Recommended Posts

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα κοριτσια μου,

ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω αλλα αν και δεν με ξερετε σας διαβαζω εδω και κοντα εναμισι χρονο! Ειμαι κι εγω κοριτσι εξωσωματικης και πριν λιγο καιρο ειδα τη θετικη χοριακη επιτελους! Ο λογος που σας γραφω ειναι επειδη λογω του ιου ειδα οτι πολλα κοριτσια μπηκατε στην αναμονη και επειδη το εχω ζησει ηθελα να σας πω τη δικη μου εμπειρια αναμονης!

Αγιου Νικολαου 2018 και πηραμε τη λυπητερη οτι παιδια με φυσιολογικο τροπο αποκλειεται να κανουμε. Μετα απο το συναισθημα φρικης που ολες το ξερετε πηγαμε κι εμεις στο κεντρο εξωσωματικης για να ξεκινησουμε. Και εκει η γιατρος μας λεει εν συντομια οτι επειδη εγω ειμαι με απειρα παραπανισια κιλα πρεπει πρωτα να χασω 30 κιλα περιπου για να ξεκινησουμε! Και οχι να τα χασω απλα, να τα χασω σωστα γιατι το λιπος μας νοιαζει να φυγει! Το προβλημα εδω ειναι οτι εγω ειχα παρεο πολυ αποτομα βαρος τα τελευταια χρονια, χωρις να τρωω ιδιαιτερα πολυ παραπανω, ενα θεμα που ειχα απο μικρη. Μου ζητανε λοιπον να κανω κατι που ποτε δεν εχω καταφερει! Να χασω τοσα κιλα οσα να ειμαι στο ιδανικο βαρος! Και αν ολες σας τωρα κατηγορειτε τον ιο και με το δικιο σας που αργει η διαδικασια, εγω κοριτσια κατηγορουσα εμενα...Με ελεγα ζωο, παχυσαρκη και βοδι που εξαιτιας μου δεν μπορουμε να ξεκινησουμε....Πότε θα εχανα 30 κιλα και πώς;

Μη τα πολυλογω, να ειναι καλα η παθολογος μου βρηκαμε οτι εχω αντισταση στην ινσουλινη. Ξεκιναω λοιπον αγωγη και μαζι διαιτα μεσογειακη και γυμναστικη στο σπιτι. Τα κιλα αρχισαν να πεφτουν αλλα προφανως οχι καθε μηνα, οχι με τον ιδιο τροπο...Να λεω Θεε μου πότε θα ξεκινησω τη διαδικασια; Να νιωθω οτι κοιταω το βουνο απο κατω και δεν ξερω πότε θα το ανεβω...Αντι να χαιρομα με τη ζυγαρια που πεφτει εγω να περιμενω να δω το νουμερο που χρειαζεται για να ξεκινησω...

Ενας χρονος κοριτσια μου αναμονη τελικα...Ενας χρονος που δεν ηξερα αν τελικα θα ηταν χρονος, δυο χρονια...Τα καλα νεα ειναι οτι πηγα τοσο ετοιμη στη διαδικασια εξωσωματικης μετα απο τοση αναμονη που αυτο μας βγηκε σε καλο!

Κοριτσια μου σας καταλαβαινω ολες σας!!!! Αλλα εφοσον πρεπει να περιμενετε προσπαθηστε να προετοιμασετε τον εαυτο σας γι´αυτο! Καντε γυμναστικη, φατε οσο πιο σωστα γινεται, καντε σεξ με τον αντρουλη σας (αχ ερχεται μετα πειναααααααααα σε αυτο το θεμα)! Ολα για καποιο λογο γινονται κοριτσια μου και ειμαι σιγουρη οτι ολες θα γινουμε μανουλες και οταν δειτε το μωρακι σας δε θα το αλλαζετε με κανενα που θα ερχοταν ισως νωριτερα!

Συγγνωμη για το σεντονι! Καλη επιτυχια σε ολες σας κοριτσια μου και  καλη δυναμη με την αναμονη! Εκει που ησασταν ημουν και δεν το ξεχνω...Αλλα ολα θα πανε καλα!!

Να σαι καλά κοριτσάκι μου γλυκό για τήν συμπαράσταση που μας δίνεις. .. Με το καλό να υποδεχτείς το θαύματακι σου :)

• Μου αρέσει 1

Κοριτσια ειδα χτες στο νετφλιξ μια ταινια σχετικη με εξωσωματικη και δωρεα ωαριων, λεγεται private life. Δεν ξερω αν ειναι παλια, εγω τωρα την ανακαλυψα παντως. Το λεω για οποια ενδιαφερεται να την δει. Καποια σημεια ανταποκρινονται πολυ στην πραγματικοτητα. 

• Μου αρέσει 5

Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Διάβασα τώρα αυτά που γράψατε για τακτικές κέντρων κ ταριφες..ειναι δλδ δυνατόν να μπορείς να τα καταφέρεις με την πρώτη αλλά να σε καθυστερούν με σκοπό να φτάσουν στην 3η φορα;; Θα υπάρχουν εε;; ή τουλάχιστον να μη δίνουν την απαραίτητη προσοχή για να γίνουν όλα σωστά! Δεν τους μπορώ τους φιλοχρηματους ρε κορίτσια κ μάλιστα πατώντας στον πόνο κ την αγωνία κπν.. Κ δυστυχώς συνειδητοποιω ότι οι πιο πολλοί γιατροί είναι έτσι! Σίγουρα υπάρχουν κ κπς εξαιρέσεις.. Αλλά είναι δυνατόν να ψάχνουμε να βρούμε τις εξαιρέσεις;;; κ ο κανόνας να είναι αυτός;; θυμώνω πολύ όταν ακούω αυτά τα πράγματα!! 

• Λυπημένη/-ος 2

Just now, CATHRINE είπε:

Πηρα το πρωτ.5.   menopour kai cetrotide μιας κι ειχαν ελλεψη τα(orgalutran). Αλλα οταν εκανα τον υπερηχο για την επιτροπη μου λεει ο γιατρος εκει αα εχεις μια κυστη 2,7 αλλα δεν μας πειραζει... .παω μετα με τα φαρμακα την 2η ημερα για ελεγχο και να αρχισω την διεγερση και μου λεει ο Μπιλιουνης στην ερμου δεν γινεται με την κυστη να ξεκινησεις. Εγινε 3 εκ Μα τους λεω οταν την ειδε ο αλλος γιατρος μου ειπε δεν πειραζει. Και λεει η κοπελα εε δεν πειραζει για την επιτροπη θα στο ειπε. Καλα ειναι σοβαροι?  Σίγουρα για την επιτροπη δεν πειραζει αλλα ξερεις ρε γιατρε οτι εχεις μια γυναικα που ξεκιναει εξωσωμ.και βλεπεις κυστη ενω ειναι απαγορευτικη.  Εγω πως το εμαθα τωρα? Εκεινος δεν το ηξερε?? Τρελαθηκα κια δεν υπαρχει ο ιδιος γιατρος παρον..  δεν σε θυμούνται καν...  Κανω θεραπεία τωρα κατεβηκε 2,6 εκ  επιασε και η καραντινα και παει το τρενο μου φαίνεται..  

Ταριφα σιγουρα ... αν δεν παρουν το 10ρικο εκτος αλλων προβληματων του ζευγαριου δεν γινεται... για την κυστη Εξαρτάται το μεγεθος της... εμενα μου ειπαν πανω απο 3 μηνες θελει αν ειναι κατω απο  4-5-6που εκει αφαιρουνται με λαπαροσκοπηση.

Δεν ρώτησα τον γιατρό το μέγεθος της κύστης μου. Είναι μεγάλη όμως αφού είχα υψηλή οιστραδιολη.

Η δική σου τι μεγέθους είναι;

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, Αγγελίνα είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Διάβασα τώρα αυτά που γράψατε για τακτικές κέντρων κ ταριφες..ειναι δλδ δυνατόν να μπορείς να τα καταφέρεις με την πρώτη αλλά να σε καθυστερούν με σκοπό να φτάσουν στην 3η φορα;; Θα υπάρχουν εε;; ή τουλάχιστον να μη δίνουν την απαραίτητη προσοχή για να γίνουν όλα σωστά! Δεν τους μπορώ τους φιλοχρηματους ρε κορίτσια κ μάλιστα πατώντας στον πόνο κ την αγωνία κπν.. Κ δυστυχώς συνειδητοποιω ότι οι πιο πολλοί γιατροί είναι έτσι! Σίγουρα υπάρχουν κ κπς εξαιρέσεις.. Αλλά είναι δυνατόν να ψάχνουμε να βρούμε τις εξαιρέσεις;;; κ ο κανόνας να είναι αυτός;; θυμώνω πολύ όταν ακούω αυτά τα πράγματα!! 

Καλημερα Αγγελινα...Σιγουρα ποτε δεν θα μαθουμε ποτε αν μια γυναικα μπορουσε με την πρωτη και την καθυστερουν σκοπιμως με δολο το οικονομικο. Επισημαινω για να μην παρεξηγηθω οχι ολοι και οχι παντα.  Αλλοι ισως δεν δινουν την απαραιτητη προσοχη πολυ σωστα το ειπες . Σιγουρα δε θελουμε να το πιστευουμε ειδικα σε ενα τοσο ευαίσθητο θεμα του παιδιου. Φυσικα γνωριζουμε ολες και εχουμε αντιμετωπισει πολλες φορες και προσωπικα ο καθενας η απο μαρτυριες δικων μας  πως σε ολες τις ειδικοτητες των γιατρων καποιοι κοιτουν να σε εκμεταλευτουν ακριβως πανω στον πονο οπως το ειπες. Το ιδιο κανουν κι αλλες ειδικοτητες π.χ δικηγοροι κ.α .. τελος παντων αυτο ειναι αλλο θεμα.    Εγω θα πω προσωιπκα για εμενα ... ""σκοτωνονταν "" ο ουρολογος του ανδρα μου ποιος θα σε στειλει στο ενα κεντρο και η γυναικολος μου συνεργαζοταν με αλλο... Ο ουρολογος μας ειπε θα σας κοστισει 3,,,,,, .οκ Μας επερναν τηλ. Απο το κεντρο να μας κλεισουν ραντεβου... λεμε στον ουρολογο πολλα ειναι...χωρις να το πολυσκεφτει ελεγε καλα μωρε μπορει να πεσουν και πιο κατω.. Κι ελεγε αλλο νουμερο.. η γυναικολογος ελεγε αλλα.. οχι θα παμε σε αυτο το κεντρο το καλυτερο.. με πηγε τελικα η ιδια στο ραντεβου. ..και τις εξετασεις μου ουτε καν τις κοιταξαν στο κεντρο.. μονο για την επιτροπη μου ειπαν χρειαζονται..   ακου αδιαφορια για τις ορμονολγικες εξετασεις.. κι εγω εχω κουραστει με ολους αυτους.. ενα παιδι θελω να κανω... 

• Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Διαφημίσεις

Just now, Αγγελίνα είπε:

Αν με ρωτάς ναι το πιστεύω..ειδικά εάν είναι το πρώτο κέντρο που πας και έχεις και κατάψυξη που τρόπον τινά σε δεσμεύει να μείνεις εκεί...

• Μου αρέσει 1

Just now, island1 είπε:

Αν με ρωτάς ναι το πιστεύω..ειδικά εάν είναι το πρώτο κέντρο που πας και έχεις και κατάψυξη που τρόπον τινά σε δεσμεύει να μείνεις εκεί...

Δεν καταλαβα τι σημαινει αν παω με καταψυξη και παω πρωτη φορά στο κεντρο.. να εχω κανει την πρωτη διεγερση να προκυψει εβρυο τοτε γιατι να το καταψυξω..  συγνωμη δεν πολυξερω τι μπορει να γινει ουτε με ενημερωσαν φυσικα. Πρωτη φορα κι εγω τους επισκεφθηκα

Just now, CATHRINE είπε:

Δεν καταλαβα τι σημαινει αν παω με καταψυξη και παω πρωτη φορά στο κεντρο.. να εχω κανει την πρωτη διεγερση να προκυψει εβρυο τοτε γιατι να το καταψυξω..  συγνωμη δεν πολυξερω τι μπορει να γινει ουτε με ενημερωσαν φυσικα. Πρωτη φορα κι εγω τους επισκεφθηκα

Εννοεί να κάνει την 1η προσπαθεία και να σου μείνει κ έμβρυο στην κατάψυξη όποτε την 2η σε δεσμεύει να μείνεις εκεί .

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

@island1 ας νιώθω τελικά τυχερή που δν προέκυψε κατάψυξη λοιπόν! :razz: @CATHRINE ακόμα κ να προκύψει εγκυμοσυνη, η κατάψυξη έχει γίνει νωρίτερα (εφόσον έχεις αποθέματα, δν μπορείς να περιμένεις ως το αποτέλεσμα).. Εμείς ξαναλέω πήγαμε σαν έσχατη λύση στο κέντρο , επειδή πάγωσε το νοσοκομείο.. Τα χρήματα τα μαζέψαμε με βοήθεια συγγενών κ θα ήταν καλό να τα επιστρέψουμε μόλις μπορέσουμε.. Για να μαι ειλικρινής στο νοσοκομείο η γιατρος ήταν πιο ανθρώπινη.. Απλα εκεί έχεις να αντιμετωπίσεις άλλες ψυχοφθορες διαδικασίες..Από την άλλη ας έγινε σωστά η διαδικασία κ ας μη συμπάθησα τον γιατρό του κέντρου.. Μικρό το κακό! Μόνο το αποτέλεσμα με νοιάζει! Όπως είπες ένα παιδί θέλουμε να κάνουμε.. Μη μας βγάλετε την ψυχή με αμφιβολίες κ ξεπεταγμα! Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται; 

Just now, CATHRINE είπε:

Καλημερα. Αντισυλληπτικα..3ος μηνας θεραπειας... θα δουμε αν εφυγε την Παρασκευη.

Καλημερα..συγχαρητηρια για τα μωρακια σου.. απο φαρμακα εχω τα menopour kai cetrotide και. ovitrelle .  Ακουω ομως οτι πολλες κοπελες εμεινα εγκυες με την 3 η μεσο ορο στο embryolab. Τι γινεται αναρωτιεμαι 'ταριφα "ειναι ??  Εσυ ποσες φορες εκανες?? Γιατι ειναι και το χρηματικο και η ηλικια που περναει.Ποσο ετων εισαι και ποιος γιατρος σε παρακολουθουσε?? 

Εγώ δεν πιστεύω ότι ισχύει κάτι τέτοιο..  Εμεινα έγκυος με την πρώτη κ παλινδρομησε. Στην 2η ετ έμεινα έγκυος στον γιο μου! Στην 3η ετ έμεινα έγκυος στα διδυμακια μου κ τώρα είμαι στον 3ο μήνα.. βέβαια, η 3η ετ δεν ήρθε εύκολα, είχα θέμα ανταπόκρισης κ σε συνδιασμό με το κακό σπερμα δυσκολεύτηκαμε να μαζέψουμε εμβρυακια.. Αυτή είναι η δική μου εμπειρία κ η κάθε περίπτωση σαφώς κ είναι διαφορετική!

Εγώ τώρα είμαι 31. Ξεκίνησα στα 26 μου. Ο Χριστοφορίδης είναι ο γιατρός μου αλλά τότε έκανα ουσιαστικά τα πάντα με τον Ανεσιδη κ τώρα με τον Κατσανικο τις παρακολουθήσεις.

Απαντώ στην ερώτηση για το συγκεκριμένο κεντρο, με βάση τη δική μου εμπειρία για να μην παρεξηγηθω.. Δεν ξέρω πως λειτουργούν άλλα κέντρα..

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εννοεί να κάνει την 1η προσπαθεία και να σου μείνει κ έμβρυο στην κατάψυξη όποτε την 2η σε δεσμεύει να μείνεις εκεί .

Ενταξει αυτο λογικο ειναι..ας ειναι η 2η τυχερη

Just now, Hope89 είπε:

Εγώ δεν πιστεύω ότι ισχύει κάτι τέτοιο..  Εμεινα έγκυος με την πρώτη κ παλινδρομησε. Στην 2η ετ έμεινα έγκυος στον γιο μου! Στην 3η ετ έμεινα έγκυος στα διδυμακια μου κ τώρα είμαι στον 3ο μήνα.. βέβαια, η 3η ετ δεν ήρθε εύκολα, είχα θέμα ανταπόκρισης κ σε συνδιασμό με το κακό σπερμα δυσκολεύτηκαμε να μαζέψουμε εμβρυακια.. Αυτή είναι η δική μου εμπειρία κ η κάθε περίπτωση σαφώς κ είναι διαφορετική!

Εγώ τώρα είμαι 31. Ξεκίνησα στα 26 μου. Ο Χριστοφορίδης είναι ο γιατρός μου αλλά τότε έκανα ουσιαστικά τα πάντα με τον Ανεσιδη κ τώρα με τον Κατσανικο τις παρακολουθήσεις.

Απαντώ στην ερώτηση για το συγκεκριμένο κεντρο, με βάση τη δική μου εμπειρία για να μην παρεξηγηθω.. Δεν ξέρω πως λειτουργούν άλλα κέντρα..

Ευχραιστω για την απαντηση σιγουρα γνωριζουμε οτι παίζουν κι αλλα ρολο... και με το καλο...

Just now, Αγγελίνα είπε:

@island1 ας νιώθω τελικά τυχερή που δν προέκυψε κατάψυξη λοιπόν! :razz: @CATHRINE ακόμα κ να προκύψει εγκυμοσυνη, η κατάψυξη έχει γίνει νωρίτερα (εφόσον έχεις αποθέματα, δν μπορείς να περιμένεις ως το αποτέλεσμα).. Εμείς ξαναλέω πήγαμε σαν έσχατη λύση στο κέντρο , επειδή πάγωσε το νοσοκομείο.. Τα χρήματα τα μαζέψαμε με βοήθεια συγγενών κ θα ήταν καλό να τα επιστρέψουμε μόλις μπορέσουμε.. Για να μαι ειλικρινής στο νοσοκομείο η γιατρος ήταν πιο ανθρώπινη.. Απλα εκεί έχεις να αντιμετωπίσεις άλλες ψυχοφθορες διαδικασίες..Από την άλλη ας έγινε σωστά η διαδικασία κ ας μη συμπάθησα τον γιατρό του κέντρου.. Μικρό το κακό! Μόνο το αποτέλεσμα με νοιάζει! Όπως είπες ένα παιδί θέλουμε να κάνουμε.. Μη μας βγάλετε την ψυχή με αμφιβολίες κ ξεπεταγμα! Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται; 

Δεν θα σας κουρασω πολυ με τα προσωπικα μου συγνωμη κιόλας η καθεμια εχει τα δικα της.. θα πω την εμπειρια μου που ακομη δεν ξεκινησα. Απλα με εχουν κουρελιασει..  εκτος των οσων ανεφερα για εμενα παραπανω εξετασεις φαουλ με την κυστη κλπ. Η ψυχολογικη υποστηριξη που επρεπε να εχουν ειναι ανυπαρκτη.  Εμενα την 2η φορα που με ειδες ο μεγαλογιατρος. του λεω με θυμαστε?τι ρωταω κι εγω η χαζη ?? Αλλα κι αυτος ρε κοριτσια απαντηση: Οχι τοσα ζευγαρια βλεπω την ημερα... ε καλα το ξερουμε αλλα ρε βλακα πες ναι κι ας ειναι και οχι.  Την 1η φορα που ηταν να ξεκινησω την διεγερση συναντω τον αδερφο του στο ιατρειο.. και λεμε για την κυστη οκ...  λεω δεν εχω πολυ χρονο γιατρε λογω ηλικιας.  Του λεω ποσο ημουν 43,5 πριν 3 μηνες.  Και τι μου απανταει στην ψυχρα .. Ε τοτε τι το ψαχνεις.  Λεω τι να κανω γιατρε? Μου λεει να πας με δανεικα.  Μου ηρθε να του ριξω μια μπουνια..  Δηλαδη που ειναι ρε το λειτουργημα του γιατρου? Αμεσως  ουτε μια προσπαθεια με δικα μου? Που ξερεις αν γινει? Αυτο το ηξερα κι εγω ρε..  ισα ισα που γι αυτους πρεπει σε καθεμια με διαφορετικους παραγοντες να πεφτουν πανω στο προβλημα. Αυτοι δινουν ενα γενικο πρωτοκολο κι ανα κατσει εχει καλως. Επισης τους ειχα ρωτησει να παρω κανενα συμπληρωμα βελτιωτικο. Μου λενε οτι δεν κανουν τιποτα δεν χρειαζεται.. ρε δωστε μια βιταμινη εστω και για ψυχολογικους λογους γμ.  Εχασα τοσο χρονο απο την αδιαφορια τους..  Απαραδεκτοι  

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 6

Just now, Αγγελίνα είπε:

Ουυυ Σιγουρα ειμΑι πεπεισμένη οι πιο πολλοι εκμεταλλευονται .δε ατο βαζει καλα δε στο βαζει καν αποψυχουν τα ωαρια τα πετανε λεμε δεν ηταν καλα Δε γονιμοποιησανε κ οτι μπορεις να φανταστεις ..οτι θελουν καμουν οι εμποροι..κ ομως κοιμουνται ησυχοι  :-((

• Μου αρέσει 1

@CATHRINE λυπάμαι πολύ για όσα πέρασες κ περνάς.. Εύχομαι σύντομα να γίνουν όλα όπως τα θες ή μάλλον όπως πρέπει κ να τα ξεχάσεις όλα! Καλά φυσικά συμβαίνει κ με άλλες ειδικότητες.. Δν έχει τύχει απλώς να μπλέξω ακόμα πχ με δικηγόρους.. Μακρια από γιατρός κ δικηγόρους δε λέει ο σοφός λαός;;; 

@Hope89 φυσικά υπάρχουν κ καλοί γιατροί κ εύχομαι να έχεις πέσει μόνο σε τέτοιους! Κ είναι καλό να ακούγονται τα ονόματα που μας βοηθάνε! Εγώ έχω πχ μια πολύ καλή γυναικολόγο που δυστυχώς δν ασχολείται με υπογονιμοτητα κτλ.. Με καθοδήγησε όσο μπόρεσε.. Μου έχει γράψει αρκετές φορες εξετάσεις χωρίς να μου πάρει ούτε 1€..Κ καταλαβαίνω ότι συμπάσχει με την αγωνία μου.. Αλλά δυστυχώς δν μπορεί να κάνει κτ παραπάνω γτ δν έχει εξειδίκευση πάνω στην υπογονιμοτητα.. 

Σε άλλα νέα.. Διαπίστωσα σήμερα ότι μια ώρα μετά το πρωινό utrogestan νιώθω χάλια.. Φουλ ζαλάδα κ υπνηλία.. Επίσης από χθες έχω τσιμπήματα στην καρδιά.. Κ χθες το βράδυ πόνους περιόδου.. Ήταν κ η πανσέληνος χθες βρε κορίτσια γι αυτό κ ένιωθα έτσι.. :-P Ελπίζω να μην τρελαθώ σε αυτήν την αναμονή.. Ευτυχώς προέκυψε λίγη δουλίτσα από χθες κ έχω κ με κτ άλλο να ασχοληθώ! 

Just now, Αγγελίνα είπε:

@CATHRINE λυπάμαι πολύ για όσα πέρασες κ περνάς.. Εύχομαι σύντομα να γίνουν όλα όπως τα θες ή μάλλον όπως πρέπει κ να τα ξεχάσεις όλα! Καλά φυσικά συμβαίνει κ με άλλες ειδικότητες.. Δν έχει τύχει απλώς να μπλέξω ακόμα πχ με δικηγόρους.. Μακρια από γιατρός κ δικηγόρους δε λέει ο σοφός λαός;;; 

@Hope89 φυσικά υπάρχουν κ καλοί γιατροί κ εύχομαι να έχεις πέσει μόνο σε τέτοιους! Κ είναι καλό να ακούγονται τα ονόματα που μας βοηθάνε! Εγώ έχω πχ μια πολύ καλή γυναικολόγο που δυστυχώς δν ασχολείται με υπογονιμοτητα κτλ.. Με καθοδήγησε όσο μπόρεσε.. Μου έχει γράψει αρκετές φορες εξετάσεις χωρίς να μου πάρει ούτε 1€..Κ καταλαβαίνω ότι συμπάσχει με την αγωνία μου.. Αλλά δυστυχώς δν μπορεί να κάνει κτ παραπάνω γτ δν έχει εξειδίκευση πάνω στην υπογονιμοτητα.. 

Σε άλλα νέα.. Διαπίστωσα σήμερα ότι μια ώρα μετά το πρωινό utrogestan νιώθω χάλια.. Φουλ ζαλάδα κ υπνηλία.. Επίσης από χθες έχω τσιμπήματα στην καρδιά.. Κ χθες το βράδυ πόνους περιόδου.. Ήταν κ η πανσέληνος χθες βρε κορίτσια γι αυτό κ ένιωθα έτσι.. :-P Ελπίζω να μην τρελαθώ σε αυτήν την αναμονή.. Ευτυχώς προέκυψε λίγη δουλίτσα από χθες κ έχω κ με κτ άλλο να ασχοληθώ! 

Αγγελινα οπως τα περιγραφεις τα ειχα κ εγώ τα συμπτωματα αυτα.. απο προγεστερονη ειναι ναι κατι γινεται εκει μεσα σου ,μην ανησυχεις...:-)να πανε ολα καλα! 

• Μου αρέσει 1

13 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Αυτά τα λόγια σου αγάπημενη μου!!!σε λατρεύω...!!!!❤

1 ώρα πρίν, annamariag77 είπε:

Ευχαριστουμε πολυ για την ενθαρρυνση

Υπεροχα λογια βαλσαμο στην ψυχη μας αυτες τις δυσκολες ωρες αναμονης .σε ευχαριστουμε που εισαι εδω και δεν ξεχνας που ησουν

«Βαδίζεις σε μιαν έρημο. Ακούς ένα πουλί να κελαηδάει. Όσο κι αν είναι απίθανο να εκκρεμεί ένα πουλί μέσα στην έρημο, ωστόσο εσύ είσαι υποχρεωμένος να του φτιάξεις ένα δέντρο».

Κική  Δημουλά 

Να ευχαριστήσω απο καρδιας για τα γλυκα λογια και τις ευχές σας κορίτσια μου❤️Δυναμη, Πιστη, Ελπιδα, Αισιοδοξία +Αγαπη ❤️Εκεί που ημουν έρχεστε, σας στέλνουμε άπειρες ευχες η μπεμπα +η μανούλα της❤️

17 ώρες πρίν, Papy είπε:

Να 'σαι καλά κοριτσάκι μου!!Εύχομαι απο καρδιάς σε λίγες μέρες να ακούσουμε κ απο σένα τα ευχάριστα!!

Άστα να πάνε κούκλα!!Έχω παρανοήσει χαχαχαχα Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ

15 ώρες πρίν, Mary H είπε:

❤️❤️❤️❤️❤️

3 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ....σήμερα θα πάω να ταΐσω την τοσοδουλα μ....την σουρλουλου μ.....θα την πάρω αγκαλιά επιτέλους μετά απ όλα αυτά....σαββατο πάμε σπίτι μας....μεγάλωσε το κορίτσι μ κ σας στέλνει τις καλύτερες ευχές για ολες σας με πολύ πολύ πολυ αγαπη 

Ραφαελακι, ποσο υπεροχη ημερα, ποσο συγκινηση.... Γλυκα χαδακια στη μικρουλα μαχητρια σου, συντομα σπιτάκι σας!!! 

• Μου αρέσει 8

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα