγορίας.. Εγώ είμαι αισιόδοξη.. Κ ο γιατρός μου είπε ότι είναι αισιόδοξος.. Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι το ποσοστο εγκυμοσυνης που έχεις στην πρώτη εξωσωματικη.. Εγώ πίστευα πως είναι γύρω στο 50‰ αλλά μου είπαν 25-30..οχι για μένα.. Γενικά! Λίγο μου φάνηκε.. Δε θέλω όμως να το σκέφτομαι! Εύχομαι, ελπίζω κ προσεύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Τέλεια!! Όλα θα πάνε καλά!! Με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα σε  δύο εβδομάδες!!!

Just now, Mary H είπε:

Αχ..  αυτά διαβάζω για τις καισαρικές κ με λούζει κρύος ιδρώτας... Έχοντας ζήσει τον φυσιολογικό τοκετό θα ήθελα πολύ να ξαναζήσω την εμπειρία, παρ'οτι δεν ήταν εύκολη.. ομως ο γιατρός μου μου είπε ότι για φτ διδύμων πρέπει να πληρούνται πολλές προϋποθέσεις κ γενικά είναι υπέρ της καισαρικής στα διδυμα από ότι κατάλαβα... Αυτό με έχει στενοχωρήσει γτ αν έχω κ εγώ τόσο δύσκολη ανάρρωση μετά όπως αυτά που διαβάζω, πώς θα την παλέψω με 2 μωρά κ ένα νήπιο...όεο;;;

• Μου αρέσει 1

Just now, Rafaelatarzan είπε:

το σχεδόν περισσεύει...δεν κατάλαβα τίποτα. 

Να σου πω δεν θυμώνουν ακριβως...και λέω ας πω σχεδόν!!!

Είδες Μαιρουλα μου!!!! Να μην ανησυχεις!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!  

πρίν από 58 λεπτά , Mary H είπε:

Θα δεις, δεν θα είναι το ίδιο. Αφενός γιατί τώρα θα έχεις τη μπουμπού αγκαλιά, οπότε θα αψηφάς την όποια ενόχληση. Δεύτερον, νομίζω ότι η πρώτη εμπειρία ήταν λίγο περίοεργη λόγω γιατρού. Εντάξει δεν πας και για καφέ την επόμενη μέρα, αλλά αν έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου θα δεις ότι θα το χειριστεί καλά και μετά την τρίτη μέρα θα νιώθεις πολύ καλά.  Στα λέω εγώ που με τον πόνο δεν έχω καθόλου καλή σχέση. Τον έχεις ρωτήσει αν κάνει v back;

• Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα